ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

denulka85
22. dec 2012

@katulka25 este 15 ale ako je to s tou PK presne rozmazia a daju do inkubatora? ktovie ze na kolko dni dnes ma strasne picha a boli brucho idem umret ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mili78
22. dec 2012

ahojte babenky...tak u mna sa vianocny zazrak nekona...dnes 12-ty den po ET prisla mrcha 😢 😢 druhy pokus vycerpany

lucia2505
22. dec 2012

@denulka85 Deni rozmrazia ti niekoľko z nich a dajú do inkubátora na 5 dní a z toho sa ti vyselektujú tie najsilnejšie a najkvalitnejšie, lebo len také prežijú PK a navyše sa ti vyvinú do najvyššieho možného štádia, aké môžu v inkubátore dosiahnúť, čiže blastocysta a tam je potom väčšia šanca, že sa uhniezdi.

denulka85
22. dec 2012

@katulka25 neni normalne toto vsetko preco je to tak co chceme babetka tak to nejde a nejake ludry chodia na potraty ako na klavir..... my male este 15 v mrazaku a vraj uz len s PK mi to daju lebo sa pomalsie vyvyjali vonku.... alebo nieco take hovorila embrilogicka pred transferom co som mala zaciatkom decembra

denulka85
22. dec 2012

@lucia2505 takze zaciatkom januara vraj mam ist na konntolu a teraz ked mi pride mrcha tak aj v january musim pockat na mrchui a potom to daju ci ako to vlastne cele je ja som s toho jelen

denulka85
22. dec 2012

@mili78 vitaj v klube ani u nas sa vianocny zazrak nekona 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lucia2505
22. dec 2012

@denulka85 no teraz dostaneš, potom pôjdeš v januári na kontrolu a musíš potom dostať na ďalší menzes a vtedy začneš brať lieky a v tom cykle potom pôjdeš na vklad, čiže možno nám to aj vyjde na rovnako 😀 lebo ja mám dostať zajtra a potom okolo 19.1 a teda vklad bude okolo 8-10.2 a u teba to bude podobne, keď dostaneš dnes, zajtra, alebo v najbližších dňoch.

denulka85
22. dec 2012

@lucia2505 zas na jednej izbe a zas ja posledna ako na transfery uz to kaslemmmmmmmmmmmmmmmmm ....... aspon ze by sme tam zas boli spolu to by bolo super jajaaaaaaaaaaaaa a s babamy co sme boli vtedy nevies co je?

lucia2505
22. dec 2012

@denulka85 však ale ty si bola komplikovaný prípad 🙂 30 vajec nemá každý moja 🙂 S tými babami neviem čo je, ja som si nebrala na nich kontakt, asi sem nechodia na koníka, takže vôbec neviem, ale bola by som zvedavá 😒

denulka85
22. dec 2012

@lucia2505 no ani ja neviem ja som vzdy tazky pripad? vzdy mna beru ako poslednu a bolo ich 31 ha 🙂

mili78
22. dec 2012

@denulka85 ... ach jaj, tak sme dve ☹ co uz narobíme, asi to tak malo byt ☹

denulka85
22. dec 2012

@mili78 dobre sme teda dopadli 😢

katulka25
22. dec 2012

@denulka85 no asi rozmrazia vsetky, lebo nevedno kolko sa rozmrazi a kolko prejde PK. Ale to neviem, mne urcite rozmrazia vsetky, lebo ich neni az tak vela

katulka25
22. dec 2012

@denulka85 neboj, vsetko bude ok. a v januari to bude ok. uvidis

lucia2505
22. dec 2012

@katulka25 prosím ťa a koľko máš zamrazených?? Dáte všetky na PK?

katulka25
22. dec 2012

@denulka85 tak ty si toho teda mala riadne vela. ja som ich mala 14 a vklad mi radsej nerobili, pretoze som mala nabeh na OHSS a nakoniec sa aj potvrdil a dr vtedy povedal, ze dobre ze nebol vklad , bo by to asi nedopadlo dobre. ty si ohss nemala?

katulka25
22. dec 2012

@lucia2505 7 nam ich ostala, mala som 14 vajok, jedno nedozrete, 10 sme na oplodnit ICSI a 3 IVF, z 10 vzniklo 7 a z tych troch len jedno. a kdeze nebol vklad, tak dali zamrazit len 7. a my pojdeme na PIG, takze PK musime mat

lucia2505
22. dec 2012

@katulka25 a keď sa môžem spýtať, tak to PIG musíte mať kvôli čomu? Či to len tak ste sa rozhodli, že to chcete?

katulka25
22. dec 2012

@lucia2505 no robili nam vysetrenia chromozomov a obaja mame jeden zly, takze preto nam to stale nevychadza, tak dr navrhol pig, tak to ideme skusit

lucia2505
22. dec 2012

@katulka25 Inak ja som mala tiež 14 vajíčok a oplodnilo sa mi 11 bez ICSI, 4 hneď zamrazili a 7 dali na PK a ostali mi len 2, z toho len jedna blastocysta a druhé bolo zabrzdené chúďa, čiže veľmi veľká selekcia.

lucia2505
22. dec 2012

@katulka25 aha vlastne tuším som čítala vyššie, že ty nemáš problém otehotnieť, ale sa bábo neudrží ☹

katulka25
22. dec 2012

@lucia2505 fiiiha, ale tak tebe ich teda riadne malo ostalo a ani to jedno sa neuchytilo? je to hrozne ☹ ale verim ze jaunar bude pre nas vsetkych stastny a vyjde to

denulka85
22. dec 2012

@katulka25 neviem budem sa musiet spytat ked pojdem na kontrolu ze ako to bude lebo este tam je dost tak vobec neviem ako to bude dalej cele pokracovat

denulka85
22. dec 2012

@katulka25 no uvidime mozno ze vsetky pojdeme spolu s iscare naraz na transfer 😉

denulka85
22. dec 2012

@katulka25 mala som ohhs a preto sme museli cakat az na december ach jaj budme uz konecne stastne 🙂

lucia2505
22. dec 2012

@katulka25 no hrozne málo, ale to viacerým babám čo som tu čítala, že po PK ostalo tak málo preto ak by to nevyšlo, tak chcem skúsiť embryoscope v gynfive, je to vraj veľmi dobrá vec, vykultivuje to naozaj kvalitné a životaschopné embryá a hlavne ich tam toľko nepomre, lebo tie podmienky v emryoscope sú celkom iné ako v tých klasických inkubátoroch.

katulka25
22. dec 2012

@denulka85. Kedy si mala odber vajicok?
@lucia2505 rozdiel je len v tom prostredí, alebo aj nieco ine?

lucia2505
22. dec 2012

@katulka25 No ide o to, že keď to šupnú do embryoscopu, tak celý čas s tým už nikto nemanipuluje, lebo to samé monitoruje a vyhodnocuje kvalitu embryí a nemusia to teda vyťahovať hore dole, navyše je tam stále konštantná teplota, čiže tie podmienky sú tam naozaj ideálne na ten vývin, preto sú tie embryá aj kvalitnejšie, silnejšie a životaschopnejšie a preto sa aj skôr uchytia a udržia ako tie chúdence čo sú už totálne vysilené, keď vyjdu z toho inkubátora 🙂

denulka85
22. dec 2012

@katulka25 odber bol 12.11 a transfer 7.12

martinazvo
22. dec 2012

@lucia2505 dakujem, verim ze vsetky budeme pozitivne :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre