Ostali ste po umelom oplodnení bez partnera?

carmensmutna
7. sep 2016

☹ ☹ ☹ ☹ .....pekny dnik... chcem sa len,opytat ci TU niektora OSTALA sama ,,potom vsetkom,po umelom oplodneni,ostala som nato,cakat ci bude,co urobim ??????......a on otec nas opustil....neviem ako to zvladnem..mam oci plne slz

jajka257
7. sep 2016

@carmensmutna suhlasim aj s
@salfusco zo syna sprav zodpovedneho chlapa. Bude ti oporou. Neviem, ci bude na skole blizko vas alebo daleko. Ak vo vasom meste, viete si pomoct vzajomne aj financne. Mozes si zarobit a syn strazit. Da sa to. Ak daleko, ked pride, aspon postrazi a ty si trosku das volno. Vsetko ide, hlavne ak je starsi syn zodpovedny. Ak si ucitelka, straz deticky inym maminkam. Alebo skus ist pomshat do centra pre deticky. Male sa zahra, ty vypnes a mozno aj trosku zarobis, alebo dostsnes nejake vecicky pre male.

mamulka211
7. sep 2016

Minule tu jedna 45 rocna zalozila temu o umelom oplodneni,ze uz ma jedno dieta a s novym partnerom chce este jedno,no uz sa nedari prirodzene,tak,ze chce ist na umele a tiez jej zeny,niektore radili, ze kvoli muzovi ist na umele oplodnenie je blbost, ona uz dieta mala a len preto,ze on mal ovela menej ako ona a este deti nemal, tak ona mu to dieta sla porodit...za kazdu cenu...ja by som povedala,ze to je taka priucka, naco ist v urcitom veku uz proti prirode,ked sa nedari prirodzene,tak sa nedari, asi ten Boh vedel,preco nemat s nim dieta..podla mna by ta opustil skor,ci neskor aj tak..

carmensmutna
autor
7. sep 2016

@ukulela mate pravdu.. len to nechapem cely zivot som makala v zahranici .aby sme sa mali lepsie,povedala som mu mam viac rokov a ty nemas nejake dieta a on ze che,, ved nase umele trvalo 2roky a pol a teraz nas nechce mna a jeho dieta a che len mojho syna..otocil sa ako mi prisdla pnka a rakusania mi nedali nic pre nich umele nie je nic cim zena podstupi..teraz musim ist opat do rodiny a som v zaciatku tehotenstva 4tyzdne a budem opatrovat dvoch.. citim bud to babo to somnou vydrzi..alebo nie.. moje a vecicky a kolo toho si kupujem syn je uzasny ale nechem ho zartazovat.. on ma dost podporuje a musim ho asi vykopnut ked sam chem..ved nemozem sa ani nic opytat ze preco sa takto zachoval za posledne tyzdne ..tym ze ja som bola na umelom a nedalo sa to casovo byt v zahranici som prisla o robotu ,.o muza co som lubila,, naraz sa toho stalo vela.. a jemu ako vidim to je jedno --a ani sa o nas neboji nic je totalne chladny

lucinka511
7. sep 2016

@carmensmutna no co.neurobis nic. zmier sa so situaciou cim skor.tym lepsie a ides dakej bez chlapa. budes mat bejby. tak sa vzchop. ci uz s muzom alebo bez muza. ...nasilu ho k sebe neprilakas.

carmensmutna
autor
7. sep 2016

🙂

anjelicek26
7. sep 2016

Ty si len v 4.tyzdni a uz taky chaos panika??Uz sa vykaslal, uz odchadza, pritom cely cyklus ste pracovali na tom spolu? To si fakt problemy nevidela skor - alebo nechcela vidiet s tym, ze ved ked budes tehotna sa o zlepsi? Kazdopadne baby maju pravdu - opatrovanie deti u vas doma sukromne ak mas na to vzdelanie mozes do 5 deti opatrovat (ano budes potrebovat vacsie priestory bytove, ale to sa vzhladom na to, ze je to slusne platene da rychlo zorganizovat), popritom si vypiplas vlastne babo... Bud rada, ze mas k detom vztah a vzdelanie, toto ta fakt vytiahne s problemov. Starsi syn ti pomoze, verim tomu. V prvej rade toho pana uzasneho vykopnut..

sardinka336
7. sep 2016

@carmensmutna tvoj syn moze kludne skusit nejaku brigadu....neubudne z neho a bude mat dobru skusenost, nemusi mat všetko na zlatej tacke. Holt...to čo sa ti stalo je strašne, šialené....ale za tie 2 roky si na nom nevidela ze je chuj??? Ci to len ta zčista jasna? čo uz, stalo sa....

carmensmutna
autor
7. sep 2016

@sardinka336 ..on nebol tqaky ..bol uzasny a zrazu ked vyslo,ze som sa zdekoval..

carmensmutna
autor
7. sep 2016

DAKUJEM VSETKYM ZA UPRIMNE SLOVA A POCHOPENIE,,KEBYZE SOM VO SVOJOM MESTE ASPON ZABEHNEM K KAMOSKE ..ALE TU V MESTE KDE ON ZIL NEMAM SA KOMU VYVRAVIET 😖 ..DAKUJEM Z CELEHO SRDCA

salfusco
7. sep 2016

radsej nebyt priemerne pozorny cely život ako "užasny" pol života

lucinka511
7. sep 2016

@carmensmutna a ved agenturu mozes poziadat.ze chces lahsi stav. a skus si vybavit rizikove. da sa to i ked tazko.

lubkavargova1
7. sep 2016

joooj samozrejme, ze bol uzasny a mily a najsamfasa chlap na svete...dobre pise mila zakladatelka..BOL

mima4
7. sep 2016

@carmensmutna

neklam sama seba!

nie je mozne, ze niekto je uzasny, ma super charakter a zrazu behom par dni urobi take svinstvo, ze sa vykasle na frajerku, ktora kvoli nemu sla na umele oplodnenie. Vykaslat sa na tehotnu zenu je vecou charakteru, nie nejakeho skratu. On bol vzdy chrapun, len ty si v nom hladala lasku, lebo si mozno mala strach ze po zlom manzelstve ostanes sama, nemilovana...a preto si nechcela mnohe veci vnimat a vidiet.
Neobhajuj ho! Je to dospely chlap. Poziadal ta vobec o ruku? ci ani za to si mu nestala. Teraz namiesto zodpovednosti sa tvari ako bezprizorny.

Nezmenis ho..hovado sa nezmeni, ked nechce... ale teraz pre tvoje dietatko je dolezite aby si ty bola OK, lebo aj ked je mini, vnima tvoje emocie... a uz je zavisle na tebe... V pohode sa vyplac...ulavi sa ti... je to dobre... ale povedz si, ze to on prisiel o to najcennejsie....a on sa zachoval ako hovado..lebo tym hovadom je.... Netrap sa pre neho, mysli na dietatko.

carmensmutna
autor
7. sep 2016

@lubkavargova1 BOL VED TOTO

carmensmutna
autor
7. sep 2016

@mima4 MAS PRAVDU DAKUJEM,,,ZA SLOVA.. ANI SA SOMNOU NEZASNUBIL,,NIKDY NEšCHEL,,ZE VRAJ KED BUDE DIETA..

mima4
7. sep 2016

@carmensmutna
zabudni na neho..je to grazel... niekto, kto skutocnemu chlapovi nesiaha ani po clenky.

Prosim ta, vypni si caps lock - velke pismenka...

osky
8. sep 2016

hrozne ,co tu citam
carmesmutna je mi to velmi luto.
si velmi stastna zena ze sa ti babo uchytilo,ked zu si to takto daleko dotiahla,musis sa vzchopit a zit zu len pre svoje deti.
viem co je umele,mam za sebou 4.,zajtra mam punkciu....ale keby mi moj muz toto spravil,vyzeniem ho a nedovolim mu nikdy sa ku mne priblizit ani k tomu malemu.

ked si robila v Rakusku opatrovatelku,to je jedno ale teraz to robit nemozes.
chod k lekarovi alebo niekde a daj sa vypisat na rizikove.neviem sice kolko dostanes,ale opatrovat starsich ako tehotna,to predsa nejde-chces o to babo prist????
alebo ked nechces marodit,najdi si nieco lahsie,opatrovateska praca je tazka...

byvate v tvojom ci v partnerovom Byte?
ak v tvojom,vykopni ho bez milosti,
ak je byt spolocny,aj tak mu zbal veci,neboj,nebude ti robit problemy....

a co to,ze si nezela uvedenie otcovsva-to je snad vtip???
na to sa ho vobec nepytaj,to je jeho problem-na vsetkych podkladoch pre IVF predsa stoji jeho dobrovolny podpis,aj lekar ti to dosvedci,s tym sa vobec nezatazuj a aby ta ani nahodou nenapadlo,neuviest ho!!!!!
lebo ked neuvedies otca,vzdas sa aj toho mala,na ktore potom budes mat narok,ci zu alimenty,socialku a pod.
daj na to velky pozor.

a presne ako ti tu radia-odkladaj si vsetko a ja zu by som sla asi aj tak daleko,ze by som si nahravala na Telefon jeho reakcie-nech mas jasny dokaz ako sa sprava !

hlavne nedufaj ze sa k tebe vrati,lebo aj keby sa tak stalo,okasle ta znova,to je iste a ty budes znova prezivat podobnu situaciu.nechaj ho odist,uvidis ako sa ti ulavi,ked ho nebudes mat na ociach.
vyplac sa ked budes sama.

starsieho syna by som tymto moc nezatazovala-samozrejme,ze ti pomoze,som presvedcena ze sam pochopil a este aj pochopi dane veci.
ale neurob si z neho butlavu vrbu,je to este mladik,zacina svoj zivot,nemal by byt obmedzeny len preto ze ty si v tejto situaii.
on ju nezavinil,a preto by to voci nemu nebolo spravodlive,a mozno by znenavidel to male...ktovie.
ty si dospela a je to na tebe.mas predsa rodicov,aky mas vztah s byvalym manzelom-co sa tyka syna,mohol by v tomto tazkom obdobi mozno on prevziat na seba viac povinnosti vo vztahu k nemu,aspon,pokym sa ti to male narodi.kym sa trochu vzchopis...

syn moze byt tvoju oporou,ale nemoze ta tahat z tvojich problemov.
on bude mat Vela ucenia,povinnosti a tiez bude musiet aj oddychovat.
samozrejme,ak to casovo vychyta,brigada mu len prospeje,bude trochu samostatnejsi.

drzim ti velmi palce.teraz musis potlacit zenu v sebe,citlivu a zrnitelnu,pretoze tvoj ex presne toto chce-vidiet ta na kolenach!!!!
teraz sa v tebe musi prebudit tigrica braniaca svoje mlada a nemilosrdne.nech sa panko zbada.

a ked nahodou pride s prosikom,nie ze ho vezmes spät.uz en tych par dni stresu ktory terazma,mam negativny vplyv na babo a na teba.ten strateny cas pokoj ti zu nemoze nijako vratit.
bud tvrda!!!!!

santeema
8. sep 2016

@carmensmutna nechcem byt zla, ale az taky uzasny asi nebol🙂..ked sa na teba vykaslal v situacii, v ktorej vas mal lubit a podporovat a na to malicke ani nehovorim☹. ve dita tak potrebuje lasku od rodicov. ale aspon ju bude mat od teba. je to obycajny zbabelec, ktory sa ani chlapom neda nazvat a je to pre teba stastie, ze s nim nebudes zit, lebo ak sa teraz takto zachoval, tak zivot s nim by bol nic moc a stastna by si nebola a ani tvoje deticky. zelam ti uz len stastie a pohodu v dalsom zivote...

libawet
8. sep 2016

@carmensmutna potrat. To nemá zmysel, budeš mať aj tak problémov nad hlavu a ešte do toho malé dieťa? Čo si masochistka? Ak chlap nemá zodpovednosť, prečo ju má mať vždy len žena? Ser na to, daj si to vziať, o problém menej.

xevulax
8. sep 2016

ziadna polievka sa neje taka horuca ako sa navari. co tera vyzera neriesitelne moze bytbo tyzden dva uplne inak. drzim ti palce

osky
8. sep 2016

@libawet pre pana jana,co jej to radis????
tolko sa snazila a tolko zu podstupila a teraz si to ma dat vziat pre dakeho chudaka??

nie,nie,my zeny sme ovela silnejsie bytosti,toto zvladne.

oslo1
8. sep 2016

Ja ti v prvom rade Blahozelam k vytuzenemu tehotenstvu. Mame za sebou neuspesne ivf a fet, masineriu vysetreni a preto ti z celeho srdiecka blahozelam.
Ivf je cisty zahul, z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze je to velmi narocne na psychiku a nie, ani my v uk nemame na nu pnku.
Robotu zvladnes, ja som sestricka, u nas sa maka aj s bruskom, tak to zvladnes.
Tes sa z babatka, zvladnes to. Si dospela, zrela zena, skusenosti mas, pracu tiez, tak hlavu hore a tes sa z tehotenstva.

srdeenko19
8. sep 2016

Ako ju mozes posielať na potrat, preboha! po tom všetkom čo podstúpila, liecbu, hormony, umelé oplodnenie. Veď babatko v nej už rastie. Ma 36 rokov, dospelého syna, zvládne to, aj ked to bude ťažké, ale zvládne 🙂
@carmensmutna držím ti palce, verím, že to zvladnes a budeš sa nakoniec tešiť z krásneho zdravého bábätká.
PS: toho chrapuna sa zbav čo najskor, cim skor, tým lepšie 🙂

libawet
12. sep 2016

@salfusco jej syn má v prvom rade - SVOJ ŽIVOT! Je dosť hlúpe, aby do svojich problémov, ktoré si sama narobila, zaťahovala jeho. Nie je jeho povinnosť jej pomáhať a nie že musí. Môže nanajvýš tak chcieť pomáhať , ako svojej mame. Nerozumiem, ako mohla byť taká nezodpovedná a v 36 chcieť dieťa ešte aj umelou cestou, keď to nešlo aspoň normálne. Celé zle. Vôbec by som nerozmýšľala a šla na potrat, pretože ako to čítam, bude mať toľko problémov vôbec prežiť ( ak nemá peniaze ušetrené ) a ešte živiť syna, kt. chce ísť na VŠ a jeho školu a všetko s tým súvisiace. Toto, čo jej tu odkazujú,aby si dieťa nechala a že nejako prežije, sú hlúposti. Ak ona bude mať problémy vyžiť, tak problémy budú mať aj jej deti. Syn si môže časom nájsť brigádu a ako tak sa osamostatniť, no určite nebude mať čas a energiu ešte pomáhať svojej mame s novorodencom, má svoj život, opakujem. Mám za to, že dieťa chcela dať práve tomu chujovi, kt. ju opustil, takže aký má teraz význam? Že ako ďalší život a bla, bla, bla? Uvedomte si všetci, že ten ďalší život treba aj živiť a starať sa o neho, vychovať ho a v takýchto podmienkach ?

libawet
12. sep 2016

@osky otvor oči, sa pozri, do akých podmienok a či vôbec bude schopná existovať? Mať dieťa za každú cenu je choré a nezodpovedné, a hlavne práve voči tomu dieťaťu!

sardinka336
12. sep 2016

@mamulka211 presne ako pišeš, mnohe chcu znasilnovat prirodu....tu na adopciu je čakačka a neviem ake kriteria musi rodina splnat aby dieta dali a tu hen biznis s rodičovstvom prekvita. To ze tie deti su tiez niekedy plodene do chorých vztahov viem ze nie je dolezite. Hlavne ze to sype nie ?Raz bolo take v Modrom z neba čo jednej zaplatii umelko s jej partnerom aj tak mali na figu vztah, myslela si ze dieta to zachrani a aj tak sa nakoniec rozisli...a umele nevyšlo, zial potratila. Ja uz ked čítam ze ,,s priatelom chceme dietatko,, tak sa mi nožik v kabeli otvara. Ok, nehovorim, ze manzelstvo je zaruka ze sa nič nepokazi...ale je to aspon ake take vyjadrenie toho záväzku. Dieta mat to sa nikto neboji a pritom je to ten najväčší záväzok lebo ten sa nikdy nekončí, rodičom si dozivotne. Ale manzelstva sa boja...nechapem.

liv1
12. sep 2016

Pocuj Carmen. V prvom rade ti blahozelam k babatku a v druhom ma mrzi co sa stalo s tvojim priatelom. Co mozem pre teba urobit, dat ti nejake rady, podrzat ta, napisat ako to isto zvladnes, pretoze to mnoho zien uz zvladlo pred tebou. Ale zaroven ta chcem podporit v tom, ze ked budes potrebovat nejaku materialnu pomoc, rada ti pomozem. Mam vela veci po svojich detoch, ty uz asi po svojom synovi nemas kedze ide na vysku. Hlavne sa vzchop, vsetko sa da nejako riesit. Kde vlastne zijes? V akom meste? A syn ide kam na vysku? Ja som pocas svojej VS pracovala, vsetko som si platila sama napriek tomu ze nasi s financiami nemali nejaky problem...

osky
12. sep 2016

@libawet
prepac ale na to ze syn ma svoj zivot,som ako prva upozornila v tejto debate ja ,
a ty to tu teraz tlacis velkymi pismenami,ako keby si na to prisla sama-myslim ze dovtedy to ani nikomu nenapadlo,lebo vsetci riesili Problem nastavajucej mamicky...

oci mam otvorene-dieta je dar.
za kazdych okolnosti.
ono sa na svet nepytalo-a teraz ked je tu,nastal Problem,tak pre zmenu je neziadane....
tak sa ho treba zbavit-ake lahke....
je to pre mna velmi neeticke a nezodpovedne.

ano,nezodpovedne bolo snazit sa o dieta s partnerom,
s ktorym nebolo asi celkom vsetko dostatocne dohodnute,vysvetlene
pravdepodobne nebolo jasne aky hlboky je ich vztah....
to vsak nemeni nic na Tom,ze dietatko zu je na ceste

a co chces povedat tym,ze je hlupe ist na IVF v 36 -tke???
to znamena,ze zena po 36-tke zu nema mat deti?
v Tom pripade otvor oci ty.
dnes aj 40-tnicky rodia prve deti.....

alebo znamena to,ze ked zena nemoze mat deti prirodzene,
nema na ne jednoducho narok?
nemoze sa pokusit ich mat aby aj ona naplnila svoje materinske emocie?
lebo je v genetike zeny zu od pociatku, byt matkou,
a v podstate ani ta zena vzdy nemoze za to,ze je neplodna...

povedz-ty mas deti?

nesuhlasim s tebou.
carmensmutna sa musi so svojou situaciou vyrovnat.
ma predsa rodicov,pribuznych,priatelov-ci nema?
to nam musi povedat ona sama.

ja viem ze to bude velmi tazke,ale to dieta jej raz oplati tu lasku a obetu.
a oplati jej nadej na zivot-urcite.
je take lahke ist na potrat a hotvo.

ako bude ta zena potom zit-s vycitkami,so zdravotnymi problemami,s pocitom neschopnosti,zlyhania...

a co ked nahodou o rok stretne dalsieho hlupaka ktory bude s nou chciet dieta,
tak zase pojde na IVF ?
a ked to nevyjde tak zase potrat?
je ludsky zivot vazne tak malo hodnotny.

preco robime zbierky na utecencov,preco pomahame chorym,starym,postihnutym-vsetci su Problem.....
preco ich jednoducho nenechame zomriet-a Problem je vyrieseny.....

aky je rozdiel v cloveku ktory tu zu zije a v cloveku,ktory zije v lone matky????????

nie nie,nie som fantik a s vierou toto nema co docinenia.
je to etika.
pravo na zivot.

osky
12. sep 2016

@carmensmutna

dobre si premysi ci si to dieta nechas-je to len na tebe.
a premysli si hlavne ,ci by sa potratom tvoje problemy vyriesili....

syn onedlho celkom dospeje a osamostatni sa.
neurob si z neho nahradneho partnera.lebo ked sa zalubi,
opusti ta,zariadi si svoj vlastny zivot a bude ta to viac boliet...
deti treba nechat vyletiet z hniezda.

bojuj za seba,za svoj zivot-ved 36 rokov,to je nic.
este neumieras,vsetko ta len caka,
mas toho este tolko pred sebou....
a ak si to male nechas,tak v podstate zacnes odznova,
bude ti potesenim aj povzbudenim-bude tvojim hnacim motorom.
nedivaj sa nan ako na prekazku len preto ze ta opustil nejaky hlupak...
takych este bude...
ak budes celkom na dne,som ochotna podat pomocnu ruku,aj financne.

nech sa rozhodnes akokolvek,
drzim ti palce aby sa ti dychalo lahsie.

libawet
12. sep 2016

@osky Ty patríš medzi tzv. slniečkárov, čo všetko vidia len krásne, slnkom zaliate, nemá zmysel Ti niečo vyvracať, máš svoju pravdu a svoj názor, drž sa toho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre