Liečba neplodnosti imunoglobulínmi

karinluna
15. jan 2019

imunitne podmienena neplodnost

zuz115
11. feb 2019

mne isli po IVIG cytokiny velmi dole, tak dufam ze pomoze aj teba. i ked je to drahe, stoji to za to...

karinluna
autor
11. feb 2019

tesim sa, ze to pomohlo, to je super 🙂 ⛵

karinluna
autor
11. feb 2019

@zuz115 vkladam do toho velku nadej

karinluna
autor
11. feb 2019

@karinluna teraz ma caka este odber, koli lepivym trombocytom....lekarka chce zopakovt test, lebo prvy nebol ok, tak dufam, ze sa nebudu lepit 🌷

ericia
11. feb 2019

@karinluna ďakujem ❤️

majinka81
11. feb 2019

@zuz115 co je prosim ta IVIG?

zuz115
11. feb 2019

imunoglogulin ludsky

karinluna
autor
20. feb 2019

ahojte chcem sa s vami podelit o jednu z moznych pricin zvysenych zapalovych cytokinov. Kedze ja ich mam dlhodobo zvysene a minuleho roka mi boli zistene aj zvysene pecenove testy, tak som vcera bola na ultrazvuk a pravdebodobne prave tam lezi problem. Sice nemam este konkretne vysledky krvi, ale z ultrazvuku lekarka nebola nadsena a laicky mi povedala, ze som niekde v strede medzi normalnou pecenou a cirhozou, pravdepodobne stredny stupen poskodenia..... mala som aj dlhsiu dobu bolesti pod pravymi rebrami. Nefajcim, pijem len prilezitostne, ale cholesterol LP a mam nad normou. Cakam tento tyzden, alebo na dalsi na vysledky a ideme liecit pecen..... posielam aj link na clanok, kde sa spominaju zapalove cytokiny v suvislosti s pecenou http://www.newslab.sk/2017/09/28/neinvazivne-ma...

majinka81
20. feb 2019

@karinluna Ahoj kup si pestrec mariansky,pomel zrna na mlynceku a ten prasok lyzicku zapi vodou.Najlepsie co poznam-ked ti je zle,alebo po pouziti alkoholu,prejedeni,zle od zaludka.No a naj detoxikuje pecen.Hned dnes si kup.Neskutocne ucinky ma.

karinluna
autor
20. feb 2019

ahoj diky moc 🙂 ja uz dufam, ze to je jedina pricina toho zapalu, lebo som uz snad bola vsade na vysetreni okrem neurologie, velmi by som chcela, aby mi tie hodnoty klesli..... mozno s tym suvisi aj ta horsia agregacia trombocytov, kiezby sa vsetko upravilo......

kagaj
16. mar 2019

ahojte. Baby ako? Zabrali tie imunoglobuliny a cakate babo? ja mam za sebou celkovo 3 kyretaze. Riesim zvysene cytokiny od r. 2016...najskor v ba v imunovital (tam bola nastavena liecba medrolom, avsak ani po tristvrte roku mi cytokiny neklesli na spravnu uroven, mala som iba neskutocne neziaduce ucinky). Po pol roku od vysadenia kortikoidov som sla na imunologiu dzurillovej do nr (tam som nemala zvysene cytokiny, bolo mi divne, ze zrazu mam vysledky v norme), ale aj po tychto vysledkoch som mala neuspesne tehotenstvo, kt. skoncilo kyretom v 7 tt. Po pol roku som sla do iscare do ba, kde mi zase vysli strasne vysoke cytokiny. Mali sme planovane IVF, ale dr. povedala, ze mi neurobi vklad dokial si tie cytokiny nedam do poriadku. O tyzden nato ako som sa dozvedela vysledky z imunologie (cize tento tyzden) som zistila, ze som spontanne otehotnela, som v 4tt. Na imunologii mi dali infuzie imunoglobulinov - zadarmo, nedoplacala som ani cent.!!!! Preto baby, opytajte sa na to! Je neskutocne platit 500 eur za 1 infuziu.
Strasne sa bojim, ze toto 4 tehotenstvo zase dopadne ako tie predchadzajuce, ale mam nastavene inj. Clexane, progesteron a tieto infuzie imunoglobulinov, beriem vitaminy C,
D, selen, zinok, femibion a teda od tohto tyzdna sa snazim drzat protizapalovu dietu - snad som pre babatko urobila maximum, ostatne je v bozich rukach.

majinka81
16. mar 2019

@kagaj Ahoj gratulujem a drzim palce,intralipidy su super a hlavne v tehotenstve aby potlacali imunitu.

kagaj
16. mar 2019

@majinka81 Ahoj, dakujem ti. Mne vsak davaju imunoglobuliny, nie intralipidy. Ani neviem podla coho dr posudi ci intralipidy ci imunoglobuliny...

karinluna
autor
16. mar 2019

@kagaj Ahojky gratujujem k tehotenstvu ❤😘❤❤❤❤❤❤ Velmi sa tesim, za pozitivnu odpoved. Aj ja som uz 4 tyzdne na protizapalovej strave, mam tie cytokiny trvalo zvysene a pravdepodobne je to z pecene, mam steatozu (podla poslednych vysledkov), co je ukladanie tuku do pecene, aj napriek tomu, ze som velmi chuda, pravdepodobne tam genetika a strava zahrala svoju rolu a popri tom som vraj prekonala Epstein barr virus a cytomegalovirus, co nepriaznivo vplyva na pecen. Mozem sa ta opytat na tu protizapalovu stravu???? Uz dlhu dobu nejem cukor, sladkosti takisto nie, ovocie sem tam, zredukovala som sacharidy ako su zemiaky cestoviny, vylucila som lepok, na ranajky mam obilninovu bezlepkovu kasu (ryzove, ovsene vlocky a vlocky quinoa), dava si do toho lanovy olej a susene marhule s hrozienkami, dalej beriem ostropestrec mariansky (podrvene semena) a pijem pupavovy caj, kazdy den si odstavujem zeleninu (zeler, mrkva, grep, spenat), varim si stale cviklu, mliecne vyrobky som vylucila az na par vynimiek ako je ovci tvrdy syr a platkovy kvalitny syr....vies mi nieco poradit, co by som mohla pridat????? Zeleniny mam plnu chladnicku....😉

karinluna
autor
16. mar 2019

@majinka81 ahojky ako sa mas? Beriem ten pestrec, co si mi poradila.Na hematologii mam dosticky teraz v poriadku, tesim sa, ze aspon to 🙂

siska266
16. mar 2019

Ahojte prosim poradte mi,na reproimuno som sa uz objenala a este chcem na hemato.Teraz zrovna idem na preventivnu k doktorke co jej mam povedat ked chcem ist na tu hematogiu,oba mi bude musiet dat vymenny listok alebo ked uz budem volat tam ze chcem ake vysetrenie na zrazanlivost alebo ako to nazvat mam?

kagaj
16. mar 2019

@siska266 ahoj, a ty siska266 si uz potratila, nevyslo ti tehotenstvo, alebo mas skor problem otehotniet? Lebo mne hned ako mi nevyslo prve tehotenstvo moj gynekolog daval vymenny listok na hematologiu. Ale je mozne, ze by mi dala aj obvodna. Hematologicka mi robila dost podrobny rozbor, kde zistovala vsetko mozne (napr. aj autoimunitne), nielen zrazanlivost.

karinluna
autor
16. mar 2019

@siska266 Ahoj, pytaj so vymenny listok a nech tam napise doktorka ze ohladom neplodnosti. Ani si nemusis pytat od obvodnej doktorky, aby tam bolo, ze na co konkretne, lebo hematologia v tvojom pripade urobi kompletne vystrenia, atk ako pisala kagaj, budu vysetrovat vsetko na zrazanlivost, genetiku MTHFR, antifosfolipidove protilatky, krvny obraz......oni uz vedia, ze co treba

kagaj
17. mar 2019

@karinluna ahoj, ja si myslim, ze tu protizapalovu dietu drzis uplne perfektne. 🙂 Ked mne doktorka odporucila protizapalovu dietu, tak napisala do spravy vynechat cukor, bielu muku + doplnit vitamin C, D, nenasytene omega MK, selen, zinok.
Na nete som citala, ze velmi dobre protizapalove ucinky ma kurkuma, ze je dobra na travenie aj na zdravie pecene. Skus mozno doplnit este tieto vitaminy a keby si mohla, niekde pridaj kurkumu. Niekedy som aj ja mala (ked som vysadila kortikoidy) zle vysledky pecenovych testov -pomohol mi caj pestrec mariansky a niekedy som si dala iba tak za cajovu lyzicku tej kurkumy a zapila. 🙂

majinka81
17. mar 2019

@karinluna Ahojky,super to som rada,ja ok.Ani nic nove,akurat mam chripku.

karinluna
autor
17. mar 2019

@kagaj diky moc, vyskusam 🙂 kurkumu aj mam, davam ju vacsinou do jedla ako korenie, ale viem ze aj takto sa da brat, alebo ako caj. Mozem sa ta opytat aka doktorka ti odporucala protizapalovu dietu? Ja len sama googlim a skusam 🙂

@majinka81 skus aloe vera na imunitu, alebo nasadit D-cko, ja som mala minuly rok chripku 2 tyzdne a potom sa zistil velmi nizky vitamin D

siska266
17. mar 2019

@kagaj Problem mam otehotniet,snazime sa 2,5 roka boli sme v centre,aj 2x iui neuspesne.Podla nich am zdravy vsetko mame ok.Ze uz pre nas nic nemozu viac spravit len umele.Mam 29 a nechcem umele preto chcem si porobit vysetrenia dalsie a potrobne a to tu reproimuno tam uz som objednana a este chcem tu hemato.

siska266
17. mar 2019

@karinluna Ahoj dik,poviem tak doktorke hadam nebude robit problemy.Kolko skumaviek beru na hemato a kolko trvaju vysledky?

margaretka4
17. mar 2019

Ahojte kocky, ja som kedysi chodila k Dzurillovej do NR, absolvovala som 3x Ket s ivig do žily (nič som neplatila), nepomohlo. Potom som išla do PO do Adly a tam mi pichali Igampliu (subcuviu) raz za 3 týždne, to sú imunoglobuliny, ktoré sa nepáchajú do žily, ale do svalu, pomohlo. Takze nie u každého záberu iba globuliny do žily, mne nepomohli, pomohli tie druhé do svalu. Niekto tu písal, že stoja 70 €, t

margaretka4
17. mar 2019

pardon, odoslalo mi spravu skôr 😉, niekto tu písal, že stoja 70 €, toľko stoji gamanorm, mne pichali igampliu a subcuviu a ta stoji 40€, takze tie ceny sú rôzne. Neviem prečo, ale Lestan zjavne preferuje drahší gammanorm pred lacnejšou igampliou ☹

kagaj
17. mar 2019

@karinluna ahoj, mne ju odporucila imunologicka, ked mi zistila zvysene cytokiny. Vtedy mi nasadila kortikoidy Medrol a tuto protizapalovu dietu. Teraz som si ju naordinovala sama, drzim ju iba par dni, ale dnes som uz mala strasnu chut na sladke (aj ked ja na sladke velmi nie som). 🙈

kagaj
17. mar 2019

@siska266 ahoj. jasne, urob si najskor vsetky vysetrenia, mne odporucali hlavne hematologiu, imunologiu, geneticke, hormonalny profil, stitnu. Mna po vysadeni kortikoidov strasne boleli klby tak aj reumatologiu som riesila. Myslim si, ze by si nemala mat problem dostat vymenne listky.

karinluna
autor
17. mar 2019

@kagaj ahoj, mna pocas brania kortikoidov boleli strasne svaly a vobec mi na cytokiny nepomohli. Takisto som bola aj na reumatologii, vysledky vysli tak, ze nakoniec boli pecenove testy vyssie a teraz som na diete

karinluna
autor
17. mar 2019

@margaretka4 ahoj diky za info, ja dufam ze tie cytokiny klesnu po diete a nebudem musiet brat ani IVIG do zily a ani imunoglobuliny do svalu. Ale som prekvapena, ze tie IVIg nezabrali, asi bolo treba v tvojom pripade pomalejsie znizovanie, asi nie je vzdy dobre ich narazovo znizovat.....

kagaj
17. mar 2019

@karinluna ani mne kortikoidy na cytokiny vôbec nezabrali. A tiez mi potom aj hematologicka aj reumatologicka zistila vyssie pecenove parametre 😃 ale brala som iba caj pestrec mariansky, vyhybala som sa vyprazanym jedlam a na dalsej kontrole som mala pecenove vysledky ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre