Mimotelové oplodnenie v novembri 2015

ckatka
26. okt 2015

ahojte, kto sa chysta na IVF teraz v najblizom mesiaci - dvoch?

koka231
26. okt 2015

@ckatka ahoj mi cakame na schvalenie poistovnou tento tyzden by som mala to mat scjvalene a v novembri stimulka a v decembri odber a vklad ..ty ides tento mesiac? Kam chodis?

motycka84
26. okt 2015

@ckatka Ahoj, my sme začali minulý týždeň stimuláciu, tento týždeň prvá kontrola. Ty ideš tiež?
@koka231 držím palce!

koka231
26. okt 2015

@motycka84 dakujem ...kam chodis do centra? Aj ja drzim palce

motycka84
26. okt 2015

@koka231 ja som v Gyn-Five a Ty?

koka231
26. okt 2015

@motycka84 ja tiez ale v NR

mery69
26. okt 2015

aj ja aj ja idem v novembri....okolo 5.11 zaciname stimuku na 10 dni a ideme na to.....

koka231
26. okt 2015

@mery69 len na 10dni? od ktoreho dc zacinas? ktore centrum navstevujes?a kde

mery69
26. okt 2015

ja idem na softku..reprogenesis brno

koka231
26. okt 2015

@mery69 jaaaj tak preto len taka kratka stimulka 🙂

mery69
26. okt 2015

@koka231 jj....uvidime ako dopadneme...bude moje prve ivf....mame za sebou jedno neuspesne iui

koka231
26. okt 2015

@mery69 tak drzim palce aby sa to podarilo na prvy krat s uspesnym koncm daj potom vediet ako

ckatka
autor
27. okt 2015

@koka231
@motycka84
@mery69
drzim vam palce dievcata
vysvetlili by ste mi prosim daktora ze preco jeden mesiac stimulacia a az druhy mesiac odber a vklad?

Mne kazali prist v 1 den menstruacie dat si predpisat Merional (na Antolsku chodim), a ze cca po dvoch tyzdnoch bude odber...oplodnia sa a vlozia po par dnoch...

motycka84
27. okt 2015

@ckatka stimulácia a odber je určite v jednom cykle (teda mesiaci, hoci nie kalendárnom 😉 ). Ak sa posúva vklad, tak je to kvôli OHSS (alebo inému dôvodu - napr. silná viróza... ). Koniec koncov, ako sama píšeš, bude to aj u Teba v jednom cykle 🙂

motycka84
27. okt 2015

@koka231 @ckatka nech sa podarí, držím päste 🙂

macicka52
27. okt 2015

Ahojte kočky, aj ja sa chystám v novembri na umelé oplodnenie. Aj sa nejak špeciálne pripravujete? Ja som trošku nachladnutá, tak dúfam, že stihnem v novembri. Ak nie, december to istí. Držím všetkým prsty 🙂

motycka84
28. okt 2015

@macicka52 Ahoj, z top odporúčaní, čo som doteraz počula, u mňa najviac zafungovalo jedno - tesne pred IVF netreba nič radikálne vo svoje životospráve meniť. Jasné, pridať viac ovocia a zeleniny, od začiatku stimulácie si dávať pozor na pitný režim a hlavne byť v kľude. Takže, hlavne sa daj z nachladnutia dokopy a relaxuj. A ak sa dá, tak si spravte s manželom pár pekných dní / večerov, IVF je ťažké obdobie, aj keď sa to možno nezdá a muži to tiež prežívajú, hoci to dusia v sebe, prežívajú to s nami.

macicka52
28. okt 2015

@motycka84 Ahoj, mňa našťastie stimulácia nečaká, tá bola v auguste. Keďže prvý pokus nevyšiel, ideme skúsiť KET - máme dvoch mraziačikov. Teraz mám 4 dni voľna, snáď sa dám dokopy, naporiadok zrelaxujem a pripravím sa psychicky na vklad 🙂

ckatka
autor
28. okt 2015

@macicka52 chaaapem, a drzim palce

ja sa dost bojim toho odberu, a stimulacie celkovo, ako budem reagovat,... a hlavne ako to v robote utajit,...

motycka84
28. okt 2015

@macicka52 držím palce 🙂 my sme tiež mali dvoch mrazáčikov, ale akosi sa im u mňa nepáčilo ☹
@ckatka nemáš sa čoho moc báť, jedine, že sa zavodníš ... ale to sa dá pitným režimom eliminovať. Neviem, ako to máš v robote, ale mne kontroly vychádzajú ešte pred "nástupom", takže to je v pohode (pri zápchach v BA 5-15 minútové meškanie u nás nikto nerieši), akurát potom popoludní, kým sa dovolám do centra (lebo všetky voláme v jeden čas), tak to je také "o nervy". Na odber dovo, aj potom na vklad. Keď tam môžeš požiadať obvodnú / gynekológa (nie z centra), nech Ti dá PN od odberu do dvoch-troch dní po vklade (diagnózu zamestnávateľ neuvidí, dá sa to pred ním uhrať na "chrípku")

macicka52
28. okt 2015

@ckatka ahoj, ničoho sa neboj, všetko sa dá zvládnuť. Stimulka je v pohode, len treba veľa piť tekutín, jesť mliečnych výrobkov a mäsa(zvýšiť prísun bielkovín). Odber vôbec nebolí, ja som skôr mala nervy počas predĺženej kultivácie, či budeme mať čo vkladať. Inak s tou robotou to riešim aj ja, nejako to uhrám na chrípku. V lete som mala počas stimulky dovolenku, tak sa to dalo. A kam chodíš do centra? Držím prsty, nech všetko dopadne na jednotku a budeš maminou 🙂

ckatka
autor
30. okt 2015

@motycka84
@macicka52 diky dievčatá...ved toto...ze aby bolo co vkladať. Chodim na antolsku, robí mi tam mužova spoluziacka, ja mam brutálny strach z lekarov všeobecne, tak inde by som asi k cudzím nesla...
Co ste si priplacali navyše oproti poisťovni? Nám z tých všetkých techník dáva aky-taký zmysel len embryoglue a predlžená kultivácia.
Tie ISCi a pod nechcem. Chcela by som nech si k vajicku zdravá spermia najde cestu sama, bojím sa nechať výber na laboranta, ktorý to vybera len na základe pohybu. Nemusí byt 100% ok keď ju on vidí hýbať sa. U nas je totiž problém so spermiogramom, je ich malo a slabo sa hybu- ale stále ich je dosť aby sa to dalo riešiť IUI - tie nam však dve nevysli tak sa nejdeme ďalej trápiť. Moja predstava je, ze keď v tej ich skumavke k mojim vajickam supnu tých niekoľko tisic zdravých manzelovych spermii, bol by v tom čert aby si daktora nevliezla presne tam kam ma.... 😊 ci sa mylim?

motycka84
30. okt 2015

@ckatka fuuuha ... toto by som úplne neriskovala. Ja som zvolila 50/50 - časť ICSI a časť prirodzene. Z tých, čo sme nechali na prírodu sa ani jedno nepodarilo, z ICSI sme mali 6 (a to sme ich dávali "napichnúť" 20), takže by som to úplne nezavrhovala. V každom prípade, nech sa rozhodnete akokoľvek, tak držím palce. Nechcem Ťa o ničom presviedčať, každá máme viac vedomostí o vlastnom stave 🙂

ckatka
autor
30. okt 2015

@motycka84 keď sa to da pol na pol tak potom by som to skusila 😊 preto sa pytam lebo je malo info tuto...a to čo mam ja sú len znalosti anatomie a fyziológie...

macicka52
30. okt 2015

@ckatka ahoj, ja by som tiež neriskovala. My sme mali v pláne dať oplodniť ISCI 20 a ostatné prirodzene, pretože pri UTZ bolo vidieť okolo 25 vajok. Po odbere ich bolo len 6 a po očistení dokonca len 4, tak sme dali všetko ISCI a podarili sa nám 3 blastocysty. My sme mali spermiogram v poriadku, len keď sme sa už dali na IVF, tak sme chceli mať akú, takú istotu, pretože pri ISCI, je spermia "vpichnutá" do vajíčka a aspoň sme vedeli, že sa naozaj vajko so spermiou "stretnú". To je môj názor, ale je už na tebe ako sa rozhodneš a určite rozhodujú aj financie, pretože ISCI sa platí a prirodzené oplodnenie je v rámci poisťovne. Držím palčeky, aby si bola čoskoro tehu 🙂

ckatka
autor
30. okt 2015

@macicka52
@motycka84
vdaka za info
ja mam akurat obavy z jedinkej veci - ako ten laborant vie ze vybral spravnu?

ckatka
autor
30. okt 2015

hrozí vyššie riziko, že dieťa môže mať vrodenú vývojovú vadu alebo detskú mozgovú obrnu. Jedna štúdia zistila, že pri ICSI je vyšší výskyt abnormalít u detí ako pri IVF.
pri prirodzenom počatí sa len tie najsilnejšie spermie dostanú k vajíčku. Pri intracytoplazmatickej injekcii spermie do vajíčka je tento prirodzený proces preskočený a tak vajíčko môže byť oplodnené aj patologickou spermiou a preto je zaznamenaný vyšší výskyt genetických porúch

ckatka
autor
30. okt 2015
chilli21
30. okt 2015

@ckatka ahoj, ja som chodila tiez na antolsku, tiez som velmi ICSI nechcela, ale pri slabsom spermiograme to velmi neodporucaju. Ale ak budes mat viac vajicok tak cast nechat prirodzene oplodnit a cast dat ICSI s tym by zrejme problem nemali. Ja som sa tiez riesila presne tie iste obavy co ty. Embryologicka mi povedala , ze ona to vie vybrat len podla morfologie, ze vizualne spermia vyzera ok ale nevie ci nie je geneticky poskodena. Ale na priame otazky ci je vyssie riziko genetickeho poskodnia mi lekari hovorili ze nie, ale z logiky veci ked sa manipuluje s tym moze sa stat ze sa nieco poskodi, takze im moc v tomto neverim.
A predlzenu kultivaciu ma odhovorili, oni to vraj velmi nerobia ked som sa pytala ci maju nejake statisticke udaje o uspesnosti 3 alebo 5 dnovej kultivacie.
Drzim palce aby si sa spravne rozhodla a vsetko dobre dopadlo.

ckatka
autor
30. okt 2015

@chilli21 dakujem, a uz nechodis? podarilo sa vam babatko?

ved toto - asi dame pol na pol a uvidime co sa z toho vykluje
Problem je v tom, ze mam okolo seba prilis vela lekarov a tiez sa lisia v nazoroch. Manzel tvrdi ze nech sa nestresujem, ze tak ci tak je to vsetko jedna velka loteria 🙂 vela bude ozaj zavisiet od toho kolko bude vajicok. Dostala som Menopur, odzajtra picham, tak som zvedava. Myslite ze nejaky Inofolic alebo dake vitaminy tomu este mozu pomoct?

Co sa ISCI tyka, manzel nie je ani za, ani proti, ale skor sa priklana nechat to spontanne. Je v tom dost vela penazi celkovo, tak radsej sa chceme "poistit" cim sa da, aby mimco bolo co najzdravsie ako to len pojde.
A predlzenu kultivaciu - to sme sa zhodli ze chceme obaja - mozu nas odhovarat, ale v cenniku to maju.

chilli21
30. okt 2015

@ckatka to ma manzel pravdu ze je to loteria🙂 to je jasne ze kazdy chce chce zdrave babo ale mam pocit ze je mozno jedno na ukor druheho, v tomto pripade asi nizsia uspesnost prti tomu nechat to co najprirodzenejsie a asi aj najzdravie. To si musi kazdy zvazit sam co je pre neho vacsi risk.
K tomu infolicu za mna, ja som sa bala pocas stimulacie brat nieco co moze ovplyvnovat cyklus, takze som radsej nebrala nic.
uz nechodim, po troch neuspesnych pokusoch sme sa rozhodli ze vyskusame brno jeden pokus a uvidime co dalej a prvy pokus teda ak neratam neuspesny nativ ked som mala ovulaciu pred OPU bol uspesny a teraz som v 13 tyzdni🙂
Toto je tvoj prvy pokus? Tak este raz drzim palce a vela stastia a pevne nervy🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre