• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

21. októbra 2016 
ahojte ...
Ja by som chcela chlapčeka a dievčatko ... Tomáš a Tamara = Tomi a Tami
13. dec 2005 o 11:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mne sa z chlapcenskych mien paci LUKAS, SAMUEL a z dievcenskych ani netusim, je ich tak vela peknych, ze to budem asi riesit az ked budem uz tehotn :slight_smile:)
13. dec 2005 o 11:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
katka_g, a potom este Timoteja a mate aj Timi :grinning:
rozmyslam, ake meno by mohlo byt pre Tumi a Temi :wink:
13. dec 2005 o 11:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
xixixxxx ak by sa pritrafil ešte jeden chlapček, tak bude Timi, dík za tip!! :slight_smile:
13. dec 2005 o 11:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne sa páči pre chlapca meno Matej alebo Jakub
a pre dievča Barbora
o 2 roky možno budem mať iný názor.
Myslím si, že to tak trochu závisí aj od "módy". Jednu dobu leteli mená ako Natália, Klaudia, Kristína...
13. dec 2005 o 14:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a mne sa pacia mena:

pre chlapčeka: Adam, Oliver, Eduard, Igor......velmi ich nie je....manželovi sa páči veľmi meno Andrej....chichi...neviem prečo.....ale jednoducho Andrej.......ale mne nieeeeeee :wink:

pre dievčatko: Ela, Ema, Emília, Adela, Anita, Anna, Aneta, Paulína, Petronela....... :grinning:
13. dec 2005 o 15:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moji favoriti su:

pre dievcatko: Leonie, Lara, Loana, Sophia.....a velmi sa mi paci, ale neviem, ci by som ho mojej dcerke dala: Zaira

no a pre chlapceka: Maximilian(Max), Michael, Tobias...

Neviete nejake pekne dievcenske meno na Z? Okrem Zuzana, Zoe a Zita :wink:
13. dec 2005 o 16:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
leonie, ZORA, najlepsie s priezviskom Ranna :grinning:
Z tych momentalne "slavnych" - Zlatica, Zdenka
dalej tu:
http://www.sined.sk/meno/index.php?file=show_name&table=zenske&first_row=z_meno&letter=Z
13. dec 2005 o 17:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
leonie, náš retriever sa volá Max :slight_smile: :wink:
13. dec 2005 o 18:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte dievcence :grinning: mne sa pre chlapca paci alex, dievcatku som vzdy chcela dat meno sara, ale v poslednej dobe sa mi paci aurora... ale na rozmyslanie mam este dost casu...
13. dec 2005 o 18:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne sa tiez pacilo Sara, ale furt k tomu mal ktosi pripomienky, takze pre dievcatko Vanessa alebo Emma, aj ked neviem,musim este zvazit,ci sa to bude hodit k priezvisku. pre chlapca zatial neviem,mozno Adam, Matus, David.Pacia sa mi aj nase mena,ale nechcem,aby sa deti volali po nas.
14. dec 2005 o 07:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
adkag, ani ja by som určite nechcela dať mojim deťom tie isté mená, aké máme my. A tiež dám zrejme úplne iné mená, aké máme v našej rodine. Hlavné ale je to, aby sa tieto mená páčili vám obom. :wink:
14. dec 2005 o 09:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...ahojte...
...este sice babetko necakame, ale mena uz vyberame s manzelom teraz..mne sa ich paci vela, len k priezvsku Novakova skoro nic nejde...sa mi pacia skor tie cudzie typu Sara, Sofia a pod...ale to k priezvisku vobec nejde...skuste poradit..
14. dec 2005 o 09:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...ahojte...
...este sice babetko necakame, ale mena uz vyberame s manzelom teraz..mne sa ich paci vela, len k priezvsku Novak, Novakova skoro nic nejde...sa mi pacia skor tie cudzie typu Sara, Sofia a pod...ale to k priezvisku vobec nejde...skuste poradit..
14. dec 2005 o 09:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ikke,
vdaka za typ, ale ja zijem vzahranici a nemyslim, ze by Nemci vedeli vyslovit a pochopit meno Zlatica :confounded: :grinning: :grinning: :grinning:

tilly,
:grinning: :grinning: :grinning: , no ja fakt neviem...keby k tomu doslo, ze by sme dali meno Max, tak by ma nehnevalo, ze i vas pes sa tak vola :grinning: :grinning:

sarianah,
nic si z toho nerob, casom Ta urcite napadne to spravne meno, ktore sa Ti bude pacit a aj hodit sa bude
:wink: ...Mohla by som Ti tu teraz zacat vymenovavat, ale zalezi len a len na vas! Tak vam aspon drzim palce :slight_smile:

Co poviete na meno Rita?
14. dec 2005 o 10:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
leonie, to je dobre, lebo on je pekný a múdry, ale tak pre seba, robí si to, čo sám uzná za vhodné :wink:
14. dec 2005 o 10:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sarianah: no tak nakoniec pri svojom priezvisku skoncite s menami typu: Peter, Maria, Juraj, lebo k Novak/ova sa asi fakt cudzie mena velmi nehodia... Este tak Sofia Novak by sa dalo, ale Sofia Novakova, hm, to asi nie .
14. dec 2005 o 10:41  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Sarianah: mne sa paci napr. Nina Novakova, Natalia Novakova, Stela Novakova a pre chlapca vsetky mena co teraz letia sa hodia ako Lukas Novak, Samuel Novak, ...
Co myslis?
14. dec 2005 o 10:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tilly :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2005 o 11:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...dakujem vam dakujem...som vedela ze vy nieco vymyslite.. :wink: ...
..priezvisko jak za trest...ale myslim ze sa celkom zmierim s menami ako Laura pre dievca a Simon pre chlapca...uz len aby to manzel odsuhlasil... :slight_smile: :grinning: ...aaale kym budeme mat babetko tak to mozno este aj 3 x zmenim, ale toto su zatial favoriti, ale aj tak dakujem... :slight_smile: ..idem obedovat, majte sa maminy..ahojte
14. dec 2005 o 11:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
leonie, tak potom ma napada este Zara ... aj ked, neviem ci su mena na Z zrovna vhodne do nemeckeho prostredia. ci z toho nebude nakoniec nejaka cucana, coe a cita alebo cara :grinning: :wink:

jana711, na slovensku by som sa meno aurora asi neodvazila dat... mne to evokuje nieco ine, nez male, vonavucke babatko, alebo krasnu stihlu dlhonohu slecnu :wink:
14. dec 2005 o 14:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ako tak na to pozerám, mal by sa prepísať slovenský kalendár... :wink: toľko exotických mien. ale vážne ženušky,prečo také extra mená?

ja viem, je to móda, ale predsa...veď aj slovenské mená sú krásne a hlavne človek potom nerozmýšľa nad tým, prečo sa niekto volá Sečbastian bez dĺžňa, Vanessa s dvoma s, Tobias, Alex ale nie Alexander,... neberte to ako útok, ale príde mi to akoby sme sa silou mocou snažili hádzať k tým našim írečitým priezviskám čo najvýnimočnejšie mená. nie som nijaký slovakofil, ale keď som sa tu už raz narodila a mám to tu rada, tak prečo hľadať všelijaké krkolomné mená... aj mne sa páčia zahraničné mená - napríklad Šárka, Sarah, Jane, Gilbert - ale ani vo sne by som ich nedala svojmu dieťaťu. a len tak medzi nami - za chvíľku bude mať decko výnimočné a netuctové meno ak bude - čo ja viem - janka.... :dizzy_face:
14. dec 2005 o 14:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ikke,
vdaka za napad,ani som nevedela, ze Zara je meno. Je velmi pekne, ale v nemecku je retaz modnych obchodov "ZARA" :angry: a presne ako hovoris: z sa vyslovuje ako c, no a Cara nieje prave moj sen :frowning2: ...to uz sa zas podoba na Sarah :grinning: )
...neznasam, ked tam musim diktovat moje meno-oni su zyvknuti pisat Zusanna, Susanna, Susanne,....no ale ZUZANA???? Nenapisu ani za svet bez chyby, no a este ked sa ma k tomu opytaju, ci sa to pise ako "cucana", tak ma ide fakt slak trafit :angry: :angry: :angry: ...no co narobim...Po svadbe uz aspon kvoli priezvisku nebudu zabrdat(kedze tam ani to "slavne" -ova nemaju)...
Moj priatel hovorieva, ze mam velmi pekne, vynimocne meno(co sa tyka pisania)...pcheeee, ze vraj vynimocne-nech sa skoci pozriet na Slovensko :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2005 o 15:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne sa najviac páčia slovenské mená, žiadna exotika, chlapčenské: Martin, Peter a Tomáš a dievčenské ešte neviem, to vymyslím neskôr - veľmi by som chcela dievčatko :slight_smile:
14. dec 2005 o 15:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nsoci, presne tak. moja 8-rocna neter je Jana a je to jedina Jana v rocniku... ktovie, ci nie aj na celej skole :grinning:

leonie, ja som inak medzi nami Terezia s dlhym druhym eee samozrejme :slight_smile: , tu v Holandsku mi vzdy napisu bud Theresia alebo Teresia :sweat_smile: ale mne to zas az tak nevadi, niekedy si Theresa pisem aj dobrovolne :wink:

ono je to tak, slovenske pary hladaju exoticke mena, no a my, zmiesane manzelstvo, zas hladame take mena, co sa budu v oboch krajinach aspon pisat rovnako :slight_smile: si neviem predstavit mojich rodicov, ako by volali moje dieta-ich vnuca, keby malo meno ako moji holandski synovci - Thijmen a Timpe. na svadbe som to nasim musela napisat na papierik a este im to aj tak asi tak kazdu polhodinu predcitavat, aby si to zapamatali :grinning: a tiez si neviem predstavit svokrovcov, co by narobili s takym Rastislavom, Vierou, alebo dnesnou oslavenkynou Bronislavou :grinning:
14. dec 2005 o 15:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...meno pre vase babetko... http://www.sined.sk/meno/index.php
..je tam vsetko mozne, aj slovenske aj zahranicne mena...
..a este jeden, tu su kalendare rozne,take ze lunarne a podobne..
http://www.calendar.sk/searchname.php?fLang=sk
14. dec 2005 o 16:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nsoci a evita - úplne s vami súhlasím. Slovenské mená sú veľmi pekné. Keď už niekto zo SR býva v zahraničí a nechce svojmu dieťaťu komplikovať život napr. na tých úradoch, tak to je podľa mňa v pohode dať im také mená, aké sa dávajú v danej krajine alebo to aspoň nejak skombinovať, ako píše ikke.
Naozaj aj zahraničné mená sú pekné, ale.... Buďme hrdé aj na naše krásne ľúbozvučné mená :wink:
15. dec 2005 o 09:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
juliam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. dec 2005 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojky no mne sa pre dievcatko paci velmi meno Wanda a xlapceka uz mame 3 rocneho Davidka :wink: .ps:leonie co hovoris na meno Zana?
15. dec 2005 o 17:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alebo Zina?... :sweat_smile:
16. dec 2005 o 11:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok