IVF máj/jún 2021

andrea_r016
11. máj 2021

Ahojte žienky, ktoré idete na IVF tento mesiac alebo v júni? Ja idem budúci týždeň ku gynekologičke s výsledkami a musím sa s ňou dohodnúť ako ďalej v riešení IVF 🙂 Ku koncu mesiaca by som mala dostať ďalšiu MS, tak aby som nič nepremeškala 🙂 Aký ste mali Vy postup, keď ste sa rozhodli riešiť IVF? Chodím do GF Žilina.

ajinka23
11. máj 2021

@andrea_r016 ahoj my začneme ivf asi v júni. Chodíme do gyncare v Nitre.

tamara456
11. máj 2021

ja budúci mesiac . tiež ZA

lusitka15
11. máj 2021

@andrea_r016 my mali dnes konzultaciu s lekarom koli ivf a tiez s koordinatorkou...mali sme stastie ze sme po neuspesnom prefuku necakali s objednanim. dnes som 15dc tak od zajtra zaciname stimulovat Duphastonom. Boli sme Heliose v MT

michaela55555
11. máj 2021

@andrea_r016 Ahoj, ja som po OPU a zajtra mi maju volat z centra kolko vajicok prezilo PK, tak som velmi zvedava. U nas problem SPG, zatial nic ine nezistene, tak dufam, ze to vyjde a drzim palce aj vam dievcence 🍀

lusitka15
11. máj 2021

@michaela55555 drzim palce

michaela55555
12. máj 2021

@lusitka15 dakujem pekne, to cakanie je na nervy 🙄

alex4220
12. máj 2021

Ahojte, aj ja sa pridávam. Tento mesiac prvá stimulácia.

alex4220
12. máj 2021

@michaela55555 ahoj 🙂 chcem sa len spýtať že kam chodíš? Ja by som mala mať asi za týždeň tiež odber. Tak len chcem vedieť tvoje dojmy, že na čo sa mám pripraviť 😃

zivana
13. máj 2021

Ahojte dievčatá, keď všetko pôjde ako má, tiež bude odber za pár týždňov a vklad. Verím, že nebudem mat odklad kvôli OHSS.

michaela55555
13. máj 2021

@alex4220 ahoj. pred odberom vsetko fajn, v den odberu ma uz bolelo brucho, ale ja som mala OHSS po odbere takze bude KET. Inak samotne OPU v pohode nie je sa coho bat. Chodim do Iscare BA. Ja som mala kratky protokol a ty chodis kde?

evita2176
13. máj 2021

Ahojte aj ja zacinam tento mesiac 2x stimulaciu len ms stale nechodi😂😂 vzdy som ju nechcela a teraz naopak chcem a urodzena si dava na cas😃

zivana
13. máj 2021

@evita2176 ani mi nevrav, už som vysadila duphaston a čakám na ms ako na spasenie aby som vedela čo ďalej... som nedockava ako dieťa pod vianočným stromčekom 🤪

evita2176
13. máj 2021

@zivana no ja prave duphaston ani nic nemam len vitex.. mozno vysadim ten😄😄 a kam ides do centra? My do Heliosu-Brno . A este aj Bt sa drzi vysoko🤣🤣 mozno dam dnes poharisko cerveneho vina aby sa to pohlo😅😅

zivana
13. máj 2021

@evita2176 ja som už v stimulácii, picham si zatiaľ decapectyl a po ms mám začať aj s pergoverisom, len musím počkať na ms, tak čakám a čakám ....
chodím do Košíc, tiež Helios. Brno si každá baba chváli. Ja mám Brno z Košíc trosku od ruky. 😉
Muž sa zo mna smeje, že ako to všetko prežívam. Snažím sa veľa oddychovať, aj keď teraz ani nič moc neurobím lebo mám brucho ako balón ...

evita2176
13. máj 2021

@zivana brucho ako balon? To mas teda asi dlho protokol ci? Lebo ja musim zacat s ms pichat a od 2dna menopur...no my sme vo svajci cize Brno je dalekoooo ale vide to o polovicku menej ako tu vo svajci..🙃 no ja som mala 1x 30 vajicok tak som zvedava kolko sa podari tentokrat a kolko ich bude dobrych😅😅 to som vtedy ledva chodila ..bola som ako nosnica😃😃

zivana
13. máj 2021

@evita2176 áno, mám dlhy protokol. Preto sa teším na ms, že ten tlak aspoň trochu opadne. To verím, že je to lacnejšie ako vo svajci. My sme plánovali, že sa už sťahujeme zo SVK, muž dostal vynikajúcu pracovnú ponuku na NZ, ale kvôli IVF sme ostali tu. Ja sa modlim, aby má neprestimulovali, aby nebol extrém, radšej normálny počet a kvalitne ako prehnane množstvo a nič z toho.

alex4220
13. máj 2021

@michaela55555 mne tiež povedal lekár, že asi budem mat OHSS. A teda keď som čítala na internete niečo k tomu tak som bola celkom vydesená. Ale už som s tým nejak zmierená 😃 zajtra idem len na prvý kontrolný ultrazvuk, tak uvidíme. Ja chodím na Antolskú.

karolli111
13. máj 2021

Ahojte dievcata, aj ja sa pripajam. Dnes zacinam so stimulkou s Rekovelle. (3dc). 🙂 Mam kratky protokol. Dufam ze nam to vsetkym krasne vide 🙏

zivana
13. máj 2021

@karolli111 ahojky, ja si inú možnosť ani nepripúšťam. Vyjde nám to všetkým a basta 😉

karolli111
13. máj 2021

@zivana presne tak, musime len verit a mysliet pozitivne 🙂

lusitka15
13. máj 2021

@zivana 😍

michaela55555
13. máj 2021

@alex4220 ohss nie je nic prijemne, ale kazda z nas to riskne, len aby sme to dobojovali do uspesneho konca 🤰🤱 drzim palce a daj vediet ako si dopadla 😉

evita2176
13. máj 2021

@zivana ved toho sa aj ja zas bojim. Ale ja mam velky pocet vajicok aj ked nestimulujem...kazdy mesiac okolo 20 a len jedno dorastie ...cize budem dufat ze nebude zas ohss ako naposledy ..nastastie to nebol extrem🙏
Tak si budeme drzat päste navzajom a cakat spolu na ms😀😀

zivana
13. máj 2021

@evita2176 ja som tiež na vrchole plodnosti, tiež sa mi aj bez stimulky tvorí velky počet, ale dozrieva jeden. Minule som mala dokonca tri take veľké akoby dominantne chceli byt všetky. Táto stimulácia hádam nebude žiaden extrém a že to zvládnem bez vedľajších účinkov aby sme mohli ísť hneď na ET. Hádam do pondelka dôjde ms a budem môcť začať s ďalšími injekciami.

sasineek
13. máj 2021

@lusitka15 ahoj, my tak isto, od 12.5. Prva tabletka duphastonu 🙂 v heliose MT.

evita2176
14. máj 2021

@zivana jeej super tak ja nato ze mam uz 38 coskoro tolko vajicok ako slepica🤣🤣🤣 ved uvidime co bude. Ale mne uz aspon bt padla dnes tak dufam ze coskoro urodzena pride😃
Ty nemeras Bt?? Ta ti dost povie o tele..

zivana
14. máj 2021

@evita2176 mám dvoch stvornohych kamosov čo má budia a priznám sa, že po zobudeni idem s nimi ešte v župane rýchlo vonku aby mi neskákali po hlave, takze BT si nemám šancu odmerať. Ja dúfam, že do pondelka dôjde. Ja už čoskoro 34, tiež som myslela, že už mám plodnosť na ústupe, ale naopak. Iste obdobie som totiž nemala vôbec ms a len som spinila, Gynda ma hneď pripravila na menopauzu predčasnú.

evita2176
14. máj 2021

@zivana jeej tak to keby ja mam 4 nohych kamosov ani ja nemeram😍😊 jee zu je super cim starsie tym sme plodnejsie 🤣🤣🤭
Ale to ze tvoja gynda neriesila ms a uzavrela to menopausou je sila 😡😡

zivana
14. máj 2021

@evita2176 ja som vtedy nejako nevedela ani ako reagovať, všetko naraz sa mi dialo. Diagnostikovali mi HPV, do toho sa mi začali tvoriť cysty v prsiach ( strašne množstvo - v jednom prsníku aj 30), na imunologii diagnostikovaný histaminova intolerancia a taktiež tvorba protilátok na spermie aj na oplodnené vajíčka. Medzitým som bola na laparoskopii a tam má tak rozhádzali, že som sa pol roka dávala dokopy. Potom “predčasná menopauza”, ktorú neriešila moja gynekologička ale rovno som bola na onkológii v BA, tam sa doktor rozčuľoval, že ako je možné, že moja Gynda nerieši príčiny tohto všetkého. Som rada, že som z tohto vonku a teším sa, že táto cesta bude mat úspešný koniec. 🤰🏻

zuzkadrobec
14. máj 2021

Ahojte dievcata mate nejake vedlajsie ucinky pri dlhom protokole?? Ja mam obcasne svrbenie/palenie tam dole a uz som si neni ista ci si to len nahovaram alebo je to naozaj. Uz len to mi teraz chyba 🙈

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre