Ako sa to stalo, keď ste neplánovane - nechcene otehotneli?

sylwi23
2. júl 2016

Táto otázka mi vŕta v hlave lebo ja so po pôrode a riešime Ant. Mi máme prerušovanú metódu a sem tam kondóm... Je tu niekto kto neplánované otehotnel ak hej bolo to pri nejakej Ant.? Alebo podobnej metóde ako mám ja? Ja som vždy hneď otehotnela plánované. Otázka 4. Baby je u nás otvorená téma ak by došlo asi najskôr neplánované... Ja som nikdy nechápala tomu ako sa to môže stať ak si človek dáva pozor...Detičky mám relatívne dosť po sebe takže sama nemôžem povedať nakoľko je naša metóda spolahlivá, ale mám taký pocit, že asi teraz sa to dozviem kedže neplánujeme aj keď ja tú túžbu mám takú že srdce ánohlava nie🙂

moni244
2. júl 2016

načo zakladáš ďalšiu tému????? veď už to rozoberáš vo svojej prvej téme

suzzi7
2. júl 2016

Ahoj ja som brala ATB cca 7 rokov menila som pretože aj nesadli no túto poslednú som mala 2 roky tabletky som brala podctivo názov tuším Sunia alebo nejak tak mala som zdr problémy vela som pribrala a nevedeli sme s čoho tak vylučovacia metóda prišiel rad aj na ATB nebrala som ich týždeň priateľ už bývali dával pozor ani sa vtedy s prepáčením nespravil a za 2 mesiace mi dr oznámil že som tehotná momentálne som 7 mesiac 😊 a čo bola premna zázrak čo som ss cítila ako panna Mária 2dr mi vraveli že buď ťažko otehotiem alebo vôbec

suzzi7
2. júl 2016

Ahoj ja som brala ANT cca 7 rokov menila som pretože aj nesadli no túto poslednú som mala 2 roky tabletky som brala podctivo názov tuším Sunia alebo nejak tak mala som zdr problémy vela som pribrala a nevedeli sme s čoho tak vylučovacia metóda prišiel rad aj na ANT nebrala som ich týždeň priateľ už bývali dával pozor ani sa vtedy s prepáčením nespravil a za 2 mesiace mi dr oznámil že som tehotná momentálne som 7 mesiac 😊 a čo bola premna zázrak čo som ss cítila ako panna Mária 2dr mi vraveli že buď ťažko otehotiem alebo vôbec

maria1989
2. júl 2016

@suzzi7 prosím ťa, načo ti lekár dal antikoncepciu, keď si myslel, že nemôžeš otehotnieť?

sylwi23
autor
2. júl 2016

Vauu Suzzi tak to vase Bábo fakt muselo k Vám chcieť prísť krásne... gratulujem!čiže on tiež prerušoval čiže mimo teba ak som to správne pochopila a ty si otehotnela? Lebo v tom prípade je to naša metóda .... Držím moc palčeky nech sa bábenko dobre narodí a užívajte si to krásne obdobie a pôrod teš sa môj tretí bol doma a bol krásny. Inak ak by si hocičo ohladom pôrodu potrebovala pýtaj sa som tak trošku Doula a mám veľa dobrých rád aj pred pôrodom žial na Sr je veľa metód zakázaných a je to strašná škoda pre ženu aj bábo. Ja som rodila v zahraničí.... Držte sa!

moni244
2. júl 2016

@sylwi23 Doula? to je akože čo?

sylwi23
autor
2. júl 2016

toto je ina otázka aj keď podobna čim viac ľudi a názorov tým lepsie ... ak to niekomu vadí tak proste zrušte čaves

moni244
2. júl 2016

@sylwi23 ty si zvláštna osoba

sylwi23
autor
2. júl 2016

no to asi som ale nevidim na tom nic zle hlaven prosim neriesme inu diskusiu ako som sa pytala ja o tie mimo komentare nestojím. Akceptujem nazor takze kludne ma zruste ak vam moje témy dojdu prilis vsade ja som sa chcela len informovat skrze skusenoti viacero zien to je vsetko... Ale zodovednost nesiem aj tak sama, pa

14nunu10
2. júl 2016

😀😀😀😁😁😁😁😁😁😁😁😁😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂otázka za 100 bodov,pocuram sa zo zakladatelky 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😆😆😆😆

moni244
2. júl 2016

@sylwi23 hlavná vec, že o inej téme si začala sama 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@14nunu10 však je dobrá? tiež sa bavím 😀 😀 😀 😀

14nunu10
2. júl 2016

@moni244 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😃😃😃😃😃😃😃výborná 😁😁😁😁😁😄😄😄😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😆😆😆😆😃😃😃/jak u šibnutych na dvore 😝😝😝😝😆😆😆😃😃😃😃😄😄😁😁😁😁😁😁😄😄😃😃😃lepšie ako Buckovci 😁😁😁😁😁😄😄😄😄😄😂😂😂😂😂😂

moni244
2. júl 2016

@14nunu10 čítaš aj druhú jej tému?,

14nunu10
2. júl 2016

@moni244 nie preboha😄😄😄však mi stačí táto 😂😂😂😂

14nunu10
2. júl 2016

@moni244 toto sa hádam ani nedá 😁😁😁😁😁😄😄😄😄😄😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😆😆😆😆😆😃😃😃😃😃

moni244
2. júl 2016

@14nunu10 dá 😀 a to už má deti 😀

14nunu10
2. júl 2016

@moni244 kokso...To si asi niekto srandu robí..neverím že môže naozaj existovať takáto osoba😷😷😷😷😷povedz ze to nieje pravda 😁😁😁😁😁😁😁😁😁

moni244
2. júl 2016

@14nunu10 ja neviem, ale mám pocit, že je reálna, lebo je tu dlho registrovaná, dosť príspevkov v témach

14nunu10
2. júl 2016

@moni244 boh nás uchovaj ,amen 😦😮

maria1989
2. júl 2016

@14nunu10 no veď nás uchováva, keďže ľudia majú deti, ani nevedia ako 🙂

katka1981
2. júl 2016

@moni244, hahahahahahahaha a s velkym D hahahahaha. Mala som spoluziacku a v maturitnom rocniku mi hovori. Kati, ja som tak na 60 percent tehotna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

14nunu10
2. júl 2016

@maria1989 hmm,ani sa smiať,či plakať 😶😶ale pobavila nás 😀😀😀😄😄😄

sissy27
2. júl 2016

@sylwi23 čo ti poviem... Ľudia si dávajú pozor aj na prechode pre chodcov a aj tak ich auto zrazí... Ja neviem či si nejak viac vymeškala na hodinách biológie a ani Bravo ti nebolo dopriate na začiatku puberty, ale som myslela, že toto nie je pre dospelú ženu až taká záhada, že "ako sa to môže stať, keď si niekto dáva pozor"... Odporúčam doštudovať, skús sa aj svojho gynekológa spýtať, asi budeš prekvapená... Vieš, jediná 100%-ná ochrana pred tehotenstvom je nesexovať, všetko ostatné môže zlyhať... Aj keď s tým nesexovaním to asi nebude až taká istota, povráva sa o jednej pani, ktorej sa aj tak pošťastilo, ale bolo to už dávno 😅

sylwi23
autor
2. júl 2016

14nunu10 Uz tvoja fotka hovorí za teba🙂 Ja nebudem nic pisat lebo je to úbohé... Vôbec ste nepochopili moju otázku. Nemá to nic spolocne s hodinou na Biológii.... Ty kokos ja uz nikdy nikdy nejdem na ziadne fórum lebo ludia su zial..... Prajem Vám nech sa Vám darí....A dúfam, ze ti niekedy moja otázka naozaj docvakne..... takze píste si co chcete ste inak strasne milé osoby vauuuu 🙂 🙂 🙂 🙂

suzzi7
2. júl 2016

@maria1989 antikoncepcia nieje len nato nikdy som ju nebrala za účelom aby som zabránila otehotneniu mala som gyn problémy kvôli tomu som ju brala

sylwi23
autor
2. júl 2016

Ja som sa tu preto pytala lebo zas ja ju nemozem zo zdravotnych dôvodov a zaujmalo ma kolko ludi tu otehotnelo metodou ktoru praktikujem alebo inou nehormonalnou v podstate ma zaujmalo ako k tomu môze dosjt ked sa clovek aj chrani ja nie som naivna a viem ako to funguje velice dobre a ajtak je to aj o osude a plodnosti kazdeho páru a taktiez skúsenosti.... Je mnoho zien ktore tak otehotneli a mnoho ktore nikdy... Ja mám na to dôvody preco sa práve takto chránim,nechápem tie odkazy robíte z cloveka blbca nie vsetci... a pritom sa tu clovek slusne ide opýtat na skúsenosti iných zien.Mna v podstate zaújmalo pri akej metóde ste napriek tomu boli v tom len to by podaktoré museli lepsie analyzovať moju otázku a namiesto toho sa tu debilne neposmievať a robiť zo seba múdre kočky ktoré poznajú dokonale Biológiu. Do kelu s tým ja ju poznám veľmi dobre a to nebola ani otázka...

sardinka335
2. júl 2016

@sylwi23 ako k tomu moze dojsť? Proste ,,soudruzi někde udělali chybu,,. Nájdeš rovnake mnozstvo zien v kazdej skupine ,,zlyhani,,. Niektorej ,,zlyhala,, hormonálka, inej prerušovaný a tretej praskol kondom, zošmykol sa proste niečo sa stalo. Ciže čo zena ,,to príbeh,,. Je dobré poznat svoju plodnost - či je cyklus pravidelny, či a kedy zhruba prebieha ovulacia, ake su jej priznaky....aj toto poznanie pomaha napr. v kombinácii s prerušovanou sulozou zvyšit spolahlivost. Samozrejme prerušovana sa moze len raz - po vystreku sa uz znova nemoze, v močovej trubici ostali spermie a mýtus ze ,,ma sa ist vyčurať,, a moze znova na to by som sa nespoliehala. Cize darmo ti tu niektora napiše aj nazor, ze napr. otehotnela pri prerušovanej - my sme jej pri tom nesvietili, kludne mohla porušiť ,,nejake,, pravidlo a je po spolahlivosti prerušovanej suloze.

miskajankova
2. júl 2016

Mohli by uz konecne vymysliet nieco spolahlive.Ant. skodi zdraviu,prerusovanu suloz neodporucam vela zien otehotnelo.Naj vacsie riziko je aj po porode.Kondom je asi naj ale aj to treba davat bacha aby bola zena dostatocne vlhka a nepraskol.Mne gynekologicka odporucila,kedze nemozem ant take teliesko co sa vklada vraj si to zeny pochvaluju.Ale ked ho zalozis zle ,tak si nechranena.Vela zien ked sa im smykne kupia tabletku hned po.Ale ta je dost draha okolo 20e a treba ju podat cim skor.Aj alkohol vela robi aj chlapi sa pozabudnu a neskoro vyberu.Stava sa toho vela je pribehov.A antika zvykne zlyhat ked zena berie urcite lieky alebo aj alkohol niektore vynechaju zabudnu zobrat.

sardinka335
2. júl 2016

@miskajankova ja si myslím, ze nikdy nič ,,spolahlive,, nikto nevymyslí. Prečo? Lebo ludia su nespolahlivy. Sama píšeš, ze ,,chlap sa pozabudne,, a to je chyba prerušovanej suloze? To je chyba chlapa, ze to nevie alebo nechce vytiahnut. Antika zvykne zlyhat? Zeny nevedia čítať resp. nečitaju pribalove letaky...lieky, alkohol, choroba, vynechanie...ZNIŽUJU učinok tejto ochrany. Je to chyba tých tabletiek? Nie, je to chyba tej zeny...Kondomy tiez nepraskaju ako balony na párty,len tak na počkanie a treba aj trochu cviku kým sa pár alebo chlap s tým naučí manipulovať. Cvik robí majstra...a ked viem, ze moj partner je nemehlo alebo nezodpovedný tak sposoby ochrany kombinujem. Kondom so spermicidnym lubrikantom, alebo kondom a plodne a neplodne dni, prerušovana suloz a Pharmatex... - moznosti su len ludia si myslia, ze bez ich pričinenia ,,budu zazraky,,.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre