ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka urcite by sa potesil 😀 a nemusel by uz tam chodit mal by doma

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@ada83 no dooobre, dobreeee, ale zasa manželka kámoša nenahradí..chápeš, nie? 😀 😀 😀 😀 😀

ada83
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka no neviem ci je to kamos 😀 moj tiez teraz prisiel bol z kamosom sa vozit ze v gabcikove ona na jeep

denulka85
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem ti dufam ze teraz sa to podari inak asi blazninec ma caka

karkana
6. apr 2013

@kvetkokvetko no mne zistili na hemat., že mám homozygot, ale bol v ramci hodnôt, ale mi povedali, že musím heparíny pichať,lebo by som aj tak potratila,len už mám alergie na všetky,tak som aj bez skúšala,,ale teraz je nový heparín, ktorý môžem, ked som bola operovaná, tak mi skúsili a alergia nebola, len ktovie čo by ma to stálo 3mesiace pichať, určite je drahý,ale kebyže viem, že to pomôže, Anopyrin mi nepomohol,tak ked tak hovoríš, som našla príčinu, prečo sa mi nedarí,a to docent mi nikdy nechcel dať,ani veriť, darmo som mu ukázala vysledky z hemat.,, to som chcela užívať,lebo môj gynekolog mi to nakázal, a docent ani nevedel, ten ☹ len vkladal bezhlavo, takže ty nemusíš heparíny?

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@denulka85 deni, nepristupuj k tomu tak...nezaťažuj sa tým, skús na to teraz nemyslieť, lebo sa psychicky nedáš dokopy .... viem že je to pre teba strašne ťažké, ale nemysli už na neúspech...lebo ho privoláš....ved si budeme držať prsty navzájom..neboj sa

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@ada83 no vidíš to, fešáci, nech sa len bavia🙂

denulka85
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka asi mas pravdu niekedy by som potrebovala asi prefackat 😠

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@denulka85 neboj sa, skús sa nastaviť tak, že prijímeš všetko...a uvidíš, vyjde to...fakt🙂

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko tiež som mala icsi, inak by sa nám nepodarilo, ivf nám zatrhli hneď...ja si myslím, že teraz nám to už vyjde, som o tom presvedčená - ak prežije aspoň jedno samozrejme 🙂

kvetkokvetko
6. apr 2013

@karkana ak si homozygot, tak ako si mohla byt v ramci hodnot, to akoze ten homocystein si mala v norme. Aj ja som ho mala, ale aj tak som citala, ze on moze kolisat a ze to spojenie nie je take priamociare. Ale ak si pichala hepariny, tak asi je dovod aj niekde inde. Je to take vsetko so vsetkym suvisi a aj nesuvisi...hrozne komplikovane... a anopyrin je ten najslabsi liek a dava sa asi pri KET vzdy. U nas lekari dvojity heterozygot pri MTHFR nepovazuju za dovod na osobitnu liecbu. Ale ak by som mala viac neuspechov, tak mi hematologicka predpise nejake nizkomolekulove hepariny.
A ty si teda nic nebrala na tu mutaciu? to ma fakt mrzi, ze to mozno kvoli tomu zlyhalo.

fantinka
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka no vidíš, som rada, že chutí štavička - to je veľa vitamínov...nabudúce si chcem spraviť jablko-mrkva, lebo ja skoro vôbec nejem zeleninu ☹ nechutí mi...do sc chodím služobne, tam čo sú tie sklady smerom na PK...takže viac-menej pôjdeme na ten ket spolu. Možno sa stretneme aj na izbe, ktovie ako to nakoniec dopadne 😉

fantinka
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka a čo si učila? si učiteľka?

fantinka
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka haaaaha, no my s mm nemôžeme pri ňom, mňa to strašne znervózňuje 🙂

fantinka
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka aha to som ani nevedela, ale tak teraz je to aj tak jedno. Na genetiku ideme len my dvaja a miminká nie 🙂 ževraj to trvá tak pol hodinu a na výsledky sa čaká až 6t...som zvedavá, čo nám povedia, lebo mám B-

fantinka
6. apr 2013

@denulka85 alebo sa dobre opiť... 🙂

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka a kolko si mala oocytov? nechceli ste skusit aspon niektore IVF, predsa je to trosku menej umele? my sme mali 9 oocytov, z toho 5 ICSI a 4 IVF a z kazdeho sa oplodnili 3. Silno drzim palce, aby to uz konecne vyslo. Ja mam tiez taky pocit,ze KET by mohol vyjst. Som v ovela mensom strese ako pri IVF. To bol stale stres - ci budem reagovat na stimulaciu, ci neprasknu skor ako bude OPU, ci sa oplodnia, ci sa budu delit, ci preziju PK atd....

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko presne ako vravíš, pri kete mám jediný stres z toho, že sa nerozmrazia, ale myslím, že aspoň jedno jediné z 5 musí prežiť a to bude Sárinka 😉 ja som pri prvom mala iba 1, pri druhom az 9 a oplodnilo sa 7. Dve zmrazili na druhý deň a zvyšok dali na PK. Lenže nám ivf neodporučili kvôli spermiám, ja som už raz mala IUI a nevyšlo a nechcem riskovať ťažko nadobudnuté vajíčka chápeš.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka Ty uz mas teraz druhe ivf? Pri prvom si slabo reagovala, aj vies preco? Aj u mna to hrozilo, lebo mam nizsie AMH, ale nakoniec to super dopadlo.
A teraz si mala ine lieky alebo kratky protokol? Teraz sa vam krasne oplodnili, a vlastne aj po PK vam pekne zostalo. Takze teraz to urcite vyjde. A ide jar/leto idealne na otehotnenie 😉
Inak vobec nechapem ako to rozhoduju, ze u Vas dve zmrazilli hned na druhy den a nam dali vsetky na PK. Neviem, co je lepsie, len by som cakala, ze postupuju rovnako. Ved sme na tom boli skoro rovnako, co sa poctu tyka.

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko fakt neviem ako to robia, len mi volala embryologička, že 2 hneď mrazili...niekedy sa stane, že niektoré embryá neprežijú pk, ale keď sa vložia niekoľko bunkové, tak sa chytia, lebo v maternici im je lepšie, neviem...hej teraz som mala 8.3. druhé ivf, nevyšlo - dve blasty ☹ pri prvom mi dala slabé hormóny, lebo som chudá, bála sa hyperstimulácie, mala som tri folikuly, ale iba jeden plný. A pri druhom mi povedala, že chce konečne vajíčka a tak mi dala silnejšie typy 😉 aj infúzky po odbere mi dali - tuším až dve a antibiotiká, že pre istotu. Vždy som mala krátky protokol. A aj dr. mi vravela, že ket je úspešnejší a že keď prežije aspoň jedno je tam veľká šanca. Navyše už mi robili dosť testov, vie ako reagujem, takže vie, čo má robiť, veď tam nesedí len tak 😉

denulka85
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka budem sa snazit ale teraz to nejde

katulka25
7. apr 2013

Haloo, este spite ?

ada83
7. apr 2013

@katulka25 už nie

katulka25
7. apr 2013

@ada83 si si dnes nejako pospala 🙂

ada83
7. apr 2013

@katulka25 len so ležala budiček som mala o 4.20 potom som sa stahovala do 2 pstele

gaga83
7. apr 2013

@denulka85 deni teraz to bolí ale musíš myslieť pozitívne. Na nabudúce to určite dobre dopadne.

katulka25
7. apr 2013

@ada83 kvoli hafanovi? ale dnes vyzera ze bude aj celkom pekne nie?

ada83
7. apr 2013

@katulka25 hej koli nej u nas je pod mrakom neviem ci nebude prsat

fantinka
7. apr 2013

@katulka25 snažila som sa, ale ten pes ma raz privedie do šialenstva 😉 skuvíňa ako taký kuvik.

fantinka
7. apr 2013

inak poznáte toto? www.domaceuctovnictvo.sk idem to aplikovať od utorkovej výplaty...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre