Bezdetné snažilky - alias prvé dieťa po 35tke

ksulka
9. dec 2016

Ahojte, mam 36 rokov, za sebou neplanovane tehotenstvo, ktore skoncilo missed abortom, neutichajucu tuzbu po bejby a ten nepricetny strach, ci sa to niekedy podari. Mam starsieho priatela, ktory sa k tomu az tak nema a preto sa snazime nepravidelne. Tuto diskusiu zakladam na ventilovanie a vzajomnu podporu nas, co bejby zatial nemaju a kludne aj tych, ktorym sa zadarilo az po 35ke 🙂

maciatkolulu
9. dec 2016

@ksulka tak mne sa zadarilo az po 35, ale tretie a na prvy sup, ale teda ked sa tvoj priatel k tom nema, to nie je nic moc...

janickacrazy
9. dec 2016

@ksulka Mám kamošku, ktorej sa zadarilo až v 38 prvé bábo, ale musela vymeniť priateľa, s prvým sa dlho nedarilo, asi bola chyba v nom. S tým druhým do roka bola tehu. Len ozaj to by sa bolo treba snažiť pravidelne, minimálne 2-3krát do týždna v tvojom veku, aby sa to aj podarilo. Lebo vekom plodnosť klesá, takže to može dlhšie trvať ako v tej 20tke, 30tke. Možno by to chcelo rozhovor s priateľom, on dieťa nechce či čo? Či už má nejaké?

maciatkolulu
9. dec 2016

@janickacrazy podotykam, ze ja som otehotnela na prvy sup a mala som 35....ani som to nechcela az tak rychlo, ale vsetky tie statistiky atd a buuuum, zase som si nestihla riadne uziiiit😅

janickacrazy
9. dec 2016

@maciatkolulu Tak samozrejme, sú aj také ženy, ktoré otehotnejú ľahko aj v 40tke v pohode, ale zase vačšinou to nejde tak rýchlo už po tej 35ke. Mna už po 30tke strašili, že to bude problém a tiež som otehu na 1.šup, ale v 38ke nám to trvalo až 8 mes., kým sa podarilo naše tretie bábo.

benny11
9. dec 2016

1 krát som otehotnela v 36, bolo to umelé oplodnenie, moja túžba bola neskutočná, takže prirodzene to nešlo, lebo som neskutočne tlačila na priateľa, v auguste som otehotnela prirodzene ani sme to neplánovali, pripravovala som na na ďalšie IVF a rodiť budem v máji a to budem mať 39....... 😉

lulu369
9. dec 2016

Podľa mňa je to u každej individuálne...Jedna otehotnie na prvý šup, inej to trvá aj niekoľko rokov, bez ohľadu na vek😉

Poznám mamičky, ktoré otehotneli až po 35.-tke. Jedna druhého synčeka porodila ako 40. ročná a pokiaľ viem tak otehotnela ako sa hovorí na prvý šup😉

Ja som so staršou dcérkou otehotnela po liečbe nepravidelného cyklu (mala som 21), so synom po 9 mesačnom snažení (mala som 25) a s mladšou dcérkou tak to bol veľmi ojedinelí prípad - gynekológ s 30. ročnou praxou mi povedal, že sa s takým prípadom ešte nestretol - syna som prestala kojiť a keď prišiel prvý menzes od pôrodu, už som bola tehotná s dcérkou (to som mala 27)...

matucha11
10. dec 2016

Otazka je, ci ta priatel podpori a pomoze ak by ste to babetko spolu mali. Ak ano, tak mu uz o babetku casto nehovor. Kup si ovulacny test a potom majte sex ked ti ukaze ze ovulujes😉. Ale nehovor mu to ze akurat ovulujes 🙃😊. My sme s priatelom obaja chceli babo a takto sa nam to podarilo. Rodila som v 36 rokoch. Aj po missed abortion mas velku sancu otehotniet. Drzim palce! 😀👍

ksulka
autor
12. dec 2016

Dik za podporu!
@matucha11 To je dobry tip, mohlo by zafungovat ;)

libawet
12. dec 2016

@ksulka tak áno, je to logické - to volanie po dieťati, sme tak nastavené, máme to v génoch. Niekedy tak premýšľam, ako by nám, ženám, bolo ľahšie, keby to tak nebolo, lebo darmo - vždy v tomto ťaháme za kratší koniec, či chceme alebo nechceme, a po celý náš život. Viac sa narobíme, všetko riešime viac a emotívnejšie ako muži, trápime sa. Trápime sa celý náš život - ak nemáme chlapa, chceme ho, ak ho už máme, tak ho nechceme, ak nemáme deti, ak ich máme...niekedy by som chcela byť chlap. Rieši chlap menštruácie, otehotnenia, potraty, pôrody, kojenie, hormóny, prechod? Ako povedala Chytilová : " No jó mužský, ti nestárnou, šediny je zdobí, brýle jim sluší, vrásky jsou sexy, žádné křečové žíly, žádná celulitída, žádné klimakterium...a pak z ničeho nic zdechnou ".
S úsmevom a netlačením na pílu s otehotnením Ti to pôjde lepšie, zabudni, že chceš byť tehotná a upokoj sa. Keď to má prísť, príde to. ( a ešte čosi - to milučké, maličké, sladké bábätko aj tak raz vyrastie na nepodareného spratka, ktorého by si už radšej doma nemala 🙂 🙂 ...ja viem, veď ich ľúbime aj tak ).

sardinka336
12. dec 2016

No ak sa priatel k tomu velmi nema...aby sa mal ked sa to podarí.

libawet
12. dec 2016

@sardinka336 ...veď toto, to je tá druhá vec a pri tej prvej môže pomôcť aj poštár ako sa vraví 🙂

sardinka336
12. dec 2016

@libawet ja ti neviem...ja som ,,stara,, konzerva....ja ked čítam prospevok typu ,,s priatelom,, tak uz to mi kudlu vo vačku otvara...a s priatelom dieta...to je dneska taka moda kamaratom rodit deti a ked ešte napiše ze on sa k tomu velmi nemá, tak asi to dieta tak velmi nechce ako ona ktorej uz tikaju bio hodiny. Zvláštna doba toto...potom z kazdeho časopisu ttitulky kto sa rozchadza, rozvadza....ved tie dnešne deti uz nebudu poznat čo to je fungujuca rodina. Nebudu vediet ako mat fungujuce vztahy lebo take nikde nevideli. Pardon za off topic, len mna zarazila veta, ze partner sa k tomu nema...tak načo dieta s takym chlapom? Len preto lebo ,,uz je čas,,? No neviem...ale tak kazdy jak si ustelie tak bude spat..

janickacrazy
12. dec 2016

@sardinka336 No máš pravdu, ale v 36 už ozaj veľa času nemá, kým nájde dákeho iného, kým začnú spolu chodiť, kým to začnú brať ako vážny vzťah, tak bude mať 39 a može byť už aj neskoro. Moja teta tiež veľmi chcela bábo, tiež nezohnala ideálneho partnera, ale kedže jej biologické hodiny už tikali ako časovaná bomba, tak si nechala urobiť dieťa a partnera až tak neriešila. Rozišli sa, ale ona je spokojná, má dieťa a dobrého muža može stretnúť aj neskor. No dieťa by potom už nestihla. Viem, že je to také trochu psycho, ale bez dieťatka je tiež ťažko.

sardinka336
12. dec 2016

@janickacrazy no ja neviem...ked sa tvoja znama vie ohánat ako slobodna matka a nemusi jej pomahat polka rodiny aby prezili tak ok, ale ako tu často vidime - čitame...samej matke je ťažko sa pretlkat. Neviem či je vyhra mat dieta za kazdu cenu a často s dietatom si priviazat na krk aj chlapa ktorý za to nestoji. To tu tiez čitame ako sa dohodnut na striedavke, ako si robia naschvaly, ako vobec prezit lebo dieta nezobrali do školky ona byva u rodičov a kopa problémov, ako sa zbavit toho otca aby dal pokoj, ako ma ,,macocha,, problém vychadzat s deťmi ktoré ,,vyvydala,, no komu toto prospieva? Tomu dietatu iste nie...ak je to takto, čo je zial vo velkom percente priapadov, hlavná vec ze ,,mám dieta,,. Hm...to je podla mna sebectvo a nezodpovednost, priviest dieta na svet len preto lebo uz chcem a nemam čas a je jedno ze mu nema čo dat - myslím zaklad, lebo dnes sme moc prehyčkaní, netreba kompletne zariadeny 4 izbovy byt, auto, chatu atd...treba zaklad a ideálne oboch starostivých rodičov. Nie ako teraz som len tak uchytkom videla ako pani svokra Gizka pomahala tehotnej zene, ktora si nechala takto ,,zrobit,, dieta lebo uz je čas a nebyt tej Gizky tak porodi asi pod mostom. 40 ročna zena čo nema vlastnu ani garsonku, nakoniec skončili v ubytovni a ludia sa jej na vybavičku poskladali - vela krokov v jej zivote bola nezodpovednost. Do nudze sa človek moze dostat ale hento my uz prišlo naozaj cez čiaru. Samozrejme nehovorim ze to je problém pisatelky, zase aby to na seba nevztahovala pre boha. To pišem len na ilustraciu.

ksulka
autor
12. dec 2016

Ano doba je zvlastna, ale to je na inu diskusiu ;)

ksulka
autor
12. dec 2016

@libawet Krasne si to vystihla 🙂

ksulka
autor
12. dec 2016

@benny11 Uzasne, gratulujem! Toto su presne tie pribehy, co ma drzia nad vodou ;)

janickacrazy
12. dec 2016

@sardinka336 Tak moja teta rozhodne nie je ten prípad, má veľmi dobrú prácu, svoj byt, našetrené peniaze a všetko zvláda bez pomoci rodiny, vedela, do čoho ide a patrične sa na to pripravila, je spokojná, dieťa tiež vyzerá v pohode, finančne sú na tom veľmi dobre.

benny11
12. dec 2016

@ksulka Ďakujem.....Treba veriť, ja som prestala bábo riešiť, však jedno už mám, za ktoré som bola veľmi vďačná a druhé je na ceste, a možno ak to bude možné, tak by som si želala mať aj tretie.....ale nepredbiehajme.....😉

matucha11
13. dec 2016

@sardinka336
Iba chcem poopravit trosku, ze fungujuca rodina moze byt aj ked muz a zena nie su zobrati. Ja mam s priatelom tiez dieta, spolu sme uz 8r a stale sa milujeme ako kone! Niektore pary kt su uz tak dlho spolu sa rozvadzaju.
Mozno, i ked sa jej priatel necini k dietatu, to este neznamena ze dieta nechce. Mozno uz prestal dufat, ktovie co tim chlapom niekedy v tej ich hlavke máta. Alebo že nie je dobrý chlap, a nestará sa,....možno je úplný opak!

ksulka
autor
14. dec 2016

Ved to, chlapi su nevyspytatelni, ako aj priroda 🙂 A tiez si myslim, ze svadba nie je zarukou kvalitneho vztahu a zivot dietata v nefunkcnej "rodine" urcite nie ruzova zahrada. Poznam vsetky druhy scenarov...
@janickacrazy to je presne moj pripad, podmienky mam idealne, samozrejme, ze preferujem komplet rodinu, ale je mi jasne, ze ak to tuto s tymto nevyjde, tak rozpravkovy pribeh typu stretnem ineho, bum bum a bude vsetko je skor utopia. Tvoja teta randila s tym typkom co otehotnela?

janickacrazy
14. dec 2016

@ksulka Moja teta s ním randila, ale nikomu z rodiny ho ani nepredstavila, proste vobec nevieme, o koho ide, nejak to tajila od začiatku, neviem, či nebol aj ženatý alebo čo, ked robila okolo toho také tajnosti. Fakt netuším. Ale ona aj s malou sú spokojné, žijú si dobre, podľa mna im nič nechýba. Tak samozrejme, že ideál je kompletná rodina, ale aj tá sa može po čase rozpadnúť. Ja som tiež ostala sama s dieťatkom, lebo moj partner, s ktorým sme spolu chodili a plánovali budúcnosť, si to zrazu dajako rozmyslel a to som bola ešte len tehotná a takých prípadov je kopu. U nás to dopadlo nakoniec dobre, mám teraz super manžela, dalšie 2 deti a sme šťastní. Držím aj tebe palčeky, aby bolo všetko ako si praješ.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre