Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

kukulik30
18. jún 2009

pamatam 😀

deny3
18. jún 2009

nie je lepšie čerpať dovolenku po skončení MD? mňa síce chce šéf dopučiť, aby som prerušila PN a vyčerpala si dovolenku, ale nehrozí.

takyna
18. jún 2009

Ahojte
Kukulik kedy ides na krv? a Katy neposlala ziadne foto Hanicky?

taella
18. jún 2009

ahojte ,
zuzi my sme sa minulé leto v SPLNe aj stretli , však?

kukulik30
18. jún 2009

zajtra taky 🙂

lyndus
18. jún 2009

caute babule, krasne ranecko zelame, teda ja a fazulka 😀
kukuliiiiiiiiiiik, nebojaj, urcite to bude oki 🙂 a uz netestuj 😉 si tehula jak vysita 😀

kukulik30
18. jún 2009

lyndus..verite v to viac ako ja

deny3
18. jún 2009

ahoj lyndus, no fazuľka už nie je fazuľka, na utz už pekne uvidíš ručičky, nožičky. Kedy ideš?

zuzana.dry
18. jún 2009

Deny, ja mam strasne vela dovolenky a keby som sa vratila po 3 rokoch, tak mi cela prepadne...takze urcite je lepsie mi ju vycerpat teraz...na matersku chcem nastupit az 15. augusta..
Taellka, ano, stretli...celkom sa nam zmenili zivoty za tu dobu... 😉

deny3
18. jún 2009

prepadá dovolenka po troch rokoch? švagriná po RD nastúpila do roboty a ostala šokovaná, keď jej nechali dovolenku. Asi veľa závisí od zamestnávateľa. Ja mám ešte z minulého roka nejaké dni, teraz ďalšie 30, neviem ako to spraviť. Dá sa po MD nastúpiť do práce a potom tak po dvoch troch mesiacoch si to rozmysliesť a ísť na RD?

taella
18. jún 2009

deny napíš do paragrafov , tam myslím ohľadom toho ti poradí gapa .

Veru zuzi , život sa zmenil , ale iba k dobrému 😉

piskota80
18. jún 2009

ahojte bambuľky,
dlho som tu nebola, lebo akosi trávim celé dni v práci, ale mojej šéfke sa stále máli 😠 😠 😠 😠 .
Som rada, že sa máte fajn, kukulik, zajtra budem silno držať palčeky, uvidíš, teraz to určite vyšlo. 😵 😵 😵
všetkým čakateľkám, tehuľkám a mamičkám prajem krásny deň 🙂

zuzana.dry
18. jún 2009

Deny...vysiel novy zakon, podla ktoreho ti staru dovolenku nenechavaju...najviac dva roky... ☹

takyna
18. jún 2009

Kukulík držím palčoke na zajtra 🙂 , ale myslím si, že je to tutovka u teba 😉

piskota80
18. jún 2009

tak ja teda idem do práce, zajtra večer prídem pozrieť tú suprovú správu. pfuj,pfuj kukulik.
ahojte

lyndus
18. jún 2009

kukulik urciteeeeeeeeeeeeeeeeeeee, pfuj pfuj pfuj
deny netusim, chcem ist ku Dankovcikovi ale este sa mi nepodarilo dovolat, asi skusim poobede 🙂 lebo ten moj gyndos mi vcera poveda, ze az za mesiac, hnusak ☹ este som drobatko ani nevidela 😠
zuzi, dovolenka sa da cerpat aj po materskej, vtedy mas narok na staru + novu za materku, po rodicovskej sa ti uz krati...

zuzana.dry
18. jún 2009

Jaaj...mas pravdu...po materskej sa da...len po rodicovskej uz nie...ja to nejak nerozlisujem... 😉

deny3
18. jún 2009

tie pohyby sú úžasné, ale aj trochu hrôzostrašné 🙂
čo sa týka tej dovolenky, mám chaos, pozerala som zákonník práce, až tak do podrobna to nerieši, aj tak si myslím, že ide o to, ako sa zamestnávateľ k tomu postaví. Ja by som len nerada prišla o niečo, na čo mám nárok, je rozdiel platená PN a zaplatená dovolenka.

lyndus
18. jún 2009

jeeeeeeeeeeeeeej peti, to posledne jak votrelcek hehehe

petronelka77
18. jún 2009

Lyndus 🙂 .
Uz si sa dovolala Dankovcikovi?

lyndus
18. jún 2009

deny, ja to viem naisto, moja sesterka to riesila minuly rok, skoncila matersku, vycerpala staru aj novu dovolenku a uz sucasne brala aj rodicak, takze par mesiacov mala super prijem 🙂 ktory sa vsak skoncil, ked doslo len na rodicak hehehe 🙂
peti este stale nie, skusim poobede, potom dam vediet, ako to dopadlo...chces ist aj ty?

petronelka77
18. jún 2009

Lyndus, chcem ist aj ja, my mame TT narovnako 🙂 . Moj gyndos mi zobral vzorku na vysetrenie krvi, vysledky budu za 3 tyzdne az mesiac, trvaju dlshie. Tebe vzala uz sestricka krv alebo to bude robit Dankovcik?

deny3
18. jún 2009

díky lyndus, uvidím ako to dopadne po "rozhovore" so šéfom.
čo sa týka Dankovčíka, mne moja lekárka dala výmenný lístok k nemu, objednávala som sa asi dva tri týždne dopredu, ide vlastne o kombinovaané testy, t.j. krv a uzt, kde kontrolujú vývojové vady. Krv aj utz musia byť v jeden deň, krv buď u vašeho gynekológa alebo dá sa aj u nich spolu s utz. a stálo to 7 €. ťažko sa tam dovolať, treba len často skúšať.

petronelka77
18. jún 2009

Dakujem Deny.
Tak potom neviem, naco mi brala krv aj moja sestricka u gynekologa, caka sa 3-4 tyzdne.
A ty si bola v ktorom tyzdni, ked si sa objednavala k Dankovcikovi? To mam asi najvyyssi cas, vsak? Keby som si to neprecitala tu na konikovi, tak by som o tom ani nevedela, super, ze lekar nic nepovie.
Lyndus, prave pozeram, ze ordinuje kazdy den od 15-18 hod., takze preto sa nemozes dovolat.
Pripajam link:
http://www.zzz.sk/?profil=2235
http://www.3dultrazvuk.sk/

lyndus
18. jún 2009

deny budem drzat palceky 🙂 ja nechcem ist na tie kombinovane testy, je to to iste ako ATP v 16TT, takze pockam tolko, je chcem bezny utz a obrazok 🙂
peti, ja volam na mobil, tie linky poznam 🙂 aj mne brala sestricka krv, pred 2 tyzdnami, vcera uz boli secky vysledky okrem jednoho, secko je ok, tak som rada 🙂 ale ked chces u Dankovcika ten test na vyvojove vady, on ti urobi utz, potom pojdes do labaku na krv a oni to nejako porovnaju a vyrataju % pre Dawnoun syndrom + este nieco 🙂 robi sa to 12-14TT

cavik
18. jún 2009

Pekný deň

lyndus....budem Ti trochu odporovať 😉 ....testy v I. trimestri a v 16. tt niesú rovnaké.
Zistilo sa, že tie okolo 12. tt sú ďaleko presnejšie, až na 95%, kým tie v16. tt len na 70% a veľakrát vykazujú falošnú pozitivitu a žena zbytočne absolvuje amniocentézu....všade vo svete sa od tých testov v16. tt už upúšťa ( napr. v ČR ich už vôbec nerobia ), pokiaľ sú výsledky v 12. tt dobré.....a práve dr. Dankovčík je jedným z mála odborníkov, ktorý majú licenciu na vykonávanie týchto testov aj keď niektorí dr. tvrdia, že to vedia robiť tiež....
okrem dr. Dankovčíka to robí v"jeho" prenatálnej poradni vedľa SPLN-u aj dr. Muránska a momentálne to je tak, že pre veľký počet pacientiek robí testy v I. trimestri dr. Muránska, resp. dr. Urdzík a dr. Dankovčík sa špecializuje na morfologický UTZ v 20. tt
a hlavne pri tých testoch nejde len o 3D alebo 4D, to je len pre oko budúcich rodičov, hlavné testy sa robia v 2D ( klasický UTZ ) a treba veľmi dobrý UTZ, aby sa zistil počet ciev vedúcich do srdiečka a von, šírku nuchálnej trubice, prezrela sa lebka dieťatka a pod. a takýto špičkový UTZ má tiež málokto

ja síce dr. D. poznám, dokonca si z ním tykám, ale týmto mu nechcem robiť reklamu, len ma zaráža, že sa tie testy berú ľahkovážne aj pri ženách, čo majú problém s otehotnením.....podľa mňa je dobré vedieť z "tých správnych" úst, či je všetko v poriadku, aj keď neplánujem napr. AMC 🙂 🙂

cavik
18. jún 2009

Nechcela som, aby to vyznelo hrubo......tak prepáčte 😲 😲 😅 😅 🤐 🤐

zuzana.dry
18. jún 2009

Cavik, v pohodke, vysvetlila si to perfektne...mna tiez nastvalo, ze ma tam lekar neposlal...objednala som sa sama a aj si to zacvakala...myslim, ze okolo 30 eur...ale bola som velmi spokojna a testy vysli v poriadku.
Na 20. tyzden som si uz vydupala vymenny listok...ale aj tak som cvakala 20eur...to bol ten morfologicky...bol to zazitok a dozvedeli sme sa aj pohlavie....a teraz idem 29.6. na prietoky tiez na 3D. Ked som si opat pytala listok u mojho obvodaka, tak mi ho sice dal, ale ze on mi uz utz tym padom nebude robit, lebo ze by to poistovna nepreplatila...co je podla mna blbost...no ale uz mi je to jedno...
Tym, co sa chystate na 3D...hned si potom dohodnite termin na 20. tyzden...niekedy je tam natresk...aby ste nemuseli cakat.... 😉

petronelka77
18. jún 2009

Dakujem Cavik, vysvetlila si to jasne a podrobne.
Takze podla Teba sa u neho mozem objednat, teraz som v 11TT, aj bez vymenneho listka od obvodneho lekara? Ty si sa objednavala v ktorom tyzdni a kolko si cakala? Potrebujes aj nejake predchadzajuce vysledky z vysetreni? Spravi hned aj odber krvi?
Stve ma, ze obvodaci o tomto UTZ vobec nic nehovoria a kludne sa moze stat, ze by som to zmeskala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre