Pozor na spoločné zmrazenie dvoch embryí

katkatop
24. nov 2016

Ahojte, chcem vás na základe mojej nepríjemnej skúsenosti upozorniť, aby ste zvážili, či si dáte spolu zamraziť dve embryá. Mám vďaka IVF, Bohu a všetkým zainteresovaným 1,5 ročnú dcéru a včera sme sa s manželom vybrali na ďalší kryoembryotransfer. Embryá boli zmrazené spolu a preto ich spolu aj rozmrazili. Až pred transferom som sa dozvedela, že mi doktorka dve embryá, ktoré vyzerali veľmi životaschopne nevloží. Dôvody: Moja dcéra sa narodila sekciu, pri ktorej mi vybrali 4 myómy (následok estrofemu), narodila sa predčasne kvôli HELP syndrómu a navyše mám uterus bicornis- o čom som sa dozvedela až počas sekcie. Dve deti by som skrátka nevynosila a v tom lepšom prípade by sa narodili v 23 týždni. Lenže druhé embryo už bolo rozmrazené a my sme nechceli žiadne straty. Naspäť ho zamrazili a všetci dúfame, že to prežilo. Silné embryá to vraj môžu prežiť, ale poškodenie nie je vylúčené. Preto vás chcem upozorniť, možno varovať- aj keď to stojí možno trochu viac, dávajte si zamrazovať len jednotlivo. Keď budete chcieť mať dvojičky, vždy si môžete dať rozmraziť dve. Ale zamraziť dve do jednej bola z mojej strany čistá blbosť a neschopnosť predvídať.
Ešte jedna skúsenosť - keď mi robili transfer mojej dcéry, tiež pochádzala z dvoch embryí a vložili mi dve. Obe sa uchytili a jedno po dvoch týždňoch vylúčilo. Ohrozilo pritom druhé embryo a dcéra mala prvý trimester na mále. Už by som to neurobila.

mom311
10. dec 2017

@rokina13 v gynfiv to neberu na kalendarny rok,ale podla mesiaca mrazenia. Cize ked zaplati teraz december 2017,tak to bude mat do dencembra 2018

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre