Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mykózy a tretí zrušený transfer

evachmelka
20. mar 2015

Baby som v slepej uličke, prosím o Vaše názory, čo by ste robili v tejto situácii. Mám 38 rokov, čiže už dosť veľa. Príčina neplodnosti určená v zlom spermiograme. Z prvého IVF máme dieťa. Mám za sebou druhé IVF, v ňom 5 neúspešných tranferov, iba 1x chemické tehotenstvo. Pokaždé som stimulovala, 3x2 Estrofem a po UZV kontrole aj 3x2 Utrogestan. Po teda vyše ročnom neúspechu, a najmä preto, že to prvé úspešné bolo už pred troma rokmi, sme si vyžiadali zopakovanie testov. Vyšlo všetko v poriadku, aj kultivácie. V tom mesiaci som samozrejme Estrofem, ani Utrogestan nebrala, teda nebol ani transfer. A práve v tomto mesiaci som začala mať svrbenie v rozkroku, žiaden výtok. Kedže boli vianočné sviatky, tak som si zohnala Canesten tablety a preliecila. Chcem podotknúť, že nemávam takéto problémy, ale mala som v minulosti mykózu dávno asi zo 3x, ani presne nepamätám kedy, ale javí sa mi, že to bolo vždy, keď som užívala HAK a že už vtedy boli problémy s liečbou. Keďže som si to presne nepamätala, kontaktovala som bývalú gynekologičku, ale voľajako nie sú schopní mi dohľadať zdravotné záznamy. Ešte som mala v minulosti E.coli asi 3x - po pôrode a po silnej hnačke. Vždy boli bez problémov preliečené na 1x. Takže ten Canesten cez Vianoce sa zdalo, že zabral, no po sviatkoch, ako sme sa vrátili do každodennej rutiny a ako som začala stimulovať na ďalší transfer, sa mi zase začal vracať tento problém. Tentokrát som išla na gynekológiu, o všetkom ich oboznámila a upozornila, že by som chcela transferovať. Vraj to nie je problém, že to preliečime. Dostala som Polygynax 6tb., užila, zlepšilo sa výrazne, ale stále som mala pocit, že to nie je 100% pohoda. Každým dňom sa zhoršovalo, až som musela transfer zrušiť. Vrátila som sa ku gynekologičke, tentokrát zobrala ster, bol negatívny, vraj mi nič nie je, nemám ani výtok. Tak som začala stimulovať na ďalší transfer, ale behom týždňa sa mi tak prihoršilo, že som opäť išla na gyndu, zobrala druhý ster, tentokrát pozitívny na kvasinky aj E.coli. Musela som zrušiť ďalší transfer, lebo sa to nestíhalo preliečiť. Užívala som macmiror orálne aj do pošvy vyše týždňa. Prešlo mi to, a aj kontrolný ster ukázal negatívne. Tak som začala stimulovať na ďalší transfer, ale tentokrát mi nejako nechcela rásť sliznica, tak mi zrusili transfer, a že mám ešte dobrať tie hormóny. Pár dní nato som zase začala pociťovať to svrbenie - deje sa to iba na vonkajšej časti, a bez výtoku. Konzultovala som to aj CARe, tam sa od toho dištancujú, buď že mám prísť, keď sa to vyrieši, alebo dostanem odpoveď, že by sme mohli nad príčinami iba polemizovať. Moja gynekológička sa vyjadrila, že by to mohlo byť aj od tých hormónov, k tomu sa CAR vyjadril, že to je nepravdepodobné. Dokonca mi chcú od budúceho transferu, kvôli tej nízkej sliznici navýšiť dávku, takže predstava, že by som ich požiadala o nestimulovaný cyklus je nulová. Ešte dodám, že mám zhruba stále rovnaký životný štýl, ak si dám sladké tak primerane, ako aj v minulosti. Posledný mesiac som pridala prípravky na podporu imunity, a aj probiotika do pošvy. A ešte som zabudla, že gynda mi nasadili aj antihistaminika, že či to nie je kontaktná alergia, nezabrali a ešte plákam spodné bavlnené prádlo ako blázon. Inými slovami, obidve strany tápu, aj CAR aj gynda, moje problémy sa neriešia, ja neviem, čo mám robiť, točím sa v kruhu. Ja som už aj zapochybovala o tých meracích metódach sliznice na sone, pretože som zažila, že som mala sliznicu 5,5 mm na 14. deň, a na druhej kontrole o 3 dni v inej ambulancii na inom prístroji a s iným lekárom, zrazu 9 mm? A minulý mesiac som na tomto prístroji mala hneď na 14. deň 11mm? Ale to je "jedno", pretože najdôležitejšie je to neriešiteľné svrbenie. Čo mám robiť ďalej?

nezabuddka
20. mar 2015

Ahoj ja som nikdy na umelom nebola, takze v tomto ti neporadim, ale za mna vzdy ked som otehotnela som mala mykozy (cele tehotenstvo az do porodu). Fungovalo to lepsie ako tehotensky test. Takze ja si myslim, ze hormony za to urcite mozu. Zmenia ti peostredie a tym podporia rast kvasiniek.

veronikax
20. mar 2015

@evachmelka Ahoj 🙂 Nechodila som na umele... aleee mam .. mala som problem s niecim podobnym. Len mna to z vonkajsej strany stipalo .. palilo .. svrbelo ... dokonca som aj cela opuchla.... stale len po milovani. Bola som aj za gyn . a ta povedala ze je vsetko ok .. ze to mykoza nie je. Myslela som si ze je to mykoza... lebo aj s vlhnutim je zrazu problem. Odporucila mi Gynekologicka ... Femigel cca 7 eur ... su to 4 aplikatory a je to s green tea olejcekom. v aplikatore je toho vela... ja som si dala polovicu a na noc... aaa musim poklopkat... ze to zabralo okamzite. Kusok som mala pocit.. ako keby to stipalo /liecilo?/ a potom to preslo .. No na druhy den prestalo akekolvek podrazdenie. Dokonca ani po utreti .. po cikani ... necitim ziadny neprijemny pocit. Zrazu vobec nie som citliva ani podrazdena. a dokupila som si aj Epigel ... je to tekute mydlo cca 12 eur to stoji 🙂 Obe mam z lekarne. A uz mi nic nie je 🙂 ..... tak mozno ak skusis ten Femigel ? Skus sa na to pozriet na internete 🙂 Pre mna je to momentalne zazracny gel :D taka ulava po tolkych mesiacoch .... nadhera :DDD

bianca
20. mar 2015

manzel bol tiez prelieceny?Predpokladam ze oddelene spalne nemate a je nutne aby aj on bol preventivne prelieceny

zilena
20. mar 2015

ahoj, mam s podobnymi vecami dlhodobu skusenost (nie s transfermi, ale gyn problemami), pobehanych x lekarov, vyskusanych x liekov, nacitanu zahranicnu tlac. U mna je problem v tom, ze skoro kazdy cyklus zacinam pocas plodnych dni mat vytok a tym sa skusanie o babo preklada a odklada (tiez mam trochu po 35, tak mam z toho nervy). Bolo mi vsak povedane, ze kvasinkova infekcia (ak su vylucene ine problemy napr. ine bakterialne infekcie) by nemala byt problemom. Ak zacinas pocitovatVyskusaj omyvanie iba v solnom roztoku (2 lyzice soli na liter vody), vyvaruj sa mydlam, sprchovym gelom atd a Candistop 2krat denne (obsahuje vytazok z cesnaku, grep semienka a probiotika). Candistop som brala rano nalacno 2 tobolky a mam pocit, ze konecne tato kombinacia pomohla. Tieto veci mozes aj teraz pocas pripravy na otehotnenie aj pocas transferov atd. Ak by som vsak bola tebou, vyziadala by som si kompletne odbery - myko/ureoplazny, chlamydie, atd. nech vylucis iny problem, ktory sa moze prejavovat podobne. Drzim palce.

http://biocare.sk/eshop/produkt/candi-stop

evachmelka
autor
21. mar 2015

@veronikax Dakujem, pisem si to a pozriem to.
@bianca Nie nebol, zatial to ziaden lekar nenavrhol, uz sme nad tym zacali uvazovat, este doma nejaky Canesten mame.

@zilena Dakujem aj tebe za tipy.
@nezabuddka Ano, prekvapil ma postoj CARu, uz len preto, ze som im spomenula, ze v minulosti som mala nieco podobne z HAK.
Vdaka baby

bianca
21. mar 2015

@evachmelka to je uuuuplne zakladna vec.Rozum sa mi zastavuje pri predstave kolko ,,odbornikov,, vie o tvojom probleme a nikto ti to nepovedal.Neviem ci ti skusali dat aj per oralne antibiotika (Flucosandoz) ale kazdopadne sa na to popytaj a hned nech ti predpisu aj balenie pre manzela.Drzim palce ako najviac mozem aby sa problem vyriesil

Tu začni písať odpoveď...

Odošli