Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

soldi
7. aug 2012

@zuhana2 😀 😀 😀

monika92
7. aug 2012

@zuhana2 dvojicky vznikaju bud pri genetike v rodine ked maju dvojicky aleo nahodne ked sa
Podari

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 no uz je to samozrejme, ked ti to tu par zien omielalao....tvoj prispevok z 20.12.....tvrdi nieco ine....ze "2 vajecne vznikaju vniknutim 2 spermii do vajicka" nie do vajicok... 😉

soldi
7. aug 2012

@monika92 to je zase co za "mudrost"??? : bud genetikou, alebo nahodne.

to je presne ako to pohlavie, bud to bude chlapec, alebo dievca 😀 😀 😀

monika92
7. aug 2012

@soldi samozrejme ze si
Priznam...co
Ma ty ides poucovat??dovajicka vnikne vzdy len 1 spermia.. Pri 2 vajecnyh vnikne do 2 vajicok 2 spermie dokopy cize do kazdeho 1 spermia

sorciera24
7. aug 2012

@soldi tusim kaslem cele kino, aj telku....tu je vacsia sranda 😀

monika92
7. aug 2012

@sorciera24 naco
Ma chytas za slovicka??!!ked tak som to myslela ze do "vajicok"cize pri 2 vajecnych do 2 vajicok PREPAC ze som sa nevyjadrila presne vnikne do kazdej 1 spermia

monika92
7. aug 2012

@soldi to vobe neni to iste daj si prosim ta do googlu (neiem naco
Mas internet) ako vznikaju dvojcky a tam uvidis a precitas si ako vznikaju boze moj...bud to je genetikou alebo sa spermii podari dostatdo vajicka

janie80
7. aug 2012

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvojčata pisu, ze z jednej zygoty su jednovajecne dvojicky... Kvizova otazka: kolko spemii ju asi tak oplodnilo, ked zygota je len jedna? 😅

monika92
7. aug 2012

@soldi arogancii??ze ti nenapisem ci inej neodpisem?:D a preco by som mala...??!! To nni moja povinnost a nebudem tu citat 10 sprav naraz a vobec ma to nezaujima

kaja73
7. aug 2012

@soldi
@sorciera24 juj babyyyyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 to je sila a aj s tymi percentami-inak v mojej rodine je 75% ludi muzskeho pohlavia a sme pritom len styria.
To je ale matematicky zazrak 😀

soldi
7. aug 2012

@sorciera24 vsaak? so mnou tu uz cita aj manzel, ze aka zabava 😀

@monika92 jasne,monika, my sme vsetky blbe, len Ty si lietadielko 😉

proste pises hluposti, nemas argumenty a prekrucas kazde napisane slovo. v realnom zivote Ti to mozno prechadza, ale tu su tie slova napisane, a "co je psano, to je dano" takze sa z toho proste nevykrutis 🙂

sorciera24
7. aug 2012

@kaja73 pozooor, tie percenta si nemala pisat, lebo monika si bude mysliet, ze vravis o celej populacii 😀

molka
7. aug 2012

@monika92 ale ja by som predsa len chcela vedieť, čo sa pýtala aj vejula. Ako je možné, že pri oplodnení dvoch vajíčok v jeden deň, môže vzniknúť rôzne pohlavie? Veď podľa výpočtu krvi by v ten deň mohlo vzniknúť iba jedno pohlavie - buď dvaja chlapci alebo dve dievčatá. Ale ako je možné, že môže v jeden deň vzniknúť aj chlapec aj dievča?

kaja73
7. aug 2012

@molka to druhe dvojca je len chyba v systeme 😎

soldi
7. aug 2012

@monika92 "bud je to genetikou, alebo sa spermii podari dostat do vajicka.." cize je mozne mat dvojicky aj bez spermie vo vajicku??? 😕 😀 😀 😀

si aroganta pri interpretovani Tebe adresovanych prispevkov. ak nerozumies, co pisem, skusim pouzivat jednoduchsie slova 🙂

@janie80 myslim, ze monika pojem zygota v zivote nepocula 🙂 ale urcite Ti napise ake caka (Zygota) pohlavie 😀

@kaja73 to nie je mozne! vsak slovensko ma 5 mil obyvatelov! 😀 😀 😀

monika92
7. aug 2012

@soldi nemam sa z coho vykrutit presne ako som pisala su aj poloidenticke ..cize do 1 vajicka vniknu 2 spermie.. Trepete tu totalne blbosti ..smejeme sa tu vsetci na tom...ze z takej blbosti uz si hladate aj detail aby ste ma zosmiesnili ..:D no mne to je jedno vela mamiciek mi napisalo IP ze hladate aj detail na tom aby ste moju teoriu zosmiesnili..pritom uz ani pri teorii nejsme a ze z pomedzi tolko zien mi napise nejakych 5 a hada sa..je to smiesne

janie80
7. aug 2012

@soldi tak ma tato debata zaujala a zmiatla, az som si to radsej overila... 😅 Mozno sme prave vtedy vsetky na vyucovani chybali... 😅 😀

soldi
7. aug 2012

@monika92 zaujimave, ze Ti pise 70 zien denne a ani jedna sa Ta tu nezastala 😕 🙂

ano, moze sa stat, ze do jedneho vajicka vzniknu dve spermie, ale vacsinou sa to konci potratom. to bolo pisane aj v tom clanku, ze je to velmi vynimocne 😉
pred chvilou si ale tvrdila, ze si pisala ze dve spermie do dvoch vajicok a teraz zase pises nieco ine. 🙂

zuhana2
7. aug 2012

@soldi ja som mala tiez pocit, ze mam pouzivat jednoduche slova, preto som nenapisala slovo zygota, asi mame rovnaky nazor

monika92
7. aug 2012

@soldi dobre vies ako som to myslela...je to generikou alebo nahodou... Ze sa spermia dostane do vajicka prepac ysvetlim to deilovi...ked sa dostane 1 do vajicka a druha do druheho vzniknu dvojcky rozumies slovensky??ci este dementnejsie ci budes ma chytat za kazde slovo??arogantna ze ti nenapisem na vsetky spravi??to neni moja povinnost si hlupa fakt..uplne detinska nevedela som ze v tvojom veku sa budes tak spravat uazat a ponizovat...no aj taki su..

soldi
7. aug 2012

@janie80 vypytaj si zdroj od moniky, stale pise o googli, ze tam pisu nieco ine,ale konkretny link nechce dat. mozno su nejake nove studie odkedy sme my studovali 😀

sorciera24
7. aug 2012

no, zienky, myslim, ze baba je jasna...3 dni stara registracia...chybaju zaklady biologie, jazykovedy, matematiky,lexikologie.....kedy to koncia tie prazdniny? 😎

janie80
7. aug 2012

@soldi je pravda, ze som studovala uz peknych par rockov dozadu... Ale aj moj link mi nasiel ujo Google... 😅

monika92
7. aug 2012

@soldi nepisem nic ine pisem ze je aj tento pripad a prepac ze som ti nenapisala cele..ze sa to konci potratom ... A povedala som uz ma to fakt nebavi..ze mam svoju stranku venujem sa tomu som aj na inyh a aj v okoli dokopy mi napise 70 zien ci uz tu ci inde .. Alebo menej..to neriesim

soldi
7. aug 2012

@monika92 myslis, ze ked ma budes urazat, ze tym nieco dosiahnes? a odkial vies, aky je moj vek? si si tipla podla fotky? a co ked nie je moja?

ok, ocividne nerozumies dhym slovam, takze este raz: arogantna pri interpretacii prispevkov, znamena v preklade, ze si z tych prispevkov vyberies len to, co sa Ti hodi 😉
nie to, ze neodpisujes na vsetky spravy 🙂

elise
7. aug 2012

je zaujimave čítať tuto debatu😀 k teme "ako na to ked chceme dievčatko" jednoducho podstupiť umele oplodnenie s "prepranim" spermii nositelmi genu Y a nechať spermie XY. IFV je spôsob kedy dokonca oplodnenie prebieha v petriho miske😀

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 vsak daj tu svoju stranku...chceme vidiet....

monika92
7. aug 2012

@sorciera24 nejsi drza??? Co si to dovolujes ja som zmaturovala davno a pracujem...taketo reci si odpust neviem co si to dovolujes

soldi
7. aug 2012

@sorciera24 neviem, neviem, mne to nepride ako pubertiacka. bodaj by, lebo mi je smutno pri myslienke, ze by takto pisala dospela zena.

@monika92 daj mi prosim Ta link na Tvoju stranku. chcela by som druhe dievcatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre