Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

zuzla80
21. jan 2008

Ahojte babule, pozdravujem aj ja vás 🙂 😉
Ani vám sa tak nič nechce v pondelok 😝 ???

tanitta
21. jan 2008

Zulka... v marci ketko.. dufam .. pocakm este jednu februarovu ms...upravim pas asi...
Zuzla... najdolezitejsie sa rozkyvat a vstat z postele.... potom to uz ide 😉 ...

lauritka
21. jan 2008

FUNRADIO: nie je podstatne vstat, ale zobudit sa 😀

lenka20
autor
21. jan 2008

zulicek nieeee, ja zacnem az od dalsej mrsky, lebo este idem do prahy na imuno a to by sa mi krylo, tak preto 😉 ale toto je aj tak len prva mrcha po potrate, takze aj tak by som asi este pockala aj bez tej prahy.

dior
21. jan 2008

ja vám tak závidím, že idete na KETká ☹ ,ja musím ísť na ďaľšie IVF 😔 ,už mi tu nikto nezostane budem tu samučká ,ale prajem vám to hlavne nech sa vám to podarí!!!! 😵

tanitta
21. jan 2008

Dior...nesmut...ved ketko je sice menej "narocne" ale aj tak nie je zaruka ze k nejakemu et dojde...je to stale vsetko len bud alebo... 😔 ...tymto nechcem ketacky strasit 😉 ... mne napr z 3blastocyst neprezila ani jedna... a bola som presvedcena ze urcite nieco na et ostane...o to vacsi to bol pre mna sok... 😕 ...
... a nebojte raz predsa musi vijst slniecko..... 😉 ...

zuzla80
21. jan 2008

Baby, ale keď ja pondelky tak nemusím 😠

Tanittka to fakt vám z 3blastocyst neprežila ani jedna. Tak to už aj ja začínam mať obavy 😕 A v ktorom centre to bolo, Táni nechodíš náhodou do Helíku?

Dior nebojaj nebudeš samučká, my tu budeme s tebou😉

tanitta
21. jan 2008

Zuzla.. veru tak...ale to neznamena ze ze to tak bude aj u vas... zrejme to mozno bolo aj takto lepsie z kratsej cesty...takze tento nas jeden prcek maly co mame zmrazeneho a dokonca po reICSI... 😅 ... no neviem neviem...ci zase bude et...jj a chodim do heliku dopisem do pasu

zuzla80
21. jan 2008

Táni neostáva nám nič iné len veriť tým našim krpcom. Čo je to reICSI? To vám 2xnapichovali vajko spermiou?

tanitta
21. jan 2008

znamena to ze vajo sa snazilo oplodnovat na 2* teda takto to teta pomenovala.. "reICSI"... mame spg vyborny takze oplodnovali sme klasikou.. ale... dalsi sok... moje vajka nevpustili dnu spermie..a tak skusili ich este na druhy den reixnut...oplodnilo sa sice este zopar ale vascina to vzdala .. no a napodiv ostal teno krpec este z toho vsetkeho... 😅 ...

zuzla80
21. jan 2008

Takže ostal krpec-víťaz .... bojovník ako rodičia 😀

lenka20
autor
21. jan 2008

tani, ja som sa potom pytala embryologicky na to, ze by sme aj my skusili prirodzene a ak nie, tak ich Ixnut, ale povedala mi, ze to skusali len raz a nebolo to dobre, takze neodporuca. tak sme nakoniec skoncili opat s ICSI.
diorka - my tu budeme strasit nadalej, aj keby sa to nahodou nam vsetkym podarilo, a ty uz to mas tiez za par predsa, coskoro nas dobehnes 😉
zuzla - nepoznam cloveka, co by sa tesil na pondelky 😅 ak taky existuje, urcite nie je kompletny 😀
ja som veru tiez zvedava na tych mojich milacikov, drzim im palce, aj tym vasim zlatickam 😵

tanitta
21. jan 2008

Leni, u nas nebolo co uz stratit... preto sme sli takto do toho.. teta to navrhla sama... ked sme sa rozhodovali ako oplodnovat nebolo co reisit s nasim spg a aj teta povedala ze jednoznacne doporucuje klasiku kedze predtym ivf slo vsetko ako po masle....takze sme boli asi "pokusn" kralici🙂....ktorym to napodiv vyslo cele s // 😵 ...

dracik1
21. jan 2008

ahoj leni, , zuzla, tanitka, diorka, zulka lauritka.......vsetkym Vam strasne drzim palceky, nech sa snehuliaci rozmrazia a vyjde Vam to... 🙂

babky, citala soom vase prispevky ohladom chilli, no neviem ci tie omacky nie su plne ecok.......my v lete pestujeme na balkone chilli kricky a davame chilli do kazdeho jedla a vobec to nie je citit ak date iba polovicku 😀 , my davame chilii aj do slepacej polievky 😀 😀 , inak aj stiplava chilli pizza je nenormalne dobra......

tanitta
21. jan 2008

Dracik, ahoj.. hej je to same ecko... 😀 .... len omacka preto lebo je to lahsie stravitelne... ale kto moze klasicku ucite je to lepsie "naprirodno" ... ty si priklad ze ked chilli chuti a papas tak sa tehotnie dvojnasobne 😉 ...

zabkaevka
21. jan 2008

fííííha, kočky, tak toto som fakt nevedela s tým chili. no iste bežím do obchodu a kúpim. neviem či náš neúspech IVF bol pre inmunitnú reakciu môjho tela na embryko, ale pre istotu vyskúšam. Pistica ides aj ty do toho??? juuuj tesim tesim na KET, veeeeeelmi. Moja kolegynka mi oznamila radostnu spravicku, ze cakaju babatko, prirodzenym sposobom, oni vlastne zatial neplanovali, ale nevylucovali, no a podarilo sa. tak som rada. a verim ze o necely mesiac budem aj ja mat takuto dobru novinku 🙂

dracik1
21. jan 2008

tani , to mas pravdu aj tak su ecka vsade....tusim som ich videla niekde aj v mineralke 😒

lenka20
autor
22. jan 2008

jeee, dracik nas prisiel oprskat, huraaaaa 😅 😅 😅 dracik, keby sme mali kukat na vsetky e-cka tak nic nepapame, ja dufam, ze ked to bude aktualne tak do seba dostanem aj stiplavinu v prirodnej forme, pre mimco nech mi aj zlcnik odide 😵
zabkaevka, pistica, pridajte sa samozrejme aj vy, aby nas bolo co najviac tehuliek, ked raz dame stretko, budeme si musiet prenajat celu skolku 😅
zdravim vas takto za rana a dufam, ze budem mat cas cez den nakuknut, moja mrcha uz pomaly konci, takze sa mozem tesit na dalsiu 🙂
PECKA, zlatko, kde si, este stale ta cakame 😵

tanitta
22. jan 2008

Ajojky....
Leni.. tak ty uz strihas meter 😉 ... uz to ubehne a kuzelne pirulky cakajuuu.. ze neuhadnete co ranajkujem 😀 ....
... v heliku ze uz su 2 utz na jednom je krajko a na druhom gatova... 😕

zuzla80
22. jan 2008

Ahojky 🙂
Dračik ahooooj, tak nás tu poriadne oprskaj tymi tehu baciliskami, nech sa už konečne niečo nalepí 😀 .

Lenka no neverila by si, ale ja takú jednu poznám, čo má rada pondelky - moja šéfka 😀 a ta nekompletnosť sa k nej hodí 😀 Už sa ti to kráti Leni 😉

Táni fakt sú dva ultrazvuky v Helíku 😕 . A kde je umiestnený ten druhý? Idem tam v piatok, tak aby som bola v obraze a netrapošila tam 😅 . A nevieš, môžeš si vybrať ku komu pôjdeš?

tanitta
22. jan 2008

Zuzla... ten druhy je tam za odbernou miestnostou, helik neni velky 😵 ....ja som tam nebola len co som pocula...ze v podstate to ide priebezne a je jedno ku komu pojdes...inak gatova pri utz vysetruje velmi setrne a to sa mi paci(uz mi raz utz robila)... je sikovna...

lenka20
autor
22. jan 2008

ahoj tanitka a zuzlinka 😉
2 UZV tam boli uz ked som ja stimulkovala v novembri, krajko byva v prednej ambulancii a gatova vzadu ako pise tanitka, ale vacsina zien zostala radsej cakat v rade pred krajkom 😵 jedna babenka sa odvazila ku gatovej a bola tam straaaaasne dlho a aj tak tam nakoniec volali krajka, az sme sa po sebe vsetky kukali, ze co tam s nou tolko robia 😅 ja zatial s nou skusenosti nemam, takze nemozem posudzovat a dufam, ze budem mat nadalej stastie na krajka 😵 aj ked ,, stastnu novinu ,, mi oznamovala doktorka a znela celkom sympaticky.
zuzli - sefky byvaju vacsinou nekompletne 😀 😀 😀 aj sefovia poniektori 😀
ozaj, boli ste niekedy v tej mini miestnosti pri kavovare 😕 ja som tam mala embr.pohovor, ledva sme sa tam zmestili dve 😀

zabkaevka
22. jan 2008

no musím povedať, že ja ľúbim chilli, ale vo forme malých papričiek. Včera večer som si dala chlebík s maslom a jednu papričku. Asi takto to bude lepšie ako si dávať pastu, skúsim aj tú. No z papričiek odporúčam naraz spapať len jednu, max, dve, pretože potom to je kríž na zariadení s názvom WC. Poslala som sestre toto info, ale povedala, že sa s tým ešte nestretli. Ona pracuje v odbore. Tak sa ešte popýta. ZAtiaľ toľko,pracujem ostošesť, večer nakuknem doma. paaaaaa

zuzla80
22. jan 2008

Inak ja som tú česť na dokinu mala, robila mi už utz tesne pred odberom, a tiež sa mi páčila, bola jemná a zhovorčivá ako Krajko 😀 Ešte s nami srandovala, že mi od východu, ta hej 😀 Myslím, že je jedno ku komu pôjdem, aj tak mi pozrie len výšku sliznice a máme aj pohovor s embryologičkou, tak dúfam, že sa do toho kumbálku spolu zmestíme 😀
Myslím, že by Helík asi potreboval väčšie priestory, lebo to tam už začína byť pritesne 🙂

dracik1
22. jan 2008

babky, posielam milion tehu bacilikov................................................................................. 🙂

dior
22. jan 2008

ahojte 😵
Lenka,ty si tu 🙂 ,to dúfam že mi budete radiť aj naďalej,lebo ja som bez vás ztratená,aj v nemocnici som o vás hovorila: dr. sa ma 2x pýtal že o akom koníku mu to stále hovorím,a ja na všetko: "to mám z modrého koníka"-no boli zo mňa na .....
Tanitta-to ma mrzí že to embryká vzdali,ale chúďatká zober si že z -196 C,by sa ani nám nechcelo prebrať,aj tak to neviem pochopiť ako je to možné,hlavne že to funguje-a teraz už KET budete mať a úspešný!!!!
Dráčik, ajoj, bruško rastie? Vy idete tuším zajtra na ten 3D? nieeeeee? To musíš hneď poslať foto.....

...inak, my máme čilli normálne-sušené aj mleté-je to domáce,dávam si to tiež do slepačej polievky,ale ledva kúsok a to predýchavám,takže lyžičku by som nezvládla,možno tú omáčku áno,keby sa to dáva až po stimulácii,nech sú vajká zdravučké a potom chilli na udržanie embrya po ET,tak to mi tak nevadí tie éčka 😅

tanitta
22. jan 2008

Dior vdaka;) uvidime ci sa potvrdi ze r08 ma byt este plodnejsi ako 07 😎
Zuzla.. v septembri 06 som mala info ze maju mat nejake nove priestrory vo vrutkach od maja07 ale nejak z toho asi zislo(povedal mi to priamo jeden clovek z heliku)... 😵 ....

lenka20
autor
22. jan 2008

no veru, nove priestory by sa veru zisli, niekedy sme tam ako sardinky 😀
dracik, dakujemeeeee - tesime sa na fotecky tvojich milacikov mrnavych 😵 😵
diorka som tu, ale vzdy len na skok, to vies, my poniektori pracujeme 😀 😉
tanittka - mne to akosi nedochadza tak co si to ranajkovala 😕 😕 😕 ze by uz tie zazracne pirule 😕 😕 alebo chilli 😕 😕 a to si pis, ze 2008 bude superplodny rok a v nom otehulkuju vsetky vecne cakatelky - takze my raketacky 😵 😵

tanitta
22. jan 2008

Leni...kuzelne este nie ☹ .. ale "B" je spravne;)... chilli kecup(nie omacku😉).... s oblozenymi rozkami 😉 .... a tak na jeden hryz malu lyzicku kecupu...docela mi aj z toho zle ostalo 😅 ....
.. takze startujeme rakety... a sup ho do tehulkovania;).....kto presne startuje prvy??
😵

juja
22. jan 2008

Ahojky rakety 😀

Všetky Vás veľmi pekne pozdravujem 🙂 a som rada, že Vás tu vidím takto pekne pohromade, lebo na tej stránke predtým bolo tiež fajn, ale už som nemala prehľad ktorá je ktrorá, aký je problém,....ešte šťastie, že tam Mirusch občas hodila tabuľku, ale aj tak som mala z toho chaos, takže Ti Lenka ďakujem 😵

Zuzla - aj ja sa chystám v piatok na ultrazvuk a pohovor s embryologičkou pred KET. KET by malo byť 31.1./1.2.2008, to sa dozviem v piatok a tiež aj to koľko dáme mrazáčikov rozmraziť, keď máme troch... teraz jeden a potom dva, alebo naopak???? Neviem.

Lenka ja tiež verím, že tento rok bude pre nás "rakeťáčky" ten superplodný 😉

Jo, a čo sa týka výberu doktora na UTZ, tak mi je to v podstate jedno, lebo doktorku Gatovú som začila na ET a bola fakt o mnoho citlivejšia ako Krajko,je aj veľmi milá , ale to sú tam všetci (okrem jednej sestričky či čo to je - tú fakt nemusím), aj keď sa mi nemohla trafiť s tou sondou do sliznice, mordovala sa (aj mňa) asi 5 minút a tak museli nakoniec zavolať Krajka, ktorý to tam "dal" za 2 sekundy 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre