Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

katy2
10. máj 2011

@nana123 drzim palce 🙂

nana123
10. máj 2011

@katy2 dakujem a dakujem tiez za cenne rady 😉 som zvedava co mi povie dr a poradi...

milcsi
10. máj 2011

@katy2 dakujem 🙂

deny3
10. máj 2011

@nana123 držím palce, nech spln splní tvoje očakávania. 🤐 🙂 😉 ale aj tam sa nájdu muchy, dr. je taký zvláštny, veľa nenakecá, ale na konzultácii u neho v kancelárii ti odpovie na všetko, len sa musíš pýtať.

deny3
10. máj 2011

@katy2 tebe to letí 🙂 😵 už si pomaly v polovici cesty, ako dopadli triplle testy? a čo pohlavie, ešte neviete?

katy2
10. máj 2011

@deny3 veru, leti to... na tripple som bola minuly tyzden, tento tyzden niekedy koncom by mali byt vysledky, ale necakam nic svetoborneho... 2.6. idem na morfo uzv k Dank., od toho si zasa vela slubujem.... a uz mi urcite povie aj pohlavie.... 😵
a ty ako? 😉

deny3
10. máj 2011

@katy2 jasné, utz u Dankovčíka je isto presnejší ako nejaké testy. A my skúšame prirodzene, ale nedarí sa, na ivf sa akosi necítim, neviem prečo, mám hrozný strach. A pritom tak strašne túžim po dalšom bábetku, normálne som až naštvaná, ked vidím tehotnú.

katy2
10. máj 2011

@deny3 my sme uz boli zmiereni, ze ostaneme len pri hanke.... ale ked otehu aj moja sestra, mna chytila taka depka, ze sa mm nemohol pozerat a vybielil ucet 😵 a oplatilo sa.... 😉

deny3
10. máj 2011

@katy2 mňa depka chytá stále, a teraz ani nehovorím, keby som v septembri nepotratila, tento alebo budúci týždeň by som rodila 😢 keby som vedela, že ivf vyjde, idem do toho, ale mám hrozný strach z neúspechu, neviem to vysvetliť, toho som pri prvom ivf neprežívala. Ja sa neviem zmieriť s tým, že ostaneme len pri Kubkovi, pretože u nás sa nenašla príčina nezdaru, možno aj preto ma to tak štve.

katy2
10. máj 2011

@deny3 ja som to jednoducho riskla... v mojom veku, na plnu platbu - riadna palka 😠 a este s nejasnym vysledkom.... a to som stimulovala iba menopurom a mala som len 4 vajka a z nich len 2 embryjka - to bolo vo stvrtok a musela som cakat az do pondelka takmer ako PK, myslela som, ze zdiviem od strachu, ci preziju..... A jednoducho ani neviem ako to vyslo hned..... ani mrazit sme nemali co.... Inoikedy som mavala zo 10 vajok a teraz len 4..... Nejak som to uz potom po vklade neriesila a verila, ze to vyjst musi - bola to fakt POSLEDNA sanca.... Na viac pokusov sa necitoim a nemame ani peniaze... Dost nas to vystavilo.....
Len viem podla seba, ze u nas niet vela casu na rozmyslanie... Vek hra proti nam..... ☹ Drzim palce, aby sa tvoja tuzba naplnila.... 😵

deny3
10. máj 2011

@katy2 pamätám si, ako to u teba prebiehalo. Ja som mala puregon a iba 5 vajíčok, neviem, čo by urobil menopur, či by bolo viac ako jedno, preto keby som do toho predsa len išla, tak jedine zase puregon a to je teiž riadna pálka, pozerala som už cenu. A inak ja som tiež mala odber vajíčok vo štvrtok, 22.1., vklad v pondelok, 26.1., toto asi nikdy nezabudnem. U vás to muselo takto vyjsť, vieš si predstaviť, že by ti teraz ostali ešte nejaké embryjká? toto ma tiež straší, lebo len tak by som ich nemohla nechať, ale zase dokedy riskovať tehotenstvo a koľko pôrodov na cisársky. Viem, že je predčasné nad takými vecami meditovať, ale tak ja som taká, že chcem mať premakané všetky možnosti.

katy2
10. máj 2011

@deny3 rozdiel menopur a puregon je este nejakych 300 eur naviac..... na celu davku... mm chcel puregon, ale ja som chcela setrit....
keby si mala nejako vela vajicok by som sa dohodla, ze chcem oplodnit len par, aby bolo na vklad, aby som predisla dileme co dalej.... da sa dohodnut... ale tu je skor ine riziko, aby bolo CO oplodnit.... ale treba verit..... 😉

katy2
10. máj 2011

@deny3 a este jedna vec... tebe IVF vyslo tusim na prvykrat, takze o to vacsiu nadej mas.... 😉

deny3
10. máj 2011

@katy2 presne, aby bolo čo oplodniť. Ano, ivf vyšlo hned prvé, ale ja si nemyslím, že aj dalšie by automaticky vyšlo. No strach je momentálne silný, tak to odkladám a čakám. Ja teraz musím riešiť aj otázku, či ísť do práce alebo ostať doma do troch rokov, na úrade aj v robote som uviedla, že na RD ostávam do dvoch rokov, no ísť na jeseň do práce sa mi vôbec nechce.

katy2
10. máj 2011

@deny3 tak ti drzim palce, aby sa vsetko vyriesilo k tvojej spokojnosti....

lauritka
10. máj 2011

ahojki
dnesny vysledok po spg :
, takze buduci cyklus IUI 😵 ze vraj rychlost nie je velmi dobra, tesne na hranici, ale ak chceme- urobi nam, 🙂

katy2
10. máj 2011

@lauritka jej, lauri, tak to drzim palce 🙂 a cim budes stimulovat?

lauritka
10. máj 2011

@katy2 est eneviem, mam prist prve tri dni MS na usg. 🙂

katy2
10. máj 2011

tesim sa, ze sa uz aj vas lady pohli.... a drzim palce.... nemal problem s IUI?

lauritka
10. máj 2011

@katy2 on v podstate uz na konzultacii zaujal taky postoj, ze ved ak chceme jemu je to jedno, len mam kvoli veku porozmyslat potom o dalsom IVF, ze ci chceme skusat do 40-ky 😅 Ja vravim, ze zatial ano, mame dost spaltok momentalne, financne nezvladame, coze mozno az na buduci rok, ak by dovtedy nic nevyslo.

nana123
11. máj 2011

@lauritka ahoj, mal by mat dr problem s IUI? Ja idem k nemu prvy krat na konzultaciu tak som zvedava 🙂 Kolko mas rokov ked sa smiem spytat, lebo ja mam 31 a uz stresujem ze uz neskoro... a odkial beries tolko pozitivnej energie 😀

katy2
11. máj 2011

@nana123 problem s IUI dr. urcite nebude mat.... Ty si pri nas este mladatko 😉 Vzdy sa vacsinou zacina IUI a az potom IVF ( v pripade, ze su na IUI podmienky )
Takze pokoj... 😵

nana123
11. máj 2011

@katy2 tak vies ked chces tak chces v hocijakom veku... a ked 3 roky a nieco nic tak to je uz na psychiatra 😀 este ze mi sme silne zeny 😉

katy2
11. máj 2011

@nana123 vies, tu ide o to, ze okolo 40 je na IUI uz dost neskoro, nakolko uspesnost je ovela nizsia ako pri IVF.... A IVF schvaluje poistovna do 39 rokov veku zeny, preto vo vyssom veku sa ide radsej do IVF, aby sa nepremarnila sanca, ze uz je vek a poistovna IVF neschvali... Ja som si preto uz 3.IVF hradila sama... A aj 2.IVF sme stihali len tak-tak, nechali sme mrazene embryjka po 1.IVF a isli radsej do IVF... Ale ty mas casu dost na skusanie 😉 Urcite sa babenka dockas... 😵 Dolezite je preto nieco zacat robit, ked sa dlhsie nedari 😔

milcsi
11. máj 2011

@nana123 Ahoj, urcite treba skusit IUI, ved statisticky skoro kazdej desiatej to vyjde. Je to urcite mensi zasah do organizmu ako konske davky hormonov pri IVF. Mne tiez lekar odporucal skusit 1-2krat. Isla som 2x, aj ked som uz mala 35. Dufala som,ze to vyjde. Ja som brala IVF ako poslednu moznu pomoc otehotniet, tak som to trosku odkladala a skusala ine moznosti. Pred rokmi som otehotnela prirodzene po roku skusania, potratila a potom roky nic ☹ . Tak som akosi verila, ze sa bude konat zazrak, ale nakoniec aj tak som porodila az po2. IVF

nana123
11. máj 2011

@milcsi Boze ked si predstavim tolko snazenia, trapenia a nadeji....

lauritka
11. máj 2011

@nana123 vcera som mala 38.. ja uz by som mala stresovat 😀

milcsi
11. máj 2011

@nana123 Hlavne to nevzdavat, ale ani sa na to uplne neupnut. Ja osobne som sa psychicky pripravovala aj na to, ze mozno nikdy nebudem mat deti. Mam kamaratky, ktore napriek vsetkym moznym snaham a niekolkym IVF pokusom deti nemaju.

nana123
11. máj 2011

@milcsi Nooo uvidime, ale nie neberiem ako odpoved 😀 😀

milcsi
11. máj 2011

@nana123 Suhlasim, treba pre to vsetko urobit! Drzim palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre