ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

utte
27. jún 2016

@dorotka2013 dakujem velmi pekne za odpoved 😉

melmel78
27. jún 2016

@ssegra jeeej tesiiim sa 🙂 ale ty si mala vyssie hcg ako ja....mozno dvojca este len objavia. Vraj niekedy to hned nie je vidiet. Mne ho nasli pred tyzdnom no zial mrtve. Ja som tiez dnes bola na uzv a babo sa uz hybe 😅 take to bolo zlate. Krpec ma 3cm.Dostala som injekciu proti spineniu lebo som vcera dost spinila a nasla si cerstvu krv na vlozke ale malicko. Celu noc som nespala bola som vyplasena po tom minulo tyzdnovom zazitku 😔 . Zvazovala som zasa pohotovost no vydrzala som do rana. Na konikovi som si nasla diskusiu kde sa riesi to co som mala aj ja s trochu ma to ukludnilo

vanda83
27. jún 2016

Ahojte, mate prosim niekora skusenost s letrozolom. To mi dr napisal ze mam zacat brat pri ms, ale nenasla som ziadnu diakusiu. Dakujem

melmel78
28. jún 2016

@vanda83 ahoj, no nepoznam ten liek a na co ti ho dal lekar?

ssegra
28. jún 2016

@melmel78 dufam, ze nie...po tom co som citala, ze sa stalo tebe asi ani nechcem riskovat 🙂 to musi byt krasne ked vidis ako sa tam mrvi :D j dobre, ze ti vedia poradit baby, ktore to zazili

lily311
28. jún 2016

Baby, môže zmiznúť endometrická cysta. Pred OPU cca pred 5 týždňami tam ešte bola a dnes som bola u svojho gyndoša, že čo tá cysta robí a nič nenašiel, mohol ju dr. prehliadnuť alebo mohla zmiznúť? stalo sa niečo dákej z Vás. U Reis som po negatívnom ET ešte nebola.

vanda83
28. jún 2016

@melmel78 na sliznicu ale meskala mi MS 13 dni a stale sa nerozbehla :( len trosku spinenie tak asi tento mesiac zasa nic. Zajtra zavol do caru a uvidim

melmel78
28. jún 2016

@vanda83 a co mas so sliznicou? Ja som dlho bojovala s nizkou a tiez som brala vsetko mozne aj nemozne. Nemas pravidelnu MS? Mne na upravu cyklu pred stimulaciou dali Proveru na 2-3 mesiace a zabrala

vanda83
28. jún 2016

@melmel78 Ms som mala pravidelnu len podledny mesiac som brala clostilbegyt. Mne aj vyrastie sliznica len nema spravnu strukturu na vklad. Po diphereline narastla a v mqrvi mi robili prvu krat Ket. A stimulovali ma vlani v septembri (mala som ohss) a ket bol az tento rok. Stale verim ze to vyjde len je to beh na dlhe trate. Ale kto vydrzi zvitazi , talk robim co mozem 🙂

melmel78
7. júl 2016

@ssegra ako ti ide tehulkovanie? 😉 Ja som za 11tt a idem do 12tt. Buduci tyzden ma caka velky ultrazvuk a vysledky krvy a pevne verim ze budeme v poriadku. Zacinam sa citit konecne lepsie, uz mi neni tak casto tazko od zaludka, mam vacsi apetit a musim davat bacha aby som nepojedla vsetko mozne . Dufam ze aj ty si v poriadku

ssegra
7. júl 2016

@melmel78 ahoj akurat dnes som si na teba spomenula, ze ti musim napisat ako pokracujes a ci uz je vsetko v poriadku. U mna uz lepsie zistila som ze mi byva zle z vitaminov pre tehotne a tak som ich zacala brat az vecer a uz je to lepsie. S chutou to mam stale rovnake zatial som vobec nepribrala a este mi ani velmi nechuti jest. Snad sa to coskoro zmeni 🙂 v pondelok som bola na kontrole uz u svojho lekara a nalicke ma uz hlavicku, rucicky a aj nozicky bolo vidiet a dostala som uz aj knizku tak som rada ze je vsetko v poriadku. 1.8 idem na dalsiu kontrolu a uz aj ja budem mat ten velky ultrazvuk a vysledky krvi.

melmel78
7. júl 2016

No ja som na teba myslela uz minule len som sa sem nedostala. Super ze sa mas fajn a urcite to muselo byt uzasne vidiet drobceka a jeho telicko. Ja vzdy idem na uzv s malou dusickou ze co mi zasa povedia ale musim mysliet pozitivne tak sa snazim nejako pred tym nastavit a prihovaram sa drobcekovi aby bol v poriadku ze sa na neho tesime. Robim to radsej len doma aby ma na ulici nezhrabla sanitka a nedali svetrik so snurkami na rukach 😀 Inak mi strasne vadia parfemy. Ani sama sa nemozem navonat napina ma z nich. Milovala som krevety a teraz ich neznasam. Moje chute zacinaju strajkovat

miskab
11. júl 2016

Ahojte babenky som tu nova chcem sa spytat ake mate skusenosti s tymto centrom ste spokojne? ja chodim do gyn fivu a momentalne neuspesne KET a pocula som ze pristup je lepsi tu v Iscare centre, dakujem

ssegra
11. júl 2016

@miskab z vlastnej skusenosti ti poviem ze by som tam nesla...my sme v nom podstupili raz et a raz ket a zmenili sme centrum nepacil sa nam pristup

lily311
11. júl 2016

@ssegra
@miskab Ja tam mám ešte dve zmrazené fazuľky, ale tiež nie som spokojná ☹

ssegra
11. júl 2016

@lily311 pokial tam mate fazulky tak to treba vyuzit..my sme uz nemali a do dalsieho kola sme tam ist nechceli..

lily311
11. júl 2016

@ssegra Ved mi tiež, z prvého IVF bolo len jedno 5-dňové embyjko, teraz 2IVF boli 3, takže tie dve ma držia nad vodou. Už po prvom neúspešnom IVF sme s manželom chceli zmeniť CAR, ale sme si povedali, že ak to poisťovňa uhrádza skúsime ešte jedno na SLK, ale teraz ľutujem , že sme nešli preč

melmel78
11. júl 2016

@miskab ahoj tak ja budem asi jedina pozitivna co tu citam 😉 . My sme boli max spokojni. Asi zalezi k akemu lekarovi ta supnu v Iscare. Priznam sa ze zo zaciatku trvalo kym sme sa spoznali kym nas nastavili na liecbu ale casom to slo. Myslim ze v kazdom Care to bude rovnake kedze vsetko toto je o ludoch. My sme mali 1x neuspesne IUI, 1xIVF a druhe vyslo cakame mimi 🙂 . Drzim palce nech ides kdekolvek aby si bola spokojna

zuzanita444
12. júl 2016

@miskab ja tiez nie som spokojna, ale je to o ludoch a pristupe. Bola som dlho pacientkou dr.grossovej, ju som zboznovala 🙂 A ked odisla na matersku, tak som vyskusala dvoch lekarov a je to teraz fakt zle. Nepatraju po pricinach problemu len tlacia do dalsich vkladov, vysetrenie je strasne rychle a informacii strasne malo :( mam pocit ze ich otazkami obtazujem...

lily311
12. júl 2016

@zuzanita444 Presne ako píšeš, všetko strašne rýchlo a žiadne vyšetrenie, u mňa podozrenie na endometriozu a dr. povedala, že netreba ani hysteroskopiu....

zuzanita444
12. júl 2016

@lily311 ano presne 🙂 endometriozu mam a to oni vobec neriesia, lebo pred 3 rokmi sa ivf podarilo...tiez som zobronila o hysteroskopiu, lebo mam podozrenie na zapal a obaja dr mi povedali, ze netreba ziadne vysetrenie. Len sa obavam, ze v slovenskych centrach je to asi vsade rovnake.

melmel78
13. júl 2016

Ahojte babule, tak som po prvom ultrazvuku na sijove presvietenie a zistovanie rizika vrodenych chromozomalnych vad. Krvne testy mi vysli zvysene, vzhladom na vek 38 rockov v pomere 1:130 a tak sme sa rozhodli, ze pojdeme na Trisomy test, geneticke vysetrenie, ktore odhali, ci je babo v poriadku. Rovno nam povedia aj pohlavie a vysledky budu do tyzdna 😉 . Trochu sa bojim, no nechcem si nic zle pripustat, takze hes hes zle myslienky. Doktorka mi pri ultrazvuku nevedela poriadne zmerat hodnoty NT a ND, kedze sa krpec neustale mrvil a pretacal. Vraj mam prist o 2 tyzdne, co budem v 14tt a udajne sa to bude lepsie merat. Tak som zvedava.

dorotka2013
13. júl 2016

@melmel78 vsetko bude v poriadku...nic ine si nepripustaj 😉...

lily311
13. júl 2016

baby, dá sa hysteroskopiou zistiť endometrióza?

ssegra
13. júl 2016

@melmel78 dobre to dopadne a dobre robis ze myslis pozitivne to je polovicka uspechu 🙂 kdesi som citala ze tieto vysledky byvaju castokrat nepresne, ze sa zeny stresovali a narodilo sa im uplne zdrave babatko

gabika2015
13. júl 2016

@melmel78 ahoj, citala som o takych pripadoch, kde tripple test nedopadol dobre, ale vysledky z trisomy testu boli v poriadku 🙂 ja uvazujem nad trisomy, vraj je ovela spolahlivejsi a presnejsi ako tripple. Drzim Ti palce, vsetko bude urcite v poriadku 🙂

melmel78
13. júl 2016

@dorotka2013
@gabika2015
@ssegra dakujem kocky, no nic ine mi naozaj neostava, len pozitivne mysliet 🙂 . Ked sme uz presli taku dlhu cestu, neverim, ze to zle dopadne. Myslela som, ze triple a trisomy testy su to iste, asi musim pozornejsie citat na internete 😀 . Udajne ak vyjdu pozitivne tieto testy, tak treba na amniocentezu a tej by som sa rada vyhla

melmel78
13. júl 2016

@lily311 ano urcite sa da, tam ti zistia nie len endometriozu, ale aj vysku sliznice v danom dni cyklu, rozne cysty a podobne......podla mna vyborna vec, pred vkladom embryjka. Sama to mam za sebou 2x a ak by som sla na umele, tak znova to spravim.

evelka81
13. júl 2016

Ahojte stimulujem Gonalom a chyba mi 100 ml. Je tu niektora z Ba ktorej zostalo napiste mi do spravy.

gabika2015
13. júl 2016

@melmel78 tuto sa o tom diskutuje: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/amniocenteza-verzus-trisomy-test/ Ja som rada, ze som si to precitala, kedze som v tejto teme neskusena, aspon vidim, ze vysledky z tripple testu treba brat s rezervou a radsej absolvovat dalsie testy alebo vysetrenia, ktore su presnejsie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre