Životaschopné a zamrazené embryá

mesiacik2
23. okt 2011

ahojte, chcem sa opytat vsetkych zien, ktore podstupili umele oplodnenie alebo sa chystaju na to: nevadi vam, ze pri tomto procese sa vytvori viacero embryii (detitciek v preklade), z ktorych sa vyberu zivota schopne (zvysne sa zlikvduju), jedno dve sa implantuju do maternice a zvysok sa zamrazi ako nanuky na horsie casy? Len ma zaujima ci ste sa zamysleli aj nad tymto a ako si to vysvetlujete? Pre mna je to hrozostrasne a nevedela by som sa zmierit s tym ze Janko sa narodi a Zuzka s Katkou a Vincentom cakaju v mraziaku...

petuska123
24. okt 2011

ZAMKNITE TUTO TEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mesiacik2
autor
24. okt 2011

@smejkaa uz som pisala- chcem si adoptovat, ale kedze trosku sa nam nedari neotehotniet tak cakam kedy to bude mozne 🙂 . Ved nikde nie je napisane ze nemozem mat aj vlastne deti a okrem nch si dalsie adoptovat ale velmi ma potesi ak si nejake adoptujes aj ty a otvoris tak svoje velke srdce 😵

ursula5
24. okt 2011

@mesiacik2 myslím, že by si sa vôbec nemala vyjadrovať k takejto téme, keďže ťa problémy podobného charakteru nepostretli.... Chcela by som vedieť ako by si sa zachovala keby si mala problémy ty alebo Tvoj manžel!!!
Viac sa k tejto téme nevyjadrujem a sa divím že dokážeš toto vôbec napísať a ešte sa chváliť, že máš opačný problém ako neotehotnieť!

happy8051
24. okt 2011

@mesiacik2 no ja neviem...ale v mojich ociach su tvoje prispevky k tejto teme len zvasty

vanule
24. okt 2011

@mesiacik2 jojo jak se říká u kostelových ani kapka nazmar- když tak vehementně chceš adoptovat, ale bohužel jsi pořád těhotná- tak prosím tě nesexuj to bude jediné řešení. A budou všichni spokojeni!!!

petuska123
24. okt 2011

@mesiacik2 jedine riesenie pre teba je sterilizacia

crca
24. okt 2011

Ještě,že se mě ty moje milovaný nejmilovanější zmrzlinky za chvíli vzbuděj, 😀

@mesiacik2 Píšeš tady pořád o tom,že děti z mražáku a nebo po IVF nejsou dar,dle tvého názoru je dar natřískat si nechtěnejch mrtě dětí a považovat to za dar-to se u tebe musel opravdu Pánbůh zmílit a kde bereš tu jistotu.že jsi lepší matka s takovou školkou,než jiná co má děti 2 a po umělém???? 😝 To ty tvoje děti už teď lituju až za tebou příjdou že mají problém otěhotnět a ty je ukřižuješ za to,že se ti nepodvolí na tu tvojí adopci,ale sáhnou po moderní vědě 😀

crca
24. okt 2011

@petuska123 výstižné 😀 jen jsem si na to nemohla vzpomenout 😀

eicka1b
24. okt 2011

@mesiacik2 ty si vazne chorucka, ale psychicky, ty si nepochopila absolutne o com je tema snaziliek. Vyhladaj odbornu pomoc... ak si sa chcela pochvalit, ze si plodna ako jablon, mohla si sem dat fotky a mozno by som ti aj dala lajk,ale ty ocividne potrebujes ublizovat !!!! Nikdy som nikomu nic zle nezelala, ale tebe zelam, aby si raz mala nejaky problem a ked budes hladat utechu a pomoc, aby si narazila na takeho cloveka ako si ty, ktory ta potopi a odsudi,ako to robis ty tu...

petuska123
24. okt 2011

@crca pockaj ako ma zacne preklinat

mesiacik2
autor
24. okt 2011

@eviq nezatala si do ziveho- ak by to tak bolo- niesom az taka hlupa aby som rozpytvavala veci ktore ma nejako strasne trapia- lebo neviem preco by si mi mala nasypat sol do ran takymi vetami typu: vyries si svoje traumy z detstva- je to skor trapne a smiesne-lebo som to ocakavala- toto prichadza vtedy ked druhy neargumentuje ale chce iba zahnat druheho do kuta. Nepoznas ma ale ja som na taketo veci dost imunna-aj preto nereagujem na vase urazky.
Som katolicka a ktomu prislucha aj dovera ku Cirkvi ako takej a odhliadnuc od toho stale sa opakujem-pre mna je dieta dietatom uz od oplodnenia-zatial mi na moju prvu povodnu otazku odpovedali len dve: jedna ze to neriesi a druha ze dieta je pre nu vtedy ked sa embryo uhniezdi v maternici.

temu som zalozila nie aby som ublizovala druhym ale preto lebo podla mojho svedomia mi je luto deticiek v mraznickach a chcela som vediet ako si to vy vysvetlujete- zatial mi tu kazda pise ze preco otm pisem ked som to nezazila a preto lebo jednoducho chcu deti. Chcela som vymenu nazorom a zatial je to len vymena urazok.

crca
24. okt 2011

@petuska123 já tě nedám 😀 Ale sedím tady a vře to ve mě 😠 Mám takové tušení,že to není normální katolička,ale JEHOVISTKA 😝

vanule
24. okt 2011

Děvčata nedej me se!! Chce to ignoraci, pak tady naše kazatelka bude diskutovat sama!!!!

lenceslava
24. okt 2011

@mesiacik2 přeci ale k ženství patří mateřství,tím samozřejmně myslím to že žena otěhotní a donosí dítě.Aprosím nemluv ti o znásilnování Boha umělým oplodněním. Lidstvo se vyvýjí a s ním i jeho schopnosti a dovednosti. A proč tedy ty žena stejně jako já děti mít můžeš a já ne? Já něco pánu bohu udělala?

mesiacik2
autor
24. okt 2011

@katti77 som nepochopila? ja som pisala ze naco je komu vela deti? ja nema problem s tym aby niekto mal aj 20
deti ked ho to naplna a ma nato. ja ich mozno budem mat desat a nemam s tym problem. pre teba je to problem?

lenceslava
24. okt 2011

@crca myslím že někteří katolíci jsou stokrát horší než Svědci Jehovovi..Mluvím z vlastní zkušenosti.

crca
24. okt 2011

@mesiacik2 je ti líto dětí v mražáku?Tak si je adoptuj 😀 Ale člověk co si tímhle neprošel,nemůže vědět jak to je,pro ty co se snaží prostě otěhotnět tak jim je jedno jestli jsou v mražáku nebo ne,hlavně že mají šanci mít vlastní děti,tak nevím,o čem tady chceš pořád diskutovat!!Víš kolikrát ty jsi potratila a ani o tom nevíš??Zkus se dumat touhle otázkou a tady už dej pokoj 😠

crca
24. okt 2011

@lenceslava to jo,ale to už se nepovažuje za katolíka,křesťana.....,ale za fanatika s vymytým mozkem 😉

lenceslava
24. okt 2011

@mesiacik2 Ty jsi nám tímhle tématem prostě chtěla říct že přesto že moc toužíme po dětěch jsme vlastně vražedkyně.

eicka1b
24. okt 2011

ta zenska je zazrak 😀 normalne som vytocena, a to som si v klude hladala infos. ze ona chce diskutovat 😀 na zaciatku nas tu oznaci pomaly za vrahov a to nazyva diskusiou 😀 ozaj nekompletna to osoba

katti77
24. okt 2011

@mesiacik2 ty vela veci nechapes, ale nevadi, pre mna je problem len to ked niekto ako ty sudi ludi a pri tom nic o tom nevie... a pre mna za mna si maj aj 20 deti, ale nestaraj sa o to ako ja budem mat to jedno jedine, ktore hadam raz mat budem...

mesiacik2
autor
24. okt 2011

@kawicka konecne niekto kto ma rovno neposiela do r...i Dakujem-velka zmena. Vies kazda zena tuzi byt matkou- skor ci neskor. Niektore jednoducho nemozu a nebudu moct nikdy-to je kruta realita. Ja som za Bozi plan- ak to ma byt-pride to normalne-ved tak nas stvoril, ak to nema byt-ma pre mna nieco ine-niekoho ineho. Ja viem ze je to tazke pretezke ked clovek chce a telo nie a nie dat zivot-ved na to nemusim take veci zazit-vsak mam aj nejake IQ a EQ-prosim nerobte zo mna stupidu! Len ci to umele snazenie stoji naozaj za to- stoji to vela penazi, stresy, bolesti, zufanie... plus zivoty inych deti (mrazacikov) ktore nedostanu sancu. To moj nazor a asi uz je cas to tu ukoncit-ved povedala som co som chcela povedat. Dakujem za nazor aj respekt. Pekny den

henulienka
24. okt 2011

@petuska123 súhlasím so zamknutím tejto témy, kým tu nejaká maminka čakateľka po X rokoch snaženia sa a následnom IVF nepotratí - tak sa rozčúli ...

Nemám problém prijať iný názor, ale nenávidím fanatikov, ktorý ten svoj vnucujú ostatným... Možno zmysel založenia tejto témy nebol až taký zlý ako zle vypálil, len aj autorka by si mohla uvedomiť, do akej citlivej témy zabŕda... 😒

martinjasen
24. okt 2011

Uzamykam temu, kvoli vzajomnej nevrazivosti. Zatial docasne, o znovuotvorenie ma najskor mozete poziadat o tyzden 31.10.2011. Ak sa to bude opakovat temu uzamknem natrvalo.

Asmira Team

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre