Chcem bábo a priateľ zatiaľ nechce. Ste na tom podobne?

pocahonntas
19. jún 2013

baby ktora ste tu na tom podobne ako ja....uz by som chcela babo,ale priatel este nie....ja viem, ze by sme mohli mat vacsi byt viac zarabat atd....ale ked vidim male babatka a mamicky tak im len ticho zavidim :( zacina sa u mna zacina prejavovat materinsky cit z coho mi je smutno, pretoze ostatne okolnosti (hlavne co sa penazi tyka) nie su uplne perfektne..ale zaroven ani nejak zle....niekto hovori ze peniaze casom pridu atd...niekto zas ze treba sa najprv poriadne zabezpecit kym pride dieta...ale ked sa pozriem napr na mojich rodicov a na ostatnych rodicov znamych tak povacsine tiez zacinali od nuly a to este v skorsom veku.....preziva niektora z vas nieco podobne?

mimka11111
19. jún 2013

@pocahonntas ahoj,ako dlho ste spolu?

joy23
19. jún 2013

@pocahonntas ja som bola donedavana na tom velmi spolocne, ja som si myslela, ze uz v 19 budem mat babo, no moj priatel o tom nechcel ani pocut, vraj este dost casu, treba skolu peniaze a potom to vsetko...Priate buduci rk konci inziniera, ja som mala tento rok bc. koncit, no dala som si oaptovne prihlasku, takze ma opat cakaju 3 roky v skole, no predchadzajuce roky som pracovala, daco sa nasetrilo a zacala som cim dalej uvazovat o tom, ze uz po 8 rokoch, co sme spolu, chcelo by to nieco nove vo vztahu, posunut sa...A stale dokola som bola ako obohrata platna, ze sa chcem vydat, a ak nie to aspon sa chcem zasnubit, dieta som vzdy len s amlou dusickou naznacovala, aj ked priatel vedel o mojej tuzbe... a cim viac som o tom vsetko hovorila, tym raznejsie unho bolo nie... Naozaj som zacala mysliet na to, ze to asi s nami nema vyznam...potom sa nakopili problemy v robote a nemala som cas hovorit stale ako obohrata platna o buducnosti..a potom zrazu jedneho dna mi zacalo telo akosi strajkovat, zacala som sa bat ci budem mat vobec niekedy deti, vsetko som dusila v sebe a raz pri pohariku som to priatelovi vseko povedala ako ma to trapi ako sa bojim... reakcia ziadna..co ma dost sklamalo... o dva tyzdne mi vravi, dobre pokusme sa o dieta, nikto nam nezarucuje, ze to vyjde na prvykrat a predsa, dieta je vacsi zavazok ako nejaky gulaty kruzok naprste ( aj ked obdlznikovy kruzok si neviem predstavit- tuto vetu si budem asi do konca zivota pamatat..) tym som len chcela povedat, ze chlapi to vnimaju inak ako my zeny, co hovir okolie to neries, zameraj sa na teba a na partnera.. ak su problem len peniaze, ze najprv chce zabezpeku, tak nikto nezarucuje ze o 10 rokov tie peniaze budu.. a moja mama hovori jednu mudru vetu: v banke maju peniaze pre kazdeho... Takze skus sa s nim porozpravat, otvorene mu povedtam preco si myslis , ze je uz cas, tiez si vypocuj jeho nazor.. a hlavne mu to enchaj prejst hlavou a nie stale to spominat... to vrvaim z vlastnej skusenosti

pocahonntas
autor
19. jún 2013

@mimka11111 sme spolu vyse dvoch rokov 🙂

pocahonntas
autor
19. jún 2013

@joy23 takze uz cakas babatko? 🙂 vies ja ked vidim ako vela kamaratov uz ma deti tak mi je z toho smutno, samozrejme ze aj ja chcem :D mali sme aj ine problemy vo vztahu poslednu dobu to bolo medzi nami take blbe, hadky nezhody a obaja sme boli akurat tak len nervozni. viem ze ma lubi a ze si ma chce raz vziat ale to mi pripada strasne daleko :( a zas ani ja nechcem dopadnut ako vacsina ludi co zgrlosia kazdu korunu a vyberaju obchody podla toho kde su lacnejsie rozky vies :( ale neviem co spravit s tym pocitom, trva to uz asi rok co som takto naladena a partnerovi o tom nechcel stale dokola hovorit lebo by bol este nervoznejsi, ved hotovy je uz len z toho ked mi meska menzes...a tiez mu chcem raz takuto novinu oznamit a on sa bude z toho tesit a nebude nervozny :(

mimka11111
19. jún 2013

@pocahonntas tak to by už ajj bolo v celku načase 😀 , no nič,teraz vážne.....asi ako písala kolegynka predo mnou...porozprávaj sa s ním a hlavne ho do bábätka netlač....tiež sme boli na tom podobne, ja som po bábätku velmi túžila, priatel sa ešte "bál"...muži to majú nejako ináč, ako my 😀 ,ktohovie prečo 😀 ...faktom ostáva to,že od určitého času priatela asi osvietilo,alebo čo 😀 , začal túžiť po bábätku rovanko velmi ako ja.....žial, sme už po dvojročnom snažení a zatial sa nám nezadarilo ☹ ...takže držím palčeky a verím,že aj toho tvojho "osvieti" 😀 , len to chce trochu času.......už dosť dávnejšie som pozerala, muslím,že na spektre - zvierací rekordmani, nooooo a dávali tam nejaký príklad o tom,ako funguje ženský a mužský mozog, samozrejme to bolo poňaté v takom srandovnom štýle....kým žena "cíti" celou časťou mozgu, muž len polovicou 😀 , takže preto sa stáva, že ženský šiesty zmysel muži nemajú šancu prečítať 😀

joy23
19. jún 2013

@pocahonntas nie, zatial necakam, lebo ako na potvoro mi zacali zdravotne problemy, ale od juna sme sa zacali naplno snazit, snad sa coskoro podari. Rozpravnaie je najlepsie, co mozem poradit, moj my vzdy hovoril, ale ved stale dokola to iste vrvais, tak mu hovorim, ze hej ale co ked ti ma v polko mojho preslovu stopnes a zacnes inu temu potom sa ti to zda stale to rovnake, ze len vrvaim, a bola to pravdam lebo nikdy som sa nedostala dalej ak po to, ze by bol cas, aby sme sa nejako dalej pohli, nikdy nepocul moj nazor preco , ako, ....a vtedy raz som si povedala uz dost! otvorila som flasu vinka a spustilasom vrvaim, teraz hovorim ja, pocuvaj ma, neskus ma stopnut a poto sir ada vypocujem teba... a vrvaim dva tyzdne nic ziadna reakcia alebo vratenie sa k teme, dokoncenie temy.. a potom zrazu, ved dobre, skusme to. Milujeme sa, kde je problem..ale fakt je velmi dolezite vypocut si aj partnera, aky ma on dovod, na to vsetko

pocahonntas
autor
19. jún 2013

@mimka11111 jeeej prajem vam nech sa vam zadari zdrave dietakto cim skor ked si to tak prajete 🙂 vies ja som mu uz parkrat hovorila ze by som chcela mat babatko a este si robil srandicky ze ci mi uz tikaju hodiny :D on dobre vie ze by som chcela, ale je tvrdohlavy :( a vy ste sa po kolkych rokoch chodenia zacali snazit?

mimka11111
19. jún 2013

@pocahonntas presne po 2 rokoch a prišlo to ako blesk z jasného neba 😀 tak ale čo sa mňa týka,samozrejme som chcel aj skôr 😀 , môj je ale tiež tvrdohlavý, a dakujem, tiež vám želám,aby sa vám čoskoro zadarilo

marcelatje
19. jún 2013

@pocahonntas nepíšeš koľko máš rokov, ale predpokladám že cca 22-23 (podľa školy) neviem ani aká je vaša situácia, ak však bývate s rodičmi odporúčam prečítať si aj témy o svokrách 😀 😀 😀 😀 😀 😀

albao
19. jún 2013

@pocahonntas uz si pocula termin "prechodeny vztah" ? Chlapi by radi randili aj do 50ky, kym zeny sa casto potrebuju "posunut". A ked chlap nezareaguje, tak nastava koniec vztahu. Ale to uz byva clovek zrelsi a casto sa to same rychlo vyriesi v novom vztahu. Mam dve kamosky, ktore sa rozisli po cca 8 a 10 rokoch randenia, mali 33 a 32 vtedy. Jedna mala do roka muza a do 1.5 roka babetko, druha sa prave vydala po roku od rozchodu. Clovek ma uz potom jasnejsie v tom, co od zivota chce a najde si adekvatneho partnera s podobnou predstavou o zivote. Takze teraz ide len o to, jasne sa porozpravat o tom, ake ma partner predstavy o zivote a pochopit aj tvoje obavy (strach, ze babo nepride, ze tikaju biologicke hodiny, ze budes na porod uz 'stara' atd atd) a cakat ako zareaguje - trebars na druhy den, o mesiac, o pol roka ... a ked bude nadalej presadzovat svoj postoj na urok tvojich predstav, treba si uvazit, ci je pre teba takyto zivot (pripadne bez deti, alebo s tehotnostou v 40ke a teda zvysenim stresom, ci vobec otehotnies a ako to bude prebihat a ze 'stihnes' pripadne len 1 babetko atd atd) to, po com tuzis a si schopna takto spokojne zit bez toho aby si si to o 20 rokov vycitala kazde rano po prebudeni.

pocahonntas
autor
19. jún 2013

@marcelatje ale kde ja mam 26 a vobec uz nestudujem🙂 cize si myslim ze by aj bolo na case :D

marcelatje
19. jún 2013

@pocahonntas tak to máš tak akurát 🙂 Ja som trošku iný prípad, mňa musel partner na dieťa presviedčať, ale priznávam teraz ľutujem že sme deti nemali skôr, lebo chcela by som viac a nemám až toľko času tak si to nemôžem rozplánovať ako by som chcela 😒 každopádne však odporúčam mať aspoň samostatné bývanie.... svokra vie osladiť život aj na diaľku nieto ešte v spoločnej domácnosti 🙄
Ale je mu jasné aj to že ak sa partner na dieťa neteší, alebo ho nechce je to náročné

pocahonntas
autor
19. jún 2013

@marcelatje mame ale velmi malinky byt kde by traja ludia nevedeli plnohodnotne existovat cize hlavnym problemom je toto a plus plat, obaja zarabame tak priemerne, cize ani z tohto dovodu neviem ci by sa to dalo utiahnut bez obmedzovania sa 🙂 a ty mas krasne dietatko 🙂

majka99999
19. jún 2013

Ako pise @albao, pouvazuj o tom. Ja som tiez pripad, ze som zistila, ze nechcem byt s clovekom, ktoremu nestojim za to, aby si ma vzal a stal sa otcom mojich deti. Zrazu po nasom rozchode som stretla niekoho ineho, do roka bola svatba, uz sa postastil aj maly, bola som v 2. mesiaci. 🙂 Ked si pomyslim, s kym som mohla skoncit a co mam teraz... 😀

marcelatje
19. jún 2013

@pocahonntas kým je dieťatko malé svoju izbu nepotrebuje a časom možno aj na väčší byt bude neboj 🙂 aj keď to má svoje nevýhody 😒 Čo sa financií týka ja v tomto nie som až tak informovaná keďže mm je dooosť na prášky z malej snaží sa jej všetko zabezpečovať, plus strašne veľa vecí sme dostali nakoľko ja som v celej rodine mala deti najneskôr preto je moje najmenšie a patrične si to každý užíva 😀 😀 😀 😀 😀 takže z tohoto pohľadu sme mali šťastie že nemusíme financovať úplne všetko
Len ako baby radia pouvažuj nad tým otcom ...aby to bol ten správny 🙂

pocahonntas
autor
19. jún 2013

@majka99999 noo len my chodime spolu zatial len dva roky co nie je nejakych 10 rokov bez vysledkov...priatel chce mat deti ale este nie teraz - kvoli financiam zrejme.....

janinah
19. jún 2013

@pocahonntas ja som stará garda = najprv svadba,potom dieťa..ty ho poznáš,ty vieš čo asi môžeš od neho čakať,je však nemálo prípadov,kedy chlap čaká donekonečna a žena takto "stratí" svoje najlepšie roky-najlepšie pre rodinu a deti.....o pár týždňov sa vydáva moja susedka,má 29 on 39 a tiež to vyzeralo,že sa chlap neožení,lebo furt čosi dôležitejšie bolo 😒

majka99999
19. jún 2013

@pocahonntas ak ma len tieto dovody, tak potom to chce len trpezlivost, moj manzel povedal, ze do 30 sa nechcel viazat, takze sme sa stretli v idealnom case. Porozpravaj sa s nim na temu buducnost, ci budete na nieco setrit, uvidis podla keho postoja, ci sa s tebou planuje usadit. 😉 A nebolo to 10 rokov, tak dlho som zatial s nikym nevydrzala. 😀

petulawink
19. jún 2013

ak som pozorne citala,tak priatel zatial nechce babatko koli bytu a financnym prostriedkom....z toho nebud smutna, bud rada,ze mas po boku partnera, ktory chce mozno pre svoju buducu rodinu lepsie podmienky🙂..treba sa porozpravat s partnerom otvorene o vasej buducnosti a podla toho sa zariadit🙂...mat dietatko v dnesnej dobe je luxus🙂...ja sama uz mam pat rocneho chlapceka a teraz konecne cakam druhe v podstate vytuzene babatko🙂, skor sa nedalo,ked sme potrebovali riesit veci okolo bytu a podobne,musela som si pekne pockat:D...ale ty nezufaj,ved aj ty budes mat, je sice pravda,ze chlap to vnima uplne inak ako zena, ale musis si dat pre a proti...ci vam to bude financne vychadzat a podobne🙂, lebo vies potom vznikaju hadky medzi ludmi koli nedostatku financii

mima4
19. jún 2013

@pocahonntas noo podla odkazov, ktore sem dala @katren a podla tvojej temy, iba priatelia nechcu deti 😉 takze treba z nich spravim muzov 😉 ... mozno uz pri tej predstave sa "zhacia"..predsa len chodenie/zivot na divoko je nezavazny... a ty aspon zistis, co dalej, ci to ma zmysel...

Odporucam uprimne a citlivo a narovino sa s nim podebatovat. Po 2 rokov vztahu by ste uz mali vediet, co vobec chcete od zivota, ci mate spolocne predstavy, hodnoty... a kedy co...
chce sa vobec zenit? a kedy asi?
chce mat deti? a kedy asi?

Na rovinu sa ho tieto veci spytaj..

zuzanockamt
19. jún 2013

@pocahonntas aj v malom byte sa da s dietatom existovat 🙂 ... hlavne priatela do nicoho netlac, sam pochopi, ale chce to cas ... dva roky su este kratko ... my sme mali dieta po siedmich rokoch vztahu ... uzili sme si, pocestovali po Slovensku 🙂

@mima4 sobasny list predsa nie je podmienkou na dieta ... papierom sa na normalnom vztahu predsa nic nemeni 🙂

mima4
19. jún 2013

@zuzanockamt
myslim si, ze ludia co odmietaju tento papier a boja sa ho ako cert kriza, vedia ze to nie je len taky "papier" 😉 Poznaaam takych x ... aj by sa chlap radsej so zenou rozisiel keby mu vyhrozovala "papierom" 😀

Ak zena hlada seriozneho muza, pokial ju odmietne vziat si za zenu, o dietati by som s takym ani neuvazovala... to je velmi dolezity signal... ze ruky prec...

zuzanockamt
19. jún 2013

@mima4 ja ten papier mam a ziadna zmena 😀 ... okrem priezviska teda 😀 ... brali sme sa len preto, ze v nasej spolocnosti sa to preferuje a vsetko je postavene na manzelstve ... keby bola inak nastavena spolocnost, tak mi to netreba

mima4
19. jún 2013

@zuzanockamt cize v podstate lutujes, ze si si vzala za muza svojho terajsieho manzela?

Ja napr. by som nikdy nenazvala svoje manzelstvo papierom, pre mna manzelstvo a rodina su hodnoty. V tejto spolocnosti to nie je preferovane, ale prinasa to az extremne vela negativ...

veverka24
19. jún 2013

No ja so na tom podobne.. Tiez to so mnou teraz sije a keby sa dalo uz zajtra ostanem na materskej🙂 tak pred rokom som o babu ani pocut, nejako som nikdy nemala k detom vztah..a od novembra min. Roka ked super kolegynka isla na ´atersku mi nejako utalo a uz som aj merala spalnu ci sa zmesti postielka... Ledva ledva zmesti🙂 parkrat som priatelovi nadhodila, ale tiez sa moc nechytal..je pravda ze mame hypoteku a uver na auto a priatel menej zaraba ako ja.. Takze by to bolo o drzku.. Ale som zazartovala, ze ved naco maju starych rodicov 😝

zuzanockamt
19. jún 2013

@mima4 nepochopila 😀 ... nelutujem, len som napisala, ze je uplne jedno, ci by sme mali ten kus papiera alebo nie, ze by sa nic nezmenilo ... len spolocnost to preferuje ... napr. pri daniach je to vyhoda a aj pri inych veciach

mima4
19. jún 2013

@zuzanockamt inak, osobne neverim, ze si sa vydavala kvoli spolocnosti a kvoli tomu co spolocnost "preferuje". Dnes je moderne zit nezavazne ako druh a druzka, vsetko sa da uz upravit zmluvami, zavetmi, splnomocneniami atd.... funguje tak velmi vela parov. Takze neverim, ze si to urobila kvoli "spolocnosti"

mima4
19. jún 2013

@zuzanockamt
no brat sa kvoli daniam a nebyt stotoznena s manzelstvom... uff..sprepacenim ako odporkyna manzelstiev by som kaslala na tych par supov co dostanes od statu 😉

zuzanockamt
19. jún 2013

@mima4 nevies, neries 🙂 😀 ... neda sa vsetko upravit zmluvami, niekde sa vyzaduje sobasny list ... na danovom vyhlaseni sa jasne pise - manzel, manzelka a nie druh a druzka a pod 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre