Mimotelové oplodnenie a kryoembryotransfér v januári 2013

wejbynka
27. okt 2012

Ahojte zienky tuziace po babatku/ buduce mamicky dufam ze sii v tejto diskusii rozdame plno pozitivnej energie na januarove ivf ktore bude uspene.
Zaujima ma kolko nas bude 😀

bambula27
29. okt 2012

@wejbynka ze az dve krabicky? 😅 pri prvej stimulke som pichla 3,5 krabicky, davku som mala 180 kazdy den. A vraj je toto ta z nizsich davok, ale teraz vraj mi da nizku, ze 2 krabicky budu stacit az az. Tak hadam to bude lepsie. Inak aj u mna sa vyskytol ohss. Som marodovala 2 tyzdne. Mala som strasne bolesti a vajecniky do 10 cm, tazke a plne tekutiny. A teda ste cakali a vklad bol? A ci maju dovolenku, tak asi maju priamo cez sviatky. My ideme na to zaciatkom decembra, povedal dr. vraj aby sme to stihli do Vianoc.

bambula27
29. okt 2012

@domuska11 moja, len verme, ze aj Pan Boh nam da tu radost, najst si pod vianoc. stromcekom tie dve krasne vytuzene 2 ciarky.

wejbynka
autor
29. okt 2012

@domuska11 a kedy ste boli na genetike?..a kde?..kolko uz cakas?....

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 my hodime do Ba ferticent🙂...vy ste spokojni v centre??...ved to nevadi tak sa to o mesiac posunie🙂

ada83
29. okt 2012

@wejbynka hej sme spokojni mame dobru dr

wejbynka
autor
29. okt 2012

@bambula27 a potom si s cim este stimulovala?,...ja som pichala merional po gonale a centrotide....no presne toto som mala aj ja nevedela som ani vystreta chodit...strasne bolesti. Hej hej vklad nakoniec bol ale den pred tym som dostala anginu takze som nebola uplne fit na vklad a bohuzial nevysiel...:(....tak potom nas teda poslali na genetiku , hematolgiu a este asi na laparku pojdem nech som si ista ze je vsetko ok....mame este odlozenych mraziacikov takze pojdeme len na ket bez stimulky len estrofem budem papat....

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 som citala ze ste boli 3x na IUI?...aj viete preco bolo neuspesne?....teraz ides prvy krat stimulovat?

ada83
29. okt 2012

@wejbynka moj muz ma zle spermie a ja mam nieco z hormon tiez nic moc.hej idem 1 krat ako sa to blizi tak mam strach

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 to ti verim aj ja som sa velmi bala ked som nevedela co, ale da sa to zvladnut aj ked musim povedat ze su aj prijemnejsie veci, nemam rada ihly takze s tym bol problem a musel mi drahy pichat doma do brucha gonal a do zadku a do brucha taku stiplavu sestricka kazdy 2 den:(....ale zasa myslim ze kazdej z nas to za to stoji🙂....uz ja vies cim budes stimulovat?

ada83
29. okt 2012

@wejbynka prave ze neviem nic nebola som pri tom ako to pisala bola som na 3 iui dr povedala ze mame podpisala tu ziadost a ona ze ostatne vyplni a posle

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 tak vlastne vsetko sa dozvies ked bude mat asi lekarka v rukach schvalenu ziadost🙂))...zacnes pichat v den mrchy tusim gonal, take pero to sa celkom da ale modriny som si aj tak porobila🙂)

bambula27
29. okt 2012

@wejbynka Nic ine. Ja som zacala pichat Diphereline 0,1 kazdy den, ked presli 2 tyzdne pridal mi Gonal..o tyzden bol kontrolny ultrazvuk a uz vtedy bol hotovy, ze 20 folikov, ze to nie je dobre...to bol pondelok a v piatok mi kazal prist na odber vajok. V stredu som este pichla Pregnyl do zadku, vo stvrtok Duphaston 2x2 tabletky a vecer pred odberom 2 tabl. Utrogestanu do posby. To bolo cele. Nic viac. Aky si mala protokol? A mraziacikov mate kolko? Ako pozeram, ty si este mladucka...vy nemate inu moznost?

ada83
29. okt 2012

@wejbynka to hej stoji to za to. Toto je tvoje 1 ivf?

ada83
29. okt 2012

@wejbynka mne bude asi pichat mama mala uz skusenost pichla mi ovitrell pred 3 iui ja som sa viac bala ako ona

wejbynka
autor
29. okt 2012

@bambula27 tak v kazdom centre to ide asi inak my sme mali dlhy protokol....ja som zacinala gonalom v den mrchy to som mala jedno pero davku 150 5 dni potom som zacala kazdy druhy den merional do zadku a centrotide do brucha tie boleli straasne....a 24 hodin pred odberom diphereline utros som nebrala lebo uz vtedy sa vedelo ze vklad nebude....ja som mala velke foliky mame este 12 mraziakov lebo dva uz sme vlozili...z 26 sa oplodnilo 19 a 14 boli vhodne na mrazenie morulky mame...🙂...mlada ved aj ty si mladuckaa nie?... ...tak my nechceme cakat, nemame ani najlepsi spermiogram sice nieje zly ale ani dobry a mne sa foliky netvoria tak ako maju teda nerastu do dobre velkosti malicke mi rastuu....

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 nie nie my pojdeme na druhee , teda nie na IVF ale na KET my mame z prveho IVF este mraziacikov...mali sme vela folikov...🙂...o to je to lepsie ze len sa dohodeme s dr na termine a papam iba estrofem
aj ja som sa bala sama by som si nikdy nepichla🙂...heh

bambula27
29. okt 2012

@wejbynka A Gonal pero si mala 450 alebo 900IU? Ja len 450. U nas presne rovnako, mne nerastu do dostatocnej velkosti foliky, navyse mam PCO a manzel nema najlepsi spermiogram. Vy ste na tom lepsie, lebo aspon mraziacikov mate. Nam povedal, ze sa s nami bude musiet trosku viac "pohrat." ☹

ada83
29. okt 2012

@wejbynka ako si bola na 1 vklade ostala si aj na pnke alebo si sla o prace a dala si si kolko vlozit. Moj muz sa rozhodol ze by chcel 3 jicky 🙂

wejbynka
autor
29. okt 2012

@bambula27 mala som 900IU ... tak uz vieme preco si mala dve🙂..heh .... ja som mala jedno ale 900IU🙂....inak co je to to PCO?...uz som to videla vela krat ale vobec neviem co to je teda ak ssa mozem opytat?....inak a koko vazis?...mne povedal moj gyndos ze mi nerastu kvoli tomu ze som chuda ze po 48kg prestavaju vajecniky pracovat tak ako maju....
inak ako tak citam, zly spermiogram ma asi fakt ze kazdy druhy chlap...

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 vies co nebola som na pnke....nechcela mi dr moja dat, a aj dr vo fetricente mi to neodporucal ze mam len oddychovat ale ze to nemam zbytocne prehanat..... vies co vkladali sme dve a aj vkladat budeme dve, tri by nam nas dr ani nevlozil ze sa to neodporuca a ze tri vkladaju len v ČR vravel....3jicky??....kks to je masaker :D...my by sme chceli len jedno s dvojickami neratame...to by bolo ma prvy krat asi moc vela veci naraz🙂

ada83
29. okt 2012

@wejbynka tak to by bola ja chcem dvojicky to mi staci ak sa smiem opytat kolko ta stali injekcie

bambula27
29. okt 2012

@wejbynka No hned sa mi to nezdalo, ze len 1 pero 😀 PCO su polycysticke vajecniky, vraj ide o zväcsene vajecniky, a pokryva ich viacero drobnych cysticiek. Nie je to nic nebezpecne, ale aj prave kvoli tomu je problem otehotniet. No mne dr. v centre povedal, ze horsie ako PCO je skor zly spermiogram. Nevravim, ze manzel ho ma zly, ale ani dobry. A ja nevazim malo...mam 55kg. Cize tak akurat 😉

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 vies co to straaasneee zalezi ci ti predpisuu a co budes pichat🙂....ja som platila 270e za vsetky lieky....co je uplne super cenaa a v cnentre sme uz nic neplatili....🙂tak vam drziiim palce nech mate teda dvojnasobnu radost🙂

wejbynka
autor
29. okt 2012

@bambula27 ahaa no konecne viem co to znamena a na laparke si nebola??..nerozmyslala si nad tym?....
ved toto ze so zlym spermiogramom sa teda vela robit neda...:(....my sme brali strasne vela vitaminov ale polepsilo sa nam iba o jeden stupen co tiez nebolo bohvieco preto sme nemali IVF ale ICSI...

ada83
29. okt 2012

@wejbynka my budeme asi aj v centre platit za icsi a za predlz kultiv ale som si pivedala ze ak sa nepodari skusim 🙂 ferticent dufam ze rok 2012 ukoncime tehotne

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 hej hej citala som ze v inych centrach sa plati aj za toto ale tu to mas vsetko uz v cene co bolo super, jasne ze budeme tehu musime ved s nicim inym ani neratame🙂...ale aj keby nahodou sa nieco pokazilo tak potom aj ked mame este tolko zmrazenych pojdeme do reprofit brno na to som pocula len vsetko dobre ani jedna negativna vec🙂...a hlavne ze tam to vychadza aj takym co tu na slovensku nevedia liecit🙂

ada83
29. okt 2012

@wejbynka a nevies ako je to potom z prepkatenim ivf v cechach ci sa to da alebo to platic cele

domuska11
29. okt 2012

@bambula27
@wejbynka na genetike sme boli minuly tyzden a boli sme v MT. Ratam, ze koncom novembra nam pride vysledok...Baby ja ked to tu vsetko citam co ste si presli tak som laik vo vsetkom 🙂)

wejbynka
autor
29. okt 2012

@ada83 hej hej viem tam si bohuzial ako samoplatca ale vychadza to tam tak isto ked si samoplatcca ako u nas na slovensku ked si cez poistovnu 🙂...co som pocula v iscare a gyn-fiv tam to vychadza IVFko okolo 1200e a v cechach ako samoplatca cca 35000kč co je to iste🙂

wejbynka
autor
29. okt 2012

@domuska11 jasne to by si mala mat urcite....len aj ked ja som dostala tie vysledky nicomu som nerozumela🙂...tak som hned isla goooglit:D...
heh ved tymto si prejdes aj ty🙂...ale stoji to zato🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre