Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
6. apr 2009

tak aj ja chodim tak pred spanim este 2x,aby som vydrzala,ale nevydrzim a pocas noci tak 2-3x,ta noc je o nicom pak...dneska som bola 5x,neviem co to,asi som vela pila

tak ja male vobec necitim,alebo to neviem poznat,ze mi kopnu do mechura alebo do organov 😀 ja citim stale len kopkanie von,brusko mi podskakuje 😉

kedy objednas ten kocik? ten mas teda fakt nadherny

pointka
6. apr 2009

ja iba ten mechur citim, to asi aj preto, ze je mala tak nizko.
kocik este ma cas 🙂 asi zaciatkom maja, mozno uz v aprili uvidime 🙂

mici11
6. apr 2009

No Peti my sme fakt furt niekde 😅 Inak ja pocas noci idem na WC 3 krat a to pred spanim idem tiez 😒 A cez den to uz ani nehovorim, dobre ze nie kezdu polhodinu. Mna maly kope do organov kedykolvek, najnovie rovno pod rebra 😀 Cez brusko som mu uz videla aj rucku aj nozicku. Ale vcera skoro cely den spinkal, az na vecer zacal kopkat 😉
Pointka mas peknu vybavicku 😉

pointka
6. apr 2009

mici diky 🙂 kolko vazi krpec?

mici11
6. apr 2009

V stredu som bola u dokyho mal 1690g 😉 A ty co mas nove?

pointka
6. apr 2009

jej vy ste uz velky, aj ja chceeeeeem.
my mame len asi 1,2kg, zatial drzime, krcok drzi tiez, len mi mala nan dost tlaci, tak som z toho trochu nervozna, cervikalny kanal mam len 2,6 cm, ale stehy zatial drzia...

mici11
6. apr 2009

Poi nas mal cca pred 2 tyzdnami nejakych 1250g, takze teraz nase deticky dost priberaju 😉 To je dobre ked krcok drzi 😉 neboj on vydrzi. Mne zas velmi tvrdlo brusko a mala som krce v podbrusku, takze beriam lieky proti stahom maternice. Budem ich brat do 36 tt, potom uz nie.

petkaerdal
6. apr 2009

mici
a to ako poznas ,ze to je nozicka alebo rucicka? to som ja necitila este,ja len ked je mala vyduta,tak citim asi chrbatik,inak nic 😖

cez den chodim ja cvrkat kazdu chvilku tiez 😖
pekna vaha fakt,uz aby aj moje baby mali tolko

pointka
6. apr 2009

mici 🙂 no ja som si dala zavazok, ze vydrzime do mojich narodenin aspon, co je 17.5. a to budem 34tt, co mi dokina vravela, ze to uz je za vodou potom 🙂 takze este par tyzdnov 🙂

petkaerdal
6. apr 2009

poi,tak ty si byk,ako ja 😉 😉
ja mam 28.4 narodky,ale to za vodou este my nebudeme..tak ja musim este dlhsie vydrzat 😉 do draheho narodiek 😉

pointka
6. apr 2009

heh 🙂
ale petka, trosku ta povzbudim, moja svagrina rodina dvojicky predcasne, jedna mala 1,6 kg a druha 1,8 kg a teraz maju 18 rokov a su zdrave psychicky aj fyzicky ako buk 🙂

mici11
6. apr 2009

Peti no nie som si celkom ista ci je to rucicka ci nozicka, ale doky mi vysvetlil v akej polohe je drobec a kde co ma. Je hlaviclou dole a vraj sa uz nevie otocit, ze uz ma malo miesta, takze zato si tak myslim. Ale ista si nie som 😉
Jasne Poi tolko iste vydrzim, aj mne zato doky dal tie tabletky len do 36 tt, ze potom uz je to uplne v pohode 😉
Peti a kedy ma drahy narodky? Moj 19.7. dovtedy iste nevydrzim 😉 😀

tvojka
6. apr 2009

Ahojte,
došla som vás trochu kuknúť.
Mauzi sa ešte neozvala,ale už by teoreticky mohla byť na sále...čakám na správičky od nej a hned píšem.Ak by sa neozvala dostatočne rýchlo,tak prepošlem správu Janke,lebo ja mám o 16.15h poradnu,ale dovtedy nám snád dá vedieť.

Peti,aj ja cítim kopance len do mechúra a hlavne,ked je trochu plnší akoby mal.A nožičky,ručičky,to sa urobí len taký malý kopček pod kožou a behá tam kade tade.Ked vystrčí hlaviičku alebo riťku,to je väčší kopec.

Mna zas začala bolieť noha,zrejme nejaký nerv,vystreluje mi to od krížov do nohy,že niekedy neviem ani krok urobiť 😝 Mohlo by ma to prejsť,ešte sa chcem trochu pomotať povonku na tom jarnom vzduchu 😅

Všetkým pekný dník. 😵 😵 😵

petkaerdal
6. apr 2009

poi,ved ja viem,ze az tak zle na tom niesom,ze kocky su zivota schopne,ale nechcem ist rodit este,no mam strach,ved to poznas,kazdy den pocitam teraz 😔 😔
aj magnezium som zvysila pre istotu,brusko mam krasne mäkucke,ale neviem,co sa mi dole deje a to ma znervoznuje 😅

mici,ja som myslela,ze normalne vidis na brusku prsteky,ked si to tak napisala 😀 😀 😀
ja ked citim,ze sa vyduje,tak taku velku gulu a tvojka povedala,ze je to chrbatit,tak chrbatik,pekne si ju drzim vzdy v ruke 😀
moj ma 10.6 narodky

petkaerdal
6. apr 2009

tvojka ajoj 😉
myslim,ze mau uz ma hadam aj po a chlapci su na svete 😀

tvojka,si na rade,vies o tom 😀 ,este nie teraz ,ale ides po nej,tesis sa? vsetko pripravene doma??? 😝 😝

tak aj teba uz noha? blbe ze? ja stale nemozem ani chodit,hnusna bolest pichlava a nic mi zevraj na to nemohli dat

ja necitim mechur vobec,ani organy,ja mam placentu asi vzadu,do brucha,mozno preto citim len ,ked kopaju dopredu ,von..nozicky,rucicky necitim,len chrbatik 😀

pointka
6. apr 2009

petka, ja to robim presne to iste, pocitam kazdy den, tiez sa bojim, i ked viem, ze 1,2 kg babo by uz bola velka sanca na zdravy zivot a prezitie, ale chceme vydrzat este.

len na to nemysli, ja sa snazim tiez na to nemysliet, aj rychlejsie bezi cas vtedy.

mne brusko tiez vobec netvrdne, beriem 1500mg denne.

petkaerdal
6. apr 2009

poi,ale neda sa to nemysliet,kazdy den priratavam dni 😔
mozno po prvej kontrole od nemocky budem pokojnejsia,ked budem vediet,ze to ustalo..alebo 😔
ale teraz som este nervozna a bojim sa,ze aj ked idem na wc je to zle 😅

ja ani neviem kolko beriem toho magnezia,ja to mam v sackoch do vody,nie tie tablety..ty beries ake???
mne v nemocke do zily pustili dobre silne magnezium 😅

petkaerdal
6. apr 2009

poi ja by som si priala aspon do 34tt vydrzat,mohlo by byt aj dlhsie,ale aspon toto by som velmi rada

pointka
6. apr 2009

to je aj moj ciel do 34tt
tiez sa Petka velmi bojim, neboj, bude to dobre, v najhorsom si to odlezis v nemocke. Kontrakcie nemas, voda ti neodteka, tak je zatial vsetko OK.

ja beriem aj sumive magnezko aj tabletkove, podla toho kde som a ake si mozem dat, to sumive je lepsie.

tvojka
6. apr 2009

Peti,aj ja mám placentu vzadu,aspon tak to doky hovorí.Ja cítim aj von aj dnu,že kopú.Ale u teba to možno ešte dojde...
No uvedomujem si,že som na rade a mám z toho trochu strach.Už aj ked plánujeme víkend,tak že dojdeme,ak dovtedy neporodím...No som zvedavá,dokedy vydržím a čo povie pôrodník v stredu...či si ma tam zas nebude chcieť nechať...
Veci mám asi už aj nachystané,len ešte hniezda a perinky oprať,to si nechávam na poslednú chvílu,nech sa na to zbytočne skoro nepráši...Ale to zvládnu aj bezomna ,keby som to osobne nestihla.

petkaerdal
6. apr 2009

tvojka,mozno dojde,ved u mna vsetko dochadza neskor 😀 😀 😀
ja planujem ist tiez v stredu alebo vo stvrtok ku gyn.
keby ides lezkat,tak nam daj vediet,mas na niekoho kontakt,nie?

ozaja,ako su tvoje baby otocene,nespominam si,teda aku polohu maju???
lebo ma napadlo,ze tym,ze ja ich mam obed zvysle ,vedla seba,ze tym ma mozu ovela viacej tlacit na krcok 😅

petkaerdal
6. apr 2009

no mas pravdu,ked tak ,tak si to odlezim,ved planujem si aj tasku opät zbalit a mam pripravenu
len na tu kontrolu som zvedava,potom uvidim,ci stresovat

ja neberiem v tabletkach a ani sumive,ja mam take prasky v sackoch,ale ake to je silne neviem,ale asi je silnejsie,lebo to mam iba na recept

pointka
6. apr 2009

u nas sa magnezko nepredpisuje, nemachruj v tej Viedni 🙂

toto sumive je jahodove, dobre chuti, od stredy uvidim, ci ho nezmenim za bezcukrove 🙂 co dufam, ze nie (i ked tomu neverim) a to zevraj chuti hnusnejsie

tvojka
6. apr 2009

Peti,baby(?) sú ritkami dolu,čiže môj krčok možno aj preto tak ukážkovo drží.Preto mi doky aj plánuje sekciu.
číslo mám na Janku,tak snád tá bude doma,ak by...
Prípadne by som to dala za úlohu drahému 😵

petkaerdal
6. apr 2009

nemachrujem 😀 ,ale je to nejake asi silnejsie teda..inak ja to beriem uplne od zaciatku tehu,uz mi ide hore krkom 😅

mala som uz aj sumive,ale nie jahodove,bolo dobre...ale to som uz vypila
ja si myslim,ze aj kvoli tymto vitaminom mam ten cukor a priberam vela,,ved ja mam teraz denne aj 6 tabliet,co hlcem 😖

tvojka
6. apr 2009

Pointka,ja som tiež začínala tým jahodovým a teraz pijem bez cukrové,má trochu citronovú príchuť a je ovela lepšie.Fakt,vyskúšaj nabudúce.

petkaerdal
6. apr 2009

no tvojka,mozne to je,napadlo ma to,lebo ja ich mam uz obe dole hlavou,takze je mozne ,ze ta aj predbehneme 😅
a vidis,ako ich mala mau a ako krasne vydrzala...asi to zalezi aj od polohy dost

juuuj,no zabudla som ,ze jedno bude suprise este..tak baba a ? 😀 😀 😀

tak potom nech da drahy vediet,keby nieco 😉

pointka
6. apr 2009

tvojka, no idem dnes/zajtra kupit, lebo mi dochadza. tak som zvedava, ale je pravda, ze to jahodove mi tiez uz lezie trosku krkom, ale je dobre, mala je hyperaktivna a ked si ho dam, tak sa ukludni, pijem 3 x 2 tablety 🙂

petkaerdal
6. apr 2009

poi,to pijes 3x2 talbetky? ved to vypijes raz dva cele 😀 😀 😀

mici11
6. apr 2009

Trosku pracujem, ale stiham vas citat 😉
Peti no noha sa mi aj zdala, ale skor su to len take tipy. Nas maly ma chrbatik na mojej pravej strane a tam mam aj placentu. Presne pod rebrami takze ma tam zvykne pobolievat.
Tvojka ahoj moja, takze info zatial ziadne, ved mi si pockame. 😉
Janulka asi poslusne lezka, snad sa ozve 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre