Amniocentéza verzus trisomy test

mystery1006
22. sep 2015

Ahojte, máte prosím s týmto testom niekto skúsenosť? Vraj je rýchlejší (výsledok do 5 dní) a oveľa lacnejší než podobné testy. Kamoška sa nevie rozhodnúť, lebo jej vyšli nie moc dobré výsledky biochemického skríningu.
http://www.trisomytest.com/preco-trisomy-test

mystery1006
autor
24. sep 2015

Nemá s tým teda žiadna maminka skúsenosť, prosím?

nevesta1974
29. sep 2015

@mystery1006 ahoj, ja som si dnes dala zobrat krv na tento test. Tiez mam zle vysledky a amnio som odmietla

mystery1006
autor
30. sep 2015

@nevesta1974 tak držím palce nech všetko dobre dopadne, potom daj vedieť ako si dopadla aj či si spokojná s priebehom testu.

sasa1983
30. sep 2015

Ja som bola na prenascane,cena 520eur. Spokojnost. Minuly rok

syslica
30. sep 2015

@mystery1006 Ahoj, ja som pred dvoma rokmi amnio odmietla. Testy z krvi boli vtedy ešte príšerne drahé, lebo krv sa posielala do labáku v Hong-Kongu. Minulý rok bolo autorizované laboratórium už bližšie a teraz sa to robí priamo na Slovensku, preto je cena nižšia. Metóda je spoľahlivá a hlavne bez rizika amnio. Ak môže kamoška oželieť 350 E, rozhodne nech ide. Držím palce všetkým tehulkám, prajem žiadne stresy a zdravé deti! 😉

sasa1983
30. sep 2015

Minuly rok v juni to este nebolo blizsie,mne to slo do Hong-Gongu (neviem,ako sa to pise),tak snad neskor. Podla mna je ta cena absolutne okm

mystery1006
autor
5. okt 2015

áno, presne ako píšeš syslica. Bolo to drahšie aj časovo náročnejšie, lebo to šlo do Hong-Kongu. Teraz sa to vyšetruje na Slovensku - v BA, takže cena je lepšia, výsledky vyšetrenia rýchlejšie a budúca mamička nemusí stresovať. Takže poviem kámoške, nech určite do toho ide. Do čoho investovať, keď nie do zdravia našich detí 🙂

janikajanka
6. okt 2015

ahojte baby prosím vás ako vám vyšiel tripple test ked vám odporučili amnio. Ja mam 38 rokov, po dlhých rokoch čakania som konečne tehu (po IVF) a dnes mi volal lekár že tripple test je pozitívny. Hodnoty budem vedieť až zajtra, idem na kontrolný odber. Úplne som hotová. A kde a v ktorom týždni sa prosím vás robí ten trisomy test? Dakujem

fibica
6. okt 2015

Ja mam pozitivny triple test, 1v100. Dnes som bola na trisomy test.

janikajanka
6. okt 2015

@fibica kde prosim ta robia ten trisomy test? Kolko trvaju vysledky? A neodporucali ti amniocentezu? Dakujem

mystery1006
autor
7. okt 2015

@janikajanka vraj už od 12-teho týždňa môžeš mať výsledky k dispo. Musíš ísť ale k svojmu lekárovi (gyn alebo genetik, keď ti vyšiel tripple test pozitívny) a on ti vypíše žiadanku a urobí odber. Ale nerobia to všetci, kukni si na webe, či je tam aj tvoj lekár (www.trisomytest.com/kam-na-vysetrenie)

mystery1006
autor
7. okt 2015

@janikajanka tu si vyhľadáš či aj v tvojom meste je lekár, ktorý to robí http://www.trisomytest.com/kam-na-vysetrenie. Výsledky sú do 5 prac. dní od zaplatenia.

labajka
7. okt 2015

j a som práve vo fáze čakania na výsledky, na amnio nechcem ísť, na budúci týžden som aj tak objednaná ku odborníkovi na morfologický ultrazvuk.............

mystery1006
autor
7. okt 2015

@labajka Držím palce, nech je všetko OK

labajka
7. okt 2015

vdaka

fibica
7. okt 2015

Ja som objednana na 3D ultrazvuk k Dr. Dankovcikovi na Masarykovej v Kosiciach. Iniciativne som dopredu poziadala o tento test a hned mi ho urobili. Teraz trpnem, cakam na vysledok, ktory poslu lekarovi.

emilianka
13. okt 2015

Ahojte mne tiež vyšiel pozitívny screanning a mala som hodnotu 1:220. Môj doktor v prievidzi mi nic nepovedal len mi poslal výsledok a že si mám naj v BA ked tu pracujem nejakú genetickú ambulanciu a isť na vyšetrenie. Až známa gynekologička mi to vysvetlila a povedala o možnosti trisomy testu .. v UNB sa objednali na vyšetreni až na 28.10 čo je ešte dva týždne.. neviem čo mám spraviť či počkať alebo si zaplatiť test. Jedno isto viem že idem vymeniť gynekologa.

janikajanka
14. okt 2015

@emilianka ahoj nech ti spravia kontrolny test... mne v prvom asi niečo poplietli bola tam odchylka a druhý bol ok... ja som bola na genetike včera v Bratislave....

mariska77
15. okt 2015

@labajka
Ahoj labajka chcem sa opytat ty si v ktorom tyzdni isla na trisomy test? Ja mam vysledky ok ale tie vraj oznacuju len riziko pravdepodobnosti choroby zatial co amnio a trisomy potvrdia ci je vada.. Amnio v ziadnom pripade nechcem ale trisomy zvazujem len neviem dokedy mozem cakat.. Teraz som v 17 tt..

labajka
16. okt 2015

@mariska77 ja som bola v 18TT aj amnio, aj test, veľa šťastia

zonjushe
16. okt 2015

Ja som bola presne pred rokom na amniocenteze ale bol mi ponúknutý aj prenascan za vyše 500 eur..čiže ten trisomy test musí byť absolútna novinka tohto roka..

mystery1006
autor
16. okt 2015

@zonjushe áno, teraz v septembri a tým, že sa to vyšetruje na Slovensku je cena nižšia a doba vyšetrenia kratšia. Ten prena..... a podobné testy sa posielali až niekam do New Yorku, Honkongu a úplne ďaleko.... Preto tam bola vyššia cena a dlhší čas to trvalo ....

mariska77
17. okt 2015

@labajka vdaka labajka.. Vies ja rozmyslam ci nepockam na morfologicky test a pojdem na trisomy az potom ale hovorim nikde som sa nedocitala ci to nie je neskoro.. Ako ti dopadli vysledky? A uz mas aj morfo? Tam ti vlastne hovoria ci je dieta v poriadku po fyzickej stranke?

jakobsapple1
5. nov 2015

@labajka Mozete prosim povedat u koho a kde ste boli na ten test? vopred dakujem.

labajka
5. nov 2015

@jakobsapple1 mgenetik martin

jakobsapple1
5. nov 2015

@mystery1006 Dievcata chcem sa opytat tiez mi lekarka dnes vravela yo trisomy teste. Ako by ste sa rozhodli keby je pozitivny? isli by ste na potrat ak by tento test ukazal 99% pravdepodobnost dawnovho syndromu? Pytam sa len preto ze to zvazujem co vlastne urobim s touto informaciou ak by som na ten test isla. Nie som ziadna pro-lifestka ze by som potrebovala aby dieta zilo za kazdu cenu ale neviem si predstavit ze by som na zaklade nejakeho testu isla na potrat. Znovu vravim len uvazujem, pretoze este musim uspesne zvladnut prvy trimester co sa mi uz par krat nepodarilo 😒

jakobsapple1
5. nov 2015

@labajka a mozem aj poprosit konakt ak ho este mate? vopred velmi dakujem.

labajka
5. nov 2015

@jakobsapple1 mna tam odoslal moj gynekolog

jakobsapple1
5. nov 2015

@labajka ano ved aj mne kaze lekarka, len som chcela meno a mesto kde ste boli. Mna posiela do martina a mam sa tam objednat sama.

fibica
5. nov 2015

Trisomy mi urobili u Dr. Dankovcika v KE, vysiel v poriadku. Aj ultrazvuk je ok. Aj ked mam 40, na ambiocentezu nejdem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre