Túžim po dieťatku, ako je to s adopciou novorodenca?

lauradd
16. máj 2019

Dobrý deň,som slobodná a veľmi túžim po dieťatku...moje šance mať vlastné sú však už veľmi malé ak nie už žiadne a tak by som si chcela adoptovať novoredenca,ktorému by som dala teplo domova a veľa lásky...aký je postup? akú mám šancu? a ako dlho sa čaká?

nika3136
16. máj 2019

@kikaaa444
Ale na druhej strane patrí tam aj počatie. A tak, ako sa diskutuje napríklad o tom, že dvaja muži či dve ženy nemôžu mať od prírody spoločné dieťa, nie je im to dopriate (a na Slovensku to rázne odmietame), takisto bohužiaľ ani samotnej žene. Ona sa sama neoplodní. Vždy potrebuje tú jednu spermiu.
Možno je aj toto dôvod na opačné názory, ako máš ty. Možno je to aj na konzultáciu s psychológom, ako sa potom cítia tie deti, to nie je len "ja chcem". Možno naozaj sú vďačné, ja neviem. Píšem len svoju skúsenosť a vo vyššie spomínanom prípade s tým absolútne nesúhlasím. Ale nemôžeš predsa porovnávať prípad, že partner je neplodný, keď je to úplne iná situácia. Vysvetliť dieťaťu, že otec ma zdravotný problém je iné ako vysvetliť, že som mala asi smolu v živote, ale chcela som, tak si tu.
A prosím ťa, neútoč na mňa. Prispela som iba svojou reálnou skúsenosťou a svojim názorom. Môjho partnera a môj vzťah hodnotiť nemusíš, dcéru máme na svete, takže na toto nebudeme diskutovať.

kikaaa444
16. máj 2019

@h_petra tak Vám držím palce aby sa Vám to podarilo čo najskôr a prirodzenou cestou 🍀🙂 a snáď nebudete musieť aj vy riešiť tento problém ;) no to že nikto nemá právo na dieťa s tým som sa teda stretla prvý krát. 🙂 dobre vedieť

bodka1234
16. máj 2019

@kikaaa444 pol, väčšiu hlúposť som nepočula 😂😂😂 chcela by s vidieť toho magora čo by sa na to dal 😂😂

chcemradu
16. máj 2019

@kikaaa444 mne sa zda, ze ten pribeh je o tebe, nie o zakladatelke.

maminuska
16. máj 2019

@kikaaa444 mať dieťa nie je ľudským právom , k tomu sa vyjadril aj ESD.

kikaaa444
16. máj 2019

@nika3136 ale veď ja neutocim ja píšem len svoj názor vôbec nepíšem s agresivitou . Áno to iste sa môže stať že žena si spraví dieťa s mužom a neskôr sa z neho vykľuje debil alkoholik a násilník a tiež dieťa môže vyčítať matke že kto je jeho otec . A to zo skúmavky ak aj táto debata pride tak najskôr o 10 rokov ak nie o 20 a ver že to už bude iná doba a takéto veci budú pomaly “ prirodzene “

h_petra
16. máj 2019

@kikaaa444 a pre doplnenie a schladenie tvojej rozohnenosti.
Ja nikoho za nic neodsudzujem.
A uz vobec nie tuzbu po dietati.
Lenze tuzba je jedna vec. Druha vec je mat pocit, ze na dieta mam pravo.
A mimochodom, nieco si pisala o neplodnosti partnera a detoch zo skumavky.
Predstav si, ze existuju na tejto planete aj osoby - zeny, ktore by pri potvrdenej a definitivnej neplodnosti partnera neleteli hned do CAR a nenechavali si oplodnovat vlastne vajicka spermiami cudzieho muza.
Pre mna osobne je tato predstava vrcholne neprijatelna.
Slubila som manzelovi v stasti aj v nestasti. A nie ze egoisticky si pojdem za svojou predstavou dokonaleho zivota a budem po nom este nebodaj chciet aby sa tesil z toho, ze nam po byte beha dieta, ktore nie je biologicky jeho.
Milujem svojho manzela so vsetkym co k nemu patri. A ak nemoze mat deti on, nebudem ich mat za takuto cenu ani ja.
A zacneme sa zamyslat nad inymi, pre nas prijatelnejsimi moznostami.
Takze asi tolko o tomu.

Dieta nie je tovar, ktory si za kazdu cenu mozem ist kupit bez ohladu na zivotne okolnosti.
Zivot sa da prezit aj inak. A opakujem, tuzbe po dietati rozumiem. Sama taku silnu tuzbu mam. Ale nepojdem za tym sebecky nikdy.

kikaaa444
16. máj 2019

@chcemradu nie nie je o mne len nechápem prečo niekto rieši tak moc že žena chce mat dieťa

kikaaa444
16. máj 2019

@bodka1234 no predstav si jednej známej jej ex navrhol že jej daruje spermie 😉😉 ľudia sú rôzny

kikaaa444
16. máj 2019

@h_petra ja netvrdím že ja mám pravdu veď každý ma pravo na vyjadrenie sa .ja len hovorím svoj postoj k tomu . Ja ani neviem čo je CAR 🙈🙈🙈 fakt nikdy som sa o tieto veci nezaujímala nerozumiem sa im len som povedala ako viem že to riešia aj iné .. to či je to morálne alebo nie nad tým som sa nikdy nepozastavila proste som len z fleku povedala svoj názor

kikaaa444
16. máj 2019

@h_petra áno to čo si napísala je pekne a pravdivé s tým súhlasím ale ty máš aspoň manžela . Sama nie si Autorka je sama nemá zmysel života preto asi chce to dieťa za každú cenu

chcemradu
16. máj 2019

@kikaaa444 ja chcem od maleho decka černoška, dupnem a budem ho mat? Lebo z afriky sa dokonca da "rezervovať" aj mailom? Ci ako? Ako by to vyzeralo, keby kazdy, kto CHCE!!!! Aj bude mat? Preco nie je kazdy bohaty? Preco nie je kazdy zdravý? Lebo to proste nejde.

maminuska
16. máj 2019

@h_petra ja so sa nad týmto často zamýšľala , či by som bola ochotná vynosiť dieťa môjmu manželovi ak by som bola neplodná , z cudzieho ženského vajíčka. A dospela som k záveru že bola. Práve pre tú lásku k manželovi .
LENŽE u tej ženy je to trocha iné , to dieťa nosí 9 mesiacov , v ideálnom prípade aj prirodzene porodí a potom kojí, takže to spojenie s nebiologickým dieťaťom je na fyzickej úrovni. Kdežto u mužov je to ťažšie , pre nich dieťa príde , je to cudzie dieťa , nemajú s nim žiadne spojenie a zrazu tu je a behá po byte ako si napísala.

thanka8
16. máj 2019

Mozno by stalo za to pouvazovat aj o pestunskej starostlivosti

h_petra
16. máj 2019

@maminuska každý máme túto hranicu inde. Pokiaľ s tým súhlasia bez nejakého presviedčania a nátlaku obaja, nuž nech sa zariadia podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Pre mňa je to neprípustné aj z druhej strany. Manžel mi tak isto sľúbil v šťastí aj nešťastí 🙂.
Ale samozrejme, ako som už písala, túto hranicu máme nastavenú každý inak.

nika3136
16. máj 2019

@kikaaa444
Vieš, svet nie je len čierny a biely.
Žijeme v dobe, kedy ľudia odcudzujú aj to, že sa voláš Sarah namiesto Drahomíra, pretože to nie je slovanského pôvodu.
A predstav si, že by prišla na oplodnenie každá "silná emancipovaná" žena, ktorá má túžbu stať sa matkou
Ad 1)načo by si ženy hľadali partnerov a zakladali rodiny, keď ich môžu sklamať a koniec koncov najväčším výkvetom a prioritnou vzťahu je dieťa, tak preskočia jeden krok
Ad 2)lepšie sa vyberá partner z katalógu keď chcem, aby moje dieťa malo potenciálne blond vlasy, modré oči a VŠ so zameraním na technické odbory
Ad 3)keby si videla ako prebieha proces umelého oplodnenia tak žiadna sociálna pracovníčka nechodí skúmať pomery, nikto na rodičovstvo nepripravuje ako napríklad u adopcie a tá slobodná žena sa môže dostať do naozaj zlej situácie ako je napríklad popôrodná depresia a chuderka nemá nikoho, kto by ju utíšil, kto by jej pomohol, keďže nemusí mať ani rodičov, súrodencov či partnera a aj keď veľmi chcela, môže to dopadnúť zle (prípad, ktorý spomínam skončil podobne)...
A ad4) nezabúdajme na hodnoty, na prírodu, na to, čo je človeku prirodzené. Veď predsa aj to zviera musíš zaniesť k partnerovi, aby si mala potomstvo.

bodka1234
16. máj 2019

@kikaaa444 hm tak to gratulujem tomu chudákovi do čoho sa zamotal, zjavne si neuvedomujete právnu stránku tejto veci,
Pri IVF podpisuje pár obaja aj muž aj žena notárom overeny súhlas že berú na seba zodpovednosť ohľadom dieťaťa a všetkých právnych náležitosti tzn, že ak by aj išiel ako kamarát s ňou na IVF na darcovské spermie všade bude evidovaný ako otec, tzn že musí platiť výživné na dieta a jeho majetok dedí právoplatným pomerom toto dieťa takisto. Ak matka neuvedie otca štát bude po otcovi pátrať a veľmi ľahko ho od gynekológa vypátrať a bude ho to stáť ešte viac😂 možné exekúcie trovy konania atď. Majú na to svoje paky

Ak ex daruje spermie čo si ich tam stiekne? Žiadny lekár jej ich nevlozi, odber vzoriek na inseminacia sa robí Max 30 minút dopredu inak sa vzorky znehodnotia a ak to vyjde automaticky sa stáva otcom a musí platiť vyzivne opäť sa zopakuje pátranie štátu po otcovi lebo každé dieťa má otca a ten musí platiť výživné (alimenty)

Nehovoriac o tom ak sa narodí postihnuté dieťa a žena si to rozmyslí nejakú dohodu že nebude nič od neho chcieť žiadne peniaze

Takže ak by našla toho magora ktorý sa na to dá tak jej gratulujem. Určite je jeho intelinteligencny qvocient na vysokej úrovni 🤔

maminuska
16. máj 2019

Ja som sa stretla s prípadom kedy muž si najal v CZ "náhradnú matku" , ktorá vynosila jeho a manželky biologické dieťa, po pôrode sa ho vzdala a otec si ho prevzal . Na SR sa dieťa adoptovalo vlastnou biologickou matkou .
Česká legislatíva nie je tak striktná ako slovenská , ale aj v CZ naďalej platí že matka je tá ktorá diťa porodí .

maminuska
16. máj 2019

@bodka1234
Nehovoriac o tom ak sa narodí postihnuté dieťa a žena si to rozmyslí nejakú dohodu že nebude nič od neho chcieť žiadne peniaze

taká dohoda sa uzavrieť nedá je vopred neplatná .

bodka1234
16. máj 2019

@maminuska no však to vysvetluj tomu magorovi 😂 na čo ho asi ukeca na takéto dohody ktoré sú neplatne. Strasne sa smejem na tom čo to musí byť za hlupáka 😂😂

h_petra
16. máj 2019

@maminuska toto je ale už naozaj iba čistý biznis. Mňa celkom zaujíma, či sa za 20-30 rokov bude robiť nejaká seriózna štúdia, aby sa zistilo, ako veľmi sú deti vynosené inou ženou psychicky a osobnostne poznačené

kikaaa444
16. máj 2019

@bodka1234 veď toto by som ani ja nemohla 😂😂 tiež som povedalal že keď už to chce dať “ spermie “ tak načo umelé čo sa rovno s tebou nevyspi?? Ved toto je tiež cez hlavu netvrdím že nie len som napísala že ľudia to riešia rôzne

maminuska
16. máj 2019

@h_petra neviem či ide o biznis ale dieta je biologické aj otca aj matky. Matka má však takú deformitu maternice že nie je schopná dieťa vynosiť. Ale aj tak to musí byť zvláštny pocit pre tú matku že dieťa ktoré držím v rukách je MOJE aj keď som ho nevynosila.
Narazila som na tento prípad keď moja kolegyňa riešila prídavky na takéto dieťa .

kikaaa444
16. máj 2019

@nika3136 ale veď áno s týmto súhlasím keby to takto bolo tak to by bolo ozaj choré . Moj názor je len taký že pokial žena je sama chce partnera a nemá stastie tak v tomto prípade
By som jej to dieťa dopriala hoci aj s darovaných spermií. V iných prípadoch nie .

bodka1234
16. máj 2019

@kikaaa444 Slovenska legislatíva prosto pojem slobodná matka pre umelé oplodnenie alebo inseminacia nepozná. Jednoduchšie bude mať sa nahodiť ísť večer si podniknúť a vytipovat si potencionálne otca, aspoň 2-3 rande nech zistí či nemá pohlavné choroby ak by chcel náhodou hneď skákať do postele trochu sexu naplánovať cez ovulku a za pár mesiacov sa postasti.

maminuska
16. máj 2019

@bodka1234 tieto vklady spermii robia predovšetkým homopáry. Minule som videla taký dokument na ČT 2, kde lesbický pár sa dohodol s iným mužským homopárom o darovaní spermíí . Normálne si to tam tá žena v čase ovulácie vložila . Takto mali spolu 2 deti , vychovával ich lesbický pár , otec v rodnom liste uvedený . Ale tí sa aj k svojim deťom hlásili .

kikaaa444
16. máj 2019

@nika3136 a to čo porovnávaš že vyber z katalógu a poporodna depresia atd je už prilisne polemizovanie . Koľko žien je znásilnených chcú ísť na potrat práve preto že by boli na to same a aj tak si zato nenávidené že na ten potrat šli

kikaaa444
16. máj 2019

@bodka1234 ja neviem ako to je už som spomenula že vôbec sa nerozumiem týmto veciam ani legislatíve nič .. viem len pár žien ako to riešili preto som napísala príklad že sú aj takéto možnosti . Niekomu to pride morálne niekomu nie no každý nech už si spraví ako chce ..

h_petra
16. máj 2019

@kikaaa444 prosím ťa, koľko máš rokov, prípadne aj detí? Len aby som sa zorientovala v tom, čo píšeš.
Popôrodná depresia a výber otca ako z katalógu naozaj nie je žiadne prisilné polemizovanie, ale fakt.
A poznámke o znásilnených ženách a potrate som nepochopila.
To sa zas teraz ideme o čom baviť?

h_petra
16. máj 2019

@maminuska kde by sa dal ten dokument nájsť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre