Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

mauzos
11. mar 2009

tak tie stahovacie nohavicky je dobra palka, ale ked to pomaha tak sa vyplati 😉
ja som si kupila tie jednorazove sietove nohavicky po porode v lekarni, je to celkom fajn. Vyskusala som a vobec to netlaci. Mne sa to tiez zda dost nechutne, mat len tak vlozku na holaky. Tie nohavicky mam aj v zozname co mi dala sestricka, ze treba do nemocky.
Inak raz sme sa tu bavili o odsavackach a zistila som, ze tam kde budem rodit ja, musim mat vlastnu. Tak si to radsej zistite, aby vam ju potom nemuseli kupovat manzelia 😒
tie klobuciky zatial nekupujem, mam tiez tie vlozky do podprdy, tak uvidime ...
peti prebalovaciu podlozku mam tiez tu tvrdu, ved to mozes polozit hocikde. Samozrejme mozes prebalovat aj len tak na posteli, ale urcite musis pod babo nieco dat, aby si si nahodou nepospinila postel 😉

janula13
11. mar 2009

petka netusim aku velkost 😀
ved aj u nas sa daju kupit tie jednorazove gatky, alebo sietovane a pratelne, ale vraj lekari su najradsej, ked si naholo a pricviknes tu hnusnu hrubu vlozku medzi nohy, ja som myslela najprv ze kamoska si robi srandu, ale nerobila, aj mi to nazorne predviedla 😅

janula13
11. mar 2009

petka mne ten link nejde otvorit ☹
ved to mauzi, ja si tie sietovane zoberiem, budem podvadzat ked ma nikto nenacape 😀 Odsavacku mam tu medelu, takze tym uz manzela nevystresujem 😀 ale mozem inymi vecami 😀

mauzos
11. mar 2009

jani tu je ten link http://www.najnakup.sk/Porovnaj_tehotenske-spod... petke tam na konci este prilepilo JA, preto to neslo otvorit

mauzos
11. mar 2009

peti mate radi mandarinky v konzerve? mam vyborny recept na rychlu mandarinkovu tortu, mnamka 😉

janula13
11. mar 2009

dik mauzi, nevsimla som si to..hm, pekne drahe, ale s tym som aj ratala, taketo veci su vzdy drahsie..ozaj a mas uz aj podprdu na kojenie?lebo aj tie mavaju vesele ceny, ja planujem len obycajnu, kamoske som raz kupila v akciiza 150ska posluzila, tak tam kupim aj ja 😀

mauzos
11. mar 2009

este nemam, ale tiez planujem len taku obycajnu, ved ani neviem ako to dopadne s kojenim. Ked by som kojila v pohode, tak potom zainvestujem aj do nejakej krajsej 😉 Este stale neviem aku velkost mam kupit, kedze mne sa akosi prsia zatial nezvacsili ☹ ale uz budem musiet ist nieco pozriet, lebo neviem ako by to dopadlo, keby som to nechala na draheho 😀 😀 😝

petkaerdal
11. mar 2009

mau,mas pravdu,raz som prebalovala neterku ,len raz a to ma pekne ocikala 😀
mne sa zdaju tieto nohavicky lepsie,ako co dala link tvojka,tie su ako obycajne gatky,ale cena je dobra vsak? len co som citala forum,tak neviem ci to budeme moct nosit,ked budeme mat jazvu po cisarskom,ze to nieje dobre,potom je aj taky pas,ten sa mi viacej pozdava,lebo pod tym mas normal svoje gatky,ten je lacnejsi..len neviem najst tu adresu

no Jani,tak sa mate naco tesit s tymi vlozkami,co ked ti to niekde na chodbe vypadne 😅 😅 😅
tu davaju len tie jednorazovky

mau,mandarinky mame radi,ano...

petkaerdal
11. mar 2009

Jani,tiez som myslela na podrpdu,ale kto vie,ci budeme kojit a kolko,my sme uz vyhodili dost prachov,ja to necham tak a uvidim,ked tak kupim po porode tieto veci,je to dobre drahe...
Mauzos,inak mne sa prsia nejako tiez nezväcsuju ,Jani tebe?

petkaerdal
11. mar 2009
mauzos
11. mar 2009

peti len aby si mala cas po porode este chodit nieco kupovat 😀 😝 aspon jednu podprdu si urcite kup, taku lacnu. Ked u vas su len drahe, tak si daj kupit u nas.
idem ti napisat ten recept, je to velmi jednoduchy a osviezujuci kolac, nie take lepidlo ako 3bit 😝

mauzos
11. mar 2009

Rychla mandarinkova torta

3 vajcia, 150 g krystalovy cukor, 120 g polohruba muka, 500 ml slahackova smotana, 2 mandarinkove kompoty, 2 baliky 75 g vanilkove pudingove prasky bez varenia, 50 g varovej cokolady na ozdobenie

Cele vajcia vyslahame do penista s cukrom, postupne vmiesavame muku. Upecieme vo vymastenej a mukou vysypanej tortovej forme vo vyhriatej rure pri 180 C.
Do velkej nadoby s vrchnakom vlejeme smotanu, kompoty aj so stavou, pridame pudingove prasky, prikryjeme a 3 krat s nadobou zatrepeme.
Vychladnuty korpus nechame vo forme, potrieme zmesou a na niekolko hodin dame do chladnicky, najlepsie do druheho dna.
Ked stuhne, tortu ozdobime mandarikami alebo inym ovocim a struhanou cokoladou.

petkaerdal
11. mar 2009

mauzos ,asi pokukam kde take nieco maju...

je ta torta zo smotany?

vies o tom,ze mas prsty v mojom prezierani? zjedla som zase kolac,v tom spravnom case mi davas recepty 😀 😀 😀

mauzos
11. mar 2009

peti ten vyzera dobre, aj cena je podstatne lepsia, ale neviem co je lepsie, nejak som sa o to este nazaujimala. Treba pogooglit, co si chvalia baby 🙂

petkaerdal
11. mar 2009

a to do akej nadoby s vrchnakom mam dat? to sa neslaha?

mauzos
11. mar 2009

peti ale ja za to nemozem, to ty stale pytas recepty na kolaciky 😀 😀 😝

petkaerdal
11. mar 2009

no co som citala forum,ani jedno nechvalia,ze tie gatky niesu dobre,lebo dole to ma byt vzduske a pri cisarskom ze to tlaci a boli a ten pas to iste pri cisarskom ..ja neviem teda,ale asi nieco z toho kupim

petkaerdal
11. mar 2009

nooo a nemas mi davat teraz,ked som tehotnaaa 😀 😀 😀

mauzos
11. mar 2009

nie peti, neslaha. Do hocijakej misky, ku ktorej mas vrchnak. Staci s tym 3 krat potriast a vdaka tomu pudingu to krasne zhustne

petkaerdal
11. mar 2009

ved uz si nedam dneska

mala by som sa podla teba stravovat hihi,,ty priberas pekne
co si dnes papala?

petkaerdal
11. mar 2009

aha,tak ked sa toto zje,vyskusam...ale planujem aj tie langose,mam na ne chut 😉

mauzos
11. mar 2009

dobre, uz ti nedam a mozes drankat kolko chces 😀 😀 😀

tie nohavicky sa mozu po cisarskom nosit asi az neskor,ked uz bude jazva zahojena. Ale ved Ty uz vies ako budes rodit, ze to bude cisarak?

mauzos
11. mar 2009

ja kedze som si dnes pospala dlhsie, tak som este len ranajkovala. Ale kazdu chvilu si uz asi pojdem dat obed.
Ale kolacik som si uz aj ja dnes dala. Drahy kupil puncove rezy, moje oblubene. Zjedla som jeden a uz dve hodiny ma pali zaha 😲

petkaerdal
11. mar 2009

neviem,ja nechcem cisarsky,ja chcem normal
ty budes cisarskym,ze?

a ked ich budem nosit neskor,naco mi uz potom budu,ved to treba hned stiahnut to brucho,nie? naco po nejakom mesiaci 😖

petkaerdal
11. mar 2009

puncove milujem aj ja,to su moje naj 😉
no ja som mala ranajky skoro,tenky chleba a teraz len zemiaky a rybu,dobre nie,ked neratam kolace 😀 😀

petkaerdal
11. mar 2009

dneska je posledny diel cigani,nekukas?

mauzos
11. mar 2009

jaki cigani? nekukam, neviem 😀
tak dnes si nahodou dobra so stravou. A polievocka ee?

nastuduj tie nohavicky a potom daj vediet 😉

petkaerdal
11. mar 2009

polievocku som mala za zufanku brokolicovu,ale nechutila,tak som vyliala 😝
na veceru dam tiez tenky chlebik cierny a potom uz len ovocko a takto pojdem az do porodu 😀ovsem,ked mi nebudes davat recepty 😀

cigani na markize,nekukas???

aj vcera som bola dobra tiez so stravou

mauzos
11. mar 2009

peti a Baileys lubis? to nie je kolacik 😀 😀 mam super recept a mozes si ho urobit aj nealko. Ma sice mozno aj viac kalorii ako kolacik, no ale ved neva 😀 😝

petkaerdal
11. mar 2009

jasne ze lubim,to jooo,mnamky,daj 😉
potom ked skoncime zakusky pojdeme na jedla,ok? nech sa nieco nove naucim varit do porodu 😉

ozik,ty mas nejake embya aj zmrazene???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre