Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

savia
23. jan 2008

tanittka, kľudne sa pridaj 😀 😀 😀
ema, to mi je ľúto, viem ako bolí neúspech, ale posunie ťa to dalej, uvidíš 🙂 Máš ešte mrazáčikov?
Ja sa teraz chystám na KET po necelých 3 mesiacoch,ale niektoré baby išli aj skôr 😉

tanitta
23. jan 2008

Ema... to je skoda ☹ .... ale zivot ide dalej je to teraz este "cerstve"... nechcem ti ani ja brat nejake nadeje ale setricka v car sa nemylila na 10po et z krvi uz musi byt vidno ci ide alebo nejde o tehu... 😔 .... mozno keby povedali ze je tam nejaky naznak a este na ten 14 treba prist na kontrolu ci hcg rastie este v tom pripade by to bola nadej....v niektorych car doporucuju ist do ket hned v dalsom cykle....ale zvacsa sa dodruzuju tie 3mesiace... za ten cas by sa telo malo zbavit "zbytocnych" hormonov.... drzkaj sa.. otvor s mangelom nejake dobre vinko...poplac si.. mne osobne to vzdy velmi pomohlo....
Savia... keby sa ten cas dal posunut .. som len jednu MS od kyretu....no a musim sa priznat ze po dlhooooooom case sme porusili veskere zakazy a prikazy doktorov a nechali sme to na prirodu 😵 ...

csilla76
23. jan 2008

ema vitaj mezi nami.len si kludne poplac to ti v kazdom pripade pomoze.a kolko mrazacikov mas?

gabika24
23. jan 2008

ahoj ema112. tiez si myslim, ze je to nepravdepodobne, ze si, lebo z krvi to lekari poznaju hned...
ale neboj, urcite sa to podari. a tomu smutku daj volny priebeh, poplac si, ale potom sa pozbieraj, aby si bola fit do dalsieho kola ... - ci ako to povedat. viem, o com hovorim, nam vyslo az tretie ket, ale podstatne je, ze vyslo...

babulky drzkajte sa, ja zacinam 1. 2. s proverou, od 23DC aj s injekciami, od dalsej mens. so stimulaciou. dufam, ze teraz dozrie viac nez jedno vajicko...
viacere chodite do Heliosu, takze sa mozno sem-tam vidime... (dufam, ze nevadi, ze vam sem takto vstupujem)-
pekny zvysok dna 😉
drzim palce kazdej, co to potrebuje 🙂

ema112
23. jan 2008

dakujem Vam za podporu. ved uz sa s tym zmierujem, ze treba ist dalej. mam zamrazenych 5 embrijok. ako prebieha KET? treba brat nejake lieky a kedy sa vkladaju? menzes mam dostat v nedelu..

gabika24
23. jan 2008

ket prebieha tak ako transfer, iba pred nim nestimulujes.
lieky na vkladanie treba brat - vsetko ti povie lekar - ja som brala len utrogestan.
Hlavne treba byt potom v pohode a velmi na to nemysliet - ak sa to da.
Kam chodis?

ema112
23. jan 2008

Chodin do Gynfivu k dr.Harbulakovi. Budes sa snazit byt v pohode, zajtra bude lepsie. utrogestan stale beriem

gabika24
23. jan 2008

kazali ti ho stale brat? mne ho po neuspesnom vysledku kazali vysadit a po vysadeni, ze mi pride menzes - aj prisiel.
tak sa drzkaj.

ema112
23. jan 2008

dakujem gabika. vraj ho mam vysadit az ked bude negat po 14 dnoch.

lauritka
23. jan 2008

tanittka ja sa uz neviem dockat prvej mrchy a idemee na to/jeden cyklus prirodzene/..sice my sme si nedavali pozor ani teraz 😀 ale aj tak to bol asi anovulacny cyklus, takze je to jedno 😝 mozno sa pred KET zadari tfuj tfuj tfuj...lozkovasl som aj dnes 😉

efiku
23. jan 2008

ahoj emi je mi to ľúto no ja som to absolvovala 3x a tiež neuspešne akurat pri prvom a treťo pokuse sme mali hodnoty ale potom nam to uplne kleslo a Ket sme absolvovali vlastne bez prestavky myslím že len jeden cyklus som vynechala ale potom normalne tam nemusí byť prestavka aspoň tak mi to lekarka doporučila chodím tiež Stenovej,teraz ma čaká laparka akurat toho sa obavam ešte nemáme termín mam sa rozhodnúť či na to chcem ísť no ale ked to ma pomôcť tak prečo nie

Babulky kto ma skusenosti s laparkou kolko sa čaka na termín operácie asi idem do ružinova

lauritka
23. jan 2008

efiku a laparka vyriesi vlastne co ???? ma to nejaky vplyv na to, ze sa neuhniezdili babatka ??? to ma teda zaujima..co ti povedala lekarka ?? mne tvrdili, ze laparka nema vyznam, ked chodim na vklad. 😕

tanitta
23. jan 2008

Efiku.. dla mna pokial sa chcete pokusat o babetko aj prirodzene tak je laparka na mieste a dobra vec... ale pokial ste odkazany uz len cez IVF ako my pokladam to za zbytocny zasah do organizmu....toto mi potvrdil aj jeden dr. ... keby som vedela ako dopadnem na LSK tak na nu ani nejdem je jasne ze laparko sa moze zistit problem preco to nejde prirodzene.. nato je LSK dobra.... uz ked je potom tak clovek vie ci je IVF potrebne alebo nie. ci ma zmysel to skusat prirodzene alebo uz len ako umelinka...viem na com som... aj ked laparka nebola pre mna moc prijemna stravila som v nemocnici 7 dni 😔 ...
Lauri... ja som uz na to kaslala na vsetky zakazy...i ked na zazraky neverim a uz vobec nie v mojom pripade.. ale v kutiku duse stale nejak dufam.. ze nahoda je blbec 😀 ...
.. majte sa pekne...

efiku
23. jan 2008

laurinka to ja ked som išla na vkladanie tak mi tiež povedala že stačí rengen že ma nebude trapiť laparkou ,no ale ked nam to nevyšlo 3x z toho 2 KET a raz čerstve tak chce pátrať prečo skôr než pôjdem do dalšieho cyklu
Povedala mi aby sme išli na genetiku ,potom mi brala krv na trombofiliu a laparkou vraj ked su zdurene vajíčkovody tak vraj aj to ma vplyv že sa neusadia tak neviem ako to je mam si to rozmyslieť či podstúpim tu laparku

efiku
23. jan 2008

tanitka prirodzene nam povedala že asi to nebude možne podla výsledkov spermiog.tak jedine umelinkou tak neviem ako sa mam rozhodnúť ☹

lauritka
23. jan 2008

hmmm efiku..ale stale netusim, co s tym maju vajecniky..vajicka sa uhniezduju v maternici... 😕 na imunologoiu ta neposlala ?? lenka20 ide do Prahy....niekedy pri opakovanych nevydarenych pokusoch moze byt problem v imunite matky.
mna chceli tiez poslat na HSG..ale moj gyndos aj v centre mi povedali, ze je to zbytocne , ked chodim na IVF a KET. ze to nic neriesi v tomto pripade, ci su zrasty, alebo hocico.

efiku
23. jan 2008

lauritka neviem teda stou laparkou ja som mala jednu infekciu a vlastne na margo toho povedala že môžu byť tie vaječníkovody zdurene,vieš lebo na rengenovom snimku uplne nevidela či su priechodne lebo vraj mam posunutu maternicu napravo atd.a nebolo to dobre vidieť prietok tej kontrasnej látky a že vajíčkovody môžu byť zdurené a to ma vraj vplyv a usadenie embryjka neviem fakt neviem ako sa mam rozhodnúť

efiku
23. jan 2008

lauritka neviem ja som sa jej pýtala či moje telo nevytvara protilátky a povedala mi že to robia v prahe ale idem v marci na genetiku tak som zvedava čo mi povedia tam

lauritka
23. jan 2008

no ved prave preto by som najprv skusila to imuno....este pred laparkou.aj ked uznavam, ze je zlata a snazi sa najst pricinu...su lekari, co povedia jednoducho smola a neriesa to dalej a len skusaju IVF do zlbbnutia 😔

gabika24
23. jan 2008

emi, tak drzim palce.
ja som bola na laparke, to bolo hned ako som zacala chodit do CAR, lebo este pred IVF bolo potrebne na schvalenie ziadosti aj prefuk vajecnikov a ja som musela aj na laparku (aj s ISCARe to odporucili - neviem ci to bola aj podmienka, kazdopadne to dali do lekarskej spravy a az potom pokracovali dalej)- vraj po laparke sa niekedy vajecniky zobudia a zacnu fungovat tak ako maju - tak mi to aspon vysvetlil doktor. a niektore otehotneli do pol roka po laparke (inac aj o mne si mysleli, ze to bude moj pripad a nic). az potom som mohla absolvovat IVF.

efiku
23. jan 2008

gabika neviem ja som pred ICSI bola na rengene vraj laparka netreba len sa to nepodarilo 3x neuspešny vysledok tak hladaju príčinu prečo sa to neuhniezdi to embryjko tak asi

tanitta
23. jan 2008

Efiku.. ja by som zacala najprv na imuno, infektologiu a genetiku.. prip. hematologiu... LSK je to posledne co by som sla...pokial idete cez IVF....viem mas v tom teraz dobry zmatok...ale popremyslaj a popozeraj este po nete.. a urcite najdes ten najvhodnejsi postup ako dalej.... mam za sebou 5neuspesnych et...pa

pistica
23. jan 2008

ahojte 🙂 😉

diorka neboj ja tu budem , sama nebudeš aj ja sa chystám na 2.IVF

zuzla pohovor s embiologičkou??? máte na to dôvod alebo je to zaužívaná praktika vášho centra??

gabika24
23. jan 2008

efiku, tak to neviem, ja som nieco take neabsolvovala - mozno kazde centrum postupuje inac (teda ja som tak asi ani nemusela, ved som musela na laparku a prefuk).
kazdopadne nam 3.Ket vysiel. dnes sa pokusame o surodenca pre nasu babulku.

tanitta, dufam, ze sa vam to uz podari, neboj, zazraky sa deju - som toho prikladom 🙂 .
ak pojde vsetko tak ako ma, ja idem v marci v Heliose na transfer. drzim palce 😉

ell7
23. jan 2008

ahojte babenky vsetky co ste sa tu rozpisali, i ked uz teraz spinkate. Tak som vsetko precitala, skor som nemala cas. Zuzla, ja chodin do Gyn-fiv, nie do Heliku.
Kvetka ahoj a diky.
Inak s chilli som zacala aj ja, ved za pokus nic nedam, ze?
Ema to ma mrzi, tiez mi 1.IVF nevyslo a bola som z toho dost mimo, ale hlavu hore. Treba bojovat.
Tak vam prajem dobru nocku a zajtra po robote nakuknem pa.

savia
24. jan 2008

Babenky,
dobre ranko 🙂 🙂 🙂

lauritka
24. jan 2008

savia ahojki ..ako pokracujes ?? kedy mas KET 🙂 to nas bude ako maku 😅

lenka20
autor
24. jan 2008

ahojte, lauritka, savia 🙂
savia - uz mas v sebe prvu zazracnu pirulku 😕 nezabudni na chilli 🙂 😉
vcera konik blbol, nechcel ma prihlasit.
ell - tak budete stimulkovat spolu s pisticou, nebude vam smutno, aj diorka mozno bude s vami 😉
druhe IVF bude uspesneee, nebojte 😉
pistica - v heliose mame pohovory s embryologickou dost casto, aj pred odberom vajok, aj pred ET plus telefonicke info o stave embryskov, aj pred KET, je to dobre podla mna, a tety su velmi mile a zlate, pred mojim poslednym ET ma vpasovala teta embryologicka do labaku a ukazala mi pod mikroskopom vsetkych mojich drobcov, bol to zazitok 😵
ema112 - to je mi luto, ze sa nezadarilo, ale hlavu hore, mas mrazacikov, vela dievcatam vyslo prave KET 😵
gabika - tak my sa mozno v heliku stretneme, ja budem KET-ovat od polky februara a vklad bude niekedy v marci, tak mozno 😕
jujka, zuzlik, kvetka - tak vam zavidiiiiiim, kvetka, to je super, ze aj ty si sem zavitala 😉 a nezabudnite na zulku, aj ona je vo vasom termine, len v BA. babz, musite tie heliosacke statistiky vylepsit, mate to rozkazom 😀 😵
tanitka ahoooj - no a mozno sa zadari prave teraz, ved papas kilaaaa chilli 😅 🙂 kedy mame na teba intenzivne mysliet 🙂

lauritka
24. jan 2008

lenka ahoj...no ja ani neviem ako embryologicka vyzera 🙄 nam len pocet a kvalitu oznami sucho lekar a to je vsetko. ziadne pohovory, nic.... 😒

tanitta
24. jan 2008

Ahojte rakety 😉 ...
Leni.. myslime stale neusatale a nepretrzite.. dnes som 17DC...pride ms a volam do heliku ...
Lauri.. ten phovor je fakt super.. uplne pred 1ivf pride teta s foznymi obrazkami a vysvetli cely princip oplodnovania a delenia.. co znamenaju fragmenty na emb. aky by mali na aky to ktory den vyzerat a tak....potom po opu donesie paprier s takou tabulkou kde je pekne rozpisane kolko vajok bolo ako sa oplodnili a ako sa delili.. ukazuje ti to...no a najnovsie vraj ukazuju drobcekov pred et aj pod mikroskopom 😵 .... ja som to sice este nezazila ale dufam ze ten krpec mi da sancu....pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre