Pobočka Helios v Banskej Bystrici - skúsenosti

apolonka
30. mar 2017

Ahojte. Sanatórium Helios so sídlom v Martine si minulý rok otvorilo svoju pobočku v Banskej Bystrici. Som z banskobystrického kraja, tak by mi tam bolo ľahšie cestovať. Bol tam niekto? Máte s touto pobočkou skúsenosti? Internetová stránka zatiaľ nič moc informácií neposkytuje, pripadá mi to, akoby boli zatiaľ iba v rozbehu. Ďakujem za každú reakciu.
http://www.crmbb.sk/

net43
23. aug 2017

@katuska1987
Plati sa za to daco?

katuska1987
23. aug 2017

@net43 platí sa takmer za všetko...poisťovňa ti v podstate preplatí len samotný operačný zákrok a jeden vklad...ale za lieky a všetky ostatne doplnkové úkony sa platí...cena dosť závisí aj od počtu vajíčok a od toho koľko sa potom mrazí embryí...niekoho to celé stojí niečo cez 1000€, niekoho aj viac..neviem napr. odobrali 21 vajíčok, a oplodnilo sa a po predĺženej kultiváciu sme mrazili 14 a vseho vsudy nás to cely cyklus stal cca 2500€...každé centrum má cenník na stránke kde sú za každý úkon ceny...

katuska1987
23. aug 2017

@net43 ak plánujete ísť do IVF, tak odporúčam tu na koňovi skupinu IVF 2013, rady, skúsenosti, úspechy...tam sa človek dozvie veľa info a baby radi poradia...😃 😃 Ale ak ťa čokoľvek zaujíma, kľudne sa pýtaj 😃

hbabb
7. sep 2017

@katuska1987 ahoj,gratulujem k úspešnému Ket, ak sa smiem opýtať , bol to váš prvy cyklus IVF? My sme teraz po neúspešnom ET, o mesiac chceme ist na KET..mame len jedno zamrazene tak uz len veriť ze to vyjde..🙂

katuska1987
7. sep 2017

@hbabb Ahoj, ďakujem veľmi pekne...Áno, bol to prvý cyklus IVF... my sme mali medzi neúspešným ET a KET jeden mesiac prestávku, nech si telo trochu oddýchne a dá sa doporiadku po stimulácii, ale či to pomohlo alebo nie, to netuším....podľa mňa zaručený recept na úspech neexistuje, treba len veriť a nechať to na prírodu 🙂 Držíííím palce, nech sa to teraz podarí 😉

hbabb
7. sep 2017

@katuska1987 ano aj my tak chceme mesiac pauzu..ja som bola z toho celého procesu trochu v nervoch a nakoniec to nič nebolo, do budúcna si dám záležať aby som bola viac v pohode,aj ked to čakanie po transfere bolo dosť zaberak..nic ine neostava len veriť ze to vyjde..🙂

orechova_skrupina
13. sep 2017

baby caute, ja som predvcerom zacala pichat decapeptyl, tiez chodime do crm bb..caka nas prve ivf niekedy v oktobri, stale myslime pozitivne a verime ze by sme mohli byt ti stastni co to daju na prvy raz...drzim vsetkym palce..🙂

hbabb
14. sep 2017

@orechova_skrupina držím palce 🙂

katuska1987
14. sep 2017

@orechova_skrupina držiiim palce🙂

miriamkaaaa
16. sep 2017

@net43 Ahoj ja som spokojna s carom...moje IUI nedopadlo dobre a ani o mesiac nato IVF som po transfere zacala uz na 6 den krvacat a samozrejme krv negativna....na zamraze nam nic neostalo. Nadej umiera posledna tak ideme o tri mesiace znovu do IVF....

eva1984
18. sep 2017

@miriamkaaaa
ahoj môžem sa spýtať prečo sa vám to ivf nepodarilo? Vedia lekári aj povedať dôvod prečo to tak je?
Nám dávajú až 90 % úspešnosť (dr. Bornay mi tak povedal) kvôli tomu že som v poriadku len drahý má spg zlý.
Ale v poslednej dobre narážam na to že len málo ženám sa podarí na prvý krát to ivf aj ked sú v poriadku.

miriamkaaaa
18. sep 2017

Ahoj 🙂 V CRM BB som bola iba zatial na krv po IVF stym že mi volali po obede ze je negativna a aj som sa objednala na konzultáciu k Dr.Rosovej aby sme celu situaciu prebrali kde sa mohla stať chyba. Tu konzultaciu mam 20.09.17 tak ti potom napisem ako som dopadla. Ked ale tebe Dr.povedal ze je u teba taka vysoka pravdepodobnost uspesnosti tak im ver a verim ze budes coskoro mamicka. Nam dali 50% uspesnost.
:(

eva1984
18. sep 2017

@miriamkaaaa aha takže u vás je problém aj u teba aj u drahého? ked len 50% šancu Vám dali.
Aj ja chodím k Rosovej, je uplne skvelá. som s nou max. spokojná. No tých 90% závisí aj od toho koľko vajíčok bude dobrých čo mi odoberú.
Tak mi potom napíš čo si sa dozvedela, ma to zaujíma veľmi ako to odôvodnia.
Držím vám palce 😉

miriamkaaaa
18. sep 2017

Ahoj mam endo,zrasty v brušnej dutine a protilatky proti sper.manzel je uplne zdravy a sper.uplne v poriadku.
Jasne tak v stredu ti napisem 🙂

orechova_skrupina
19. sep 2017

@eva1984 kedy ta to caka..?🙂 sme v tom spolu podla vsetkeho..🙂 aj nam davaju velku uspesnost, ja sok ok, muz ma problemy...tiez hovoril o 85-90 % uspesnosti..aj tak som z toho na nervy a bojim sa ze to nevyjde..

eva1984
20. sep 2017

@orechova_skrupina ahoj no mňa to čaká až 29.10. kedy začnem so stimulkou, lebo 25.10. by mali byť komplet výsledky z genetiky.
Ale som taká na vážkach, lebo čítam na koňovi veľa info a to asi nie je dobre.

Zrejme do toho pôjdeme a skúsime to tak a uvidíme ako to dopadne. Ivf je u mňa posledná zastávka, ak by to nevyšlo tak sa asi vykašlem na plodenie. Už mi z toho asi hrabe. Začala som napchávať drahého vitamínmy aj mi to kázala rosová, aby mal tie spermie čo najlepšie pri odbere.

A ty kedy ideš na to?

eva1984
20. sep 2017

@orechova_skrupina
a ty už máš jedno dieťatko, či toto je prvé? a z kade z BB si? Ja bývam na Karlove.

orechova_skrupina
21. sep 2017

@eva1984 ja si uz picham decapeptyl a zajtra mi k nemu pribudne gonal...akurat mam poslednu menstruaciu, vyzera to tak ze odber vajicok sa urobi niekedy okolo 7.10...mam z toho stresy, ale myslime pozitivne, snad nam to vyjde..🙂 a nie, dieta este nemame, toto by bolo nase prve (verime verime!!) a tiez nas prvy pokus o ivf...

orechova_skrupina
21. sep 2017

@eva1984 a byvame v sasovej..🙂

eva1984
22. sep 2017

@orechova_skrupina tak to sme blízko 😀 a tiež si začínala najprv tabletkami PROVERA???
A ako sa inak cítiš? si aj PN? lebo mňa Rosová chcela dať hned na PN. Tak som sa jej pýtala že prečo, ale vela som sa nedozvedela, iba to že niektoré ženy to znášajú super iné zle.

PReto sa pýtam že či ti teda niečo je??? 😀 😀

Tak to máte za chvíľku, 7.10. vajíčka a okolo 12.10. vklad tak dáko že, na ten 5 deň?
Budem na teba silno myslieť?
A koľko sa snažíte?
Ja už jedno dieťa mám ale s bývalým mužom, s terajším by sme chceli veľmi, ale taká som voláka nerozhodná, že jeden deň áno druhý deň neviem či chcem. Keby sa to podarilo prirodzene tak by som bola šťastná ako blcha, ale takto umelo ... neviem sa s tým dáko stotožniť. A možno len nad tým priveľa rozmýšlam.

Teraz sme prerábali, okná menili na dome, tak sme mali 3 týžd. abstinenciu 😀 tak to skúsime dohnať, každopádne máme ešte 2 cykly kým príde k odberu vajíčok, takže šanca tam je no... a zázraky sa dejú každý deň. 🙂

orechova_skrupina
22. sep 2017

@eva1984 ano zacinala som aj ja s proverou...s tymi injekciami je to take celkom drsne, musi mi to pichat muz lebo ja som z toho vyklepana..dnes vecer prvy raz dve naraz, uaaa!
Nie nie som zatial pn...fyzicky mi nic nie je, ale odkedy si to picham som v depkach..revem pri televiznych novinach a tak 🙂 chcem v praci potiahnut co najviac lebo doma chcem potom ostat tyzden pred odberom a potom tyzden po nom...nastastie to mam ok, sefkou mi je mama 🙂 takze nechcem pn kvoli vyplate ale budem to riesit dovolenkou...nesnazili sme sa prilis dlho ale kvoli muzovmu veku (37) sme to chceli trochu posurit a tak siel na spermiogram ze ci je vsetko ok..no a nebolo...na zaklade opakovanych vysledkov sa nam sanca zredukovala na 5-10 % takze niet na co cakat...lebo ak sa podari radi by sme neostali len pri jednom takze najvyssi cas zacat...tym ze ja som ok mohlo by nam to vyjst na prvy raz, aspon si to snazim nahovarat 🙂) drzim palce aj ja vam, nech uz sa rozhodnete akokolvek 🙂

janulino
23. sep 2017

Ahojte 💃 mám k dispozícii #Menopur
8 práškov+10 rozpúšťadiel. 😉

mirpet
25. sep 2017

Pridávam sa ku skupine CRM B.B, kde chodievam aj ja s manželom. Máme za sebou 3.IUI, zatiaľ čakáme na výsledok. Ak nevyjde, máme už predschválenú aj žiadosť na IVF. S centrom sme veľmi spokojní, p.doktor Bornay je naozaj skvelý odborník a hlavne, má ľudský prístup.

eva1984
26. sep 2017

@mirpet ahoj ...držím palce aby to 3 IUI vyšlo 😀

mirpet
29. sep 2017

@eva1984...ďakujem. Som 9.den po pichnuti pregnylu a na teste mam slabú druhu ciarku,ale asi to bude ešte z toho pregnylu.ale ešte stále verím a dufam

orechova_skrupina
2. okt 2017

Tento tyzden nas caka ivf a dnes na sone mi ukazali ze lavy vajecnik sa nejako prilepil na brusnu dutinu a asi sa z neho nebudu dat odobrat vajicka :( v piatok to bolo este ok a dnes tato sprava..znizuje nam to o polovicu nase sance, som z toho zufala...

mirpet
2. okt 2017

@orechova_skrupina To mi je ľúto. Ja idem v piatok na kontrolu po 3.IUI...nejak sa už zmierujem s tým, že budeme musieť na IVF...

orechova_skrupina
2. okt 2017

@mirpet drzim palce..je to naozaj narocne, prejst si tym vsetkym..citim sa uz taka unavena a ubolena..stale verime, manzel ani trochu nepochybuje o tom ze to vyjde mna vsak uz trochu ovlada skepsa a negativne myslenie...vela sil zelam!

eva1984
3. okt 2017

@orechova_skrupina zázraky sa dejú stále, stačí ak im uveríš 😀 nestrácaj nádej, možno nakoniec aj tie vajíčka sa budú dať odobrať. Ked ste sa už dali na boj , tak bojujte... budem na teba silno myslieť.

eva1984
3. okt 2017

@mirpet a test si si nerobila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre