Ako dlho trvá otehotnieť po UPT?

lucinda115
21. feb 2019

Ahojte, chcela by som sa opytat zien , ktore tym uz presli alebo vedia o niekom na jednu vec. Ak som prekonala4.decembra 2018 potrat UPT( dovody su velmi osobne, byvaly partner bol agresor )v 7.tyzdni tehotenstva, kedy je mozne znova otehotniet? Lekari mi povedali,zeby som mala pockat pol roka . Menzes mi dosiel az teraz po 2 a pol mesiaci. , presnejsie 19.2.2019 aj to len taky 2- dnovy.Co si o tom myslite? Otehotneli ste aj skor? pripadne, ako ste sa citili? ako menzes? Nemam sa s kym o tom poradit tak preto touto cestou. Dakujem vam vopred.Otehotneli ste este po tom niekedy? Dakujem vam vopred za odpoved.Ospravedlnujem sa za gramaticke preklepy,ale pisem cez mobil.

beky1813
21. feb 2019

Pred 2,5 mesiacmi si bola tehotna s agresirim a teraz sa ponahlas otehotniet s novym chlapom? Daj si cas aspon pol roka

veronikaszabova
21. feb 2019

@lucinda115 2.5 mesiaca od potratu (na vlastnu ziadost) a uz rozmyslas o dalsom tehotenstve?? Rozum mi to neberie...
Kedy si potratila a chces dalsie, ok... beriem. Ale takto?

lucinda115
autor
21. feb 2019

@beky1813 Nie neponahlam, len ma to zaujima vo vseobecnosti, kedze jeden lekar mi povedal jednu vec a druhy zas cosi ine. Mala som casto bolesti ako pred menzesom,ale menzes nedochadzal az teraz po takmer 2 a pol mesiaci :(

lucinda115
autor
21. feb 2019

@veronikaszabova Nie nie, zle si ma pochopila, zaujima ma to vo vseobecnosti, kedze kazdy lekar mi vravi cosi ine. Mala som opakovane bolesti v podbrusku ako pred menzesom ale menzes nedochadzal, dokonca som bola na antibiotikach pre zapal. Zaujima ma to kvol izdravotnej stranke . Raz chcem byt mama .

lucinda115
autor
21. feb 2019

Dievcata, ak ste ma zle pochopili ,ak som to blbo napisala tak sa ospravedlnujem . Zaujima ma to hlavne kvoli buducnosti. Raz chcem byt mamou . Neviete o niekom kto podstupil UPT ci este niekedy otehotnela dotycna ?

lubik87
21. feb 2019

@lucinda115 určite nechaj telo oddychovať , kamoška mala doporučene začať skúšať po 3 plnom cyklu..čiže ty skúšaj až keď ti príde menštruácia aspoň 3/4 dní taká klasická ako si mala .stať sa pri umelom.preruseni mohlo čokoľvek možno už dieťa mať nebudeš a možno budeš plodná ako jabloň 🙂 v každom prípade držím palce nech si tehotná už s tým správnym mužom 🙂

lucinda115
autor
21. feb 2019

@lubik87 Dakujem ti za nazor 🙂 Snad to raz vyjde a bude to ono 🙂

lubik87
21. feb 2019

@beky1813 kamoška bola tiež na umelom prerušení od svojho ešte manžela ale.zila s iným.muzom.rok ...boli v rozvodovom konaní no chlap stále odkladal...no a otehotnela nedobrovoľne...stať sa môže čokoľvek hlavne keď je chlap agresor

lucinda115
autor
21. feb 2019

@lubik87 Rozumiem, to mi je luto.. :/ ..........nevies mala tazkosti po UPT ? zdravotne?

zizzinka
21. feb 2019

asi zalezi ako prebehlo to UPT, ci bez komplikacii, ja som potratila aj ked som nechcela a robili mi kyretaz, odvtedy preslo 3,5 mesiaca a este nie som tehotna, aj to prve sme pocali horko tazko... po cisteni mi doktor robil kontrolu, ujistil ma, ze je to OK, tak aj tebe by to mohli teoreticky povedat, len hovorim, neviem ako robia UPT

lucinda115
autor
21. feb 2019

@zizzinka chapem .. no ja som cakala od byvaleho vies... :/......a tiez to bolo take ku koncu ... neviem povedlai mi,ze prebehlo to bez komplikacii ale napr. mala som caste bolesti v podbrusku akoby na mna siel menzes,ale on prisiel az po 2 a pol mesiaci od zakroku. Tak neviem co si mysliet.

lubik87
21. feb 2019

@lucinda115 práve že nie veľmi rýchlo sa zotavila ....menzes prišiel.tiez asi až po dvoch mesiacoch a ona mavala silne kŕče v podbrušku..predsa to telo sa musí zahojiť dať dokopy...ak ti povedali že.je všetko v poriadku tak by to tak malo byť 🙂

lucinda115
autor
21. feb 2019

@lubik87 to je uplne ako o mne.. ak som dobre pochopila teraz ma noveho priatela, snazi saci ako?

lucinda115
autor
21. feb 2019

@lucinda115 Ano povedali,ze som ok ,ale neviem.. menzes dosiel mi po 2 a pol mesiaci ale taky slabucky.. ja mavam 3 az 4 dnovy, ale teraz trval tak 1 a pol dna.

zizzinka
21. feb 2019

@lucinda115 ja som dostala ms po 2 mesiacoch.... takze to je ok, a mala som aj mierne bolesti v maternici... a teraz tiez kramujem, a citim, ze ta maternica je taka citlivejsia akoby, viac ju citim, obcas ma nieco aj prepichne... ono to uz asi nebude ako bolo pred tym, kedze tam bolo tehotenstvo, aj potrat...

lucinda115
autor
21. feb 2019

@zizzinka Ty si prekonala tiez?? ale spontanny ci umely?

zizzinka
21. feb 2019

@lucinda115 zamlcany.... ja som potrat nechcela, priala som si, aby to dopadlo porodom, v 9tt. som zacala krvacat, plod sa v tele ale drzal, ale uz lekari videli, ze nie, nevyvija sa ako ma, srdiecko nebije, a tak mi museli urobit cistenie...

lucinda115
autor
21. feb 2019

@zizzinka Rozumiem.. to mi je velmi luto..ja som tiez potrat nechcela,ale okolnosti prinutili ..

0izidora0
21. feb 2019

@lucinda115 Poznám jednu, ktorá išla na potrat a za pol roka s tým istým partnerom, už dieťa chceli a otehotnela .Donosila,prečo to takto urobili nerozumiem dodnes. Tak áno otehotnela a donosila

skumavka
21. feb 2019

@lucinda115 ahoj, je mi ľúto, co prežívas. Cítim z tvojich riadkov, ze je to pre teba bolestná skúsenosť a myslím, ze je to prirodzené. Napriek tomu, ze si bola tehotná s nespravnym chlapom, ci dokonca mozno proti svojej vôli, ze si mala z toho obavy a ze si sa teda rozhodla tak ako si sa rozhodla, niekde v hlbke duše ti zrejme tehotenstvo / babo chýba. Je to pre nás zeny prirodzene. Casto aj po racionálne zdovodnenom a zrealizovanom UPT prichádza na zenu smutok a tazko opisatelny pocit prázdna. To je potom to pre okolie nepochopitelne prianie co najskôr opäť otehotnieť, zaplniť prázdno, co ostalo. Je to iracionálne, ale pudovo a programovo pochopitelne prežívanie a spracovavanie tejto situacie. Pretoze umele prerusenie tehotenstva / lepšie povedané ukončenie tehotenstva je proti základnému nastaveniu človeka / ženy. V case pred podstupenim UPT to moze mat zena výborne racionálne zdovodnene a napriek tomu po zakroku ju prekvapi ten smutok a prázdno. Plus sa tam primiesavaju obavy z moznych zdravotnych dôsledkov po zakroku a zena akoby az vtedy si silno uvedomí, ze ma v sebe túžbu stať sa matkou. Chcem tym povedať, ze ti rozumiem a ze tvoje prezivanie je prirodzené a treba si ho sama pred sebou priznať. Mozno by ti pomohlo prečítať si nieco o postabortivnom syndróme, pripadne pohľadať pomoc u niekoho, kto sa touto problematikou zaobera, prijať svoje pocity, spracovat svoje výčitky a odpustiť sama sebe. O tomto by sa malo hovoriť nahlas, aby ženy, ktore sa este len rozhoduju, mali aj svedectvo z opačnej strany a velmi dokladne zvážili tento krok. Tebe prajem co najskorsie uzdravenie telesne, duševné i citove.

zuzka2288
21. feb 2019

Vraj tak 4 mesiace treba pockat, kazdopadne kym nabehne normalna tetka. Keby, ze ste par co sa snazi tak potom chodte na to co najskor. Cas je vzdy nepriatel plodnosti.

lucinda115
autor
21. feb 2019

@skumavka Ani nevies ako velmi ti za tieto riadky a slova dakujem. Velmi si to vazim, ano citim sa presne tak ako o tom pises..

lucinda115
autor
21. feb 2019

@zuzka2288 tak ako potrat bol vykonany 4.decembra 2018 . Menzes mi dosiel az teraz 19.2.2019 . Celkovo od potratu su takmer 3 mesiace o chvilku. Lekati mi kazali pockat aspon pol roka. Co si o tom myslis*?

jarca1111
22. feb 2019

@lucinda115 ja som otehotnela po 8 mesiacoch snazenia sa..

zuzka2288
22. feb 2019

@lucinda115 Ja som mala spontanny, tak tiez asi po 2 mesiacoch nabehla tetka, asi po 4 sme sa zacali snazit, ale trvalo nam to 1.5 roka kym sme boli uspesni a dnes mame krasne babo. Pred tym potratom na druhy sup som otehotnela. Myslim, ze mozte ist o mesiac na to. Ak maternica nebude pripravena aj tak neotehotnies, ak bude moze sa to podarit. My sme sa s drahym osobne poznali asi 3 mesiace ked sme zacali pracovat na dietati (predtym sme si asi 3 mesiace pisali) takze je to individualne rozhodnutie, asi sme to chceli obaja tak sme nemali co riesit.

skumavka
22. feb 2019

@lucinda115 za malo, keby niečo, kľudne napíš IP. Prajem Ti, nech v tvojej duši čím skôr vyjde slnko.

janulienockanr
23. feb 2019

@lucinda115 mam známu ktorá postúpila UPT a teraz ma 3 deti.......

bobricek1979
23. feb 2019

@lucinda115 ajoj nedá sa mi neopytatt nedalo sa dietatko si nechat? Prepac ak som veľmi zvedavá

lucinda115
autor
23. feb 2019

@janulienockanr a po ako dlhom case po UPT sa jej podarilo nevies?

lucinda115
autor
23. feb 2019

@bobricek1979 neospravedlnuj sa... rodinne dovody plus on .. :( velm i zlozite,ak chces kludne napis spravu..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre