Anti-Müllerov hormón nulový. Podarilo sa stimuláciou získať vlastné vajíčko?

yuriko
21. dec 2015

Dnes som sa dozvedela zdrvujúcu správu. Môj jediný vaječník už nevyprodukuje žiadne vajíčko, mám nulovú rezervu. Výsledok AMH = 0,000000. Darcovstvo vajíčka je krajná možnosť. Dúfam, že bude šanca ten vaječník nejak nastimulovať. Je tu niektorá s nulovým AMH.

ivanka12
21. dec 2015

To ma veľmi mrzí. Ja mám 0,01. Zistili mi to v auguste.

yuriko
autor
21. dec 2015

@ivanka12 Aj to nejak riešiš?

ivanka12
21. dec 2015

@yuriko mňa už tiež odpísali, že už ani lieky nemusím brať, že jedine darcovstvo vajíčok. No jedine si dávam vitamín D a beriem niečo prírodné, ale začiatkom roka sa chystám k liečiteľke a pôjdem aj na kontrolný odber ku gynekológovi. Inak nič. A ty?

yuriko
autor
21. dec 2015

@ivanka12 Keby aspoň 0,01, ale tých 6 núl za desatinnou čiarkou ma zabilo. Dnes som sa objednala do Martina, ale očakávam, že mi tiež povedia, že to ani stimuláciou nepôjde. Dnes som sa to dozvedela, neviem ako inak to riešiť. Liečiteľov moc neverím. Držím Ti palce, aby to vyšlo, nech už bude spôsob akýkoľvek.

ivanka12
21. dec 2015

Ja som bola v Heliose 2x kde mi vyslo velmi vysoke FSH a uz vtedy mi dali tento zaver. A ms mas pravidelnu?

sono2
21. dec 2015

@yuriko zaujímavé, taký zvrat. Synčeka máš prirodzene? Si mladá žena! Fsh máš už tiež vysoko?

yuriko
autor
21. dec 2015

@sono2
@ivanka12 Práveže mi robili iba AMH, teda netuším aké mám FSH. Menzes som nikdy v živote nemala pravidelný, iba keď som kedysi brala antikoncepciu. Syn sa nám podaril prirodzene a za krátku dobu (3 mesiace), takže som z toho výsledku dosť v šoku. Vedela som, že to nebude žiadna sláva, ale že až taká nula...

ivanka12
21. dec 2015

@yuriko ja som tiez otehotnela prirodzene. Maly sa nam podaril do 5mesiacov. Ms som mala pravidelne. Aj ovulaciu, vsetko. Po porode som brala na rok antiku a po jej vysadeni som uz nemala ms ani ovulaciu. Bola som uz len na liekoch. Nechapem tiez tomu. A to by sme este velmi chceli druhe. Rozmyslam ze by som este sla do Iscare. Co by mi tam povedali.

yuriko
autor
21. dec 2015

@ivanka12 Ja som si ovulácie nikdy nesledovala, začala som až v auguste ovulačnými testami a v septembri som začala merať teplotu. Ovulácia žiadna. Myslím, že môj vaječník po pôrode asi zabudol, ako má fungovať. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že mám aj vysoký LH, lebo posledné dva týždne mám pozitívne ovulačné testy (tehotná nie som) a dnes dokonca 1DC. Toto sa mi deje iba tento posledný cyklus, predtým som čakala na pozitívny ovulačný test a nič. Teraz ich mám pozitívnych až moc :(

sono2
21. dec 2015

@yuriko skus dobrého odborníka. Fakt odsledovať či to je definitívne. Držím palce.

ivanka12
21. dec 2015

@yuriko vysoke lh som mala aj ja. Stale pozitivne ovulacne testy. Aj z krvi mi to potom zistili.

ivanka12
21. dec 2015

@sono2 a vies o nejakom fakt dobrom odbornikovi? 🙂

aveeva72
21. dec 2015

To ma mrzí. Ja som mala na svoj vek (vtedy 42) nadpriemerne dobrú hodnotu a napriek tomu sa nepodarilo získať zrelé vajíčka schopné oplodnenia. Išla som na darcovský program...v mojom veku už nemalo zmysel ďalej čakať...Ale bolo to sklamanie veľké...

sono2
21. dec 2015

@ivanka12 nie😊 ale ak si V blave tak grossova V iscare je super alebo chvália Martin iscare alebo Brno helios Texl. Alebo vieš čo? Napíš do fóra helios Brno, tam máš na stránke, že chcem sa spýtať, napíš problém A osobne Texl ti odpíše. Adresuj jemu prvú vetu, ako dobrý deň pán primár Texl. A daj vedieť potom. Som zvedavá, odpíše tak do 3 dní. Môžeš napísať aj hneď.

sono2
21. dec 2015

Mne sa nechce veriť, že máš nulové amh, ale tak, je to možné. Tri roky sú tri roky. A prečo máš len jeden vajecnik? Nemala si náhodou ten druhý operovaný? Kvôli cystam, endometrioze?

yuriko
autor
21. dec 2015

@sono2 Ani mne sa tomu nechce veriť, no žiaľ.
Na moje 15. narodeniny mi našli cystu, ktorú mali riešiť laparoskopicky, za tri týždne ma však museli rezať, čo tak narástla. Vybrali mi ju aj s vaječníkom, inak sa nedalo. Cystu som mala v sebe od narodenia.

sono2
21. dec 2015

@yuriko aha. No tak mu skús napísať.

mircalla
21. dec 2015

@yuriko mas IP, daco o tom viem
nechcem sa do toho miesat ale brno helios a texl rozhdone nie, slovenske centra na tuto problematiku uz vobec nie, su niekde asi 10 rokov pozadu. v brne su ine a lepsie centra, ja mam s texlom a heliosom brno velmi zlu skusenost....ale aj keby to nemala, rozhodne to neni to naj, co v brne je

stellamaris
21. dec 2015

@yuriko to ma mrzi,ale citala som vo fore o DHEA,beru to kocky s nizkym AMH.Mne sa nejako nechce verit,ze ty by si nemala ani jedno vajicko,cize nulovu rezervu.Skus brat dlhsie tu DHEA,ja to berem tiez,ale z ineho dovodu( DHEA-Wild Yams).Je mozne,ze rezerva vajicok sa vycerpa,ale snad nie v takom mladom veku.

ivanka12
21. dec 2015

@sono2 dakujem za tip, idem mu hned napisat 🙂

lucinka133
21. dec 2015

Dievcata hodnota 27 je ok?

yuriko
autor
22. dec 2015

@lucinka133 AMH 27? Či FSH?

mircalla
22. dec 2015

@lucinka133 ak to je FSH tak to je vela - co nie je dobre...

lucinka133
22. dec 2015

Nie AMH

sono2
22. dec 2015

@lucinka133 Prepáč, ale čo to máš za doktora že sa pýtaš či to je dobré? Ako možeš sa opýtať, na to je tu diskusia, ale dr ti mal hned povedať, že to je príliš. Hodnoty sú od 1do 5 menej zle, viac, pcos. Ešte by to mohlo byť v iných jednotkách. Dr ti nehovoril aké to máš?

petruldo
22. dec 2015

ja som mala AMH pri prvom odbere 0,01 robili mi kontrolný, ten som mala tuším 0,16 ale to som už bola tehotná /35 r/, prirodzene, tak som to neriešila. potom sa mi podarilo zasa prirodzene otehotnieť.

lucinka133
22. dec 2015

@sono2 ja som myslela, ze nie FSH ale AMH. Viem, ze hodnota AMH je este v norme, len som chcela skusenosti, lebo norma je 80;)

sono2
22. dec 2015

@lucinka133 máš to v iných jednotkách. Tak ok. 😊

yuriko
autor
22. dec 2015

@petruldo To naozaj? Takže zázraky sa dejú 🙂

ivanka12
22. dec 2015

@petruldo tak to je super teda 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre