ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ep8985
12. jan 2014

@cucoriedkacucoriedka fuu, to az taky priebeh? 😲 No zacinam sa bat... A tolko penazi?? Viem, ze v konecnom dosledku to stoji za to, no neviem ci sme schopni tolko dat 😖

lucka2405
12. jan 2014

dievcata ako to je v centre? Da sa pomoct aj nejakymi hormonmi prirodzene otehotniet alebo oni robia hned umele??

lucia2505
12. jan 2014

@lucka2405 nerobia hneď umelé, to sa robí až vtedy, keď všetky ostatné metódy zlyhajú. Najprv budú zisťovať v čom je problém rôznymi vyšetreniami, niektoré už máš možno za sebou ako napr. hormonálny profil alebo partner spermiogram... môžu ti odporučiť diagnostickú laparoskopiu, či máš priechodné vajcovody. Ak áno, tak pred umelým ešte absolvuješ insemináciu a keď 3 pokusy nebudú úspešné, tak až potom ideš na IVF.

cucoriedkacucoriedka
12. jan 2014

@lea231 mne neodporúčala petrová amnio, že radšej nie🙂 tak sme si dali poradiť. aj ked nás ten odber krvi stál 560 eur. jasné že prezradím....chlapček, martin.....všetci, aj my s mužom sme mysleli že dievka a vidíš ho tam...

cucoriedkacucoriedka
12. jan 2014

@ep8985 no, ja som bohužiaľ taký prípad, že aj na minimálne dávky hormonov som takto reagovala...ale to je jedna zo sto takto..mi povedali v nemocnici, už na to ani myslieť nechcem, lebo som fakt ja mala na mále, nie to dieťatko. a prežili sme obaja🙂
ale jedna stimulácia vyjde okolo 1000 - 1200 eur. ked rátam aj lieky. sa vám to možno hned podarí. ja som rátala aj dva kety, čo je 150 eur jeden. tak sa neboj, nejako to zvládnete. ak bude treba.

lucka2405
12. jan 2014

@lucia2505 dakujem za odpoved si zlata, no jasne je problem u mna, tak som zvedava co bude, moj manzel umele radikalne odmieta tak snad to pojde bez neho.
Este mam jednu otazocku: Ked som si poslala ziadost na objednanie na ich stranke mailom tak kedy sa mi oni ozvu??

ada83
12. jan 2014

@cucoriedkacucoriedka ahoj tak uz tak daleko si v tehotenste 🙂

cucoriedkacucoriedka
12. jan 2014

@ada83 adi, ahoj moja🙂 no, uteká to, šak sama uvidíš, sa ani nenazdáme a rodíme...sa ty nič neboj🙂 ty ako? január?

ada83
12. jan 2014

@cucoriedkacucoriedka idem asi teraz ked pride mrcha mam uz doma lieky a protokol bola som v piatok v car tak mi dr dala ale este musim ist v piatok na kontrolu lebo mi nasla cystu ci sa vstrebala a rasto musi dat spermie na zamtazenie pokial mu posobia lieky ktore pichal v piatok robily spermiogram a bol super ale uz sa nedala zamrazit

katulka25
12. jan 2014

@ada83 takze lieky manzelovi zabrali? tak to je super. ja som mala inac tiez pred uspesnym cyklom cystu, ale nakoniec sa vstrebala a mohli sme stimulovat. tak verim, ze to aj tebe tak dopadne. a co mas na stimulku?

denulka85
12. jan 2014

@ada83 ada u koho si u dr reismullerovej ostala ? Alebo sa uz vrátila lattakova

lucia2505
12. jan 2014

@lucka2405 no tak snáď sa vám podarí bez IVF, to je zlé, keď mužík je proti ☹ ale myslím, že ak by došlo nato, že to naozaj inak nejde, tak zmení názor, ak túži po bábätku. Odporúčam ti radšej tam zavolať, aspoň ja osobne to preferujem viac ako email a máš to hneď a nemusíš sledovať kedy odpíšu.

ada83
12. jan 2014

@denulka85 lattakova sa nevratila dr povedala ze sa strieda s dr zackom ked tam ona nebude pri stimulke tak mam ist k nemu
@katulka25 dufam ze sa aj ta moja vstrebe ze je malicka preto ideme este v piatok idem pichat 175 gonal a potom orgalutran ale zatial my dala len 900 gonal a ze kedy mam prist na kontrolu pri stimulke ale este v piatok sa to rozhodne dr povedala ze ta cysta skor vyzera ze je po ovulke

ada83
12. jan 2014

@lucka2405 mne sa ozvali v ten den este asi za 20 minut po odoslani meilu

denulka85
12. jan 2014

@ada83 a nemala sa vrátiť v januáry ?

katulka25
12. jan 2014

@ada83 dr zacko je fajn, ten je uplny kludas. a urcite sa vstrebe. a ked si mala prvu stimulku tak tiez si mala gonal? ja najskor puregon a teraz mi dal menopur

ada83
12. jan 2014

@denulka85 asi hej ale podla mna sa vrati az ked tak po 6 mesiacoch ked konci materska

ada83
12. jan 2014

@katulka25 pri 1 som mala 150j purego 900 a cetrotide a s nim som pichala potom menopur 600 150j

denulka85
12. jan 2014

@ada83 ostan u reismullerovej ona je dobrá pod na súkromnú diskusiu

ada83
12. jan 2014

@katulka25 neviem toho dr som asi este nevidela

ep8985
12. jan 2014

@cucoriedkacucoriedka ja sa bojim, ze do toho dame vsetky prachy a nevyjde to. Potom uz na dalsi pokus nebudu peniazky ☹. Ta stimulka pod 1000€ nejde?
Prosim ta, a co ste mali za diagnozy?

katulka25
12. jan 2014

@ada83 zacko je taky mlady fesak 🙂 budem ti drzat prsty 🙂

ada83
12. jan 2014

@ep8985 za lieky das okolo 250 a potom je to podla ceniky a kolko mas vajicok mrazenie je 150 uskladnenie rok 72 a potom ked si dal predlz kultivaciu ta je 150 a to icsi je podla vajicok

ada83
12. jan 2014

@katulka25 tak takeho som nevidela tam ked chodim len ked je tam ta moja tak ho nemozem vidiet

efkac
12. jan 2014

@ada83 zacko mi robil iui, sme sa riadne nasmiali...🙂

ada83
12. jan 2014

@efkac ty chodis k nemu

lindush123
12. jan 2014

caute baby, ja mam dilemu, ci mam ostat u Valkyho alebo prejst k Petrovej alebo Reisemullerovej... po kyrete mi uz prisiel menzes a mam sa ukazat v centre a pojdeme na druhe IVF...

ep8985
12. jan 2014

@ada83 booozinku ☹ moja a vy mate co? Myslim diagnozu...

ada83
12. jan 2014

@lindush123 ja som spokojna s reisenmulerovov asi by som sa dala k nej

lindush123
12. jan 2014

@ada83 ahoj, Adi, ja uz od septembra zvazujem, ze asi prejdem bud k jednej alebo k druhej.... som sa rozpravala s mm a on to necha na mna... asi len zavolam a objednam sa rovno k nej, snad Valky nebude robit problemy, ked sa to dozvie... chcela som ist do Brna, ale este tentokrat ostanem v BA, lebo to mam par minut od prace a ak by aj toto bolo neuspesne, tak rovno Brno...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre