Sanatórium Helios. Aké máte skúsenosti?

mia1983
2. jún 2009

Tak šup sem teda a čo povedať na začiatok asi len to, že z celého srdiečka želám všetkým Heliosáčkam, aby vám to vyšlo 😀 a verím, že vám to aj vyjde, cítim to 🙂

domika9
2. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/

mzuzka možeš vyberať 😉

domika9
2. mar 2010

a akože prečo by ti ich nepokrstili na slovensku? koli tomu že sa narodili v UK ?

jerryjanka
2. mar 2010

domika - nie myslim že kvoli tomu že su z IVF 😖

jerryjanka
2. mar 2010

proste u nas cirkev je - hlavne niektorí knazi... no no comment

domika9
2. mar 2010

ved aj to ma napadlo ale ked im o tom nepovieš tak o tom nevedia 😀 😀 😀
ja by som im to nevešala na nos ich povinnosť je dieťa pokrstiť a nie zisťovať kde bolo splodene či doma alebo v skumavke alebo to je jedno kde

jerryjanka
2. mar 2010

no ja tiež nechapem ako
ved je to dieťa ako každe ine

cikyta
2. mar 2010

Ani my sme nikomu nehovorili,že je z IVF a ani katol.ani evanj.farar nám ju nepokrstil,lebo krstní rodičia su neveriaci.

mzuzka
2. mar 2010

nie kvoli ifv, ale kvoli tomu, ze ja som hriesnica a tym padom nedokazem vychovavat deti v krestanskom duchu.
ja som ma;a prvu svadbu v kostole, to znamena ze som pred bohom cudzoloznica. lenze, pan farar asi chybal v skole, ked ich ucili o krste, pretoze krstom sa z deti zmyva dedicny hriech, takze to ze ja som hriesnica, je naopak dovod na krst. ale co uz, vo vseobecnosti su na PD fare samozvani bohovia :( uz dlhu dobu.

sanris
2. mar 2010

mzuzka aj u nás je to podobné 😠aj náš farar je divný 😖

máš krásnych drobcov 🙂

ciky ahoj

aj ostatné zdravím a prajem krásny večer 🙂

lucula73
2. mar 2010

ahojte

jej zuzi,akí nádnerní sú svištíci 😉 ,no som na nich strašne zvedavá,dúfam,že sa v máji stretneme...

idem si vás dočítať celé,dnes sme mali mrcha deň,ale myšlienkami som stále s vami 😉

lucula73
2. mar 2010

zuzi,inak tá fara v PD je ozaj otrasná,myslím osadenstvo,omlúvam sa všetkým,ale moja sesterka mala tento istý problém,nakoniec im pokrstili dieťa tu v bojniciach...ako keby tie detičky mohli za svojich rodičov, 😠 😒

my tiež riešime krst,ale asi až po veľkej noci,teraz vraj nekrstia,lebo je post....

domika9
2. mar 2010

😠 hlavne že to že plno fararov zneužíva male deti to je asi v poriadku ale take s prepačením debiliny veriaci- neveriaci budu riešiť
keby si im pomastila vracka hned by bola ochota
ved iste ste zaznamenali prípad popradskeho primatora dal byhlasiť ženu za blbu aby mu anulovali prvy sobaš aby sa mohol znova zosobašiť v kostole

ked maš prachy dokažu všetko ani by im nevadilko že si bola vydata 😠

mzuzka
2. mar 2010

zial bohu mas pravdu domika, ale povedala som si, ze skusim uplatok len ako poslednu alternativu, ja mam kam davat peniaze a podplacat farara aby ti pokrstil dieta, je uz fakt proti bohu... ale zavolala som sem na faru, zdielali moj nazor, ze pokial mam zaujem deti vychovavat v krestanskom duchu, preco by im nedali tuto moznost zacat s cistym stitom? a boh nakoniec sam posudi, kto je krestan srdcom a kto len odiera kolena v kostole.

este nam aj vyhoveli s terminom a spravia nam krst v stredu, samim, bez omse, len s malou liturgiou, aby aj xlapcom nebolo dlho, kedze su dvaja, kvoli kojeniu , prebalovaniu a tak a kedze krstni priletia sem, bude to taka sukromna zalezitost. a nemuseli sme ani prosit ani uplacat.

luculka jasne ze sa stretneme, ja sa uz nato tak tesim. a kiarku a orsulku ponatierame nasimi osratymi plienkami, nech sa to konecne na nich nalepi 😀

surviver
3. mar 2010

pekne ranko všetkym 🙂

mzuzka drobci su zlati 🙂

luculka,my sme mali tuto nedelu krstiny,takže krstia aj v poste 😉 a inak ako sa mate?

kamka a Ty ako? vložila si jedneho či dvoch bojovničkov?

brmbolček Ty tu pekne držiš štafetu,aby bolo čo čitat,škoda,že všetko nestiham prečitat,ale aspon čosi si vždy "preštudujem"

orsulka,janica,marta a aj všetky nove ahojte a pekny den 😉 vam prajem

surviver
3. mar 2010

ešte som na cyki a malu Sisi zabudla,tak čaute babulky a mala nech v noci pekne spinka 😵

brmbolcek
3. mar 2010

halo halo halooooooooo, zelam pekne rankooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

.. idem sa dat na citanie co tu noveho od vcera 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halo halo, na znamost sa dava, ze slniecko uz vychadza , kavicku si treba dat a dnes oddychovat 😀 😀 😀 😀

orsulka
3. mar 2010

dobre rano.... 🙂

brmbolcek
3. mar 2010

Zuzanka- jeeeej ty mas nadhernych chlapcekou radost sa je na ne divat , a tie vase vysky teda to je ako do neba 🙂 🙂 🙂 z robcou budu ucite volejbalisti 😀 😀 😀 paradny kocarik, pristane vam to rodinka 🙂 🙂 🙂 dakujeme za foto , velmi potesili 🙂 🙂 🙂

kamka17
3. mar 2010

pekné ránko slniečkové prajem aj ja...všetkým

zuzka...booooožeeeeeeeeeeeee svištíci sú nádherní, to je nekutočné, čo v tom helíku vyrobili, úplne že na zožratie...teda pardon...posielam veľké pusiny 😉 🙂 tá midwife, či ako sa to tam volá, chodí ti pomáhať každý deň?? a je na nich dobrá???

survi, servus, aj Timurkovi pusinu posielam...kedy sa chystáte vonku?? a vložili sme jednu fazuľku

a s tými farami to je všade tak a problém robia hlavne vtedy, keď nie sú pokrstení rodičia, lebo krstní rodičia musia byť tak či tak a neviem či aj birmovku nepožadujú...no proste cirkev na slovenksku 😖 😒 😠

domi..s tých tort od mamy som ja vždy hotová, keď to pozerám, je to nádherné 🙂

janula18
3. mar 2010

Ahoj kamka, ako sa cítiš?
Nejako som nepostrehla, aj ti potom niečo mrazili?

kamka17
3. mar 2010

jani čaf...jj, mrazili jedného a cítim sa tak, že nič extra necítim, akurát stále pocit svalovice na bruchu 😅 a chvílami stále tie prsia bolia, ale už menej ako pri pichaní...a lezie mi na nervy ten utroš, ale keď musíš, tak musíš 😉 ...ty si na tom ako??

brmbolcek
3. mar 2010

no dievcatka, nie zeby som bola neznaj boh ale neni farar ako farar.... vodu kazu a vino piju... asi tolko...
a na druhej strane su farari ktory nemaju ziaden problem s tym aby pokrstili ci sosobasili...a su farari ktory riesia to co nemaju .... a nevidu v ustrety .....
My s manzelom ked sme sa brali tak nemal prve svate primanie, to znamena ze sme prisli na faru ze si ho dorobime, no a pan farar povedali ze prve svate primanie neni kolac ktory sa upecia za 40minut.....a nauky trvaju rok, tym padom by sme to nestihli do svadby a on velmi dobre o tom vedel ale..... ked sa neda tak sa neda .... Tak sme sli za inym panom fararom teda doporucujem 😉 😉 😉 clovek na spravnom mieste, ktory nemal problem s nicim ci bola matka slobodna a chcela pokrstit dieta , ci este nemala 18 a pokrstil dieta , teda poviem vam ze klobuk dole pred nim, teda dal manzelovi papiere co sa ma naucit zakladne veci 2 krat prisiel na faru co ho vyskusal na treti krat sme sli na omsu k nemu do kostola hned na zaciatku omsu najprv spovedal no samozrejme stare zeny tam stali a medzi nimi aj moj manzel 😉 😉 😉, pan farar isiel zo zakrstia najprv vyspovedat a starym zienkam vravi vy dozadu, vy ste tu vcera boli tie hriechy pockaju a ty mlady muz pod ako ptvy tak manzel siel ku spovedelnici, a chudiatko moje sa mi tam zacal vyzuvat a siel tam bosy 😀 😀 😀 😀 .... no nevedelo tak trosku sme sa aj zasmiali, Je to taky pan farar ktoremu nesmmrdi robota okolo fary a je teda v ramci svojich moznosti obetavy a ozaj vybavi pre nase ovecky aby sa k nemu utiekali ....tak pochvaleny bud jezis kristus...... trosku sme zacali nabozensky 🙂 🙂 🙂 ale to som len chcela dodat k tym fararom co ste vcera preberali..... 🙂 🙂 🙂

...dnes idem ku gynekolog. si dat pedpisat utrogestan , lebo mi uz dochadza a na socialne si zaplatit DNP ....

Silvinka ako si dnes spinkala ? povedz mamine nech nam vyrozprava kolko krat ti dala cecek s mlieckom 😀 😀 😀

janula18
3. mar 2010

no ja sa mám zatial dobre, mna prsia začali bolieť až tak dva dni pred OPU.
Inak ja beriem duphaston 3x1.
A už si mala termín na mrchu, že

orsulka
3. mar 2010

brmbolcek...!!!!!!!!! každy den a každe ranko žasnem nad Tvojou energiou !!!! 😵 😵 😵 to je teda fakt super 🙂))))) a ddakujem ddakujem dakujem 😵

kamka, janula..... ahojte......

kami.....šak ale to v pohode, že sa citiš dobre.....ale aj tak to stale neprehanaj s tym vyváraním pri šporaku...vela oddychu......vsak wolfi??????? ved mi pomáhaj !! 😀 😀 😀

janulka...ty volas zajtra...vsak????

brmbolcek
3. mar 2010

orsulka- na podobne 😀 😀 😀 , 😀 😀 😀 , 😀 😀 😀 , 😀 😀 😀 ,

a co planujete na vikend ved dnes je streda uz sa pomaly zvikendnieva to uz sucitim s vami kocky ktore ste v parci aby vam to cim skor ubehlo a bol tu nas vytuzeny piatocek 😀 😀 😀

Martulik- by dneska mala mat akoze taky prejav ako bolo vcera na skoleni 😀 😀 😀 dufam ze na nom nezaspala 😀 😀 😀

a zajtra ide nasa wolfi do heliku na paradny ultrazvuk ale aj Martulik by mala mat konzultku 😉 😉 😉

Kamka- ved ,mne vcera manzel cele prsia natieral detskym olejcekom aj brusko co ma tak prsicka bolia ale vsetko znesiem, lebo som chcela 😀 😀 😀

janula18
3. mar 2010

Áno zajtra volám, tak som zvedavá ako sa majú. AJ sa teším aj sa bojím.
Môžeš ísť na skype, niečo by som sa chcela opýtať

marta222
3. mar 2010

Dobré ránko, dievčatá, tak sa hlásim - vyškolená-preškolená. Brmbolček, ty si super, ty to tu všetko zhrnieš, všetko si pamätáš - ani nemusím čítať 😀 😀 😀 . Ty si tu taká naša "kronika" a ešte aj rozdávaš dobrú náladičku 😀 .
No, referát som si so školenia nepripravila, bolo to dosť také nezáživné a okolo obeda všetci začali odchádzať, tak samozrejme aj ja... Čo som horšia???
wolfi, pekné tričko, dúfam, že sa prídeš v ňom ukázať, keď dáme ďalšie stretko.. Kamka, orsulik, janula - ahojte.
A kde máme janiccu a ciky so Silvinkou?

brmbolcek
3. mar 2010

Martulik- ved to by nebolo skolenie keby si tam ostala 😀 😀 😀 o tom to je 😀 😀 😀 a dnes mas ako v praci ? novemu hrncu davas zaberat v kuchteni ?

orsulka
3. mar 2010

marti...caf...............KRONIKA!!!!!! hahahahahahha,,,,,,, 😀 😀 😀 😀 😀
skolenie bolo o com???? ja som piatok absolvovala o ročnom zučt. zdrv. poistenia..!!!!!!! bolo hrozne pocasie a veru sa mi sem tam spat chcelo..... 😝

cikyta
3. mar 2010

Ahojte tetky betky ☹
No noc bola v celku OK.Cecok som jej dávala možno 3-4 krát (iba 🙂 ),ale ráno by som jej tým ceckom už aj po riti dala 😠 Len plačká a jeduje sa.Teraz spinká.Nejak skoro,ale čo už.

Inak mám depku.Už od včera večera.Vytočila ma jedna žena a v zápätí aj druhá.Nevedia o nás nič(Sisa a ja) a budu nás ohovárať 😠 Budu sa starať 😠 Siriť sproste reči po meste 😠 A robiť zomna kravu! 😠 Včera večer som mala náladu-že zbiť ich a dnes ešte trochu,že kopnuť do tých sprostých papulí. 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre