Anti-Müllerov hormón nulový. Podarilo sa stimuláciou získať vlastné vajíčko?

yuriko
21. dec 2015

Dnes som sa dozvedela zdrvujúcu správu. Môj jediný vaječník už nevyprodukuje žiadne vajíčko, mám nulovú rezervu. Výsledok AMH = 0,000000. Darcovstvo vajíčka je krajná možnosť. Dúfam, že bude šanca ten vaječník nejak nastimulovať. Je tu niektorá s nulovým AMH.

ivanka12
22. dec 2015

@petruldo a chcem sa ťa ešte opýtať či si niečo aj brala, prírodné, nejaké vitamíny alebo čokoľvek....dakujem 😉

petruldo
22. dec 2015

@ivanka12 ja som vtedy brala viacero doplnkov. kým sa zistil nízky AMH, mala som aj krátku luteálnu fázu ale podľa mňa dosť problém - veľmi nízka sliznica v maternici. posledný cyklus pred otehotnením som krvácala - skôr špinila až 1 deň, to bol rekord.
pred 2. tehu som brala 6 mes. iba včeliu materskú kašičku

alica311
23. dec 2015

Baby, je hodnota amh 1.56 v poriadku? mám 30 rokov? nejako sa v tých tabuľkách neviem zorientovať...Dakuuujem za odpoved

@yuriko Dobrý deň, rada by som prispela odborným názorom MUDr. Silvestra Gala z car ISCARE k Vašej otázke: "Aj pri nulovej hodnote AMH sa nám v mojej praxi podarilo získať zrelé vajíčka a dosiahnuť tehotnosť. Určite by som to skúsil so stimuláciou"

yuriko
autor
29. dec 2015

@iscare_reprodukcna_medicina To sú pre mňa veľmi povzbudivé slová. Ďakujem 🙂

mabybaby
6. jan 2016

Baby, ja sa tu k vam tiez pripojim. Som podobny pripad. AMH 0.08 spred polroka, FSH tiez velmi zvysene nieco cez 20. A narozdiel od vas ziadne mimco nemam :(. Snazime sa uz cez dva roky. Minuly rok v lete som skusala stimulku s maximalnymi davkami hormonov v BA v Gynfive, ale stopli mi to, foliky nerasli, objavovali sa len nove malicke. Takze toto nebola spravna cesta. Zijem vo Svajci, chcem teraz skusit tu minimalne stimulky alebo odbery vajok v nativnych cykloch bez stimulacie, ovulku mavam, len lutealku mam kratku. Vo februari idem na prvu konzultaciu, tak som zvedava, co navrhnu Svajciari, lebo Gynfiv ma smeroval uz len na darovane vajicka. Dam vediet.

yuriko
autor
7. jan 2016

@mabybaby Držím palce. Ja idem zajtra na prvú konzultáciu do Martina. Daj vedieť ako sa darí? Inak čo je to ten nativ, veľa sa to spomína, ale netuším o čo ide.

mabybaby
7. jan 2016

@yuriko dakujem. drzim palce aj ja tebe. ides do Iscare? daj potom vediet, co ti navrhnu. verim, ze sa s nami este da daco urobit :D. nativ je vlastne IVFko v prirodzenom cykle bez brania hormonov. ak prirodzene ovulujes, tak sa odsleduje ovulacia. ked je folikul dostatocne velky a aj hladiny hormonov v krvi dostatocne vysoke, folikul sa napichne, odsaje sa vajko a oplodni sa partnerovymi spermiami. trosku to zvysuje sance oproti inseminacii alebo oplodnovaniu v posteli :D. pokial teda vo folikule je vajko. lebo pri nizkom AMH byvaju foliky casto prazdne, aj ked navonok sa to tvari, ze ovulacia prebieha. ale myslim, ze na SK tie nativy snad ani nerobia. vacsinou sa robia aspon minimalne stimulacie, to beries hormony v tabletkach plus sa nieco malo dopichava.

yuriko
autor
7. jan 2016

@mabybaby Idem do Heliosu. Čo sa ovulácie týka, tak odkedy to sledujem som ani žiadnu nemala. So mnou to bude dosť komplikované, netuším či mám ešte šancu na 100% naše dieťa :(

victoriasju
7. jan 2016

Ahojte. Moje amh bolo 0,10. V repromedice v ba som zacala so stimulaciou s enormnymi davkami 300, 250), nic mi nerastlo, cyklus bez vkladu. Skusili sme iscare ba stimulacia malymi davkami (150), .jedno vajicko a 34 tt tehotenstva...

yuriko
autor
7. jan 2016

@victoriasju To je super, že to vyšlo aj s jedným vajkom 😉 Síce na druhý pokus, ale vyšlo.

mabybaby
8. jan 2016

@victoriasju to sa super cita, dik za nadej ;) a gratulka velika.

echa
8. jan 2016

ja sa teda tiež pridávam. AMH jún/2014 bolo 0,niekoľko (radšej som aj zabudla), ovulka bývala na 8-11DC. IVF 1x vysoké dávky hormónov - vajko žiadne, 2x vysoké dávky hormónov - jedno vajko, pomaly sa delilo, vklad bol a neuchytilo sa, medzi tým asi 2x dober bez hormónov, ani raz vklad. Vyše pol roka som mala pauzu, medzitým myóm na meternici - esmyia na 3 mesiace, zdá sa, že upravila ovulku, bo už je tretí mesiac 11-14DC. Za týždeň idem na konzultáciu do Iscaru, zistím aké je AMH a podľa toho by som chcekla skúsiť ešte pár krát natív a posledný pokus (cez poisťovňu) nechať na darované..

zus_ke
27. jan 2016

@yuriko ahooj prosim ta ako si dopadla v tom heliose? ja riesim podobny problem amh 0,03,fsh 13,92... takisto mam len jeden vajecnik uz ( tiez som mala mat laparoskopiu ale bola konvertovana na laparotomiu a zobrali mi s cystou aj druhy vajecnik) .... rok a pol sa nam nedari... chodime tiez do heliosu,inseminacia neuspesne za nami :( a ani jedno babo nemame este :(

yuriko
autor
28. jan 2016

@zus_ke Ahoj, zatiaľ čakáme na poisťovňu. Všetky výsledky mám vraj ok, okrem AMH samozrejme. Tam mám nulu jak svet ☹ Aj spermiogram je ok, nie úplne, ale je to ok. Ja osobne si myslím, že na tú stimuláciu asi nezareagujem, ale dúfam, že sa mýlim a že aspoň jedno vajko z toho bude. 0,03 je aspoň nejaké číslo, ja mám úplnú nulu, tak ty by si zareagovať mala. Takže ešte stále čakám. Mňa by fakt zaujímalo, čo toto predčasné ovariálne zlyhanie spôsobuje, prečo je toho toľko veľa? Nejaká nová civilizačná choroba.... Držím palce, aby Vám aspoň jedno bábo vyšlo. Ja netuším, ako sa nám podaril náš malý, bohvie aké AMH som mala vtedy. Kopec otázok, na ktoré by som chcela vedieť odpoveď a nikdy sa ich nedozviem.

zus_ke
28. jan 2016

@yuriko nam akurat vcera prislo schvalenie z poistovne na to ivf... ale ani neviem ci to chceme alebo nie.... ci este neskusit iui

zibi
28. jan 2016

@yuriko neskusala si AHM zvysit s vitamonom D3? mne sa zvysilo..ake mas fsh?

yuriko
autor
28. jan 2016

@zibi Veru som si ho kúpila a každý deň ho jem posledný mesiac. Keď mi druhýkrát brali krv na AMH, tak som ho dva týždne brala. Vtedy ešte nezabral. Uvidíme, čo bude ďalej. Chcem ešte materskú kašičku začať brať. A neviem aké mám FSH, ale asi bude ok. Zatiaľ mi len výsledky hovoril doktor po telefóne, ale zhrnul tu vetou, že všetky hormóny ok, okrem AMH.

ivanka12
28. jan 2016

@yuriko ahoj, teraz skusate IVF?

yuriko
autor
28. jan 2016

@ivanka12 Áno, ideme do toho. Ak sa podarí ma nastimulovať, o čom dosť pochybujem.

@zibi Takéto som si kúpila v DMke...

ivanka12
28. jan 2016

@yuriko drzim silno palce 😉 mne pred tyzdnom brali kontrolny odber na amh, brala som mesiac vitamin D tak som zvedava ci to nieco spravilo...a cim ta idu stimulovat? Chodis do Heliosu?

yuriko
autor
28. jan 2016

@ivanka12 Áno, do Heliosu. Nejakým Merionalom tuším ma budú stimulovať, moc sa tomu nerozumiem.

ivanka12
28. jan 2016

@yuriko A boli ochotní podstúpiť IVF? lebo mne vtedy Krajkovič povedal, že u mňa už iná šanca ani nie je, len darcovstvo vajíčok. Aspoň taký pocit som mala, že iné by už ani neskúšali.

yuriko
autor
28. jan 2016

@ivanka12 Práveže, keď som sa pýtala na darcovské, tak mi o tom hovoriť nechcel, vraj sa o tom budeme baviť, až keď to bude aktuálne. Ja osobne však radšej ostanem s jedným dieťaťom, ako riešiť darcovské vajko.

zus_ke
28. jan 2016

@yuriko a kedy zacinas to ivf v heliose?

yuriko
autor
28. jan 2016

@zus_ke Ešte neviem, dúfam že ďalší cyklus. Ešte mi nevolali, čakáme na poisťovňu.

ivanka12
28. jan 2016

@yuriko tak aj to je fajn že tá šanca tam je 😉 veeeľmi ti držím palce....no ja som tiež povedala že darcovské určite nechcem...jedno dieťa mám a za to som vďačná

zus_ke
28. jan 2016

@yuriko tak to ked do toho predsa aj my pojdeme,budeme to mat zhruba na rovnako 🙂 ja budem zajtra vediet vysledky z iui a stale mam malu dusicku,ze to vyslo 🙂 ale robila som test a negativny takze skor myslim ze nie... a tym padom v sobotu ma prist mrcha a zacneme pomaly .... ked.... neviem sama....

zibi
28. jan 2016

@yuriko najlepsie je , ekby ze vies, aku hodnotu mas vitaminu D3 to je dolezite k tomu, aby si vedela regulovat a vedela aj odhadnut ci mas naozaj malo dečka a ci to ma suvis s amh, lebo nemusi ...
2000 je malo, s tou z dm nemam skusenost . vacsinou baby beru a aj jas om brala ten swanson - je to 5000 a az 250 tabletiek..ja som brala vsetko od jamiesonu, cez klasicke nase firmy, viganol a dečko stuplo na 27 zo 7 atam sa drzalo a nehlo sa... az ked osm kupila ten swanson tak to raketovo slo hore... ja som brala 3x5000 asi 4 tyzdne, potom 2x5000 a dlhodob 1x5000
moje amh bolo 0,20 ..stuplo mi na 2,5 a odvtedy mi hore dole kolise ... v zavislosti na vitamine d3 , no nikdy som uz nemala take nizke ako som mala na zaciatku kury s dečkom ...
hovori sa ze dečko koreluje s amh a ako keby zapinalo gen amh a je od neho zavisle, malo dečka - nizke amh, vysvetlujem si to laicky tym, ze dečko v podstate nei je vitmain ale "hormon" riadi strasne vela procesov v tele, a ked je ho malo, tak telo dava dečko do dolezitejsich organov a pochodov ako je plodnost... cize realne amh mozes mat nizke ale nemusis byt v predcasnej menopauze, dečko aj skvalitnuje folikuly , zlepsuje sliznicu, vplyva na cytokiny a reprodukcnu imuno je toho hrozne hrozne vela...
moj nazor je, aby si si dala odmerat vitamin D3 to je pre teba smerodajne.... lebo aj napchavat sa zbyotcne dečkom ked nemusis nie je uplne porspesne, elbo nadbytok sa uklada v peceni, cize preto by si mala veidet kolko ho naozaj mas, ma sa jest s magnezkom,a by si nemala malo magnezka, a podla hodnoty dečka si dat brat amh . kd ti dečko v krvi sutpne nad tu vyssiu normu tak vtedy zobrat amh .. liecba je aspon dva tri mesaice ... lebo telo potreubje vyrovnat deficit a prist na to, ze ma pravidelny prisun vitaminu ....cize netreba sa ponahlat..zazraky sa nedeju za jeden den 😉

zibi
28. jan 2016

@yuriko a este k heliosu ... treba ich brat s rezervou, odosobinit sa ..necakat extra pristup , ide im dost o ivf ka ... a su dost drahy...iscare by bola lepsia volba v martine , ale to je len moj nazor ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre