Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bebe133
6. máj 2016

@1veverica to ano. Pre zenu je toto tazke. Praveze zatial nikto nevie. 2 et a 2 ket tiez boli neuspesne

1veverica
6. máj 2016

@bebe133 tak toto uz fakt nie je co "zavidiet", uz by tam trebalo zistovat pricinu neuspechu, nieco tam musi byt, ked sa to najprv ujalo, a potom to az zacalo klesat, cize sa asi prestalo vyvijat, mozno trebalo nejake lieky nasadit, ale to vsetko je zial na lekaroch, verim ze ty by si urobila aj nemozne len aby malinke ostalo v brusku, fakt velmi velka skoda ☹

bebe133
6. máj 2016

@1veverica ved sa aj patra po probleme. Uz som mala vela vysetreni len este sa nevie co. Tak hadam ta hysteroskopia to ozrejmi

datelinka31
6. máj 2016

@bebe133 ahoj, velmi ma mrzi, ze to nevyslo, naozaj som si priala, aby si mala pre nas dobre spravy. Ale aspon, ze to takto dopadlo, mna teraz nastrasila dr. na poslednej kontrole, lebo sa jej nieco nezdalo pri lavom vajecniku, kedze sme vkladali 2 embryjka, tak povedala, ze ak budem mat bolesti nech hned pridem, ak by nahodou to druhe bolo niekde zatulane..
Skus zatlacit viac na doktorov, nech ti urobia vysetrenia uplne na vsetko.. Baby tu spominali poruchy imunity, injekcie na riedenie krvi, kadeco, ale uz mas v tom iste dobry prehlad. Kedy si mozete ist pre mrazacika?

bebe133
6. máj 2016

@datelinka31 ti doktori vedia vzdy tak vystrasit. Mne hned na zaciatku v stvrtom tyzdni povedala ze to moze byt aj mimomaternicove. Mohla si to len pomysliet lebo hned po tom som uz bola v strese. Neboj, u teba vsetko dopadne dobre. Si na dobrej ceste. Vajecniky zvyknu pobolievat, takze sa nestresuj. Imunologiu mam vysetrenu aj trombofilne mutacie. Aj hematologiu a genetiku. Ano uz mam prehlad a patra aj doktor. Mozno hysteroskopia pomoze. Este neviem kedy na ket lebo najskor musim pockat kym hcg klesne na nulu a vycistim sa. Potom budem planovat dalej. Ty sa neboj, vsetko dopadne dobre😉

1veverica
6. máj 2016

@bebe133 drzim fakt prsty nech to zistia, lebo skusat a furt nic, tak to aj na nervy je, a to vam ani jednemu urcite nie je treba

bebe133
6. máj 2016

@1veverica dakujem za podporu 🙂

meli8412
6. máj 2016

@bebe133 Je mi luto, ze sa nepodarilo. Mozno nabuduce zase spontanne, uz vies, ze aj prirodzene je u teba mozne. Budem silno drzat palce a mysliet na teba. Drzte sa.
Dakujem, dufam, ze porod bude rychli a uz co chvilu pride.

lujza52
8. máj 2016

Ahojte baby. Trošku sa vtriem do debaty 🙂 Som 5.dní po ET. ) !Už druhý deň si najdem na intimke krvné vlasočnice a pichanie v podbrušku. Mala to niektorá z vás? Ako vravíte to čakanie je na nervy...Silno držím palce každej z Vás. 🙂

ssegra
8. máj 2016

@lujza52 ahoj moja kamoska mi to spominala, ze to ma. vraj sa to stava pretoze sa maternica roztahuje. tak si myslim, ze si na dobrej ceste 🙂

lujza52
8. máj 2016

Ďakujem za povzbudenie ssegra 🙂 Snád to už bude ok. Ty si už po ET tiež? Mne 1.IVF vyšlo na prvýkrat. Mám doma chlapčeka. Ale teraz už druhe akosi sa nedarí. Momentálne je to už tretí ET.

ssegra
8. máj 2016

@lujza52 nie este niesom po ET, teraz cakam na mrchu a potom idem na KET. drzim paste by to bolo to co si myslim, ze je 🙂

mikema
8. máj 2016

Ahojte môžem sa pridať? Zajtra mam mat prvý et, mali sme už icsi ale nedostali sme sa po transfer, teraz bolo ivf a z troch vajok sa oplodnili tri, tak hadam sa aj všetky pekne delia... Zajtra budem vedieť na com som. To čakanie je hrozne 😀

lujza52
8. máj 2016

@ssegra ďakujem 🙂 Ak sa možem opýtať koľký KET mas?

ssegra
8. máj 2016

@lujza52 za malicko. toto bude moj druhy ket, ale prvykrat v druhom centre

lujza52
8. máj 2016

@ssegra držím palce, nech nové centrum prinesie šťastie 🙂

ssegra
8. máj 2016

@lujza52 dakujem to je teraz tvoj prvy Et?

boba245
8. máj 2016

@mikema ahoj. drzim vam zajtra päste 🙂. ja som bola na ET vcera. je to nase prve IVF a mali sme 6 vajicok, z toho oplodnili 4 a vsetky 4 nam aj vydrzali do ET 🙂.

mikema
8. máj 2016

@boba245 ďakujem. Aj ja ti držím palce nech sa pekne uchytí bábo 🙂 môžem sa opýtať prečo ivf? Ja mam endometriozu a celé vajcovody preto na nic. Bohužiaľ nereagujem takmer vôbec na stimulaciu a tak sú tri vajka už riadny rekord 😀 teraz dufam ze zajtra budú naše vajka v poriadku.

boba245
8. máj 2016

@mikema aj ja dakujem 🙂 ... zabudla som napisat, ze sme dali vlozit 2 embryjka 🙂 ... ja mam endometriozu a pred dvoma rokmi mi laparoskopiou odobrali myom z vonkajsej strany maternice. pred IVF som mala cystu na lavom vajecniku a polyp v maternici, cize pred ivf som podstupila laparoskopiu cysty a hysteroskopiu polypu. musime vsetky verit, ze sa to podari 🙂 .... my sme spravili co sa dalo, lekari spravili co sa dalo a teraz je to uz len v rukach najvysiseho, prirody, alebo v co kto veri 🙂

mikema
8. máj 2016

@boba245 tak ja mam za sebou tiež laparku, dve endo cysty odstránené plus diagnosticku hysteroskopiu. A amh mám len 0,4 tak dosť bieda. Ale nevadí, verím že to raz vyjde. Ako ty hovoríš, všetko je to v Božích rukách 🙂 Inak ako prebieha transfer? Neviem veľmi čo má čaká.

ssegra
8. máj 2016

@lujza52 potom daj vediet ako si dopadla. Ale verim ze to bude dobra sprava 🙂

zabkazabka
9. máj 2016

Ahojte..ja som dnes druhy den po et...uz mam jedno et za sebou zial neuspesne..vratilu sme sa tetaz do sliv.centra a som velmi milo prekvapena...neviem.ci zmenili pristup ale na mt helios nemozem dopustit...a to sme predtym riesili brno

1veverica
9. máj 2016

@zabkazabka drzim ti prsteky, nech je vysledok pozitivny 🙂

1veverica
9. máj 2016

@mikema neboj, urcite to dobre dopadne, uz to je uspech ze sa vsetky vajicka oplodnili 🙂

mikema
9. máj 2016

@1veverica ďakujem, tiez som bola veľmi milo prekvapená a to sme mali ivf, som sa veľmi bala že nič z toho nebude. A pri odbere tie vajka neboli celkom zrelé. Tak este aj dozrieť museli. Teším sa na dnešný termín.

1veverica
9. máj 2016

@mikema neboj, vsetko bude ok, teraz uz medicina sla velmi dopredu, pomozu im, verim ze budes stastna, daj potom vediet ako si dopadla 🙂

zabkazabka
9. máj 2016

@1veverica dakujem.. Len to cakanie je dlheeeee

1veverica
9. máj 2016

@zabkazabka ja ti verim, ja som bola na prvom odbere 9den, a na kontrolnom 14den, takze presne viem co pises, ale zial zmenit sa to neda 😉 Ja som ani netestovala, aby som nebola zas smutna, som cakala az na tu krv

boba245
9. máj 2016

@mikema uff, tiez to mate tazke, ale urcite sa to raz podari 🙂 . a nemaj obavy z ET 🙂 ... pripadalo mi to ako na beznej gynekologickej prehliadke. lahnes si na stol, vylozis si nohy ako na gynekologickej koze. cez kolena mi dali plachtu, takze som nic nevidela, ale dr. povedal kazdy krok, ze co ide robit, najprv ma niecim vo vnutri vycistil, a potom zaviedol dnu asi take iste klieste na roztiahnutie ako na prehliadke. bolo citit len trosku chladne nieco a povedal, ze trosku to zatlaci. bolo to citit len malo, takze nic hrozne. samozrejme treba sa uvolnit 🙂 ... dokimu tam hrala taka prijemna hudba, takze to nebolo vobec tazke sa uvolnit :D ... no a potom mu sestricka priniesla embryjka ...netusim kedy presne ich tam vlozil, nic som necitila, len hovoril, ze este skontroluje pipetu ci sa nahodou niektore neuchytilo na stene, lebo ze v tomto stadiu sa uz zacinaju lepit a snazia sa uchytit :D a to bolo vsetko. cele to trvalo asi 5 min. este mi povedal, ze nech lezim aspon 10 az 15 min. pod nohy mi sestra podlozila taky stolcek aby som si mohla nohy vylozit a ze ak budem citit ze zo mna nieco vytieklo ked vstanem ze nech sa nelakam, ze to je ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre