Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Súhlasite, aby na Slovensku existovala len jedna zdravotná poisťovňa?

ssisska
21. jan 2013

Ake mate skusenosti so Vseobecnou zdravotnou poistovnou?Suhlasite,aby ostala len tato jedna?

sissy27
21. jan 2013

nesúhlasím... nejde o skúsenosti s tou ktorou poisťovňou, ale nech ostane zachovaná možnosť výberu... potom môžeme zrušiť napr. všetky pumpy, súkromné zdravotnícke zariadenia, súkromných autodopravcov, a vlastne všetko, čo nie je štátne, zrušme...ak bude tá jediná štátna poisťovňa taká skvelá, tak sa do nej presunú všetci ľudia dobrovoľne a bude to, nie? ale prečo by sme to mali robiť nasilu?

titkovamiriam
21. jan 2013

nie nesuhlasím,každý monopol je na na prd-vid slovenska pošta 😠 😠 😠 😠

junovka
21. jan 2013

suhlasim...radsej jedna a poriadna!

abbie
21. jan 2013

nie, ale nepomoze sa stazovat ani na lamparni, takze tato otazka je dost zbytocna 😉

brnka
21. jan 2013

ani ja nesuhlasim, hlavne ked sa pozriem ako funguju statne institucie a zamestnanci v nich - napr. posta, socialna poistovna.......

trnka77
21. jan 2013

presne tak,firma-spoločnosť ,ktorá získa monopol sa cíti ako "pánboh"-Fico by mal vymyslieť iné právne kroky,aby zabraňovali súkromným poisťovňám žiť z naších peňazí ☹ 😠

lejlla
21. jan 2013

nie nesuhlasim

liwka
21. jan 2013

rovnako nesúhlasím a dúfam, že to ani neprejde....to, že si niekto zmyslel, že toto a toto urobím aj cez mŕtvoly, neznamená, že je to správne riešenie a najmä výhodné pre pacienta...keby tomu predchádzala odborná diskusia...oká, ale nie takto
ďalšia vec, už vyššie spomenutá- je monopolný systém...ten nie je výhodný nikdy a pre nikoho
a rýpavá rečnícka otázka: komu v skutočnosti bude potom patriť jediná zdravotka????

noname26
21. jan 2013

nesuhlasim, ale kedze vyhrala strana, ktoru som sice nevolila, ale vyhrala, musim sa podriadit. nepaci sa mi, ze ma oberaju o moznost vyberu, ani ze mi beru z mojho buduceho dochodku, ale co uz tak to je, ked som v mensine 😢

kristiii
21. jan 2013

tak ja osobne mám všzp aj moj syn a vždy som ju mala, či už na slovensku alebo v čechách a vždy som s ňou bola spokojná, nemala som žiaden problém ale z princípu nie som za jednu poisťovňu, resp.monopol. Aj keď na druhej strane na slovensku nie je konkurencia bohvieaká, myslím čo sa týka nejakého konkurenčného boja a pod. takže vo všeobecnosti je to podla mňa aj dosť jedno.

livia341
21. jan 2013

Nesúhlasím...

didi44
21. jan 2013

..suhlasim...momentalne je to obchod so zdravim, kde peniaze namiesto do zdravia idu do vrecak sukromnych poistovni, a zisky plunu k vyrobcom liekov testovanych na pacientoch...zisk je zisk..a tu nejde o ludi...Uz davno mala byt len statna zdravotna poistovna..

kaja01
21. jan 2013

Tu sa nejedná či bude jedna alebo viac poisťovní. Je choré aby súkromná spoločnosť tvorila zisk z peňazí, ktoré je zamestnanec/firma povinný zaplatiť na zdravotné poistenie a žiaden zákon jej neprikazuje koľko z peňazí ktoré vyberie má poskytnúť na úhradu za zdravotnú starostlivosť a koľko si nechá. Súkromné zdravotné poisťovne by mali poskytovať len služby mimo povinnej zdravotnej starostlivosti.

kacusik69
21. jan 2013

nesuhlasim a rozhodne nie s VsZP...

nice202
21. jan 2013

V ziadnom pripade! Clovek ma mat pravo volby a nie to, co mi bude diktovat stat.

maznacik007
21. jan 2013

kedze mam dost skusenosti s liecbou na SVK tak som jednoznacne za jednu statnu ZP a potom moznosti pripoistenia nadstandardu .... ak niekto chce...
mam pomerne zle skusenosti so sukromnou poistovnou, a stretla som sa s viacerymi co mali podobne zle skusenosti najma rodicia s babenkami co potrebovali narocnejsiu liecbu, prip. schvalovanie onko liecby, atd... ti co sme v sukromnej tak omnoho dlhsie cakacie lehoty, natahovacky, strasna byrokracia, ti co mali vseobecku tak to mali v pohode....

iwet7
21. jan 2013

nie nesuhlasim, uz len ta predstava, ze zijes v demokratickom state a nemozes si vybrat....monopol nic dobre neprinesie, akurat si bude moct diktovat podmienky, lebo vsak kde inde by poistenci isli....

lea641981
21. jan 2013

ja neviem 😢 bordel je tu aj tam

andy03
21. jan 2013

velky nesuhlas...niektore krajiny to maju tak zavedene ale ja mam dojem ze u nas to je len koli tomu aby sa peniazky sypali do statnej pokladne a potom z tej pokladne do niektorych penazenok....ale skoda slov o tom...

vinifred
21. jan 2013

..neverím ani jednej,tak mi je to fuk..aj tak tu nejde o ľudí,ale len o tom,aby sa sypalo vyvoleným.. 😠

bbtina
21. jan 2013

NIE. A to by už čo bolo takýto monopol

sisaha
21. jan 2013

nesuhlasim... a ono ten zmienovany zisk, ktory ide do vrecak sukromnikov...Hadam si nikto naivne nemysli, ze zo statnej pojdu vsetky peniaze tam kde maju? Otvorte oci, zijeme na Slovensku, nie v Nemecku, Svajciarsku, ani Norsku, alebo Dansku... Velmi sa mi paci tento clanok... http://makatura.blog.sme.sk/c/318589/Krajina-kd...

denisafono
21. jan 2013

NESUHLASIM, lebo pracujem v zdravotnej poistovni a nie vo Vseobecnej. 😀

radlinka
21. jan 2013

jednoznacne NIE. 🙄

dominika1988
21. jan 2013

v ziadnom pripade...nepaci sa mi predstava, ze v pripade problemov nebudem mat na vyber 😖 😖

trish31
21. jan 2013

Haha zeny lebo Vseobecna zdravotna poistovna nezije z Vasich penazi 😀 A ked bude jedna zdravotna poistovna,nebude zit z Vasich penazi ale vsetko sa v nasom zdravotnictve otoci ako sibnutim carovneho prutika....Zobudte sa a neverte tomu komunistickemu pakovi,ktory chce jednu zdravotnu poistovnu len preto,aby si opat raz nahrabal....Prehral na medzinarodnom sude a stale Vam to nestaci?Hahaha... 😀

ivett1
21. jan 2013

ak by zostala len jedna ... ok...len nech si už láskavo "nemusí vytvárať zisk".... čo je to za hovadinu, aby si "súkromníci" resp. "neštátne " poisťovne vytvárali zisk z povinných odvodov, ktoré stanovuje zákon... nech si odvedú zisk z tých "nadštandardov", ktoré majú v ponuke a ktoré si musíme doplácať ... možno, keď bude len jedna ZP, nájdu sa aj peniažky pre ťažko chorých a nebudeme musieť robiť "zbierky" a platiť si už za všetko, tak ako je to teraz 😝 ...

zoyuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evening_star
21. jan 2013

Nesúhlasím - po prvé je to monopol a po druhé štát to bude stáť miliardy, a my už skutočne ako keby sme na nič iné nepotrebovali peniaze, teraz len Grékom dávať a spájať poisťovne. Hlavne že učitelia robia za minimum a benzín je najdrahší v Európe.

plegomazin
21. jan 2013

Nesúhlasím, nakoľko sme Dopravná zdravotná služba a sú za tým skúsenosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli