Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mici11
9. okt 2008

Ahoj Rebo a vitaj. Martin si baby chvalia, tak verim, ze tam sa ti zadari. Ak sa mozem spytat preco si nebola spokojna a cim si zvykla stimulovat?

Zabkaevka ty mas aspon zdravu"fajciersku" i ked zavislost to v istom smere je 😀 , teda aspon pre mna urcite 😀

laura06
9. okt 2008

ahojte, som tu 1x nieco som si poprecitovala...dufam ze sa k Vam coskoro pridam.... v novembri, len sa bojim ze ke dto nevyjde ake budu vianoce potom, uz som to raz zazila ale vtedy som vela o tom nevedela a bola presvedcena ze to vyjde na 1x a budeme mat krasny darcek pod stromcekom....

mici11
9. okt 2008

Laura ahoj, neboj teraz ti to vyjde, len treba mysliet pozitivne. Moje 1.IVF bolo vlani a mali sme mat naj darcek pod stromcek a aj to tak vyzeralo, ale potom zacalo HCG klesat a odkrvacala som, vraj biochemicke tehu. Bolo to velmi tazke. Skusili sme to o tri mesiace a vysledok negativny. Potom som si povedala, ze raz to urcite musi vyjst. Teraz som mala naplanovanu laparku pred 3.IVf a stal sa zazrak a som tehu. Sice este ma caka dlha cesta, ale verim, ze to bude OK.
Takze ver mi pozitivne mysli a hlavne tomu ver.
A kam chodis do centra?

laura06
9. okt 2008

mici11 ahoj ja som vzdy verila aj 1x aj 2x, len uz potom myslis realne, aj ked ty si priklad toho ze zazraky sa deju 😀 .... chodim do FC a na konika som natrafila nahodou...ale sme na tom podobne po 2IVF 😉 ....
my nemame dobry ani spermos ☹ .....ale snazim sa sa verit...ty si chodila kam do centra?

mici11
9. okt 2008

Ja chodim do Gyn- Fiv. Ja som 1.IVFu verila a druhemu moc nie. A pred 3.IVF som si povedala, ze ina moznost neexistuje, len ze to vyjde.
FC je dobre centrum, si spokojna, ze? A mala si aj nejake KET? Lebo ja nie, vzdy som mala iba po 2 vajka.

laura06
9. okt 2008

mici11 mas IP 🙂 a nie KET som nikdy nemala, ja som mala vzdy len 5 vajicok a 1x bez ET lebo nebolo co a 2x 2 vlozene a 😔

laura06
9. okt 2008

vsetky ste stratene aj marione74 co alozila temicku a slubila tabulecku 😉 tak pekny zvusok dna a zajtra tu uz je vikend 😀

ceertica
9. okt 2008

ahojky,aj ja sa pridam,mam štyri neuspešne IVF za sebou v GF,teraz som zmenila centrum a ja pevne verím že naposledy,takže baby mysliet pozitívne!!!

mici11
9. okt 2008

Ahojte babenky,

Tak kde ste pred telkou lenosite? Ja som doteraz lenosila 😉
Som uz zvedava na petku, ci ju presli bolesti a kedy ma ET.

csilla76
9. okt 2008

ahoojte,ako vidim zo dna na den nas tu pribuda 😉 vitam nove kocky 🙂 ceertica a teraz ides do ktoreho centra?

laura06
9. okt 2008

ceertica 4IVF!!!!! fuuuha teda ty si si teda presla vselicim...tak a teraz kam??? FC??
aj ja som ta zvedava na petku...ze ked bude ona tehu tak aj ja 😉

csilla76
10. okt 2008

dobre ranko ahojte 🙂
ja onedlho ficim ku gyndosovi na krv na horm.profil.vcera som bola na preventivke a doki povedal ze mam krasnu hladku ukazkovu maternicu,ze zriedka vidi take cosi 🙂 tak sa vytesujem ze aspon nieco dobre 🙂 predpisal mi kys.listovu a e-vitamin 400-ku,mame to brat obaja 🙂

rebo
10. okt 2008

Dobré ránko.

Tak ja som tiež chodila k Dr. Hermanovi. Mne sa zdalo, že tomu p. Dr. ide len o peniaze z poisťovne. Pri 3. IVF mi povedal, keď ma prebrali, že on nuž v priebehu stimulky vedel, že nebudem mať kvalitné vajíčka. Tak načo potom pokračoval v stimulke, neviem. Neviete si predstaviť, že aká to bola pre mňa rana. Aj pri pohovoroch mi to pripadalo, ako keby nás bral ako kusy. Žiaden ľudský prístup ako v Martine. Mrzí ma len to, že som po 1. IVF nezmenila centrum. Mici - simulovala som Puregonom. Som zvedavá, že aké zmeny ma ešte čakajú, lebo napr. som sa dozvedela, že v Martine sa pichá Puregon do brucha a v KE mi ho kázali si pichať do stehna. Podľa výpočtov, by som mala ísť do Martina v piatok budúci týždeň.

laura06
10. okt 2008

bre ranko,,, csilla76 ides na kontrolny HP? a prepdpisal vitaminiky ja zasnem....ale aj tak si doplacala v lekarni nie?

mici11
10. okt 2008

Ahojte babenky,

Csilla tak super, len tak dalej 🙂
Rebo no nechapem, mne prvu stimulku stopli po prvej kontrole, ked bolo jasne, ze nic moc podla z hormonov krvi. Pokracovali sme dalsi cyklus a upravili mi protokol. A bol stale 1. pokus, len injekie som si vymenila u nich v centre. To co bol za pristup 😠 .

Laura 🙂

csilla76
10. okt 2008

rebo aj ja chodim k dr.hermanovi a som spokojna,inac nenavravi toho vela ale ja sa stale pytam a vsetko mi vysvetli,teraz idem na 3 ivf asi buduci mesiac.pri 1 ivf som mala len jedno jedine vajko a bola som hrozne smutna z toho a vystresovana ze sa transfer neuskutocni bo baby co boli so mnou naraz v ten den tak mali obe vyse 20 a ja len 1,chcem ti povedat ze bol to prave dr.herman co mal ku mne povzbudive slova a povedal ze aby som sa nebala bude vsetko ok.ale asi aj on ma svoje dni alebo ako sa ktomu presne vyjadrit neviem.mala som inac pocit zo vcerajska s tvojho prispevku ze asi prave gyncare bude to centrum kde si nebola spokojna.no ale ved kazda si mozme vybrat take centrum ktore sa nam najviac paci a sme spokojny s pristupom.rebo a si z KE ak mozem vediet?
laura ano bola som vcera na preventivke a dnes na krv na HP aj muzik je objednany na SPG tak som zvedava ake budu nase vysledky.ano predpisal vitaminiky,za kys.listovu som doplacala 37 sk a este 5 sk za receptik,vit.e 400 stal 108 ten poistovna nehradi.ty chodis do FC?

csilla76
10. okt 2008

rebo este ktomu ze nechapem ako ti mohol take cosi povedat,aj ja som mala aj vlani len 5 vajok ale neobtieral mi to o hlavu,no neviem sa divim ze co to za spravanie 😖 teraz mi vybavil dr.herman papiere do poistovni bo mi u nas v RS nechceli schvalit 3 ivf,tak povedal aby som prisla a vsetko vybavime dam si to tam u nich v KE aj tak bolo uz to mam schvalene a mozem stimulovat.
mici ako sa citis nasa tehulka 🙂 som strasne zvedoska uz na petku,dufam ze sa coskoro ozve 😉

laura06
10. okt 2008

csilla76 ano FC, jej to je super tie vitaminky na recept tak to vyskusam aj ja na gyn amb...
tfuj tfuj nech mate dobre vysledky 😉
mici11 😉
rebo..niektore veci si neber osobne, ja som sa stretla tiez so zvlastnym pristupom 😠 a vsetci ostatni boli uneseni z pristupu ☹ tak sa uz netrap nad tym co bolo, hlavke hore, vikend pred nami a nam sa to podari nezabudaj !!!!
krasny den 🙂

csilla76
10. okt 2008

jasne laura mas pravdu hlavu hore,pozitivna mysel a najblizsie sa nam to podari a coskoro budeme tehulky 🙂
rebo 🙂 🙂 🙂 drzim palce 😵 😵 😵

skipi
10. okt 2008

janula13 ako????? mas anjela stale!!!! tak pis daj vediet ako??????vsetkym krasny dnik a este krajsi vikend!!! 🙂

mici11
10. okt 2008

Csilla mam sa celkom dobre, len by som furt spala, zle mi byva len vecer, ale nevraciam. Ale co ma mrzi prestavaju mi chutit jablka a nja som ich milovala. Dalsiu kontrolu mam 22.10. a beriem 3 krat denne duphaston. Inak pohoda.
Petka uz sme veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi zvedaveeeeeeeee, drz sa 😉

laura06
10. okt 2008

mici11 a ten duphaston ti dal tvoj gyn? ci v centre? ty chodis do GYNfivu, vsak?
petka aj j asom tak zvedava!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

mici11
10. okt 2008

laura duphaston mi dal moj gynekolog, ale ano chodim do Gyn - fiv. Ale teraz som tam nebola, len som s nimi v telefonickom kontakte. Ja nie som z BA, tak zato chodim k mojmu. Ale keby nieco mozem tam nabehnut.

jvo
10. okt 2008

ahojte kocky neviete co je s petkouerdal? mala dnes ET?

laura06
10. okt 2008

nevieme..... ☹ ale dufam ze sa ma OK

petkaerdal
10. okt 2008

baby ahojteeeeeeeeeeee 😀 😀 😀
baby som nesmierne stastna,neverim sama tomu..mali sme 17 vajok 😀 😀 😀 dneska som bola na uzv kvoli ohss,nastastie vsetko ok..mame 14 embryskov...12 sa krasne deli,maju 8 buniek a 2 su trosku slabsie,maju 6 buniek...
baby poviem vam,bolesti ukrutne,nevedela som ani dychat,co ma strasne vsetko pichalo,brucho mam stale obrovske..uz viem ,coho sa dr.obaval..ale nastastie mam vsetko ok,voda sa mi nezdrziava v bruchu...
takze prvy raz v zivote po tom vsetkom som sa dockala aspon PK...takze transfer v nedelu... 😀 😀
baby,vieter si predstavit ten sok,nikdy by som neceakala 17 vajok..som tam strasne plakala od stastia... 😵 😵 😵
teraz som sa vratila,neskor si vas docitam....
dakujem vam vsetkych za palce 😀 😀 😀

zuuuzana
10. okt 2008

peti suuuuuperko,moja gratulacia k tolikym embryskom 😵 uz som ti chcela volat..... hi hi hi som happy

blucina
10. okt 2008

Petkaerdal, blahozelam...to je uz slusny pocet na pripadnych surodencov 😉

csilla76
10. okt 2008

petka ahooojky superrrrrrrrrrrr urodicka blahozelááááááám ti 🙂 🙂 🙂 a na nedelu drzim palce na vsetkych 🙂 🙂

rebo
10. okt 2008

Čaute baby.

Csilla - nie som z KE, ale z RA. Nemôžem povedať, že všetko čo Dr. Herman urobil bolo zlé, ale ten jeho prístup mi raz nesedel. Viem to porovnať aj s doktormi v Brne aj v Martine. Stále mi len ukazoval, že mám zvýšené FSH. Vlastne vtedy mi to ani nepovedal, že je to FSH, len mi stále mával s kartou, že mám zvýšené hodnoty, ale aké, to mi nepovedal. Dozvedela som sa to až v Brne a oni mi to tam aj znížili. Pán Dr. nemal vôbec snahu sa zaoberať nejakými zvýšenými hodnotami a ani sa nesnažil mi ich nejako znížiť. A stačilo tak málo, veď v Brne som bola pred dvoma rokmi a FSH sa mi odvtedy nezvýšilo. On proste do mňa trepal len Puregon a čím skôr, aby som to stihla do 39 r. Takže zaoberať sa nejakými hormónmi - na to nebol čas. Do pol roka som stihla 2 IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre