Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

maggie2
31. okt 2010

@monuska_9 Alira a Nyla sú mi úplne vzdialené mená, nič mi nehovoria, jeho nositeľky si predstavujem skôr ako dievčatá s tmavšou pleťou, kdekoľvek na svete.

monuska_9
31. okt 2010

aj ja si pri nich predstavujem dievcata s tmavsou pletou preto sa mi tak pacia 🙂

marryaa
31. okt 2010

@maggie2,no to meno Alessia Alsen je velmi pekne 😉 nie nahodou sa aj moja dcera Alessia vola. 😉

maggie2
31. okt 2010

@marryaa 🙂

halashica
31. okt 2010

my máme pre dievčatko mená dohodnuté už dávno - Kristína Mia...pre chlapca je to ťažšie - tam máme 3 alternatívy: Alan Timotej, Oliver Michal alebo Benjamín Zsolt, takže z týchto alternatív ocko vyberie, keď uvidí bábo... 😎

maggie2
31. okt 2010

@halashica a nechceli by ste tie mená prehodiť? Kristína Mia znie trochu krkolomne, Mia Kristína je zvukomalebnejšia. Takisto Alan Timotej je také... Timotej Alan znie lepšie. Oliver Michal absolútne sa k sebe nehodia a Benjamín Zsolt... znie naozaj divne. Ale neuraz sa prosím je to len môj názor, ktorý Ti môže byť ľahostajný, myslím to len dobre, aby si detičkám nesťažila život...

monuska_9
31. okt 2010

@halashica ja som za Alana, moj otec a brat su Allanovia - krasne meno

marcelkatt
31. okt 2010

My máme Erika prvého synčeka a druhý bude Patrik 😉

halashica
31. okt 2010

@maggie2 Kristína je u nás rodinné generačné meno, musí byť prvé a pre nás to znamená "Kristína moja" 🙂) náš prvý syn sa volá Andrej Štefan, čo sa k sebe tiež nehodí, ale bol to rodinný kompromis...tak ako aj ostatné mená sú kompromisy...u nás je dôležité prvé meno 🙂 sme slovensko maďarsko pomiešaná rodina - a mená sa nám museli hodiť k priezvisku, čo sa hodia 🙂

denne73
31. okt 2010

@maggie2 ahoj ja sa tiež neviem rozhodnuť. Čakáme vytúžené dievčatko a vybrala som meno Nella. No ja sa veeelmi nudim a behala som po nete a našla som link na numerologiu mena. No a tam nám vyšlo že kombinácia Nella Babejova veru nič moc. Tak som to skusila zmeniť na Nelly a to ušlo. ja neviem Nella?? Nelly? Rozmýšlam aj nad tým ako sa bude predstavovať ked bude mať 45 Nelly?? nebude to znieť zvlaštne??? 😉 😉 😉 😉 : Joj asi vela premýšlam 😉

anjelicek26
31. okt 2010

@halashica - maggie2 ti dobre radi... to iste si myslim aj ja... a Benjamin Zsolt fakt nie, hocico, ale toto sa k sebe absolutne nehodi 😖

maggie2
31. okt 2010

@halashica Lenže meno Mia neznamená "moja" je to ekvivalent, skrátená podoba mena Maria (Mária). Andrej Štefan sa k sebe hodí, pretože obe mená sú rovnako trradičné, rovnako vžité, znejú pri sebe rovnocenne a vzájomne sa nerušia. Keďže ako píšeš ste pomiešaná rodina, rozumiem už i preferencii mena Zsolt. Skúste k nemu teda niečo čo zvukovo s týmto menom ladí - Benjamín neznie ideálne v tomto spojení, priam pitoreskne.

halashica
31. okt 2010

@anjelicek26 dve mená sú len v rodnom liste a úradných dokumentoch, používame len prvé meno, resp.zdrobneliny kombinácie oboch mien...a môj muž sa volá Zsolt a narodil sa na Benjamína, kedy sa má aj naše druhé bábo narodiť 🙂 Ja osobne som za Alana T., ale uvidíme, ako sa rozhodnú chlapi...

halashica
31. okt 2010

@maggie2 použitie v praxi: Andrej Š. + priezvisko, Alan T., Oliver M., Benjamín Z., Kristína M., Mia je po taliansky moja 🙂

anjelicek26
31. okt 2010

@halashica - a fakt musite mat "rodinne" mena, teda po pribuznych ci po otcovi, ci po dni, kedy sa narodil? Toto ma vazne nikdy nenapadlo 🤐 Je to pre vas take dolezite? Meno pre dieta ma byt individualne... podla mna... nie, ze zakricim meno a otoci sa dedo, otec, syn... akoze rodinny kompromis, asi by ma prekotilo... ved je to MOJE dieta, nie ich... ale asi sa to v urcitych situaciach lahsie povie, ako urobi... u nas som pre obe deti vyberala mena ja, drahy len povedal paci/nepaci a nakoniec sme sa zhodli... rodine sme prezentovali az babätko z hotovym menom...

annie13
31. okt 2010

my sme vzdy chceli
Lucas a Nela
a nakoniec mame Branka a Vikinku 😀

halashica
31. okt 2010

@anjelicek26 ja to neberiem ako niečo dajme tomu bigotné, alebo staromódne, tieto mená sme s mužom dohodli...spolu a spolu sme vymýšľali zdrobneliny a prezývky 🙂 kedysi som tiež o všeličom rozhodovala sama a ocko povedal, že ok, ale ako sme sa rozviedli a znovu k sebe vrátili, tak fakt všetko robíme spolu 🙂)) aj keď ja som podotkla, že mená by som mala vyberať ja, keďže on "dodá"priezvisko 😀

maggie2
31. okt 2010

@denne73 Veľa premýšľaš to je pravda 😉 a to i treba.

Nele, Nela, Nelia, Nella sú všetko skrátené formy mena Cornelia. (Nie z Petronela - toto meno je z Talianska pochádzajúca zdrobnená forma latinského mena Petronia)

Nelli a Nelly sú takisto krátené ekvivalenty mena Cornelia ale takisto ich niekto považuje za odvodené z mien Elli, Helene, Eleonore, Ellen, Eleanor, Helen.

Na numerológiu veľmi neverím, pre mňa je dôležitý vnútorný pocit ako to meno pri vyslovovaní-počutí zneje. Máš pravdu čo sa týka obáv do budúcnosti v súvislosti s Nelly, pokiaľ ide o dospelý vek dieťaťa... Čo Ti poradiť?

halashica
31. okt 2010

ale zase baby, nie je to až také zlé ako Kevin László Marhefka, nie? 🙂 sorry, Kevin 😅

denne73
31. okt 2010

@maggie2 😉 😉 😉 😉 . no nejako už rozhodneme. Potom ťa budem info 😉 😉 😉 😉

maggie2
31. okt 2010

@halashica Ja viem, že mia je po taliansky moja. Ale hovoríme o menách a keď dáš dieťaťu meno Mia je to meno a nie talianske slovko .

maggie2
31. okt 2010

@halashica chúďatko dieťa ten Kevin László...😝

anjelicek26
31. okt 2010

@halashica - nic nie je horsie ako Kevin, to je teda fakt 😝 😝

halashica
31. okt 2010

@maggie2 dovolím si nesúhlasiť, ale je to tvoj názor...každý to chápe ináč, pre nás by to bola vysnívaná "moja", pre nezainteresovaného skrátená podoba mena Mária - čo je aj Ria a iné 🙂 to máš ako Lilly - pre niekoho meno, pre mňa kvet 🙂 pre nás má každé z vybratých mien osobitný význam...ktorý možno nie každý pochopí, alebo chce pochopiť

halashica
31. okt 2010

@anjelicek26 ešte Winnetou Lakatoš možno 🙂 a fakt existuje 😝

abbey1
31. okt 2010

@lubinka26 Budem sebecká a presviedčať ťa,že Zara je úžasné meno.Nám sa tiež veľmi nehodí k priezvisku,ale veľmi to neriešim.Ľudia sa väčšinou nazývajú krstnými menami a hlavne dievčatá v dospelosti aj tak väčšinou končia s iným priezviskom a tiež si nevyberajú drahého podľa priezviska.Angličtina je väčšia polovica môjho života,a tak máme 2 mená-moje srdcovky.

abbey1
31. okt 2010

@halashica Úplne chápem.Hlavne meno má sedieť k dieťatku a nie k priezvisku.Ja by som si neodpustila,keby som malej dala iné mená.s týmito som bola veľmi spätá a proste k nej sadnú.

maggie2
31. okt 2010

@anjelicek26 Meno Kevin nie je samo osebe zlé meno. Ale hrozne ho sprofanovali napr. i Východní Nemci po zjednotení Nemecka, toto meno bol dávané masovo, stalo sa typickým pre isté sociálne vrstvy a bohužiaľ je dnes spájané s chudobou a asociálmi, pričom v žiadnom prípade nemožno povedať , že je to vždy naozaj tak. Škoda, že to meno má takú zlú povesť.

maggie2
31. okt 2010

@halashica Pre mňa je Lilly nie kvet ale skrátená forma mena Elisabeth. Pozri, bolo by zvláštne volať Ruženu menom Ruža, ale na druhej strane nie je problém s menom Rose. Čiže je to o zvyku, a tak ako si napísala, každý to vníma po svojom.

anjelicek26
31. okt 2010

@maggie2 - no my "normalne" zijeme v Nemecku a toto meno je fakt ta najnizsia socialna trieda a naskakuje mi na zatylku husia koza, ked to pocujem... robili prieskum, ze ked sef ma na stole dva uuuplne rovnake zivotopisy a na jednom je Kevin a na druhom Thomas, ze 95% sefov si na pohovor pozvalo Thomasa.... meno je dolezite...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre