Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
4. dec 2008

jani 😢 😢 😢
jani nepojdes k dr.nech ti nieco na to da? to mi je fakt luto a na zehlenie sa kasli,ked ti je takto

mici mne neodpisujes? 😖

mici11
4. dec 2008

Petulka ved som ti odpisala, tebe by som neodpisala. Ved zo zaciatku sme tu zostali len mi dve 😉 nepamatas?

Cokoladku do seba asi nedostanem, co sa teda kazdy divi 😀 , ale drahy mi donesie nejaku nanukovu tortu cokoladka s karamelom mnam. Ved aj tam je cukor, i ked menej ako v cokolade

petkaerdal
4. dec 2008

ja neviem mici 😅
tak toto uz nebude z utrosa asi,to sa mi stava navecer 😅 ...

no na tu cokoladu som myslela,ze si neodpisala

ani ja nelubim cokoladu,nikdy som nebola na sladke,skor slane..a prave som ti chcela povedat,ze nieco ine sladke papaj,ja mam rada napr.banany v cokolade alebo tie piskoty s cokoladou

mici11
4. dec 2008

Petulka aj mne sa to stava hlavne na vecer 😀 zeby tehotenska demencia 😀 😀 😀 Tym myslim seba, niekedy sa tak citim, hlavne ked idem pre nieco do izby alebo do kuchyne a neviem na co som tam sla 😀

petkaerdal
4. dec 2008

mici,to sa stavalo mne,ked som este tehu nebola,to je co za demenciu? 😀 😀 😀

som si dala tou otazkou,co

mataaa
4. dec 2008

Baby teraz som sa vratila od svokrovcov, co to tam trepete o tych topankach, mi nieco kupite ked budem tehu 😀 alebo mam ja vam 😒

mataaa
4. dec 2008

Peti priznaky, po 3 dnoch? zatial nic zvlastne, prsia som mala D teraz tak F, bolia, papat mi chuti, brusko sem tam pobolieva, ...

mici11
4. dec 2008

Petka to bola predtehotenska demencia, aby si si zvykala 😀
Mataaa tiez neviem, co mali s tymi topankami. Ozaj ty chodis do akeho centra?

petkaerdal
4. dec 2008

co to trepeme Matka? ze ja som brzdila doteraz babulke,tami ma kupit zodrate topanky a babulka brdi tebe,cize budes ty kupovat jej,,brzdime tehu vlak 😀 😀 😀

ked ta bolia prsia,to je super priznak,len tak dalej,blastulky su silne 😀

mici11
4. dec 2008

Jaaaaaaaaaaj no hovorim ta moja demencia 😀

petkaerdal
4. dec 2008

aha,no som bola zvedava,co povies mica,by som ta vycapala potom ja po riti

vam dvom,co zase nedochadza? 🙄

mataaa
4. dec 2008

jaj tak je to, no ked ho poriadne pribrzdite, tak kupim kazdej po 2 pary.

Mici ja som z FC ako petka.

Teraz som sa natlacila halusiek a stavy co mi zostala z perkeltu, pomoooc.

mataaa
4. dec 2008

vy toho za den tak vela napisete, ze ked sa tu sem tam objavim tak si pripadam ako keby som mala predtehotensku demenciu. odsuvam pracu bokom, konik je teraz priorita.

petkaerdal
4. dec 2008

Matka,co ides prasknut? si zvykaj,ked sa budes doslova prezierat,ako ja,budes sa citit,ako pre explodovanim stale

a co nove vo FC?

petkaerdal
4. dec 2008

Matka mala by si sa tu zdrzovat viacej aspon po tieto dni,ked chces nejaky ten tehu vir chytit 😝

mataaa
4. dec 2008

v fc stale rovnako prijemne, bol tam dost natresk, asi stihaju co mozu, ked maju v decembri dovolenku. raz sme boli na kontrolu v nedelu a normalne si nebolo kde sadnut.

Tento cyklus sme si uzili kopec srandy:
1/ ked som mala pichat choragon, tak si pridem do nemocnice a zistim, ze som vzala zle injekcie - hviezda, tak rychlo spat domov a zas do nemocnice
2/ cestou na odber boli pri letisku 2 havarky a skoro sme nestihli odber, uz nam sestricka volala kede sme, za nami policajti, tak muz hovori ze ich poprosi aby nas previezli, nervy jak hovado, curat sa mi chcelo. No proste same prekazky
3/ ako som uz pisala, pri ET sa mi nemohol cez nejaku branku na krcku dostat dovnutra. lezala som na koze asi 20-30 min, slzy mi tiekli jak hrachy, ale nakoniec to vyslo.

no namet na roman. a teraz ked to nevyjde tak uz neviem, co nas este stretne 😀

mataaa
4. dec 2008

Peti doki este hovoril, ze s tym SPF maju zatial velke uspechy, a maju dost dvojiciek, este zatial nemaju vyhodnotene vysledky, ale bude to asi pre nich super uspesny rok. vdaka naaaam 😀 😀 😀

petkaerdal
4. dec 2008

no matka si mala stres co? nahoda je blbec,aj mne sa to stalo,vzdy ked som mala niekde ist na cas,bola nehoda..ale na dialnici je to normalka,treba s tym ratat 😖

no matka to SPF vidis na mne,doteraz nic a teraz dvojky...co dodat

aj ty si to mala?

mataaa
4. dec 2008

hej uz minule sme mali spf, ale pri 1 embryjku sme nemohli cakat zazraky, a este bolo len 4bunkove. tebe ake velke embrya vkladali?

petkaerdal
4. dec 2008

mne vkladali prvy raz v zivote blastulky,neviem,ci vdaka tomu sa uchytilo,nokdy som predtym nemala PK
a este mame 5 blastul zmrazenych

tebe presli vsetky 4 do blastulok?

mataaa
4. dec 2008

nie 2 sa zastavili asi na 3. den, takze nam nic nezostalo, ale asi tie co vydrzali su tie prave, alebo aspon jedna z nich. takze som na tom rovnako ako ty.

petkaerdal
4. dec 2008

tak si bola na ktory na ET? ja som bola 5-ty,boli uz blastulky obidve?

mataaa
4. dec 2008

ano na 5. den, abe boli blastuly, povedali ze pekne, pre nas uz toto bol obrovsky uspech, moc nas to potesilo. Embryologicka bola prekvapena, ze chceme obe, nechcu moc viacpocetne tehotenstva. Bodaj by jej strach bol opravneny.

petkaerdal
4. dec 2008

tak to mas matka velku sancu,doteraz si tiez ako ja nikdy nemala blastulky? no teraz sa uchytia obidve,to bude gol,ako u mna 😀 😀

mataaa
4. dec 2008

u nas by sa vsetci zblaznli od radosti, ja som jedinacik a muzov brat sa do zenenia nehrnie. boli by to prve vnucence a pravnucence. Dufam, ze su pred nami najkrajsie Vianoce.
dik za podporu, to potrebujem pocut 😉

mici11
4. dec 2008

No baby ja som asi ina ja som mala aj blastulky vlozene a aj 4-bunkove a nic ☹ a nakoniec ostanem tehu pred operaciou 😅 Ale hlavne ze som tehu, je to naaaaadherny pocit cakat babatko, niekedy ma napadne ci sa mi nahodou nesniva. Ale po tolkych neuspechoch musi predsa prist uspech. Takze Mataaa si na rade tehulka nasa nadejna 🙂 Velmi ti to prajem 🙂

janula13
4. dec 2008

babule, vyhrabala som sa z postele, idem skusit, to zehlenie, aspon skusit...Mici zajtra idem k obvodakovi, nech mi da PN na rizikove, ja som teraz bola vlastne tyzden doma, ale bez PN...a terz mi da aj na to dobrovolne poistenie papier..a ozaj, mozno ste videli, ale ja som nahodou nasla celkom fajn web, jedna babulka mala v albume, robila im modelku, tak pre zaujimavost mrknite, maju tam tiez celkom pekne nohavice...www.ma-ma.sk

mataaa
4. dec 2008

vsak mici kazda z nas si to zasluzi, mame toho za sebou dost. ktora to neprezilia, nepochopi

petkaerdal
4. dec 2008

tak to ti prajem teda zo srdiecka Matka 😉 musi ti to vyjst,tak si musi vraviet 😉

mici11
4. dec 2008

Janulka pozriem 🙂 Preco PN na rizikove od obvodaka? Ja to mam od gynekologa 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre