Čo všetko ma čaká pred IVF?

iriama
3. apr 2019

Dobrý večer všetkým! S manželom sme sa niečo cez 2 roky snažili o bábätko. Nakoniec sme zistili, že sa nám to nepodarilo pravdepodobne kvôli nepriaznivým výsledkom manželovho spermiogramu. Cesta je v našom prípade jasná - IVF. Zatiaľ sme absolvovali kultivacie, hormonálne odbery a genetické testy - výsledky z nich by mali byť koncom mesiaca. Budúci týždeň ide manžel na spermiogram a mrazenie a ja na hyfosy (priechodnosť vajcovodov). Viete mi poradiť, čo nás ešte čaká pred samotným IVF? Ďakujem! 😊

zuziklc29
13. apr 2019

@avy super a kam sa chystáš.ja do BB Helios

avy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avy
13. apr 2019

@zuziklc29 ja repromedica Ba...máte už aj tie základné vyšetrenia?!

avy
13. apr 2019

@bodka1234 mám pregnafolin..a na hematke mi dr napísala kys. Listovú.alw neberiem ju len sem tam..

zuziklc29
14. apr 2019

@avy ja mám cez genetiku.hormonalny profil,štítnu a Repro všetko. Teraz idem predoperačné e si vybavovať. Tak na to som zvedava

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 ja len hormonálny profil, stery a hrmatologiu, tam ešte čakám na výsledky mám len časť..a zajtra mi povie ešte tie protilátky proti spermiam ako vyšli ...a napíše rovno recepty

zuziklc29
14. apr 2019

@avy ja už duphaston a injekcie všetko mám uz v piatok mám duphaston a o tyDen picham. Zase. To budú stresy 😁

bodka1234
14. apr 2019

@zuziklc29 @avy a aký je u vas dôvod IVF ak sa smiem spýtať?

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 ja utorok perioda dúfam a stredu štvrtok začnem neviem čo dr povie..čo od 2dc alebo neskôr 🤷😂

avy
14. apr 2019

@bodka1234 noo my máme dvoch chalanov..a už 8rokov sa nedarí..nejak sme to nesilili ale pred vyše rokom som chodila na folikulometriu a všetko ok, min rok v máji laparka môj spg a tiež všetko okej..nuž tak sme sa rozhodli že skúsime ivf... Vek nás totiž už tlačí...pred mesiacom som mala 37..amh 0.85...a čo vy baby?! Aké máte dôvody

bodka1234
14. apr 2019

@avy ja mám 30 žiadne deti, po 1 snaženia sme išli do CAR, spravili priechodnosť vajcovodov s nejasnym záverom že jeden je nepriechodny, môj gynekológ má podozrenie na endometriazu tak som chcela ísť na laparku ale v novom CAR mi hneď pri prvej návšteve zistili protilátky proti spermiam tak sme hneď dávali žiadosť.

iriama
autor
14. apr 2019

Takže, priechodnosť vajcovodov mám za sebou. Bolo to v pohode, všetko OK. Hormonálne vyšetrenie tiež OK. Takže žiadosť vypísaná a už sa tešíme, že to niekam smeruje. Veríme v šťastný koniec 🙂

zuziklc29
14. apr 2019

@bodka1234 ja mám 7 potratov a pcos. Klasika. Posledný ivf

zuziklc29
14. apr 2019

@avy aký máš protokol. Ja mám dlhý my sa mení hlásiť na 3dc to bude nedeľa takže v pondelok sme tam ako na koni

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 uff to mi je ľúto 😶

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 krátky preto ideme zajtra, a deň pred ms..lebo nejak od začiatku si vraj začnem pichať inj.

zuziklc29
14. apr 2019

@avy tak máš za pár dní po tomto všetkom. Ja si počkám do maja

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 a ty si otehotnela predtým len po ivf či prirodzene?! Aj ste zistili kde je presne problém prosím ťa

zuziklc29
14. apr 2019

@avy áno. Ja a stresové situácie nejdú dokopy.

zuziklc29
14. apr 2019

@avy otehotnela som len cez ivf. A biochemické som mala

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 aj vedia príčinu?! A prosím ťa koľko si mala vajíčok pri opu?! Ja sa bojím práve že ich bude málo keď mám nižší amh

zuziklc29
14. apr 2019

@avy fu ja som mala 21 pri odbere a 19 schopnych

zuziklc29
14. apr 2019

@avy príčinu niektorí lekári nezistujy

avy
14. apr 2019

@zuziklc29 to si .šla pekne čislo 😊 a dávali ste pk a embryoscope?! Vôbec neviem čo máme využiť..či nám lekár potom povie??

zuziklc29
15. apr 2019

@avy mali sme 5dnovu takže áno predĺžena kultivácia. Určite lekár niečo odporučí neboj sa. Pekné čislo to bolo to áno. Po opu som chodila ako keby som .......celú noc. Uvidím koľko budem mať teraz.

avy
15. apr 2019

@zuziklc29 ránko prajem 😊 bože ja som zvedavá na všetko to okolo a ako to dopadne

zuziklc29
15. apr 2019

@avy kľudne sa pýtajte keď viem odpoviem. 😉

avy
15. apr 2019

@zuziklc29 jeeej milá..hlavne si nevykajme 😊

zuziklc29
16. apr 2019

@avy ako sa citis. Ja od soboty duphaston . Odkedy beriem vitamíny mám pocit E ovulácia je skor

dotyna
29. apr 2019

@avy
@zuziklc29 ahojte dievcata 🙂 čitam si ze ste sa dali na boj 🙂) ako pokračujete ked sa smiem spytat..ja zajtra idem sa uz dohodnut na prve IVF na maj no som zvedava ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre