Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

1veverica
10. máj 2016

@bobricek1979 dakujem, aj ja ti drzim prsty, nech sa vsetko vydari 🙂

lujza52
10. máj 2016

@ssegra Aj ty mas už tretí ET?

bobricek1979
10. máj 2016

@1veverica ďakujem veľmi pekne 🙂

ssegra
10. máj 2016

@lujza52 z prveho cyklu som mala jeden ET a jeden KET a z tohto druheho cyklu budem mat koncom mesiaca KET. cerstvy som nemala kedze nam isli embryjka na PGD, vtedy sa mrazia

boba245
10. máj 2016

@mikema verim, ze si si poriadne oddychla 🙂 . ja sa citim dobre. uz od nedele citim slabe pichanie v podbrusku, ktore sa strieda s takym tlakom, alebo bolestou ako podobnymi ako pri menzese, tak hadam je to to uhniezdovanie embryjok 🙂 ....este som nebola tehotna, tak to neviem posudit, ale je evidentne, ze sa tam nieco deje, tak verim, ze je to dobre znamenie 🙂 . test si mam robit 22.5 ... 2 dni pred mojimi narodeninami tak je mozne, ze dostanem ten najkrajsi darcek na svete, alebo aj dve 😀 ...no a priatel ma narodky 5.6. takze to bude viacnasobna radost 😀 😀 . zajtra na teba budem mysliet, nech je vsetko skvelé 😉

meli8412
10. máj 2016

@boba245 Kedy si bola na vklade, kolkaty den si po?

boba245
10. máj 2016

@meli8412 bola som v sobotu skoro rano, cize treti den ked nepocitam aj sobotu . preco ?

meli8412
10. máj 2016

@boba245 Mne sa zdalo, ze neskoro si mas spravit test. A kedy mas ist na krv? A pockas do toho 22, alebo skusis aj skorsie?

boba245
10. máj 2016

@meli8412 vo stvrtok mam brat este pregnyl a ten vraj skresluje testy tak asi preto az 22.5. najprv mam zavolat do CARu cize az 23.5 zavolam a kedze mam CAR v Brne tak na krv pojdem co najskor k mojej gynekologicke. neviem ci vydrzim cakat az do toho 22. ale pokusim sa. no skor ako na 10ty den nebudem testovat urcite.

lujza52
10. máj 2016

@boba245 Ahoj. Kolký deň si dnes po ET? Ja som 7 a presne od 4.dna pocitujem slabe pichanie alebo tlak v podbrušku a vo vaječníkoch. Dva dni som mala aj krvné vlasočnice na intimke. No teray už nie. Tak dufajme že to bolo uhniezdovanie. Hned by som už aj testovala ale muž ma vadí, že je skoro 🙂 Z prvého IVF mám doma synčeka 3 ročného na prvý raz sa podarilo. Držím silno palce 😉

mikema
10. máj 2016

@boba245 Dakujem, ja som si dnes naplnila program ako sa len dalo a este stale nie som hotova (idem este cistit ruru, poprala som, Bola som na prechadzke so psom, na nakupe, teraz chcem este vyrobit taku dekoraciu, takze dnesny den prebehol rychlo.) Rano sa budem triast aby nevolala Klinika, to by som uz vedela, ze to je zle znamenie. Drahy je este nervoznejsi ako ja- dnes sa mi priznal, ze googli o dusu 😀 Uz vie viac o blastocystach ako ja 😀 No tak to u teba znie velmi dobre, drzim palce, nech mas pravdu a nieco sa deje. 🙂 A vydrzis tak dlho netestovat? 😀 Ja mam doma asi 15 testov, tak neviem. A inak ma fascinuje, ako nam ludia okolo nas velmi drzia palce (surodenci a svokrovci vedia a aj dve dobre kamosky a vsetci sa s nami trasu...) Ked uz nic z toho, aspon som sa fakt presvedcila, kolko uzasnych ludi mame na nasej strane... Velmi si to vazim a aj tu podporu tu na konikovi, cudzi ludia a tak ma tu kazdy podpori, aj ty. Dakujem!!!!

meli8412
10. máj 2016

@boba245 To ano, pregnyl je v tele cca.10 dni. Kolko jednotiek si dostala? 5000 alebo 10000?

boba245
10. máj 2016

@lujza52 ahoj. ja som bola na ET v sobotu, cize treti den po ET, alebo stvrty ak pocitam aj sobotu. bola som rano o 8mej . ja som to pichanie a tlak citila uz v nedelu a vlastne uz aj v sobotu, tak len dufam, ze je vsetko ok 🙂. ano, radsej pockaj, siedmy den je asi este priskoro i ked bolo to pichanie a tlak v tebe vzbudzuje zvedavost 🙂. je super, ze sa vam zadarilo uz pri prvom IVF 🙂 a drzim vam päste aj pri tomto 🙂. a po kolkych dnoch ti odporucil testovat dr. ?

ssegra
10. máj 2016

@boba245 ahoj preco mas brat este pregnyl? nepichali ti ho v den transferu?

lujza52
10. máj 2016

@boba245 No ja aj počkám s tým, lebo sa bojím sklamania. Doktor ani nespomenul testy. To by mi isto vyhovoril 😉 🙂 Ale vsade citam, že po tých 10 dnoch by už mohol niečo ukázať. Tak počkam. A do ktorého centra chodíš?

boba245
10. máj 2016

@mikema no vidis, den ti zbehol ani nevies ako 🙂 ... na mozne zle spravy od kliniky ani nemysli. proste vypust z hlavy ze budu volat. jednoducho rano vstanes, pojdete tam a uz vas budu cakat krasne embryjka 🙂. to s tou podporou mas pravdu, je uzasne ked najblizsi podporuju a tesia sa s nami 🙂 . a aj tu na konikovi je to uzasne a ta podpora zien velmi pomaha 🙂 ... kiez by ziadna zena a par nemuseli riesit umele oplodnenie a islo to lahko prirodzene. este neviem ci dokazem netestovat skor. zatial som v pohode ale pre istotu este testy nekupujem, aby ma to nelakalo 🙂. no a moj priatel sice az tak negooglil, to by bol asi viac v strese ako ja ked sme vsetko pred IVF zistovali, ale zato bol velmi zlaty, ked kazde rano pocas PK sledoval ako sa nase embryjka vyvijaju a stale mi nateseny hlasil ze su stale 4 🙂 . on je v praci od 6tej tak bol pri infach stale skor ako ja a po 3tom dni som sa uz ani nesnazila predbehnut ho, ked som videla ako sa tesi ze si to moze pozriet ako prvy 🙂.

boba245
10. máj 2016

@meli8412 mam 1500 jendnotiek. pred odberom vajicok som mala jednu davku 5000 jednotiek. teraz som mala den pred ET 1500, vcera cize v pondelok tiez 1500 a poslednu budem pichat vo stvrtok 12.5
@ssegra netusim preco sa picha tolko krat. ja som si ho pichala den pred ET . prave v rozpise liekov citam poznamku: Pregnyl - do 15 folikul celkom : 4, 7 a 10 den po punkcii
- do 15 punktovanych folikul : 4, ale 7 a 10 den podla stavu
- nad 15 punktovanych folikul: nic
takze asi to nejako suvisi s tym.

meli8412
10. máj 2016

@boba245 Fuuu, takto kombinovane som nevedela, ze sa moze pichat, potom ano, treba pockat, Drzim palce, len dobre spravy toho 22ho.

boba245
10. máj 2016

@lujza52 mne zapisali do rozpisu liekov kedy mam testnut tehu a povedali, ze v jeden den ze mam spravit 2 testy. ja chodim do Unica v Brne. tiez sa bojim spravit test skor z dovodu mozneho sklamania a tpredcasnej radosti, kedze poslednu injekciu pregnylu beriem vo stvrtok a vysledok by bol mozno este skresleny kedze 10ty den po ET by bol akurat 5ty den po dobrani Pregnylu. Mne den testnutia vychadza na 10ty den dobrania pregnylu a je to 15 den po ET ... je to dlhoooooo ale tak nejako to zmakneme hadam , hlavne nech je pozitivny 🙂

boba245
10. máj 2016

@lujza52 a ty mas kedy testnut ? kedy si bola na ET ?

ssegra
10. máj 2016

@boba245 teda to pocujem prvykrat, ze sa takto picha pregnyl. pri prvom cykle som si pichla este pred odberom 5000 jednotiek a v den transferu dalsich 5000. pri tomto druhom cykle som nepichala nic kedze som nesla na cerstvy transfer. akurat viem, ze ked pojdem teraz a ket tak ho budem mat, ale kolko to este neviem. v kazdom pripade ti drzim paste aby ti to vyslo a by sa na teba embryjko nalepilo 🙂

boba245
10. máj 2016

@meli8412 dakujem pekne 🙂 ... je to nase prve IVF tak nemam s cim porovnat ako to robia inde a kde sa co picha 🙂, ale tak doktori vedia najlepsie co robia 🙂

mikema
10. máj 2016

@boba245 A to ako a kde sledoval tie embryjka?

boba245
10. máj 2016

@ssegra dakujem , tiez vam drzim päste nech sa zadari ;)

boba245
10. máj 2016

@mikema nie embryjka, ale info o nich 🙂 . nase CAR pre pacientky na ich web stranke vytvori pristup kazdej po oplodneni vajicok a kazde rano aktualizuju info o embryach, ze kolko ich bolo oplodnenych, kolko pokracuje vo vyvine a pri kolkych sa rast zastavil. bolo krasne kazdy den sledovat ze pokracuju vo vyvine vsetky 4 🙂 ... no a CAR tam postupne den po dni pridava ilustracne foto ze ako v dany den vyvinu embryo ma vyzerat. takze sme si kazdy den sledovali ako asi vyzeraju tie nase 🙂

mikema
10. máj 2016

@boba245 Jeej to je spica, vidis, to navrhnem nasej klinike. Dnes by som dala aj 1000000 Euro za info, ci su este stale vsetky tri!! 😀 Bola by som aspon kludnejsia. No ale kedze nevolali, aspon jedno bude. A ja som optimista a verim, ze to dali vsetky tri!!! 🙂

boba245
10. máj 2016

@mikema presne tak, treba byt optimista a verit ze prezili vsetky tri 🙂 . zajtra sa ozvi, ze ako ste dopadli 🙂. budem na vas mysliet 🙂

bobricek1979
10. máj 2016

@boba245 wau a to kde v centre také majú?paráda ja som musela čakať celých 5dní kultivácie

bobricek1979
10. máj 2016

@boba245 a s tým pregnylom teda tiež šok mne pichli raz 48hodín pred odberom toť vsio a myslím ,že aj ovu bola ešte pred vkladom ☹bohužiaľ nevyšlo takže idem skúsiť Ket

boba245
10. máj 2016

@bobricek1979 chodime do Unica v Brne. prvy pregnyl som brala v sobotu vecer a odber bol v pondelok rano a tie dalsie 3 (uz nizsie davky) mi dopisali do rozpisu az po odbere vajicok. tfuj tfuj, nech sa vam ten KET zadari 🙂. a kedy ides na KET ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre