Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

simik411
14. nov 2018

@callisia nebola som vyššie štádium, 7tt ale aj tak nič príjemné, krv hcg krásne, príznaky tiež nejaké akurát na sone len prázdny gestacny vak bez plodu. Facka hrozna. Keby nie sú testy a krv beriem ale toto.. Nechápem a nikto mi nepovie prečo 😔

callisia
14. nov 2018

@evushka007
Ahoj,ked ti pride schvalenie od vszp,mozes tu prosim napisat,ci ti schvalili len na december alebo na dlhsie casove obdobie? Az viem,ci im to uz poslat. 😉

vecicky32
14. nov 2018

@callisia ahoj ano mne vkladali dve embryjka.

callisia
14. nov 2018

@simik411
No hej,len 7 tyzdnov je uz pre mna take vyssie stadium,predsa len je to uz nejaka doba
.. A co teraz? Mate este zmrazene? (Moc som to tu dozadu necitala ak si to uz spominala)

simik411
14. nov 2018

@callisia tak doba zas nie dva týžd po zistení v krvi to vlastne je, ale to jedno. Ale áno máme 7 mrazacikov, to ma jedine teší ze aspoň tak. Ale aj sa bojím aby aj druhé takto nedopadlo vkladali sme topkovu HB ktovie no 😕 asi tak málo byť. Uvidíme kedy mi dovolia ďalší vklad. Snáď nie moc dlho 😔 šla by som aj hneď ale nedá sa..

vecicky32
14. nov 2018

@simik411 neboj dobre to dopadne . Mne tiez prvy vklad nevysiel ked sme dali jedno . Teraz pri druhom sme dali dve a chytili sa obe , ale srdiecko je len v jednej dutinke . Ale cely cas lezim a oddychujem . Tiez este nemame vyhrane , ale dufam ze vsetko bude vporiadku a aj, ze tebe to tento raz vyjde 🙏✊. Ja som chodila do Unici v Brne.

simik411
14. nov 2018

@vecicky32 hlavne sa drzkajte s bobkom bojovníkom 🙂mňa by až tak netrápilo keby nevyjde vôbec že nič,, ale takto asi budem musieť ísť na kyretaz ci co to je bože a čakat nwm koľko. Čas ma trápi mam pocit ze už nevydržím zas čakať a potom sa opäť báť ci bude okí 😔

zimik
14. nov 2018

@simik411 to má mrzí 😢 veľa síl prajem...

simik411
14. nov 2018

@zimik ďakujem

vecicky32
14. nov 2018

@simik411 dakujeme 😊 . Myslim, ze nebudes musiet ist na kyretaz . Ja tam mam tiez stale tu jednu prazdnu dutinku , zacala som trosku spinit a krvacat a len mi dali ascorutin aby som nekrvacala a ze by sa to malo vstrebat . Ved predsa by mi nemohli robit kyretaz ked tam jedna bublinka je vporiadku . Aspon na pohotovosti to riesili len tym ascorutinom a ostatne lieky mam uzivat dalej ako mi dali v Brne. Ale tiez to bol sok, ked uz sme sa podla hcg zacali akosi automaticky rozpravat a planovat s dvojcatami :( . Ale jasne, ze sme stastni aj za to jedno .Buduci tyzden idem k svojmu lekarovi na kontrolu na gynu tak uvidim co bude. Ale myslim si , ze kyretaz ti robit nebudu.Neboj to ubehne rychlo , uz sa tesim ako mi napises , ze sa bublinka mozno dve uchytili a bude vsetko ok. Vsetkym by som to priala 🙏

ericia
14. nov 2018

@simik411 ahoj... To mi je ľúto ☹️ ja som si tým prešla v lete a v 10 týždni... musela som ist na kyretaz... A ďalší vklad mi povolili až po troch menštruáciach...
Držkaj sa ❤️

simik411
14. nov 2018

@vecicky32 bodajby máš pravdu a nebudem musieť ale čo som čítala museli tebe nesmú kvôli jednému ale ja nwm 😔 kiežby to samo odislo a mohli sme o mesiac dva ďalší ket riešiť 😍neboj bude dobre srdiečko bije už bude väčšie mimi 😊 ja neviem ci dvojky by mi asi nedovolil dr ani sa o tom nezmienil 1x najprv som aj chcela ale fuh je to dosť dve 😁 ale lepšie dve ako nula uvidím čo povie dr 🙂mozno by som do toho ja šla viem ze väčšia šanca ale aj riziko hm.. Najprv musím doriešiť toto co mam. O týžd idem ešte na kontrolu poslednú ci niečo neuvidí ale už asi nie budem 8+0 to by už musel aj teraz 6+6vidiet 😕 malo tak byť len verím ze len raz a nie viackrát 🙏

evushka007
14. nov 2018

@callisia mne zatiaľ len do konca decembra - ale info mi dala pani len po telefóne, ešte papier nemám.

simik411
14. nov 2018

@ericia ah 😔 to som nechcela počuť že až po 3.boze marec apríl 😪 zbláznim sa. Ale čo spravím, nič.. A teraz si bola na ket ci ako to máš?

simik411
14. nov 2018

@ericia alebo nie 🙄 február by mohla byt tretia ak pojdem pôjdem o týždeň, december, Ján a vo feb po mrchce vklad. Zle som rátala no aspoň ze tak 😕

vecicky32
14. nov 2018

@simik411 no uvidis podla tej kontrole buduci tyzden , daj vediet potom . Budem na teba mysliet. 🙏✊
No ja len dufam, ze to neublizi druhemu ak to tam zostane , ale snad nie ked mi povedali, ze sa to asi vstrebava .
Ved uvidis podla situacie a aj ci ti poradia dve . To my sme sa s manzelom dohodli, ze ak to jedno nevyjde tak druhy raz dame dve a ze zvladneme aj dvojcata . Po 5tich rokoch snazenia sme dufali, ze to uz vyjde ci budu dve alebo jedno , ako si napisala hlavne aby bolo. Ktory den ides na kontrolu ?

simik411
14. nov 2018

@vecicky32 neviem asi záleží od Dr čítala som ze niektoré baby neboli na kyret že samo sa ale tak hrozí zápal infekcia a môže prísť krvácanie aj o mesiac alebo nemusí 🙄 tak ja radšej aj chcem nech čím skôr ten čas letí a môžem sa tešiť na ket ako čakať ale ktovie možno mi povie ze mam počkať a aj skôr sa bude dat otehu nwm 😕špekulácie už, 😏🤔ozvem sa utorok idem k môjmu dr ale to už len posledný verdikt zázrak sa asi nestane keď v 7tt nebolo nič. Sú aj horšie veci beriem to tak 🙏5r je dosť my "len" cez dva 😕 možno si musím vyčkať.. Opatrujte sa s fazuľkou ♥️

vecicky32
14. nov 2018

@simik411 dakujem budeme ❤ . A tebe prajem vela sil , neboj pride ten cas , ani sa nenazdas 🙏 . Ok daj vediet ten utorok , budem na teba mysliet 😉✊

evushka007
14. nov 2018

@callisia ale ak budem mať papier doma ešte ti radšej napíšem 🙂

babikadaska
14. nov 2018

@vecicky32 druhe urcite nevadi a neublizi neboj. Casto ak byva povedzme aj zamlknuty potrat jedneho do 14 tt,ostava v brusku. Je to strasne ale priroda si s tym vecsinou poradi a druhe babo je v poriadku

babikadaska
14. nov 2018

@callisia mam 33 vobec mi otazka nevadi vek mam aj v profile.
My sme dali dve pretoze z 15 embryi ostali len toe dve. Ostatne rychlo lyzovali (rozpadali sa im bunky) a kedze to mal byt moj stvrty vklad za 4 roky a nechcela som z tuch dvoch tazko zoslanych embryi ani jedno mrazit a nebodaj o neho prist (obcas sa to pri rozmrazovani stane) dali sme dve. Tym sme aj vyrazne zvysili sancu a vyslo to . Teda zatial... som v 19 tyzdni a mam nejake problemy,ale vobec nesuvisia s tym ze cakam dvojicky.

vecicky32
14. nov 2018

@babikadaska dakujem aspon som v ramci moznosti kludnejsia. Ale aj tak uz sa neviem dockat dalsej kontrole , aby som videla, ze je vsetko ok .

babikadaska
14. nov 2018

@vecicky32 verim ti. Ja som mala mat kontrolu zajtra,ale sla som uz dnes ,lebo ma bolelo brusko ..jedno babo ma hlavicku pri krcku,co nie je ziadna vyhra,este je na to skoro,tak musim lezat a cakat,kontrola zase o 2 tyzdne. Ty kedy ??

vecicky32
14. nov 2018

@babikadaska to vazne ? Prave som sa ta chcela spytat , ze ci ides zajtra na tu kontrolu. Aach clovek dufa a stresuje aby testy boli pozitivne a ked konecne tak dalsie stresy . Ale neboj ked budes oddychovat s vylozenymi nohami bude to ok 😉 .
Ja mam dalsiu kontrolu buduci stvrtok, tak este tyzden musim vydrzat. 🙏

babikadaska
14. nov 2018

@vecicky32 heh hej otehotniet je iba zaciatok .... ja to zacinam povazovat za krizovu vypravu :D

vecicky32
14. nov 2018

@babikadaska asi tak nejako. Uz ani neviem kedy mi naposledy nejaka tehulka povedala, ze si to uziva , väcsinou vzdy vsetky v nejakom strese lebo nieco bolo rizikovejsie atd .. 😕

vecicky32
14. nov 2018

@babikadaska ale som vdacna za to ❤ ktore si tam pekne blikalo, aj keby mam prelezat cele tehotenstvo

babikadaska
14. nov 2018

@vecicky32 mne tiez nevadi lezat. Pre mna za mna aj visiet za nohy 🙂 ale ta neistota... ci vsetko dobre dopadne..ta je ubijajuca 🙂

vecicky32
14. nov 2018

@babikadaska to ano, ta neistota je vazne hrozna 🙈 aj sa bojime tesit sa

evushka007
16. nov 2018

@callisia tak už mám papier doma, je to schválené len do konca roka. Mne to vychádza na vklad tesne pred vianocami - cca 22. 12. tak uvidíme ako sa to celé vyvinie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre