Kto čaká na schválenie mimotelového oplodnenia poisťovňou?

janoosha
22. feb 2015

Schvalenie IVF v poistovni.Aj vy cakate?Budem rada ak sa podelime o skusenosti.. A budeme cakat spolu🙂

denika19
22. feb 2015

@janoosha ahoj. Aj ja čakám. Kedy si bola podpisovat papiere?

janoosha
autor
22. feb 2015

@denika19 ahoj, ja som bola pred 2,5 tyzdnami tak zatial sa snazim velmi nestresovat lebo viem ze to moze ovela dlhsie trvat. V centre mi povedali ze 4-6 tyzdnov ale dufam ze to bude skor🙂 chodim do Iscare v BA. Ty si na tom ako? Tiez 1.IVF?

brmbola
23. feb 2015

@janoosha ahoj mne trvalo schvalenie ziadosti presne 2 tyzdne teraz cakam na prvu konzultaciu pred ivf takze som len o nieco popredu 🙂 ale chodim do mt helios

janoosha
autor
23. feb 2015

@brmbola ahoj, asi zalezi aj od poistovne. Ja mam VSZP. Musis cakat na vysetrenie? Nie je to hned po schvaleni?

brmbola
23. feb 2015

Ja mam doveru tak neviem ako je na tom tvoja poistovna.necakam na vysetrenie ale na prvu konzultaciu a vsetkeho co sa toho tyka

janoosha
autor
23. feb 2015

@brmbola musis cakat na konkretny den cyklu?

brmbola
23. feb 2015

Aj to ale dali mi prvy volny termin aky mali na konzultaciu s koordinatorkou zacinam dlhy protokol az 16 den mc takze pohodka akurat mi to tak aj vychadza 🙂 aj ked stresy su neviem ako budem reagovat na tie injekcie ked som citala vsetky tie prispevky ziadna sranda... za chvilu to mas schvalene isto aj ty

janoosha
autor
23. feb 2015

@brmbola ale je skvele ze sa uz nieco deje... Uz mas terminy..a verim ze to dobre dopadne! Ja skusim niekedy koncom tyzdna zavolat do poistovne, tak uvidime! Ale tiez mam hrozny strach, vela sa tu popisalo o OHSS a inych veciach...ale musime to brat pozitivne a verit ze sa podari🙂 budem rada ak sa ozves ako to prebieha! Drzim palceky!

brmbola
23. feb 2015

@janoosha presne toho ohss sa obavam najviac ale ine to zvladli rak to dame aj my ;) jasne ozvem sa mozno zacneme aj pkdobnym terminom 🙂

dorotka2013
23. feb 2015

@janoosha mne dnes volali ze mame schvalene, podavali sme ziadost niekedy koncom januara, ale uz minulu stredu som si volala do poistovne a povedali ze mam schvalene, len to este trvalo kym to doslo aj do centra...tiez chodim do iscare BA, a mam doveru...

lina129
23. feb 2015

ahojte... ja tiez cakam 🙂 mne ju podali cca. v polovici januara a este stale nic ☹ mam Doveru, tak sa uz obavam...

dorotka2013
23. feb 2015

@lina129 skus si tam zavolat, do poistovne... ti povedia... 🙂

lina129
23. feb 2015

@dorotka2013 diky 🙂 jasne zavolam... doteraz som cakala, ze sa ozvu z CAR, ale uz zavolam do poistovne priamo 😉

dorotka2013
23. feb 2015

@lina129 aj ja som si tak volala...potom som uz bola pokojna a cakala kym zavolaju z centra...medzitym som sa uz objednala na kontrolu, lebo ked by som sa len dnes objednavala uz by som mozno nestihla tento cyklus a musela cakat dalsi mesiac 🙂

janoosha
autor
23. feb 2015

@dorotka2013 ahoj a objednavala si sa k lekarke alebo ku koordinatorke IVF cyklov?(moje prve ivf tak neviem ako to funguje). Ja chcem tiez zavolat do poistovne tento tyzden a ak to bude schvalene tak sa chcem stihnut objednat kym to dorazi do centra.

janoosha
autor
23. feb 2015

@brmbola mozno ano🙂 podla toho kedy to schvalia... Ale teda dufam ze stihnem dalsi cyklus. Len nech nam to dobre dopadne, ziadne komplikacie a potom dve ciarocky🙂

dorotka2013
23. feb 2015

@janoosha aj moje prve ivf 🙂...vacsinu som o tom som sa dozvedela tu na fore 🙂...objednana som k dr., tiez som zvedava co dalej...o nejakej koordinatorke nic neviem...to co je prosim ta?

janoosha
autor
23. feb 2015

@dorotka2013 ved ja sa tiez vzdelavam len tu🙂 ale na nejakej inej diskusii pisali baby ze chodia ku koordinatorke... No asi to zalezi od centra...ale kedze ti uz volali z centra tak by ti to povedali🙂 cize asi k lekarke a ona povie co dalej

dorotka2013
23. feb 2015

@janoosha aha... 🙂... tak uvidime, mne sama dr naposledy povedala ze posle ziadost, mame pockat kym nam zavolaju ze je schvalene a potom prist k nej na kontrolu este pred ms... mne to tak vychadza ze v poistovni to schvalia za asi 2-3tyzdne a ten zvysok je cas kym to dr vypise, kazdy podpise a kym to z centra vobec odoslu, lebo posiellaju naraz viacere...a potom este kym to poistovna posle spat 🙂...to mozu byt este tie zvysne tyzdne...a ty si teraz ako s cyklom? vychadza ti to?

brmbola
23. feb 2015

@janoosha to by bolo super 🙂 boli ste aj na inseminacii ci vas hned supli na ivf?

janoosha
autor
23. feb 2015

@dorotka2013 no zalezi od toho kedy to schvalia, lekarka to vypisovala prvy februarovy tyzden. Ja som teraz 4 DC tak verim ze ten dalsi cyklus stihame🙂

janoosha
autor
23. feb 2015

@brmbola boli sme na 1 IUI a potom som sla hned na hysteroskopiu... Kedze vysledky neboli dobre odporucili nam IVF. Prirodzene by sa nam asi nepodarilo:( vy hned IVF?

dorotka2013
23. feb 2015

@janoosha tak to by ste mali, mozno uz tento ci buduci tyzden to bude schvalene, takze stihas akurat 🙂... drzim palce 🙂

janoosha
autor
23. feb 2015

@dorotka2013 dakujem🙂 aj ja tebe!!!!

brmbola
23. feb 2015

@janoosha to by bolo super 🙂 boli ste aj na inseminacii ci vas hned supli na ivf?

brmbola
23. feb 2015

@janoosha my sme boli 3x na |U| tak sa nechame prekvapit co prinesie toto 🙂

janoosha
autor
23. feb 2015

@brmbola ja dufam ze to bude na prvy sup 🙂 nech nas uz netrapia liekmi a uz sa budeme len tesit ;)

denika19
24. feb 2015

@janoosha áno, tiež 1.ivf. my chodime do heliosu.

janoosha
autor
24. feb 2015

@denika19 uz mate schvalene ci este cakate?

denika19
24. feb 2015

Ešte stále čakáme