ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katka17044
1. mar 2017

@fatma1 fuha tak to dost tak uvidis ako to bude pôsobiť. Oni ti to asi este v priebehu budú upravovať a prispôsobovať. Koľké ivf?

fatma1
1. mar 2017

@katka17044 Tak dufam,ze to upravia podla reakcii a odozvy mojich vajecnikov..a dufam ze znizia davku..Bude to 3.ivf..este 1 soft som mala

katka17044
1. mar 2017

@fatma1 drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo

gabiii22
2. mar 2017

Ahojte baby, podávam hlásenie. Sliznica mi krásne narástla po Letrozol a estrimaxe na 8mm,ale bohužiaľ mám 5cm cystu 😢 Takze KET zasa 5x odložený. Mali ste to tak niektorá? Myslite,ze cysta po MS odíde? Uz ma z toho picne 😔

dorotka2013
2. mar 2017

@gabiii22 letrozol je podobny ako clostyl...a z neho sa vela babam robia cysty, mne sa tiez urobili... Je velka sanca ze pocas ms zmizne, byvaju to len take vodove cysty... Akurat skoda je ze kvoli tomu zase stopka 😢😢😢... Neda sa odsat? Mne odsavali pocas stimulky...

gabiii22
2. mar 2017

@dorotka2013 ja uz som mala mat zajtra KET a nehovorila nič ze by sa s tým dalo niečo robiť..a odsavali ti to v Iscare?

dorotka2013
2. mar 2017

@gabiii22 ano, v Icsare...ale nepomohlo to, lebo sa mi spravila dalsia na druhej strane 😢... Mozno uz je neskoro ti ju odsat...
Ake nechapem ako ze zajtra KET? Posledna kontrola zvykne byt 5 dni pred KET, nasadi sa progesteron a potom uz vklad...

gabiii22
2. mar 2017

@dorotka2013 práveže mna musela stale sledovať ci zasa sliznica neklesá a lieky uz som mala od nedele nasadené a naplánovaný KET lenže v pondelok sa objavila cysta a preto som mala ešte dnes kontrolu. Myslím ze je uz neskoro na odsatie uz asi aj v pondelok bolo neskoro.. no porazí ma z toho stale dúfam,ze mi ešte dr.zavola ze ideme do toho alebo ze uvidím ze mi praskne 😫

dorotka2013
2. mar 2017

@gabiii22 to mi je ozaj luto...ale sama od seba asi nepraskne...az pocas ms... Viem aky to je pocit, mala som vela takychto zrusenych KET...
Urcite nabuduce vymyslia nieco lepsie na sliznicu bez takychto komplikacii ✊✊✊...
Vela stastia...

katka17044
2. mar 2017

ahojte tak z tych 9 vajicok ostalo len jedno embryjko fu sme riadne v soku a uz nevladzem... :( chceli sme dat genetiku ale rozmyslame ci zajtra nezavolat a radsej nech ho zmrazia a skuime ho vlozit uz ma asi porazi z tohto celého :((((

dorotka2013
2. mar 2017

@katka17044 fiiiiha...no to veru nie je bohvieco... A co sa stalo??? Neoplodnili sa? Aj povedali kde bola chyba? Vo vajickach? Ci spermijky? Neda sa teraz vlozit?

katka17044
2. mar 2017

@dorotka2013 nepovedali vobec nevieme na com sme :( 6 sa oplodnilo a do rana ostalo jedno embryo :((( neuzivam utrogestan, lebo sme chceli dat tu genetiku... boze ale z tolkych len jedno velmi zle asi mame uz zlu kvalitu a uz nie je ani sanca :(

dorotka2013
2. mar 2017

@katka17044 no verim ze ti je tazko...ale mate aspon to jedno, skus mu verit!!! Ved na tehotenstvo staci aj jedno...
Skus sa pripadne opytat v IVF skupine co by ti kocky poradili s tou genetikou...alebo ci radsej mrazit a vlozit...
Pridam ta tam? Ci si clenka?

katka17044
2. mar 2017

@dorotka2013 asi nie som len ivf 2013

dorotka2013
2. mar 2017

@katka17044 tu som myslela... Skus sa tam opytat... Mozno ti baby poradia 👍✊🙏

katka17044
3. mar 2017

jeej dakujem za srdiečkooo veľmi potešilo... :*

katka17044
3. mar 2017

chcela by som sa spytat ma niekto skusenost s punkciou s dvojcestnou ihlou?

sweetrevenge
5. mar 2017

Ahojte, tak v iscare nam zistili, ze mam pco a tvori sa mi malo vajicok, moja polovicka ma spermiogram v poriadku ale ma deformaciu spermii 😦 mam ist na prefuk a potom iui, stretli ste sa s tym? Myslim si ze to nepomoze aj Dr. Som to povedala a on sa zatvaril ze no len poistovna najprv chce aby sa postupilo nieco jednoduchsie ako hned umele 😦

melmel78
6. mar 2017

@sweetrevenge ahoj, tak IUI je uplne najjednoduchsia metoda, ktoru ti spravia v centre. Uz si nepamatam, ze ako toto preplaca poistovna, no ked mas PCO a tvori sa ti malo vajok, tak prefuk by mal pomoct, pokial mas zrasty na vajickovodoch a inak asi jedine skus brat viac vitaminov na zvysenie tvorby vajicok, ich kvalitu. Nejake krvne testy vam uz robili? Hormonalny profil atd....

melmel78
6. mar 2017

Caute zienky, tak sa hlasim po dlhsej odmlke, este stale pauzujem a nenecham do seba cpat hormony aspon do aprila, maja. Bojujem vsak s inymi vecami, po KET som dostala normalny menzes a ten dalsi tento mesiac neprisiel. KET samozrejme nevysiel, len som nastvana, ze mam zrejme tak rozhadzane hormony, ze si menzes robi co chce. Meska mi uz tyzden a to nikdy nerobil, test je negativny, ten som si robila v piatok ( vysokocitlivy), brucho sem tam pobolieva, inak mi nic neni. Neviete mi poradit, ze co by bolo vhodne na upravenie hormonalneho profilu? Nech tomu telu nesibe....objednala som si Gynex, tak vkladam do neho nadeje. Ak mate ine skusenosti, budem rada za pomoc

zuzanita444
6. mar 2017

@melmel78 Ahoj, to ma mrzi ze sa ti to takto rozhadzalo. Ja som takto pred rokom riesila kratky cyklus a spinenie ale ja som to mala v suvislosti s endometriozou, takze trochu iny pripad, tiez sa mi to po neuspesnom ket zhorsilo...ale na upravu cyklu mi pomohla akupunktura, detox s pestrecom marianskym a uprava stravy. Mozno by aj dobra bylinkarka pomohla...drzim prsty 🙂

dorotka2013
6. mar 2017

@melmel78 po stimulke to byva takto...preto sa zvykne pauza davat...
Nevies ci si mala tento cyklus ovu? Mne zvykne meskat ked mam anovulacny cyklys, vtedy su nejake zblbnute hormony 😕...
Mne na upravu cyklu aj ms pomohla akupunktura...

sweetrevenge
6. mar 2017

@melmel78 hormonálny ukázal, že mám málo vitamínu D, a inač je v poriadku, zajtra idem zas na krv a dohodnúť si termín na prefuk, neviem nedávam dáko šancu iui

lele1989
6. mar 2017

manzel bol na spermiograme a zistili mu, ze ma zlu morfologiu, ma len 2 %, doktorka sice povedala, ze je to v poriadku vzhladom na to, ze ma velke mnozstvo spermii, ale ja mam obavy, ci nam to nebrani k otehotneniu :( neviete, ako sa da morfologia upravit? predpisali mu, ze si ma kupit infolic a folandrol, ale doktorka sama povedala, ze to moze pomoct, ale aj nemusi, tak sme to ani nekupili

melmel78
6. mar 2017

@zuzanita444
@dorotka2013 dakujem za rady, no mala som zrejme anovulacny cyklus, pretoze hned od zaciatku som mala poct vacsieho sucha v posve, navyse ten ovulacny hlien, co mavam bezne okolo 12DC absolutne nebol. Cize zrejme tam je problem. Pri KET som brala len Estrimax na rast sliznice, ta narastla, ale zistila som aj to, ze mi z neho neni dobre. Mavala som zavrate, bolesti hlavy, zle sa mi v noci dychalo, budila som sa na to ze sa dusim, trpli mi prsty a jazyk. Niekde sa zrejme musel ten dosledok hormonov ukazat. Kolko krat treba ist na akupunkturu kym sa to upravilo? Stacilo raz, ci viac krat? Ja som si aj preto kupila ten Gynex, lebo je to vlastne taka bylinkova zmes vsetkeho na taky detox organizmu. V maji alebo v aprily mam is na IVF tak sa bojim, aby sa mi to upravilo a nebolo to este horsie :(

melmel78
6. mar 2017

@sweetrevenge tak super, ze nic ine nenasli 🙂 vitamin D neni nejaka velka prekazka, to doplnis raz dva. To IUI je taky pokus by som povedala, niekedy to zvykne vyjst, pokial nemas ine problemy, ako nizku, ci moc vysoku sliznicu, ci protilatky proti embryam atd.....Vyskusaj, uvidis a keby nevyslo, zrejme ti ponuknu IVF rovno. Drzim palce

melmel78
6. mar 2017

@lele1989 ahoj, moj bral tiez jeden cas na upravu nejake vitaminy, ale kedze spermie sa tvoria dlhodobo, musi to partner aj dlho brat....aspon 3 mesiace minimalne a upravit stravu, eliminovat stres, negativne vplyvy ako ziarenie atd..Nie je to len o tych vitaminoch, aj ked Inofolic davaju v centrach co viem. Na Vasom mieste by som patrala na internete a hladala recenzie ludi, co to brali, ci im pomohol a skusila najst aj ine moznosti. Ten Vas problem moze aj nemusi branit v tehotenstvu, tazko povedat.

miskab
6. mar 2017

@katka17044 Ahoj citala som tvoje prispevky ty si absolvovala Soft? a ake si mala lieky? ja som zacala v sobotu s clostilom a mam aj injekcie menopur ,cetritide , a pregnyl. Kolko ta to vyslo vsetko? dakujem za info

lele1989
6. mar 2017

@melmel78 ahoj, viem ze tie vitaminy treba brat dlhodobo, pozerala som na internete rozne druhy vitaminov a skusim mu kupit selezin ace, vitamin E, kyselinu listovu mu dam, ktoru pouzivam aj ja a uvidime. Ja by som mala byt v poriadku, robili mi hormonal. profil, mam iba znizenu hladinu vitaminu D, predpisali mi nejake kvapky na to, ale ostatne veci mam v poriadku aj ultrazvuk co ma pozerali, tak mam vajicka a aj peknu sliznicu a maternicu, tak neviem kde je problem. Doktorka povedala, ze skuime 3 mesiace folikulometriu a ak sa nam nepodari otehotniet, tak ma posle na priechodnost vajcovodov, neviete ke je to vysetrenie?

dorotka2013
6. mar 2017

@melmel78 no, moze to byt tym anovulacnym cyklom...mne vtedy tiez bezne meska ms..
Ja z estrimaxu zase priberam 😕...
Ja som mala 10 sedeni na plodnost...neviem ci by stacilo 1-2 sedenia...
Ja verim tomu ze mi to pomohlo, mala som minuly mesiac soft IVF a krasna sliznica, 8mm, co uz roky s tym bojujem...potvrdene pekne hcg a potom zrazu o tyzden skoro biely test a hcg skoro na nule... Netusim co sa mohlo stat, vraj sa to stava...
Ale beriem ako uspech uz aj tu sliznicu a ze sa uchytilo, snad dalsi pokus uz bude uspesny 🙏🙏🙏🙏🙏...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre