Mimotelové oplodnenie v Splne v Košiciach

dzenar
8. júl 2015

Ahojte baby. Ste tu niektora co ste absolvovali Ivf v kosiciach v centre SPLN.

kubkova
19. júl 2015

Ahoj,ja som zatial neabsolvovala vsetko ale pomaly sa k tomu blizim 🙂 Momentalne mam za sebou uz 6. den pichania- stimulovania a cakaju ma este 3 dni.Potom kontrola,ze ako su na tom vajicka,ci sa spravili a tak a potom odber vajicok.Troska sa bojim a zaroven sa tesim 😀

seginiatko
20. júl 2015

@kubkova ahoj, vies mi prosim ta napisat postupnost ako to funguje ? ci sa najprv objednat alebo najprv do poistovne alebo kde zacat ? dakujem 🙂

kubkova
20. júl 2015

@seginiatko Ahoj,no najprv sa objednaj-telefonicky (moze sa stat,ze sa nedovolas na 1x ) zober si so sebou vsetky doterajsie vysetrenia-idealne ak uz mas za sebou aj hematologiu-lebo ak nie tak ta tam urcite poslu.Ja som mala aj vymenny listok od gynekologa (ale nepamatam sa ci som ho musela mat). My sme mali aj reprodukcnu imunologiu,endokrinologiu a androloga.Lekarka ta vysetri,partnerovi spravia spermiogram a po vysledkoch sa rozhodnete s lekarkou,ktory typ ,,umeleho,, je najvhodnejsi.Potom spln posle do tvojej poistovne papiere na schvalenie.Ja som to mala schvalene za necele 3 tyzdne.No a potom uz len cakas na menstruaciu a zaciiinas 🙂 .... aspon tak to bolo u nas

seginiatko
20. júl 2015

@kubkova dakujem 🙂 hematologiu mam,ale este spred 2 rokov. spermio mame teraz cerstvy tyzdnovy a prave zo splnu. ostatne veci nemame . moja gyn mi vravela,ze vsetky vysetrenia mi urobia v splne ak bude nieco navyse potrebne. a este prosim ta, ako dlho si cakala na objednanie , a cely tento proces od objednania do casu kedy urobili vklad bolo kolko ? nemam totiz vobec predstavu, ci mesiac, dva tri, pol roka ? u nas je najma problem u manzela.

kubkova
21. júl 2015

@seginiatko na objednanie sme cakali asi cca tyzden a keby ze mi do toho nepride cysta tak by som uz mala vsetko za sebou po priblizne dvoch mesiacoch,ked pocitam aj so schvalovanim poistovnou.Vklad som este nemala,momentalne riesime stimulaciu a tento tyzden bude vyber vajicok.U nas ma problem tiez manzel 🙂

seginiatko
21. júl 2015

@kubkova a si spokojna so splnom ? ako to u nich funguje ak by cosi vyslo na vikend ? lebo viem,ze tam je len jedna dr ...

kubkova
21. júl 2015

@seginiatko zatial som spokojna,v piatok idem na odber vajicok tak som tiez zvedava ako to bude prebiehat 🙂 na vikend mi vyslo zatial len to,ze som mala volat ked dostanem menstruaciu aby mi povedali kedy si mam zacat pichat a podobne a vyslo to na nedelu,doktorka mi zodvihla telefon prakticky hned a to som si ani v tom strese neuvedomila,ze jej volam na obed 😀 bola mila a vsetko mi pekne vysvetlila.Pocula som par dievcat ako sa bavia,ze sestricka a aj doktorka su neprijemne,ale ja zatial taku skusenost nemam- mozno je to aj o tom ako sa spravas ty spravaju sa aj oni 😉

seginiatko
21. júl 2015

@kubkova Dakujem 🙂

ika7
6. jan 2016

@kubkova Ahoj prosim ta mne prave schvalili ziadost. Lekarka mi volala a povedala mi,ze sa mam ohlasit ked budem mat menstruaciu lebo ze na treti den je potrebne prist. Smiem sa ta opytat preco? A odo mna vobec nechcela vysetrenia myslim endo., hema. a ani mi ho nerobila. Ja som mala endometriozu tak hned po druhom sedeni mi navrhla umele. Dakujem za odpoved.

kubkova
7. jan 2016

@ika7 Ahoj ,tak to je podla mna dost divne,ze od teba nechcela ziadne vysetrenia a pod. hlavne ked si uz mala nejaky problem... mozno to bude chciet ked prides ten treti den, ale urcite by si sa mala na to lekarky opytat aby sa nestalo ,,nieco,, zle ked do seba budes pichat kopu hormonov ☹ ....v splne sa vsetko robi tak narychlo a to sa ani mne nepacilo preto som isla na druhe ivf inde... v splne mi dokonca ani nepovedali, ze mam PCO ☹ dozvedela som sa to az v Martine a tu sa o mna staraju ako keby som tam bola jedina,ich jednanie je na urovni a priatelske a cakanie v cakarni je max 15 minut 🙂

ika7
8. jan 2016

@kubkova dakujem. A ak sa smiem opytat preco sa musim hlasit ten treti den menstruacie? Ako sa tebe dari?

kubkova
9. jan 2016

@ika7 myslim ,ze je to preto aby videla ako je na to tvoja maternica a vajicka a ci to je vobec menstruacia (mne napr.zistila,ze nemam vtedy menstruaciu ale ze mi krvaca cysta ) a od 2-3 dna menstruacie sa zacina s hormonalnou liecbou.. ale to ti vsetko mala spravne povedat a vysvetlit lekarka, urcite sa na vsetko vypytuj nech vies co robia s tvojim telom 😉 tie davky hormonov nie su sranda... Ja teraz v nedelu zacinam dlhy protokol IVF v Heliose v Martine... tak sa uz ,,tesim,, na to mesacne pichanie...len dufam,ze tentokrat uz naposledy 🙂

ika7
10. jan 2016

@kubkova no a uz co chvila cakam mrchu...tak som strasne zvedava co to vlastne vsetko bude obnasat a ako to bude prebiehat...drzmi ti prsty 🙂 nech vsetko dopadne dobre

zusskaa
12. jan 2016

No baby ja teda neviem, ale ked niekomu nevyhovuje spravanie lekarok a

zusskaa
12. jan 2016

sestricky v Splne tak neviem. Podla mna maju uplne super pristup. Su maximalne ochotne a prijemne.

kubkova
13. jan 2016

Ja nehovorim,ze nie su prijemne a mile,prave naopak 🙂 no to podla mna nestaci...robi sa tam vsetko v zhone lebo je ich malo a pacientiek vela a tym padom sa moze stat,ze sa nieco prehliadne alebo sa na nieco zabudne...a ked som ich porovnala s inym centrom kde som teraz tak sa to porovnava tazko... tam kde som teraz mi povedali a vysvetlili tooolko novych veci a detailov,ze bohuzial v Splne by na to ani nemali cas,co je smutne... v Martine mne aj manzelovi spravili tolko novych vysetreni o ktorych som v Splne ani nepocula a to,ze sa pacientky nespytaju ani na jej predosle vysetrenia a diagnozy ako u @ika7 je podla mna velmi nezodpovedne z ich strany...

kubkova
13. jan 2016

@ika7 Dakujem pekne ...aj ja ti drzim prsty 😉 hlavne sa na vsetko povypytuj nech je vsetko ok 🙂

seliselka
14. jan 2016

@kubkova ako si dopadla v splne? Ja tam idem teraz na moj 3 pokus..boli sme 2x v martine...ale bohuzial tam to nevyslo...ako pises pristup tam bol super a vsetko vysvetlili zo zaciatku...no potom mi to prislo ako na pase a na konci ani neviem co sa stalo...ale to zalezi aj od lekara :(

kubkova
15. jan 2016

@seliselka v splne som dopadla zle ☹ v splne vela veci podla mna zanedbavaju...ziadne kontroly pocas stimulacie a pod.,lebo nestihaju... a akeho si mala lekara a v ktorom martinskom centre?

seliselka
15. jan 2016

@kubkova nemyslis vazne ze si nemala kontrolu? to ako je mozne? musim sa az opytat ci budem mat, lebo teraz som prekvapena...v martine som mala aj kontroly...v martine som mala doktora krajcovica

kubkova
15. jan 2016

@seliselka no nemala som...dr. mi predpisala injekcie,pichanie sme zacali po telefone a potom mi len povedala key mam prist...vlastne som prisla az ked som dopichala a o par dni som uz isla na vyber vajicok..to bolo vsetko-ultrazvuk na zaciatku a na konci..

seliselka
16. jan 2016

@kubkova no ty vole....hmm

kubkova
18. jan 2016

@seliselka no ked som sa potom dozvedela a citala co vsetko sa mohlo stat ... ☹ mali by byt urcite zodpovednejsi...

maria394
2. feb 2016

@seliselka
@kubkova Citam Vasu debatu. Je to hrozné, Ako sa v tom ma člověk vyznat? Jedno pracovisko a také protichodne názory?

kubkova
2. feb 2016

@maria394 no je to tak ☹ ale to sa docitas urcite o kazdom centre, kazdy chvali to kde sa mu to podarilo a nadava na to kde sa to nepodarilo 😀 ...ale ja na spln nenadavam len potom co som zazila nieco lepsie si myslim, ze by sa mali zlepsit hlavne v preciznosti vysetreni a pod. 😉

seliselka
4. feb 2016

@maria394 nuz ano kazdy ma ine skusenosti...netvrdila by som ze chvalime len tam kde sa to podari...ja som bola 1x v martine a nevyslo ale sla som aj druhy krat...no pri druhom raze sa dopustili omylov a to uz nerobi dobre meno ....dalej hredzak a herman ma odradili pristupom ako je to zname....a toporcerova v splne este nemam skusenosti no zatial je komunikacia dobra ale inac posudim az tam pojdem...

ika7
10. mar 2016

@kubkova ahoj...tak ako sa mame? Ja zajtra zacinam s pripravou... 16.3 mam endo.a 2.5 hematologiu. Dnes mi pekne v SPLNE vysvetlili co a ako a 17.3 mam prist na kontrolu ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre