ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
18. aug 2008

no hej, dufam, ze to nebudem potrebovat uz, ale to ma zarazilo, ze na ivf mozem ist az o 3 mesiace!

sylvia21
18. aug 2008

aoj karkulka 😉 co dnes porabas?

pointka
18. aug 2008

No karkulka uz verim a pojdem prec z vszp!
DIky 🙂

sylvia21
18. aug 2008

pointka a myslis, ze v union to je ine? Ze tam sa necaka?

majuska2
18. aug 2008

Ahojte baby ked sa mozem opytat dost taku blbu otazku chodime do iscare a chcela by som sa spytat, ze ci ste davali nieco doktorom, ked ste isli na ivf, myslim okrem toho co ste zaplatili v kancelarii. My ideme na nase 1 ivf tak neviem ako to chodi, len manzel ma poprosil ze ked chodim na konika mam sa spytat bab. Viem ze je to blba otazka mozete mi napisat aj cez IP.

pointka
18. aug 2008

no mi napisala, ze nemaju poradovnik v union.

pointka
18. aug 2008

majuska, myslim, ze aj ked niekto daval ti to nenapise, ale musis sama vediet, ja si myslim, ze vacsina nic nedava a napriek tomu maju to, co chcu

majuska2
18. aug 2008

Dakujem pointka za odpoved aspon ty si mi napisala

sylvia21
18. aug 2008

Pointka, aj kolko je potrebny cas, ako dlho musis cakat medzi jednotlivymi IVF alebo KET a IVF? Ty uz mas v tom skusenosti 🙂 Potom sa oplati prestupit.

pointka
18. aug 2008

no 6 mesiacov je medzi ivfkami potrebne byt. medzi KET a IVF zavisi od dokiny.

karkulka522
18. aug 2008

ahojte,dnes som sa bola prejst pomalicky do zahrady a skontrolovat manzela ci obral vsetku fazulu 😀 ,nerobim nic len vylihujem a jem.Ale zajtra asi povysavam-uz by sa zislo.Dnes som volala do iscaru ohladom preplatku co sme platili zalohu na icsi(6500sk) a to sa nerobilo. No poznacila si ma ta baba v kancli a ze mi ta prva este zavola a doteraz nic.Tak zajtra volam zase lebo neviem ci to poslu postou ci priamo na ucet.----------------------------------------------------------------------------------------------------Majuska-ani my sme nic dokine nedavali,myslim si ze pri takych platbach ani netreba.Ked ju poprosis da ti drahsie lieky(ak sa jej na to spytas a si ochotna za ne zaplatit),myslim ze su vustretovi.Aspon z nich mam taky pocit 😉

sylvia21
18. aug 2008

6 mesiacov?? To je velmi dla doba 😨 Ja som dufala, ze stacia aj tri mesiace 😒

pointka
18. aug 2008

no telo sa ti musi zregenerovat. je to strasne velka zataz to ivf.
ja teraz ak nahodou nevyjde KET (co verim, ze vyjde) si davam pauzu dva mesiace od vsetkych liekov.

majuska2
18. aug 2008

karkulka dakujem pa

sylvia21
18. aug 2008

preco po ket je mensia pauza ako po IVF? Uzivas ine lieky pri KET stimulke ako pri IVF?

pointka
18. aug 2008

jasne, pri KET beries v podstate len estrogen na pripravu sliznice a neskor utrogestan

pri IVF si pichas silne FSH hormony a pod, co ti jednak rozhadzu organizmus a jednak mas prestimulovane vajecniky

dadulik111
18. aug 2008

pointka ja som bola na transfere 10.6. a teraz idem na ďalší, takže tých 6 mesiacov je moc, to záleží od toho ako sa ti zregenerujú vaječníky

pointka
18. aug 2008

tak ano, ale ty ides na ivf po ivf alebo len transfer?

dadulik111
18. aug 2008

ivf po ivf

dadulik111
18. aug 2008

na ivf po ivf

sylvia21
18. aug 2008

Dik za nakopnutie Pointka a dadulik uz som ho potrebovala - neuvedomila som si cely ten cyklus, nejako som dnes ako pribrzdena 🙂 CItam rozne info dokola a zrazu som si pripadala, akokeby som nic nevedela 🙂 Asi si dam na chvilocku pohov a idem sa venovat niecomu inemu 🙂 Pekny den

mirinda10
18. aug 2008

no ja viem, ze dalsiu ziadost na IVF mozes dat po 3 mesiacoch povedal doki, priemerne trva mesiac pokial dostanes odpoved z poistovne a ak nie je poradovnik tak za 4 mesiace nabiehas na dalsie kolo

a zalezi to aj ako rychlo sa ti upravi cyklus ja som dostala druhu mrchu az na 42DC co mam pravidelne cyklus 28 dni, vsetko som mala rozhodene tak ako pisala pointka ale je to individualne ake silne davky si brala atd. ja som mala este dva mesiace zvacsene vajecniky mam PCO

tak ako citam tak tento mesiac Ketujem ja a pointka

karkulka drz sa potrebujeme tu mat nejake pozitivne tehu spravicky niekto musi uz nastartovat tehu vlnu 🙂

sylvia21
18. aug 2008

mas pravdu mirinda, teraz ketujes ty a pointka 😉
a potom tu mame este urcite tehulky s ivf s obrovskym optimizmom, ktore nam o chvilocku povedia, ze vlna sa uz dviha 😉
kocky vsetkym drzim velmi silnoooooooooooooooooo palceky, nechto vyjde co njalepsie 😵 😵 😵 😵

tanyja
18. aug 2008

dnes ste akési ukecané, to je fajn, aspoň reč nestojí, ja len tak potichu čítam a čítam, že čo píšete 😉 , je to zaujímavé
prídávam sa k Sylvii, držím palčeky,
mám doma ďalšieho člena rodiny....................................škrečkuľu Fiffynu 😀 😀 😀

saxo
19. aug 2008

no babenky, aj ja vas idem trosku potesit a povzbudit. v maji mi vyslo 1.ivf a hned dvojcatka aj ked pritom nam vobec nic nemrazili, cize to bolo take ci to vyjde alebo nie. inak som uz bola nachystana na september na 2.ivf a supho! o nejake 2-3 tyzdne ma caka 3D sono, to uz budem v 5.mesiaci. tak to len pekne takto po mne zopakujte, nech preskocite do ineho fora ako snazilky, paaaa 😉 😉 😉

pupo
19. aug 2008

ahoj saxo,
díky za povzbudenie, nám z 5 odobratých vajíčok na druhý deň to vzdali dve a tretí deň jedno. Zostali len dvaja statoční a bojím sa či do štvrtku aspoň jedno zostane...
gratulujem ti a drž sa!

pointka
19. aug 2008

Ahojte, tak dokina mi potvrdila, ze union je najlepsia pre asistovanu reprodukciu.
Takze koncom septembra prestupim. Ivf mam schvalene vszp ale to bude ak tak este tento rok. Vsetko sa uvidi po KETe.

KET budem mat asi bud.tyzden - pondelok/utorok snad.

karkulka522
19. aug 2008

Saxo uz sa tesime ako budeme nasledovat,len treba verit 😉 PUPO,drz sa a ver urcite su to bojovnici a vydrzia 😉 Pointka drzim palce na KET,Nezabudni ze ziadost o prestup sa posiela skor,aby si ten termin nezmeskala 🙂

beke
19. aug 2008

Ahojte baby, všetkým držím palce a posielam tehu vírusíkyTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
Ahoj saxo, ako sa vám darí? v piatok idem do poradne 🙂
mirinda, pointka, držím palce na KET určite to vyjde 🙂

stansun
20. aug 2008

Ahojte kocky,
chcela by som sa vas opytat na Dr. Hruzika z Iscaru. Ideme tam koli tomu, ze jedina moznost u nas je iba IVF a ICSI. Boli ste niektora unho a ake mate s nim skusenosti? Vdaka za odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre