Chystáme sa na 3. IVF alebo vytrvalé snažilky

marione74
22. sep 2008

Ahojte vytrvale snazilky!
Tato temicka je pre tie, ktore sa chystame na 3 ivf, je jedno ci si z GF alebo FC, alebo ineho centra. Nie sme uz zaciatocnicky, preskakali sme si uz vsetky toho dost, ale ideme dalej.

Rozmyslala som ako nazvat temicku, napadlo ma ze ' Chystame sa na 3 ivf, ktore bude uspesne'. Ale hned som to zavrhla, neviem ako vy, ja uz som realistka a nechcem sa drzat v iluzii, ze sa to na 100% podari. Neberte to v zlom, ja tiez silne verim v uspech, teda snazim sa... ale beriem zivot tak ako je, to znamena, ze ak sa nepodari 3 ivf (pre mnohe z nas posledne hradene cez poistovnu), ja to nevzdam ani potom ... Takze dovod tejto temicky je, aby sme sa povzbudili, vymenili co najviac infosiek, aby sme sa moc nelutovali, ak by sa to nevydarilo .... robime pre to aby sa to vydarilo maximum co sa urobit da (vacsina mame za sebou kopec vysetreni).... takze dievcata, do tretice to vyzera OPTIMISTICKY ;o)

petkaerdal
24. sep 2008

Matka,ale on to nemyslel v zlom,to kvoli tomu,ze to je moje posledne IVF a kvoli inym stimulantom,takze mi chcel dobre,ale ani ja nechcem odtial odist,vobec nie,tam je najlepsie,ja som bola aj v inom centre,viem porovnat...
a mne dr.vravel,ze ked sa to embryo nedeli,nepomoze nic,ja som mala sliznicu pri transfer 14mm,co je krasa,transferovali 3 embrya a ani jedno,vobec nic...nebolo co totizto asi uchytit ☹ ☹ ☹
prave pre to uchytenie robia ten Seminal Plasma Flushing,zevraj to zvysuje az o 40% uspesnost,ja som to dam,stoji to 3300sk.
aj ja im doverujem aj napriek neuspechu,super pristup,aj ked v niecom u mna pochybili si myslim,no ale to rozoberat nebudem tu...
ozaj a ty si brala aj Dostinex??? ved Pinter ho dava,aby nebol OHSS...ja si idem prave pon do Hainburgu,tak pa neskor
mame to velmi tazke,cim dalej clovek straca nadej,ale musime byt silne a predsa verit,ok??? 😀

mataaa
24. sep 2008

ja vie, ze to mysli dobre. 😉 Dostinex som nebrala, ono je zvlastne ze nemam silny ohss, aj bez liekov sa to do transferu upravi. SPF sme si dali uz minule a dame znova. Skiznica tiez vzdy ukazkova. Tu mam velku aj ked nemam ovulaciu, teda bez liekov. Minule som bola na preventivnej u mojej Dr. a ta mi povedala, ze keby nevedela moju diagnozu a ze by som za nou prisla s meskajucou mrchou, tak mi z fleku povie, ste tehotna.
tak vidis pripravu mame dobru, len ta koncovka 😀

zabkaevka
24. sep 2008

Ahojte kočky. Aj ja sa k vám pridávam. Totiž aj ja sa chystám v blízkej budúcnosti na 3.IVF. Aspoň dúfam 🙂 A ako je to so mnou??
S manželom sme sa snažili o bábätko asi necelé 2 roky.
Môj stav : OK (teším ma to 🙂 )
Manželov stav : chorobný spermiogram (len 5%schopných spermií 🙂 )
Cykly :
1.IVF : november 2007 – aplikovaný Menopour a Decapepthyl – 10 folikul: odporúčané ICSI a PK : 8 oplodnených – 2 vložené – neúspech ☹ 6 mrazáčikov
KET : január 2008 – 2 vložené – neúspech ☹ už neostal žiaden mrazáčik
2.IVF : jún 2008 – aplikovaný Gonal a Decapepthyl - odporúčané ICSI a PK – 5 folikul: odporúčané ICSI a PK : 4 oplodnené – 2 vložené (tie zvyšné dve neprežili do zmrazenia) – krvný test pozitívny 🙂 ale po týždni došlo ku krvácaniu ☹
3.IVF : žiadosť schválená. Teraz preliečujem ranku na maternici, ktorú mi po 2.IVF našiel gyn., ale vraj to neovplyvňuje výsledok IVF, ale aj tak chcem to dať doporiadku, tak mi predpísal tabletky Polygynax zo spodu. Ešte tak týždeň ich budem brať, a pôjdem na kontrolu. Ak bude všetko OK, začneme stimulovať koncom októbra. Dúfam 🙂 a hlavne to dúfam, že konečne šťastlivo 🙂 s pozitívnym výsledkom.

Jaaj a absolvovala som len tie základné vyšetrenia čo robia v centre (testy na chlamýdie, hormóny, ...) a čo nás poslali na genetiku (tam nám obom vzali krv). A všetko chvalabohu dobre. Akurát ten manželom spermiogram ☹

Juuu dúfam, že takto pekne spolu budeme sa všetky radovať zo samých pozitívnych správičiek z 3.IVF 🙂

zabkaevka
24. sep 2008

zabudla som dopísať, že na IVF sme samozrejme išli až po tých 2 rokoch snaženia. Ale to ste asi pochopili, len pre istotu 🙂

skipi
24. sep 2008

mataaa dik za info aj ked nie celkom pozitivne ☹
takto to 3IVF nestihnem ani o rok 😢

petkaerdal,,, s tymi vys. sme na tom podobne...a co pochybili? tuto stranku asi necitaju vo FC 😉

zabkaevka dufam ze to vsetko dobre dopadne, mne tiez 2 IVF robili ze ja som OK , len partner ma zle spermie
a ked to nevyslo 2x tak som si vydupala aspon endokrinologiu a genetiku, tak dufam ze nie si moj pripad 🙂

zabkaevka
24. sep 2008

skipi a tie vyšetrenia endo. a genetika ti kde robia?? a kde si si to vydupala, v centre?, a zistili niečo??
juuj prepáč že toľko otázok, ale asi chápeš ☹

csilla76
24. sep 2008

Ahojte tesim sa ze nas tu pribuda 🙂 idem si vas precitat,dnes som az teraz dosla k pc takze aby som bola v obraze co ako 😉

csilla76
24. sep 2008

dior ahoooj moja 🙂 davno sme sa nestretli 😉 citam ze ti prebieha 3 ivf...ako si na tom?uz po odbere alebo este stimulujes??noze sa pochval 🙂

gabika24
24. sep 2008

babulky, ja len, že vám všetkým moc držím palce - ako motivácia - po treťom ivf čakáme dvojičky 😵
tak nech vám to každej vyjde a konečne sa dočkáte vytúženého bábätka... 😵 😵 😵

csilla76
24. sep 2008

gabika dakujeme si milá a istotne kazdej znas dobre padnu take povzbudive slova 😵 zelám ti krasne tehulkovanie uz sa ti to krati 😵 😵 termin porodu mas v den narodenin mojho krsniatka 🙂

petkaerdal
24. sep 2008

Gabika ahojky 😀 ,
Matka,tak nerozumiem preco mne stale kaze ten dostinex,to su tiez peniazky,8 tabletiek stoji 90 eur...vravi,ze aby nebol ohss a preto ,ze mam PCO... 😖
Skipi,tuto stransku fo FC citaju sestricky 😅
tak zajtra zacinam s prvou davkou merionalu,tak babulky drzte palceky ..dakujem

vika34
24. sep 2008

mataaa,prednison som znášala v c elku dobre,lebo som brala iba v júni 1tlb denne a v júli až doteraz pol tbl,to sú nízke dávky to čo je v tom letáku sa týka vysokých dávok od 3 tbl vyššie.Vjanuári som prestala fajčiť, trochu som sa v lete rozožrala a neviem či z toho ,alebo z tej stimulky,ale pribrala som cca 5 kg 😢 ,a je to aj dosť vidieť,lebo všetko je v bruchu,takže aj ked to nie je pravda vyzerám ako v 4 mesiaci 😀 ,ináč nič.

marione74
autor
24. sep 2008

ahojte babule, chcem vas len pozdravit, zajtra si vas docitam 🙂 pekny vecer vsetkym

mici11
24. sep 2008

Ahojte babenky,

tak som si vas docitala.
Zabkaevka ahoj 🙂 takze sa tiez pridavas k 3.IVF, ktore konci uspechom? 🙂 🙂 🙂

petkaerdal ja neviem presne, ci aj pri PCO posielaju na tu laparku, len sudim podla toho, ze na tu diagnosticku laparku po neuspesnych IVF posielaju.Tak len to ma prekvapilo, ze tebe to nenavrhli. Ale mozno naozaj laparka nie je nutna pre kazdeho.

vika34
24. sep 2008

babenky čo presne znamená bioch.tehotenstvo,to som počula iba na koníkovi ,tak to som asi ešte nemala,ked to nepoznám 😨

mataaa
24. sep 2008

Skipi, preco nie moc pozitivne. Da sa to obist hormonalnou liecbou. Myslim, ze tak to funguje u skoro vsetkych bab co maju PCO. Ja viem len o 1 pripade pri ktorom pomohol metformin a mala potom sama od seba vajicka. Niektore baby ho ani neberu. zavisi od postupu lekara. Vlastne vsetky co ideme na ivf musime stimulovat, tak to mas za jedno. ako tu uz niekto pisal, nezalezi na kvantite, ale na kvalite.

Viki dik za info, si ma ukludnila. 5 kilov este zvladnem, kojenim potom schudnem 😀

mici11
24. sep 2008

vika ja som to mala, bolo mi vysvetlene, ze na 10. den som mala tehu test pozitivny a na 14 den HCG sice bolo ale podstatne nizsie. Cize islo o vcasnu graviditu, ale nakoniec telo embryo neprijalo ☹ . A vraj vtedy sa jedna o bioch.tehu

mataaa
24. sep 2008

Mici a test na 10. den si si robila sama? ja vzdy cakam na 14. den na krvickovy test. Nemam odvahu robit si ho skor.

vika34
24. sep 2008

dik za info.Babi keby išlo iba o 5 kg,tak to prežijem,len keby to vyšlo 😀 ja som pribrala pri Vikinke 22 kg a vôbec ma to netrápilo,ale teraz mám o dve kilá viac ako ked som prišla s ňou z porodnice a to je riadny prúser 😠 ,najhoršie ,že sa mi vôbec nechce cvičiť a vlastne vôbec nič,ja som bola celé toto posl.tehotenstvo hrozne otrtúlená asi z toho utrogestanu

mici11
24. sep 2008

mataa, nie v centre z krvi. Berie sa na 10. den a potom na 14. den.

mataaa
25. sep 2008

No kde ste vsetky, len mi nehovorte, ze mate tak vela roboty.
Mici v FC chcu len na 14. den. Mozno aj so bola biochemicky teotna, len o tom neviem 😀 . Dr. Pinter nam vzdy po vlozeni embrijka slavnostne oznami - Ste tehotni. Fajn pocit. Dufam, ze teraz vydrzi 9 mesiacov 🙂

petkaerdal
25. sep 2008

Ahoj Matka,asi len ja som tu 😝
idem si pre to predoperacne,som si zmilila termin,az dneska tam idem..
a dneska som pichla prvu davku 😀
ako sa mas dneska?

zabkaevka
25. sep 2008

aojte kočky.
Mici, áno aj ja idem na 3:IVF, tak asi v novembri, dúfam.

mataaa
25. sep 2008

ale fajn, len ma obchadza chripka, s kolegom tu na seba pekne kychame. Zajtra mam dovolenku, ta to dnes beriem ako piatok. hned sa mi lepsie robi 🙂 .
Aku velku davku ti predpisali?

mici11
25. sep 2008

Ahojte aj ja som tu na chvilku, potom musim makat 😝
mataaa asi je lepsie az na 14.den lebo potom to sklamanie ☹ ,Ja som si povedala, ze najblizsie pojdem az na 14.den na krv. A ta chripka nech ide od teba co najdalej
Jaj baby ta moja mrcha furt nedorazila a tak teraz potrebujem nech pridem na cas.
Petkaerdal a cimsi zacala pichanie?

mataaa
25. sep 2008

Mici, moja mrcha mi tiez robi napriek. 😠 V juni ked mala prist presne kvoli dovolenke v FC, tak meskala tyzden. Ale nakoniec som to predsa stihla.

mici11
25. sep 2008

No neviem, nemam zatial ziadne priznaky ☹ . Do zajtra ju musim dostat. Dufam, ze aj ja to stihnem. Teraz sa rozlucim a poobede som spat. Pa a prajem vsetkym pekny den 🙂

petkaerdal
25. sep 2008

Mico zacala som normalne s merionalom,klasicka stimulka
3 ampulky merionalu picham Matka,ty si kolko pichala? podla vahy sa to tusim picha 😀

mataaa
25. sep 2008

sa ti smeje, ja picham 4 ampulky. No nerozumiem - mam "len" nadvahu 😀

skipi
25. sep 2008

ahoj zabkaevka, vys som si vydupala aby am tma poslali na genetiku a na endokrinologiu, ale aj tam som musela mat odporucanie od obvodneho a dnes som obdrzala vysledky z genetiky ze su OK 😀 tak dnes mam krasny den! horsie je to na endokrinolgii tam sa zle veci v sumare dozviem zajtra....

mataaa, ale mne Pinter povedal ze ja nemam PCO, obe IVF ma presviedcal e som OK, az na endokrinologii ma dali do kartoteky PCO ☹ a kvalitku som mala 1.IVF bez ET a 2.IVF 2 vlozene a ziadne mrazaciky

gabika24 a prezrad plssss v ktorom centre sa to takto pekne podarilo???

vsetkym krasny den, dnes aj slniecko mame....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre