ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
3. nov 2012

@katulka25 dobre si pamätáš 🙂 dúfam že bude meškať mrcha aspon pár dni

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no to stihnete, neboj sa. a v decembri nechces ist na stimulaciu? chces to dat az na januar 🙂

ada83
3. nov 2012

@katulka25 neviem či sa viazať na vianoce isť na ivf aj by som išla ale neviem ako budem stihať všetko vybaviť predoperace. a asi vyber by som mala asi 28 alebo ešte neskorej

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no ved uvidis ako to vele dopadne. ale podla mna to stihnes este teraz 🙂

ada83
3. nov 2012

@katulka25 to by bolo super kedy sme boli na vianoce tuhu

katulka25
3. nov 2012

@ada83 tak to by bolo super 🙂) a aj bude, verím tomu 🙂

katulka25
4. nov 2012

@ada83 tak prave mi volala embryologicka
dali sme si 10 vajok oplodnit metodou X a zvysoka metodou IVF.
Metoda X je potrebna pre PIG, ale kedze od 11 kusom je uz cena o dost vyssia, dohodli sme sa na 10.
Tak z 10 bolo jedno nedoztrete, tak doplnili z tych 4. Takze 10 sa oplodnilo metodou X a 3 metodou IVF.
Z tych 10 je 7 embry a z tych 3 len jedno embryo.
Takze uvidime v utorok ako sa to bude cele delit a potom sa spravi to predgeneticke vysetrenie.
Verim, ze z tych 7 bude dost vhodnych na transfer a dotiahneme to do uspesneho konca 🙂

ada83
4. nov 2012

@katulka25 a potom tie ostatné daš zmraziť? tak vela uspechov aby sa pekne delili tie embrijká 🙂

katulka25
4. nov 2012

@ada83 asi preistotu ich dáme zmrazit 🙂
A dakujem

ada83
4. nov 2012

@katulka25 a kolko si dáš vložiť 2?

katulka25
4. nov 2012

@ada83 hej 2, a uvidime kolko sa uchyti, verim, ze obe 🙂

ada83
4. nov 2012

@katulka25 aj ja chcem 2 🙂 bude to vela práce ale zvládneme to 🙂

katulka25
4. nov 2012

@ada83 ale o to krajšie 🙂

katulka25
5. nov 2012

Dievčatá, som veľmi nešťastná :( transfer teraz nebude,. Mam Ohss a k tomu este aj tekutinu v bruchu. Mam veľmi veľa pit a ak ma bude boliet brucho, alebo sa mi bude zle dychat, tak mam prísť a vodu mi odsaju. Ináč o 3 týždne kontrola :( takze som si dnes aj poplakala ;((

ada83
5. nov 2012

@katulka25 to som smutná s tebou ☹

mili78
5. nov 2012

@katulka25 .... neboj, vsetko bude dobre...len vela pi, ak zvladnes aj 4 litre...ja som s ohss skoncila v nemocke, tyzden ma tam drzali na infuzkach...ale ja som zanedbala to pitie...takze len pi a pi a pi a neboj, 3 tyzdne utecu ako voda 🙂

ada83
6. nov 2012

Ahojte neviete ako casto chodia schvalene ziadosti do car?

lucia2505
6. nov 2012

@ada83 čauko, tuším, že dva krát do týždňa...niečo sa mi marí, že to spomínala baba v kancelárii, keď som sa vypytovala na tú moju

ada83
6. nov 2012

@lucia2505 dik lebo som dnes volala do poistovne a ze je poslana ziadost. A ty ako kedy ides na vybratie vajicok

lucia2505
6. nov 2012

@ada83 ja som dnes bola na kontrole 7DC a mám zatiaľ desať vajíčok a v piatok idem znova na kontrolu...vyzerá to tak, že budúci týždeň niekedy utorok, stredu...ak pôjde všetko podľa plánu.

ada83
6. nov 2012

@ada83 ak by som chcela zavolat do iscare ze ci je tam moja ziadost mam volat do kancelarie?

ada83
6. nov 2012

@lucia2505 tak dufam ze ti to bude takto dobre pokracovat 🙂

lucia2505
6. nov 2012

@ada83 dúfam...ďakujem 🙂

ada83
6. nov 2012

@lucia2505 ak by som sa chcela v iscare opytat na ziadost ci je tam tak mam volat do kancelarie?

lucia2505
6. nov 2012

@ada83 ano skús zavolať do kancelárie...

katulka25
7. nov 2012

@ada83 jeeej, tak to je super, ze uz je poslana, takze mozno to stihnete tento cyklus 🙂

katulka25
7. nov 2012

@lucia2505 ahoj, drzim ti prsty. len uz mas vela vajicok, tak pi minimalne 3 litre cistej vody z vodovodu a nepi ziadne dzusy a ovocne stavy. ak sa ti da vypit aj 4 litre vody, tak jej vypi. predides hyperstimulacnemu syndromu. Ja som bola na odbere v sobotu a mala som 14 folikov a dostala som ten syndrom. Citala som ze 3 litre vody stacia, ale mne zjavne nestacili a preto sme museli transfer odlozit :( a ako sa inac citis? a ku komu v iscare chodis? ja k doc. valkymu

ada83
7. nov 2012

@katulka25 to neviem dnes som volala do iscare a že tam nie je tak neviem ☹

kaciatko81
7. nov 2012

@lucia2505 @katulka25 mala som ohss, ale cistu vodu som prave pit nemohla... bolo mi z nej este horsie-napinalo ma na vracanie. mne vravela sestricka, ze riedene ovocne stavy... ale aj ked toho vypijes vela, neviem, ci ohss dokazes zabranit. este sa odporuca vela bielkovin-jogurty, tvaroh.... drzim palce

lucia2505
8. nov 2012

@katulka25 ahoj...prepáč, že až teraz odpisujem...cítim sa zatiaľ veľmi dobre, dnes som 10DC. Nechcem to zakrýknuť, ale ozaj mi nič nie je, ani nie som nafúknutá, ani bolesti nemám, nie je mi zle, ani hlava nebolí, proste nič. Len občas trošku pocítim taký tlak na vaječníkoch, ale to aj keď mám normálne ovuláciu, tak ma dosť tlačí vaječník. Pijem veľa čistej vody a zelený čaj, aj viac ako 3 litre. A mám už dosť toho plodného hlienu, taký priesvitný a ťahavý. Zajtra idem na kontrolu, tak som zvedavá...inak chodím k dr. Petrovej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre