Chcem bábo a priateľ zatiaľ nechce. Ste na tom podobne?

pocahonntas
19. jún 2013

baby ktora ste tu na tom podobne ako ja....uz by som chcela babo,ale priatel este nie....ja viem, ze by sme mohli mat vacsi byt viac zarabat atd....ale ked vidim male babatka a mamicky tak im len ticho zavidim :( zacina sa u mna zacina prejavovat materinsky cit z coho mi je smutno, pretoze ostatne okolnosti (hlavne co sa penazi tyka) nie su uplne perfektne..ale zaroven ani nejak zle....niekto hovori ze peniaze casom pridu atd...niekto zas ze treba sa najprv poriadne zabezpecit kym pride dieta...ale ked sa pozriem napr na mojich rodicov a na ostatnych rodicov znamych tak povacsine tiez zacinali od nuly a to este v skorsom veku.....preziva niektora z vas nieco podobne?

mima4
19. jún 2013

@zuzanockamt NEVERIM, ze by sa niekto vydaval kvoli danovej ulave..prepac, ale to by uz taka zena musela byt fakt totalna socka.... (neber to tak, ze si myslim o tebe ze si socka).

Osobne si myslim, ze keby ti manzel teraz oznamil, ze nech sa rozvediete..vsak papier hore dole ale ze ta lubi..bola by si modra, zelena...

Mala som super kamosku, od detstva, ktora cele roky tvrdila, ze ten "papier" nechce a takeho si aj nasla... a az po 8 rokoch chodenia a hlavne po tom, ako videla fungovat mna a manzela... zacala si uvedomovat, ze ju uz nebavi byt priatelkou/druzkov... uz su pravdaze rozideni... chlap jej ukazal dvere...nebude sa predsa viazat... a musi si najst inu chuderu, ktora mu skoci na teoriu "papiera" 😉

zuzanockamt
19. jún 2013

@mima4 😀 😀 😀 niet o com ... ze socka 😀 😀 😀 ... fakt nechapes - mas totalne ine zmyslanie 🙂

gemini255
19. jún 2013

@pocahonntas ahoj, ak sa lubite a nemate problem prezit tak to neodkladajte, aj ked tvoj drahy by mozno chcel pockat este rok dva.. Ale take reci, ze este neni dostatok penazi atd, to nebude nikdy,.. ani pripraveny clovek neni nikdy, a tak to asi byva.. mam kamaratky co pripravene su, maju aj byt alebo dom, aj financne rezervy aj vsetko a nejde to uz vyse roka a su smutne. Nam sa postastilo hned po svadbe, ked sme si povedali, ze ak to kazdemu tak dlho trva uz aby sme zacali a hned 🙂 dost sok, ale vsetko sa zvladne. drzim palce .-) a 26 je uz clekom vek, len by to mali chciet obaja .-)

petulla28
19. jún 2013

ahojte dievčatá. Tak do tejto témy budem mať aj ja čo pridať. Nebudem rozdávať rady, len poviem jedno. Chlapa netreba do nicoho tlacit, neurobte taku chybu aku som urobila ja, aj ked v mojom pripade to nedopadlo najhorsie, ale nie je to dobra cesta. sme s priatelom spolu 4 dlhe roky ( mám 29 rokov). už po roku vztahu som sa chcela stale posuvat dalej a dalej. po dvoch rokoch vztahu sme si kupili na moje naliehanie byt. nie ze by frajer nechcel, ale bola som hlavnou iniciatorkou ja a stale som okolo toho debatila. chlapa odplasite, ked nanho tlacite. musime taktizovat....viem to, ale stale som sa toho nedrzala....pokracovalo to. stale som tuzila po miminku, to uz od puberty, vedel to, mal to doma na tanieri dost casto. vela sme sa kvoli tomu hadali, vydierala som, naliehala som, proste velmi silne materinske pocity, tuzby a az ma u srdca pichalo, ked stale hovoril, az po svadbe. a svadba? samozrejme v nedohladne..( to stale aj je🙂 🙂) ale to nie je moja tuzba, chcem babo a je mi jedno ci so svadbou, alebo bez nej....az som jedneho dna vybuchla uplne - rozchod...dva dni sme sa nevideli, srdce mi pukalo. milujeme sa a rozchod s osobou ktoru milujete nie je lahky....nakoniec sa to dalo do poriadku, s tym, ze slubil, ze o pol roka....bolo to pravdepodobne na moje naliehanie, ale ak by to nechcel, nechal by ma ist......chcela som to uplne inak, aby sme k tomu dospeli spolu, a nie pod natlakom a pri rozchode, ale niektori chlapi su proste take truby, ze sa sami neodhodlaju, na vsetko maju cas, biohodiny ich netlacia ako nas skorotridsiatnicky🙂. alebo zeby to bolo vo mne, ze som nevedela zahryznut do jazyka?mala som ho nechat, nech sa sam rozhodne kedy....ale da sa to??? na to nech si vytvori kazdy svoj nazor....... niekedy to je proste tak, ze dvaja nie su naladení na tu istu strunu v rovnakom case, niekomu tuzba pride skor, inemu neskor...otazkou je, ci sa dokazu sklbit 🙂 pekny dnik vsetkym......my zaciname v januari.....nech pan boh dá a nenechá ma dlho čakať.....

pocahonntas
autor
20. jún 2013

@petulawink dakujem za povzbudenie velmi pozitivne si ma naladila 🙂 a pises naozaj mudro 🙂

pocahonntas
autor
20. jún 2013

@veverka24 no.....napodobne:D je to blbe ze dnesnym svetom vladnu peniaze a clovek musi na ne brat ohlad aj ked chce babatko :-/ ale nic ine neostava ako sa prisposobit, aby sme neostali pod mostom....inak ako tu zuzanockamt pisala, ze predsa je lepsie najprv si uzit zivota - cestovat a zabavat sa - aspon tak sa to bude dat nejak preckat kym nebudu vhodne podmienky pre babo :D ale uplne ti rozumiem, tie pocity mame spolocne 😖

pocahonntas
autor
20. jún 2013

@petulla28 petuli nech sa vam to podari a nech ste vsetci spolu stastni 🙂 a partner vidis ako ta lubi ked sa k tebe vratil a este ti aj chce splnit co ti vidi na ociach 🙂 takeho si treba vazit lebo je to rozhodnutie na cely zivot 🙂 a ak mas pochybnosti ci sa rozhodol kvoli tebe a nie sam od seba tak stale sa da porozpravat 🙂 ale myslim ze si tak rada ze ani nechces aby to uz inak dopadlo :D tak vam drzim palce 🙂 a nech mas krasne vytuzene babatko z ktoreho bude mat uprimnu radost aj buduci tatino - co myslim ze bude ked ta takto miluje 🙂

@gemini255 presne toto vidim vsade aj ja...baby okolo 30 co mam v robote za kolegyne strasne chcu ale nejak nevedia otehotniet :-/ je to sila a ironia zaroven ze mlade dievca este poriadne nezabezpecena by aj mohola mat dieta ale pozera na financie (pokial nema prachaca) a zas zena ktora cakala na to aby mala zazemie pre male tak zrazu zisti ze to nie je take jednoduche :-/ ale zas no...nemusi byt kazda tento pripad 🙂

gemini255
20. jún 2013

@pocahonntas nemusi ale je ich vela, v mojom okoli fakt.. a tie co boli hned po skole nepripravene, a nie je to jednoduche maju uz mimi alebo aj dve a su stastnejsie ako tie co maju pracu peniaze a dieta sa im nedari. Drzim palce, nech vam to vyjde.

alchemilkazltozelena
20. jún 2013

@pocahonntas ahoj ja som na tom podobne ako ty...mam 26, priatel 29, obaja pracujeme, v septembri bude tri roky co sme spolu, rok uz spolu byvame...necitala som vsetko co si tu pisala...ja velmi chcem male, ale nedari sa nam, priatel meni nazory, raz chce, raz nie, asi sam nevie co chce vlastne, vravi ze nemame na to peniaze, ale podla mna to az take strasne nieje, su pary ktore su na tom financne ovela horsie...a maju dieta, mozno aj dve....my sa nijako nechrame, a keby som bola vtom, urcite by to prijal a potesil by sa...a aka by som bola ja stastna ani nevravim....svadbu by sme chceli niekedy na buduci rok na jar....s byvanim problem nemame, byvame vo velkom byte ktory vlastni jeho mama, cize nie sme zatazeni ani uvermi....cize ja si myslim ze vobec ziadny dovod nie je aby sme nemali dieta 😔
tvoj priatel ma kolko rokov?

petulawink
20. jún 2013

som rada ak ti ten moj prispevok aspon v niecom pomohol, ale ako pisem vobec sa netrap a nenaliehaj na chlapa, nepovedal ti,ze ta nemiluje,nepovedal ti,ze nechce dieta🙂...osobne si myslim,ze spravny cas na dieta nie je, vzdy pride nieco co je treba riesit a podobne🙂...vies ako to v dnesnej nasej republike funguje, doba nie je lahka a chlapi su aj potom z toho frustrovani,ze rodinu nevedia zabezpecit a to je to posledne co budes potrebovat mat doma nervozneho,sklamaneho muza:D...fakt sa s nim porozpravaj otvorene a pocuvaj aj jeho nazor na vec /nie vzdy maju blbe argumenty :D/ a skuste sa nejako dohodnut a uvidis,ze to pojde🙂...

sisisi
20. jún 2013

@pocahonntas ja som to mala podobne... nechcel pocut ani o byvani, ani o dietati, ani o nicom co by ho zavazovalo byt zodpovednym za nieco viac ako za seba. trvalo to asi 2 roky, obcasne vycitky, hadky atd. ani s nim nehlo. po case som ho nahovorila aspon na metodu plodne a neplodne dni, dala som mu precitat par clankov, ja presne viem, kedy mam ovulku, potrdila som to tym, ze som presne vedela kedy bude MS a aj prisla, tak sa na to dal. casom sa mu nechraneny sex zapacil a cim dalej, tym viac sme si davali pozor menej dni z cyklu az som otehotnela. bol zaskoceny, tiez sme len zacali setrit, mala som prvu pracu po VS a nemali vlastne byvanie. no zial potratila som a bala sa ako bude reagovat na dalsie snazenie lebo tuzba po babatku bola o to silnejsie... najskor sme sa dohodli, ze o 4 mesiace. a zrazu si uz vobec nedaval pozor, od 1. MS po potrate....
neviem aku ti dat radu... urcite to netreba nechat tak, porozpravat sa, dat mu zdrave argumenty, ale netlacit na pilu, oni si aj tak urobia po svojom. nezmeni nazor zo dna na den, ale isto sa dockas skor, ako keby si bola iba ticho a trpela!

petulla28
20. jún 2013

@pocahonntas máš pravdu, nechcem sa s nim už na túto tému rozprávať, predsa len, nechcem pol roka predtým zase o tom debatovať a rozpitvávať to, či to naozaj v skutočnosti chce... necham to tak a budeme riešiť ked príde ten dohodnutý čas ( zabijem ho, keď si to rozmyslí 🙂 ) ...Ďakujem Ti za milé slová, veľmi ma potešili. Mrzí ma však, že existujú muži, ako tí naši, že pre nás neurobia to, čo nám na očiach vidia...... Častokrát tíško závidím babenkam, ktoré povedia...ja som sa rozhodla mať bábo a ten môj neprotestoval... čo mňa to stalo nervov a hádok...ach jaj....ťažko je v takejto situácii niekomu radiť, treba asi fakt len vydržať a byť trpezlivá ( aj keď je to hovadsky ťažké:( ) čo iné? vydržať alebo vymeniť 🙂 alebo pritlačiť, ale to sa nie vždy vypláca........alebo prisadnúť :D :D

mima4
20. jún 2013

@petulla28 pises, ze ti je luto, ze tvoj priatel neurobi to, co ti "na ociach vidi", ale ja si myslim, ze je dobre, ze ma aj rozum 😉 Muz vedie rodinu, je racionalnejsi ako zena, ma taky dar v sebe a vie zhodnotit niektore veci. Viete kočky, nemusite cakat, kym budete do urcitej miery zabezpecene a financne na tom lepsie, su tu aj mamicky na konovi, co zivoria, co maju k najblizsej socialnej davke rodicovskemu prispevku 2 eura v penazenke..a cele dni nic ine neriesia, iba to, ze tie peniaze nemaju, ze ziju v biede. Obycajne nemaju nejaku dobru profesnu kvalifikaciu, ziju v v regionoch, kde nic pomaly nefunguje, a teda nemozu sa zamestnat... Takze pocuvajte svojich partnerov, komunikujte s nimi o tom.. a hlavne nedavajte sa uniest emociami, ze kamosky uz maju vonave babatka. Vy musite byt zrele zeny.
@pocahonntas

heleninamama
20. jún 2013

@pocahontas Nečítala som celú diskusiu, ale prikláňam sa k názoru, že dieťa má prísť vtedy, keď ho chcú dvaja. Jedna vec je, že otázku manželstva a detí si treba ujasniť na začiatku vzťahu, aby jeden z páru (zvyčajne je to žena) nebol o pár rokov sklamaný. Druhá vec je, že to, kedy aj ten druhý zatúži po dieťati, neurýchliš, nevytrucuješ, nevydupeš... Ak chlap deti nechce a odmieta sa o nich čo i len baviť,hoci vie, ako žena po nich túži, taký vzťah nemá cenu. On sa nezmení a mať dieťa za cenu podvodu = vychovávať ho sama. Ak ťa však má ten Tvoj rád, (to musíš cítiť) a deti plánuje (to musíš vedieť), vychutnávaj si každý deň vo dvojici a nekaz si prítomnosť zbytočným zožieraním sa. Neboj sa, príde to a budeš aj tehotná, aj mama. A aj toho budeš mať plné zuby 😀 Moj sa síce do chomúta a robenia dieťaťa vrhol po pár mesiacoch vzťahu, ale ťahalo mu už na 40,bol zabezpečený a už dlhšie lovil, kým bol konečne chytený 😀 Bol proste tak vychovaný, že najskor je vzdelanie, robota a bývanie a až potom manželka a dieťa. A nemyslím, že je to zlý model - vnímam ho o to pozitívnejšie, že denne počujem a čítam o nezodpovedných rozsievačoch semena na všetky strany. Kde-tu dvaja pár mesiacov spolu žijú, urobia dieťa, rozídu sa, každý si nájde iného partnera, dalšie deti... Morálkou som nikdy príliš netrpela, ale toto mi nepríde šťastné, hoci je to vnímané ako normálne. A k tomu, že mnohé kočky v Tvojom veku majú aj 2, 3 deti a takmer nič a sú šťastné - never tomu, finančné problémy v kombinácii s deťmi sú peklo - prečítaj si rubriky o bývaní u svokrovcov, požičkách a dlhoch, o hľadaní možnosti privirobiť si počas MD, o šetrení každého centu... zvyčajne to ničí aj samotný vzťah. Ak je ten Tvoj zodpovedný a rodičovstvo odkladá, lebo chce pre Teba a budúce deti vytvoriť také podmienky, aby ste boli šťastní, mysli pozitívne. Keď budeš mama, budeš mať vedľa seba dobrého otca (ver, že je potrebný) a budeš sa mocť venovať dieťaťu bez zbytočných stresov.

pocahonntas
autor
21. jún 2013

@alchemilkazltozelena moj ma tolko co ty 🙂 cize sme vekovo na tom obaja rovnako....len on byva este stale u rodicov..neviem ci mu je tam tak dobre ze nejak nechce setrit na vlastne alebo co :-/ a tie moje otazky typu - kedy budeme mat vlastny vacsi byt kedy si vobec nan nasetrime....sa mi zdaju byt momentalne nedosiahnutelne s nasimi prijmami :-/ cize aj cele to rozbehnutie sa s babom mi pripada dost daleko :( z coho mi je uplne na nic

@petulawink @sisisi tak rozpravali sme sa ze on si to predstavuje zhruba tak o dva roky alebo tak, ze ved casu mame do 30ky - co ja nechcem rodit prve dieta v tridsiatke! a ubezpecuje ma, ze vsetko bude dobre aj pracu lepsiu budeme mat atd.....ale podla mna lepsia praca je nad tisicku mesacne a nie zivorit s pomaly polovicnym platom :-/

@mima4 @heleninamama dakujem baby mate dobry pohlad na tieto veci, a uznavam, ze mate pravdu! zena dava skor na svoje pocity a muz mysli racionalnejsie, asi preto su niekedy potom v zivote medzi dvomi rozpory, aj ked v tomto pripade ma priatel pravdu, aj to viem, ze najlepsie je priviest dieta do zabezpecenej rodiny, len ide o tie hrozne nenaplnene pocity ktore mam :( no ale verim ze o par rokov sa uz len budem na tomto smiat a budem mozno aj nakoniec rada ze sme pockali a ani financne sa nebudeme musiet obmedzovat🙂 este raz dakujem dodali ste mi trochu "zdraveho rozumu" :D

petulawink
24. jún 2013

pocahonntas- a tak mozno chlap najde taku pracu,kde bude zarabat aj nad 1000eur mesacne, ved preco nie, mozno to bude znamenat aj to,ze pojde prec zo SR, dnes vela rodin tak zije, aj ja napriklad🙂..moj chlap chodi pracovat do Svedska na kamion🙂 a po 6tich tyzdnoch mi pride domov na 3 tyzdne a uzivame si jeden druheho🙂..len treba chciet a dat vsetkemu cas🙂, vsetko postupne,nejde to vsetko na raz a v dnesnej dobe rodit v 30tich je uplne normalne, vacsina zien teraz tak rodi🙂

kacatto
24. jún 2013

caute baby, tak ten moj uz manzel je tiez taky pripad, ze 'typicky chlap'.. 🙂 ja som chcela zacat pracovat na babetku asi po roku a pol (po zasnubach), ale on mi stale hovoril ze po Vianociach, po svadbe, po dovolenke a podobne.. potom sme sa zacali snazit (tiez skor na moje naliehanie uz) a zistil, ze to nie je az take jednoduche, lebo stale babetko nemame (od januara). a minule ma 'dozral', ked zahlasil, ze "sme mohli kludne uz od svadby, nie?" tak asi tolko k tomu, co chlapi chcu..

timea88
13. sep 2013

Ahojte babule vidím že téma je už staršia...ale aj tak prispejem 🙂 mala som šesť ročný vzťah "skoro" dokonalý skoro :(...tiež som začala túžiť po dieťati, po svadbe (bývali sme spolu 5 rokov) ale on odmietal, nechcel o tom ani počuť. Keď som náhodou pred sexom spomenula dieťa bolo po sexe. Ponižujúca odpoveď na otázku kedy už aj my budeme mať bábätko bola: na čo chceš decko keď sa nevieš postarať sama o seba... 😢 myslel finančne a veľa takých iných mi časom napovedalo že to asi nieje ten pravý, tento somnou budúcnosť neplánuje...aj sme sa rozišli tak navzájom bolelo to moc bol pre mňa všetkým!!! no aj tak sa to môže skončiť...teraz mám priateľa mladšieho o 4 roky a je to iné cítim že ma miluje celým svojim srdcom proste je presný opak toho predtým...:D a bábätko plánujeme nie hneď ale čoskoro ;)

turbakova
15. okt 2014

tak aj ja sa pridam z priatelom sme uz dlho no sexik sme maly pekny,,,ale po planovani babetku sa zmenil sex aj priatel ,chcem povedat po tolkych sklamaniach a potratov uz to neni ten priatel akeho som mala v posteli 😀 neviem nedari sa uz dlhu dobu ten sex ochladol neni taky ,aky bol pred planovanim babom ,teraz je taka kriza priatel nechce teraz babo ,lebo je sklamany ze sa nedarilo,,,no a sex hm ten je tak ze ak ja ho nedokopnem tak ani neni jemu proste sex uz nechyba neviem co sa stalo kde je chyba ,,nema vobec chut na sex raz do mesiaca a ta rychllovka hm cudne ,zeby sa zmenil tak alebo bude nieco ine v tom ach jaj baby na nervy som viem ze ma ma rad a ze je mi verny ,ale nerozumiem prreco taka zmena kde je chyba skusim sa szim porozpravat a povie uz som ti to viac krat povedal,ale to neni riesenie sa stale vyhovarat co mam robit ja ho mam tiez velmi rada ,lenze chcem aby bol ten clovek akeho som spoznala ,,chcem babo a mam strach mu tu opakovat po tolkych sklamaniach mame pavzu a sex ani nehovorim raz do mesiaca ☹ prosim blbe komenty si nechajte chcem pocut vasu radu poradit neviem co am robit aby sa nas ten vztah zmenil aj ten sex

turbakova
15. okt 2014

halo baby poradte mi

lienocka54
1. nov 2016

ahoj ja mam 2dievcatka a chcela by som aj chlapca ale manzel uz nechce deti som stoho smutna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre