Ako povedať partnerovi, že je čas mať dieťa?

scarlet402
27. aug 2012

Ahojte,

chcela by som poradiť ako presvedčiť partnera že je čas na babo. Mám 28 on 31, spolu sme 10 rokov, myslím že je najlepší čas na dieťa. mame kde bývať, máme našetrené peniažky, všetko čo potrebujeme okrem dieťaťa. On sa zatial na tu temu moc baviť nechce ja mu zatial len tak naznačujem ked sme u znamych čo už maju deti ale mám pocit že sa tejto téme skôr vyhýba. Na rovinu to tiež nechcem povedať aby sa zas nezlakol, lebo nie je to v takej situácii že včera bolo neskoro ale tak potom čo všetko počúvam ako dlho môže trvať kým sa podarí otehotnieť si myslím že pomaly by sme sa mohli začať snažiť aby ak sa má vyskytnúť nejaká zdravotná prekážka bol čas ju riešiť, nechcem mať prvé dieťa po 35tke.... čo si o tom myslíte ako začať čo najšetrnejšie tuto tému? 😉 ako ste postupovali vy? nechcem aby si myslel že na neho tlačím.. častokrát si vysvetlí veci inak ako ich ja myslím...

materina_duska
27. aug 2012

Nechaj zapnutý notebook s touto stránkou, na tejto diskusii, na stole 🙂

luciferkax
27. aug 2012

Ahoj, myslím, že ináč, ako narovinu, sa spýtať nedá.. kedže on sám túto tému nezačne.. naše prvé bolo neplánované, ale u s druhým sme sa akotak zhodli, narovinu som povedala, že by som už chcela aj druhé, čo on na to. Povedal, že do konca leta počkáme a začíname :D :D:D v tomto veku by už bol najvyšší čas aj "pritlačiť", ved máte všetko, čo potrebujeete 🙂 🙂

hradnapani
27. aug 2012

@scarlet402 klobuk dole, ze ste sa za desat rokov este otvorene nerozpravali na tuto temu, Uprimne povedane, otvorenost je v partnerstve asi to najlepsie, ale chapem ta. Ja som zacala svojmu muzovi naznacovat v style "chcela by som byt jedneho dna mamou", "lekar mi odporucil uvazovat uz o dietati" a podobne. Ale teda u nas sme to riesili po roku znamosti. Takze skus pred nim hovorit najprv o svojich potrebach, pocitoch, ale aj dost otvorene... na nejake nejasne naznaky sa muzi nechytaju a tvaria, ze sa ich to netyka. A s 31 rocnym chlapom zase netreba hovorit ako s 13 vystrasenym pubosom, nie? uz je predsa velky...

strapco13
27. aug 2012

@scarlet402 ja som sa ho spytala, ked mi dochadzala antikoncepcia, ze ci si mam ist dat predpisat dalsiu alebo uz nie..a povedal, ze uz nie. Tak som sa spytala/preistotu/, ci mam kupit kondomy. Povedala ze nie. Po polroku som otehu.
Pri druhom sme sa nestihli porozpravat 😀 ...ale my sme sa uz davnejsie pred prvym tehu bavili o dietatku a chceli sme ho.
Cize..ak pouzivate nejaku ochranu...tak mu povedz, ze dosla a novu uz kupit nechces.
Ale najlepsie je sadnut si a priamo sa porozpravat..chlap nemusi pochopit naznaky. Navyse ak ste spolu tolko tak sa ho hadam nebojis.
Sprav dobru veceru, sadnite si porozpravajte sa. Povedz mu, ze tebe bilogicke hodinky uz tikaju a ze tuzis po spolocnom dietatku. A na rovinu sa ho spytaj, ze kedy by on chcel mat dietatko.

zuzka38
27. aug 2012

@scarlet402 s chlapmi na rovinu, aby si vedela na com si.. povedat mu, ze ti si babatko uz prajes a polozit mu otvorenu otazku kedy by xcel on dietatko? drzim velmi velmi palce..
my sme planovali neskor, ale stalo sa.. mozno keby sme dlhsie cakali, tak sa nedockam..

scarlet402
autor
27. aug 2012

dakujem za rady a podporu 🙂 nie že by som sa bála spýtať to nie len som chcela vedieť ako sa začína s takýmito témami či pomaly alebo šokovou terapiou 😀 lebo my sme sa doteraz o deťoch vobec nebavili nakoľko sme donedávna bývali obaja u svojich rodičov a tým bolo rozhodnuté. Dieťa bez toho aby sme mali zabezpečené bývanie neprichádzalo ani do uvahy. Je tomu rok čo spolu žijeme v spoločnej domácnosti, dovtedy sme mali názor že na deti je času dosť a vždy ked sme boli v prítomnosti detí sme sa zhodli že este nie. Ale posledný polrok to na mna akosi dolahlo a materinské city sa pomaly prebudili a nemyslím na nič iné 🙂. Máte pravdu nebudem teda chodiť okolo horúcej kaše a spýtam sa ho na rovinu ešte dnes 🙂. Držte palce 😉

bets
27. aug 2012

ja som sa s manzelom o predstavach rodiny bavila hned, ako sme zacali spolu chodit. ziadnu rodinu som vtedy neplanovala, boli sme studenti. ale z rozhovorov som potrebovala zistit, aky je to clovek, ako sa stavia k pripadnej rodine, vsimala som si jeho reakcie na cudzie deti a pod. chcela som ho dokladne spoznat, aby som vedela, ci ma zmysel investovat cas do vztahu. a potom ked prisiel ten cas (cca o 4 roky), stacilo vyslovit len tuzbu a vedela som, ze manzel bude len rad... ja som za otvoreny uprimny rozhovor. chlap, ktory sa boji tejto temy, by ma odradil. ja nechodim po spickach okolo muza, na rovinu poviem, co citim, po com tuzim, ake mam predstavy, co mi na nom vadi, co milujem atd. a ocakavam to ja od neho.

vonicka
27. aug 2012

Ja to poznam, cakala som 2.5 roka, skus najprv diplomaticky, ale zrejme neuspejes, podla toho co si napisala. Potom treba narovinu. U nas to bolo na dlhe lakte, naozaj. Uz som myslela, ze to proste fakt nema vyznam a rozum mi hovoril, ze s nim to proste nepojde. Nakoniec, ked uz bolo vyriesene byvanie a neviem co vsetko ine (nie az tak podstatne veci) tak som povedala narovinu, ze sa uz naozaj nema na co vyhovarat, lenze on sa stale vynasiel, tak som mu povedala "ok, mas 3 mesiace cas, potom ideme na to". Zadarilo sa nam po takych 4 mesiacoch neintenzivneho snazenia. Teraz je z dietata uplne hotovy a ja si z neho robim srandu, ze vidis o co si sa chcel pripravit 🙂 Drzim ti palce, uprimne

kveta
27. aug 2012

Desatrocny vztah bez poziadania o ruku a on sa vyhyba teme dieta.. uff.. mozno by bolo rozumne najskor prebrat, ci mate buducnost Vy dvaja ako par..

scarlet402
autor
27. aug 2012

@kveta tému svadba nepotrebujeme preberať v tom máme obaja jasno tu jednoducho nechceme.

scarlet402
autor
27. aug 2012

@vonicka dakujem pekne za podporu. No problém je aj v tom že som stále bola aj ja toho názoru že po deťoch moc netúžim ale hold situácia sa teraz zmenila 😕

moni244
27. aug 2012

@scarlet402 ahoj, u nás bol opačný problém. Partner chcel, ja nie. A keď sme sa nasťahovali do spoločného bytu na rovinu mi povedal, že už mám láskavo prestať brať antikoncepciu, že na čo chcem čakať, sme spolu dlho a už je čas. A ja som poslúchla a prvé bábo sa nám narodí v januári. A navyše mal taký výraz v tvári, ktorý jasne hovoril že odpor je márny. Takže ináč ako na rovinu to nepôjde.

marecek1
27. aug 2012

@scarlet402 určite na rovinu... sadnite si spolu, a povedz mu, čo chceš/cítiš, chlapi nevedia čítať medzi riadkami - držím palce, až je s tebou zajedno... a možno už večer začnete na bábätku pracovať 😝

evabb35
27. aug 2012

@scarlet402 Keď sa ma raz dieťa opýta, že podľa čoho spozná toho správneho partnera pre spoločný život, viem čo mu odpoviem....správneho partnera spoznáš podľa toho, že nemusíš vzťah riešiť - či už v diskusiách, či v psychologických, sexuologických príručkách...jednoducho aspoň tých prvých 10 rokov nebude treba nič riešiť. Lebo neustále brať ohľad na druhého partnera, neustále sa prispôsobovať jeho pocitom..to sa dá možno pokiaľ neprídu deti....potom to už vyčerpáva. Jednoducho partneri by sa mali navzájom aj všímať - reakcie a niečo si aj vedieť domyslieť. Aspoň po 10 rokoch by to partner už mal na tebe aj vidieť, že sa ti zmenil pohľad, správanie pri deťoch, lebo keď prídu deti tak veru nebude toľko času na rozhovory, vysvetľovanie a skúmanie, kedy je najvhodnejšia chvíľa pre rozhovor, aby si mu nejako neublížila, nevystrašila ho...budeš vyčerpaná a on to bude musieť vidieť na tebe....jednoducho máš vedľa seba chlapa, ktorý by mal niečo aj uniesť...aj keby si mu zatrúbila o polnoci pri uchu s tým, že už je čas na materstvo, tak by to mal zobrať normálne a neuraziť sa, neutiecť od strachu🙂 ....povedz mu to tak, ako to ty cítiš a svojimi slovami, vo chvíli, keď budeš ty chcieť sa na to opýtať.

momobobo
3. sep 2012

@scarlet402 ahoj tak ako si dopadla??? ja som riešila podobnú otázku a to preto , že my s manželom už máme dve detičky a vždy sme tvrdili, že stačí až pred letom ma pochytilo mať ešte jedno dieťa 😉 stále som zvažovala pre a proti a manželovu reakciu, ale keďže ma pozná vedel to sám ,že sa chystám na túto tému. Nechala som to trošku uležať po prvých náznakoch asi dva mesiace a teraz cez víkend keď šlo také krásne dievčatko okolo nás (máme dvoch chlapcov) som mu povedala že aj ja by som si také poprosila niekedy ešte 😀 a on ma svojou odpoveďou zaskočil že "som ti plne k dispozícií večer vyskúšame" 😉 tak som bola taká spokojná a aj sme vyskúšali mám síce neplodné dni ale aspoň viem že to myslí vážne aj on 😀

scarlet402
autor
4. sep 2012

@momobobo Ahoj myslím že dobre, povedala som že už je čas že to tak citim. Chvílu bolo ticho prišlo mi to ako 100 rokov i ked to netrvalo ani minutu a odpoved znela že dobre 🙂 ale sme sa dohodli že nie hned ale že našetríme nejaké peniažky a tak o rok sa začneme snažiť takže sme to uzavreli k spokojnosti oboch 😉

momobobo
4. sep 2012

@scarlet402 tak super vidíš ono chlapom treba jasnú otázku potom nám jasne odpovedia a hneď sme kľudnejšie 😉 držím palce 🙂

scarlet402
autor
4. sep 2012

@momobobo Dakujem 😉

lucka8787
10. nov 2014

Ahojte baby, ja zas mam problem draheho presvedčiť, ze uz by sme sa mohli zacat aj snazit o male...sme sice spolu rok a pol, ja mam 27 on 32, mame spolocny byt, ktory rekonstruujeme...naposledy sa vyjadril, ze az ked bude bytik hotovy, len ja by som chcela uz teraz....a uz mu tolko s touto temou pilim usi ze sa bojim ze nakoniec nebude chciet vobec...

mikema
10. nov 2014

@lucka8787 tak nepil usi, pockaj kym dorekonstrujete. Ci ako dlho to bude este trvat? Bud rada, ze neodmieta uplne, dal ti termin, ze po rekonstrukcii, tak ak to nie je o 10 rokov, tak sa tes 😀

lucka8787
11. nov 2014

@mikema Joooj no sak preto radšej uz cucim, 😀 nedavno mi rozpraval zazitky z porodu manzelky jeho kolegu....ale s takym nadsenim, ze som normalne zirala 😀

lucka8787
11. nov 2014

Byt mame tak na cca pol roka lebo cakame na peniazky... 😖

nasta55
11. nov 2014

@scarlet402 co to mate za vztah ked sa neviete rozpravat o takej veci my sa rozpravame o vsetkom co chceme nechceme, ja tomuto fakt nepochopim.

mikema
11. nov 2014

@lucka8787 Ah pol roka ubehne ako voda, ver mi! A bud rada, ze nebudes sa musiet tehotna stresovat s prerabanim. Ale inak ak chces zabit cas a dobre ho vyuzit, zacni sa trochu informovat, chod na preventivku, daj sa prezriet zenskym a povec mu, ake mas plany. Nechaj si zkontrolovat krv atd... Tym sa "zabavam" teraz ja a prisla som na to, ze by som teraz ani neotehotnela, aj keby som chcela. Si predstav... Takze mam teraz v klude bez stresu cas sa poliecit. A od januara sa pustim do toho. Aby mi cas presiel, spustila som predtehotensky plan: zdravsia strava, menej alkoholu, Sport.... Ked uz mam cas a moznost sa pripravit, tak chcem mojmu buducemu miminku ponuknut ciste zdrave telo, plne vitaminov a tym sa teraz zaoberam 😉 Skus to! 😉

lucka8787
11. nov 2014

Jeeej pekne si to napisala 🙂 mas pravdu veru...k doktorke idem 4 decembra, uz druhykrat v tomto roku, prave kvoli tomu ze ci som v poriadku ( robim v zdravotníctve, tam clovek nachyta vselico). Trosku ma ovplyvnuje aj okolie, lebo kazdy rozprava ze uz najvyssi cas, a co ked sa potom nebude darit a tak....ja som prave asi potrebovala pocut nieco take ako si napisala ty 😵 ja len dufam ze to s tym terminom mysli vazne....uz ma jeden takto vodil za nos....

lucka8787
11. nov 2014

@mikema a mozem sa spytat kvoli comu by sa ti teraz nedarilo? Napis do sukromnej....ale ak nechces nemusis....

lucia94
29. jan 2015

Dobry den. Ako mam povedat priatelovi ze je este cas na maleho potomka. Ked sa snazim mu to vysvetlit tak sa urazi alebo si mysli ze snim nechcem vobec babo. Ak mi poradite budem rada.

jankapo
29. jan 2015

@lucia94 mate na dietatko podmienky? kolko mate rokov? mate kde byvat? je priatel schopny vas zivit, aj sa vam venovat? mne to take pride, ze ked sa uraza, tak on je sam este babo :( v prvom rade by si sa ty ako buduca mamina mala na to citit....viem, nikdy sa na to neda celkom pripravit, ale ten vnutorny pocit nejaky spokojnosti by tam mal byt...pochybnosti pridu stale, ale slabe chvilky, my sme mali idealne podmienky a aj tak som mala bobky jak to zvladneme...ale aby na mna partner tlacil 😒 (kazdopadne, ja by som bez svadby ziadne babo nechcela....jemu by sa tiez nepacilo, kebyze ho tlacis do svadby 😝 ) Luci, laska si nekladie podmienky, to ze ty nie si stotoznena s myslienkou dietatka, vaznym zavazkom, tak nie je dovod sa urazat, dat pocitit ze ta ma menej rad, manipulovat s tvojimi citmi.... 😒

lucia94
29. jan 2015

Mame kde byvat aj obaja pracujeme a mame dobry prijem. Ved ja mu vzdy vravim naco urazas, ked ja sa este nato necitim. Strasne manipuluje citmy. Ma on teraz 25 a ja o par dni 21. Je schopny sa starat o rodinu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre