Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

dapake
23. jan 2012

@ladenka77 ahoj,ja mam info od mojej gynekologicky o preprave, asi nie spravne. fakt staci nadoba s dusikom? a ako dlho sa mozu takto prepravovat?

lienka_1
23. jan 2012

@ladenka77 Tak ma dnes vzala jedna doktroka, co mala dovolenku aj u nas doma. Doktorka bola velmi zlata. Od zajtra uz beriem lieky. Len nech sa nam aspon jeden otuzilec rozmrazi a mozem ist kludnejsia na KET.

lienka_1
23. jan 2012

@dapake Je mi luto, ze ste museli zazit take hrozne veci! Prajem Vam, aby ste sa uz iba tesili! Drzim Vam silno palce! 😉

dapake
23. jan 2012

@nana123 ahoj. prave to je problém že nerozpráva. manželka nie je odborník ktorý vie na čo sa má pýtať a ani ja nie som.Ak by sme boli odborníci tak máme pred menom MUDr a máme možno vlastné centrum 🙂 Myslým si že je povinný s tebou prebrať všetky možnost a riziká aby sme sa rozhodli. Žena ktorá tam príde a nemá už rozumy od nejakej známej taj fakt nevie na čo všetko sa má pytať. A keď mi povedal že nechce strašiť ženy tak som mu skoro jednu vrazil. Ako strašiť? Sú to vážne veci a človek musí byť informovaný o všetkých rizikách Áno túžba po dieťati je veľká a u žien obzvlášt väčšia ako u mužov. No pre mňa nestojí zdravie a život manželky za to aby bolo len dieťa. Nehovorím že nechce pomôcť ženám no zabudol asi že aj informácie sú potrebné a ked ich nemáš tak nevieš ani správne reagovať na prípadne komplikácie!

ladenka77
23. jan 2012

@dapake to je taka velka nadoba,je tazka dost,a vyzera to ako tie velke dvojlitrove termosky,ja som pre tu nadobu prisla rano,isla som do nemocnice,dlho som cakala,tam mi to dnu vlozili a hned som sa snazila vratit naspat...neviem ako dlho sa to moze max.prepravovat....nepovedali mi...iba sestricka mi povedala,ze som sa nemusela az tak rychlo ponahlat.... 🙂

v poslednom komente mas 100% pravdu,upozornit na to mal a aj ma ,aj ked sa to tyka iba,pre neho iba 2% zien...

ladenka77
23. jan 2012

@lienka_1 tak to som rada,ze sa ti to takto podarilo....vela stastia ... 😉 😉 😉
my uz mrazaciky nemame a tento ET vyzera na neuspech(ranny test negat.) ☹ ☹ ☹

katy2
23. jan 2012

@ladenka77 my sme za predlzenie mrazenia embryjok neplatili ani cent.... A mali sme ich tam viac ako dva roky....

ladenka77
23. jan 2012

@katy2 tak to si mala dobre, teraz pred mesiacom som podpisovala papier,ze jeden rok mrazenia je v cene,a dalsie roky sa priplacaju...ak nechces nadalej mrazit tak ich znehodnocuju.... 🙂

piskota80
23. jan 2012

ahojte, my sme platili - myslím 70,- EUR za rok ak sa nemýlim 😖

dapake
23. jan 2012

je to divne že niekto platí a niekto nie 😒 asi podľa toho kto mu je ako sympatický

nurili
23. jan 2012

@zuzka213 dakujem napodobne..... 😉

taella
23. jan 2012

@piskota80 ahoj , teba som už 100 rokov nevidela . Ako sa darí ?
my keď sme sa boli ukázať v SPLNe s deťmi , tak som sa pýtala , či netreba platiť za uskladnenie a len mi povedali , že oni sa ozvú . A zatiaľ sa nikto neozýva , tak teda dúfam , že mi ich nezničili , mala by som tam mať ešte mrazáčiky. A to je už pomaly 3,5 roka . 😕

ladenka77
23. jan 2012

tak to fakt netusim,ale mna zarazilo napr.to,ze sme mali len 4 oocyty,2 sa oplodnili,vlozili dnu....mrazit nebolo co,a aj tak sme platili 500€,z toho 150€ sa plati za mrazenie na rok.... 😒 ,viem,ze by mohol namietat,ze pausalne sa to plati....ale k uctovaniu prichadza az pri vklade(resp.pred nim) a to uz vie,ze nie je nic na mrazenie.....

nurili
23. jan 2012

@nana123 ahooooj, no ja sa uz dostatocne roztahujem a nosim tehotenske nohavice. Krize pobolievaju po kontrole vo februari sa chcem prihlasit na gymnastiku pre tehotne. Tak som zvedava ze co mi na to povie dokina. Nevolnosti pomaly ustupuju apetit sa pomaly zvysuje a sem tam ma este pichne v podbrusku ci na pravej ci lavej strane. No dost bolo o mne.Teraz ty sa pochval ako sa mate? Profilik treba riesit nech tam krasne svieti cisielko s tt...... 😉

zuzka213
23. jan 2012

a lienka_1 zajtra ideme na to...drzte palce

nurili
23. jan 2012

@zuzka213 a lienka1 drzim palce zajtra......a potom sup do postielocky a oddychovat..... 😉
mne to prospelo 😵

zuzka213
23. jan 2012

@nurili dakujeme aj za radu, kazda sa taky cas zide... 😉

haannka
23. jan 2012

@zuzka213
@lienka_1
zajtra mate stastny den, nesiete si domov babatka na 9 mesiacov...vela stastia

dapake
23. jan 2012

@ladenka77 dakujem, popytam sa v centre v MT na to. a 2% su dost.

majka27
24. jan 2012

ahojte, chystam sa na IVF a chcem sa opytat, ci a kedy ste riesili PNku? Kedze som uz mala jeden potrat, nerada by som cokolvek zanedbala.

katy2
24. jan 2012

@majka27 ja som bola na PN od odberu vajicok az do porodu.... V centre mi dal dr. papier pre mojho gyn (pytala som to od neho kvoli PN) a gynekolog mi PN hned vypisal... A ked to vyslo, ostala som uz na PN ako rizikovka, aj tak ma nemocnica s krvacanim neminula....

nana123
24. jan 2012

@nurili tak ja tiez uz nosim tehotenske nohavice hoc este velke ale obycajne co som mala uz nezapnem 😅. Mne od zaciatku sa viditelne zvacsovalo brucho aj na poradni mi dr povedala ze vyzera o tyzden starsie babo lebo je velke... bude to po mm 😀 lebo on mal 4,5 kg ked sa narodil a ma aj bez drobnych 2 m, takze sa necudujem 😀 😀 😀. Inak sa citim celkom v pohode aj ked stale podvecer a vecer je mi dost zle na vracanie a o 9 vecer uz koncim vypnuta jak ziarovka 🙂. Zajtra idem na to sono pre vyvojove vady tak mam obavy ze co bude 😅. Dufam ze len dobre 🙂

nana123
24. jan 2012

niekto tu spominal ake maju byt hodnoty na downov syndrom aby to bolo ok.... nepamatate si? zajtra ma to caka 😅

katy2
24. jan 2012

@nana123 ides len na klasicky uzv na NT? alebo na kombinovany skrinig aj s krvou? Hodnoty NT (sijove prejasnenie) by mali byt od 1 do 2.5mm... Neboj, vsetko dobre dopadne 😉 drzim palce 😵

nana123
24. jan 2012

@katy2 Idem na ten kombinovany aj krv mi budu brat... dakujem aj ja v to verim 😉

lienka_1
24. jan 2012

Dnes bol krasany den! Rozmrazili sa nam obaja otuzilci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Uz su pekne so mnou. Teraz "uz len vydrzat" to cakanie do testovania.

nejka41
24. jan 2012

Júuuj, drzim vam silno palce. 🙂

nurili
24. jan 2012

@nana123 na velkosti nezalezi no co len sa pri porode natrapis, fuf.....zajtra budu fotecky a nezabudni zmenit profil nech tu nie som sama...... 😉
No drzim zajtra palce vsetko bude v poriadku uvidis. mne dokina hned ukazala tabulku s hodnotami aj graf a porovnavala moje hodnoty tak ze som v normale. Aspon co sa tyka toho 😀
Zajtra nas informuj.....

deni5
24. jan 2012

Chcem sa opýtať,či pri užívaní liekov na stimuláciu sa budem cítiť zle,alebo to nie je až také strašné?Priberá sa pri nich veľmi?Ďakujem za každú odpoveď.Zvládnem chodiť do práce?Blbé otázky ale neviem čo má čaká.

nurili
24. jan 2012

@deni5 ahoj, nemusis sa obavat nie je to nic strasne a ani bolestive..... 😉 zvladnes to..... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre