Ideme prvýkrát do centra Helios

olivia31
18. feb 2012

Mám absolvovať návštevu centra Helios v Martine čo ma čaká na prvej takejto návšteve? Mam s toho zmiešane pocity hlavne po diskusii ktorú som si prečítala na Adresu MUDr. Krajkoviča ku ktorému máme ísť na prvú konzultáciu.

halienka
18. feb 2012

@olivia31 a nebodaj si čítala o ňom niečo zlé? Neviem ako teraz, my sme tam chodili nejako pred 4 rokmi a ja som bola s ním veľmi spokojná, aj celkovým prístupom centra, so všetkými. Mne sa tam páčilo. Prvá konzultácia bola v podstate hlavne diskusia s dr. Krajkovičom, prebrali sme všetko čo sme už podstúpili s mojim gynekológom, naše diagnózy, a čo by sa teda dalo v našom prípade robiť. O všetkom poinformoval a rozhodnutie nechal na nás. Mne potom ešte urobil klasické gyn. vyšetrenie a sono. Potom sme nastúpili na prípravu na ICSI, takže som tam chodila ako na klavír, ale všetci mali výborný prístup. Akurát tá čakáreń je tam taká maličká, ale to je naozaj detail. 🙂

zuzana9285
18. feb 2012

ahoj Aj my chodíme do Heliosu Neviem, čo si si o ňom prečítala, ale ja na neho nemôžem povedať jediné krivé slovo, on je úžasný človek, s takýmto doktorom som sa ešte nestretla a to som si už prešla kadečím A je veľmi jemný pri vyšetreniach a zákrokoch, čo sa o niektorých gynekológoch nedá povedať A hlvane vidno, že je to naozaj odborník

olivia31
autor
18. feb 2012

Ahojte zuzana9285 a halienka čítala som to dnes príspevky na tému lekárov v centre Helios. No ja som len chcela vedieť niečo ako to tam hlavne funguje a aký je pán MUDr Krajkovič ako lekár . Ideme tam prvý krát a ešte sa len rozhodujeme, ktoré centrum budeme navštevovať .

olivia31
autor
18. feb 2012

Boli ste aj v iných centrách? Mate dobré skúsenosti s týmto centrom ? A boli vo vašom prípade úspešní / pomohli vám ak áno tak ako dlho to trvalo? ďakujem

zuzana9285
19. feb 2012

@olivia31 No my sme v iných centrách neboli,takže ti neviem povedať aký je prístup tam, ale ja som v Heliose zatial spokojná No my sme boli na IUI, bohužial neúspešne, ale to nie je problém centra, ale toho že máme zlý spermiogram Teraz začíname so stimuláciou na IVF

olivia31
autor
19. feb 2012

@zuzana9285 Ahoj my sme boli na Sliači na IUI len raz neúspešne . U nás nieje žiadny problém ,len ten že nemôžme mať dieťatko . Môj manžel má spermiogram ukážkový . Ja IUI už nechcem podstúpiť podľa mňa je to strata času, a peňazí. Môj lekár nám povedal, že je to len o desať percent väčšia úspešnosť ako prirodzenou cestou. Tak som zvedavá čo nám povedia v Heliose. Ako často navštevujete centrum? Berieš aj hormonálnu liečbu ak áno tak akú ?
🙂

olivia31
autor
19. feb 2012

@zuzana9285 Ako dlho navštevujete Helios?

zujka2
19. feb 2012

@olivia31 ahojky, ja som bola v centre zatiaľ dva krát a patrím k pani doktorke Gáťovej. Tá je tiež super.

olivia31
autor
19. feb 2012

@zujka2 Ahoj bola si zo všetkým spokojná ? Ako prebiehalo prvé stretnutie? Oni ti pridelia lekára, alebo máš možnosť sa rozhodnúť sama ku komu budeš chodiť? Berieš aj hormonálne lieky? Ak áno tak aké?

zujka2
19. feb 2012

@olivia31 no bola som zatiaľ spokojná. Sestričky sú v pohode, niektoré príjemnejší a niektoré menej. ale chápem to, lebo tam chodí strašne veľa ľudí a asi ani nemajú čas na nejaké bližšie kontakty. momentálne čakám na laparku, takže neberiem nič ale potom budem brať. teda taký je plán. všetko závisí od laparky. doktora ti pridelia

olivia31
autor
19. feb 2012

@zujka2 Ďakujem za ochotu a držím palce . Ja už mam tieto veci IUI, laparoskopiu , rentgen s kontrastnou látkou za sebou tak ja dúfam, že to nebudem musieť podstúpiť znova. Držkaj sa 🙂 ..........Napíš ako to dopadlo. Ja sa ozvem ako dopadlo prvé stretnutie v Heliose. Ahoj

kathy1
19. feb 2012

ahoj aj my chodime do heliosu k dr.galovi. Boli sme tam 2x, odporucili nam tiez iui,tak, cakam na mrchu. A ta hnusoba akurat nechodi☹ Su tam uplne v pohode aj lekari aj sestricky. Len doktor to bral trosku ako rutinu, ved ano maju tam strasne vela ludi. No my sme mu dali tak najavo, ze pre nas to rutina neni a ani nemame v okoli nikoho kto do centra chodil.Nic neboj a kedy mate termin?

olivia31
autor
23. feb 2012

@kathy1 Ahoj boli sme v utorok a znova v utorok 28.2 ideme prenás je podľa doktora najvhodnejšie ivf tak uvidíme čo povie a aké budú výsledky. Držím palce

olivia31
autor
28. feb 2012

@kathy1 Ahoj ako si na tom ? Dnes druhá konzultácia všetko dopadlo dobre.

kathy1
1. mar 2012

@olivia31 no ja idem v sobotu na ultrazvuk pred iui, dufam, ze vsetko bude ok 😀 A co Vy idete do toho ivf?

olivia31
autor
1. mar 2012

@kathy1 Ano rozhodli sme sa pre ivf ja mám hormon. profil v poriadku spg mm je v poriadku ........laparku som odmietla, kedže som ju podstúpila pred rokom ...a podpísali sme papiere na ivf a musíme počkať... ešte pôjdeme na konzultáciu budú nám volať ......som rada, že je to tak asi to má tak byť .No držím palce aby to dopadlo tak ako očakávaš 🙂 🙂 🙂 Bola som spokojná aj s MUDr Krajkovičom !!! 🙂

olusam
8. mar 2012

My akurát ideme do Heliosu na budúci týždeň, musím povedať, že sa aj teším a naše snažilkovanie sa posunie dopredu 🙂 Taktiež mám výborné referencie na Dr. Krajkoviča, takže žiadne starosti 🙂

anmo
1. okt 2013

ahojte mamicky,buduce mamicky a spol. .....my sme navstevovali helios Martin cca 3/4-roka a teraz sa tesime na babatko....podarilo sa na 1- pokus 🙂 .....a co povedat k samotnemu centru?.....nikdy za cely svoj zivot som sa nestretla s lepsim pristupom lekarov ,ako tu.....privitali nas vzdy s usmevom a konkretne chcem vyjadrit abolutne nekonecnu pochvalu MUDr.Krajkovičovi a koordinatorke IVF,Mgr.Janke Janákovej.....su to skveli ludia a preto som sa rozhodla,ze aj napriek tomu,ze mam dost dlhu cestu k nim,pocas celeho tehotenstva chcem navstevovat prave toto centrum.....viem totiz,ze tu som v tych spravnych rukach a nemusim sa bat ,ze by som nieco zanedbala :D .......mozem len odporučit 🙂

smoulinka13
30. jan 2014

ano Mgr. Janakova velmi fajn....velmi dobry pocit som z nej mala...

miminkova
10. máj 2014

@anmo si bol a na IVF ? nas to caka v juli, povies mi nieco blizsie, cot o obnasa ,? 🙂

anmo
12. júl 2014

@miminkova Vies co ja si uz presne cely ten postup nepamatam.V nason pripade nam najskor urobili vysetrenia,kde zistili ,ze manzel je v uplnom poriadku(viac nez dost :D ) a ja okrem policistickych vajecnikov a nepravidelneho cyklu tiez nic,takze deticky mozeme mat,len sa nam skatka nedari.Ale kedze sme nechceli cakat,tak sme to riesii touto cestou.Najkor sme boli 2-krat na inseminacii,ale ta sa nepodarila.Potom sme teda isli na IVF,kde toprebiehalo s injekciami do bruska a vsetko sa dialo presne podla pokynov,kt.ti podrobne vysvetli.Po vsetkch davkach lieciv sa islo na odber vajicok v celkovej anestezii a potom uz len dufat a modlit sa,aby bolo co najviac z nich schopnych delit sa spravne.Mne odobrali 15 z toho schopne boli 6 ale spravne sa nakoniec "vyvinulo" iba jedno a to som stastne 19.maja 2014 porodila.Takze drobcek ma o chvilocku uz 2-mesiace.....drzim palce :D 🙂

witch393
15. júl 2014

Ahojte tak dnes mame za sebou 1 návštevu v CAR emoticon personál a doktorka boli super ...vyšetrenie dopadlo celkom dobre ale až na to, že mam hrozne vysokú sliznicu ako keby som bola po ovulácií. Má 13 mm a to som len 3 deň po menzese a folikuly tam ešte mam a neboli prasknuté takže ovu ešte nebola čo to znamená ??? je to vážne?? :(

sepkev
10. sep 2014

my sa chystáme na prvú konzultáciu 3.10., viete mi povedať, či existuje možnosť vynechať UIU a rovno si vybrať IVF? všade čítam, že uiu je strata času...

trinity8
10. sep 2014

@sepkev ahoj tiez chodim do Heliosu a mne povedali ze IUI je kvoli poistovni. Mozno zalezi aj od zdravotneho problemu. Ak Dr. posudi ze je to zbytocne tak ti to nenavrhnu a daju ti hned IVF. Drzim palce.

sepkev
10. sep 2014

ach jaj...a ak by to nevyšlo, stačí jedno iui alebo skúšajú viackrát? no, myslim, že u nas to nebude hneď na ivf, ja som ok, len chlapci sú pomalí a je ich málo....no, veď uvidíme 🙂 držím palce 🙂 nech to do konca roka vyjde 🙂

trinity8
10. sep 2014

@sepkev Mne Dr. povedala ze 2 IUI. Druhe sme mali uspesne ale soncilo v 5tt ☹(( potratom. Tak sme chceli este 3 IUI ze co ak sa podari ale uz nevyslo ☹(((((. U nas je problem u oboch ☹((((. Nas by bola dala Dr. hned na IVF ale ze kvoli poistovni radsej IUI aby to schvalili.

alison758
10. sep 2014

@sepkev mam IUI nenavrhli vobec ale mi sme nemohli ani na klasicky spermiograf...teraz cakam na schvalenie IVF poistovnou som ako na ihlach...

sepkev
10. sep 2014

@trinity8 dufam, že sa vam to podari, raz to musi prist!! 🙂

sepkev
10. sep 2014

@alison758 drzim palce, určite sa podarí! 🙂 bude dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre