Funguje v SR alebo v ČR niečo ako náhradná matka?

tafipa
26. júl 2019

Ahojte. Je možné v SR byť náhradnou matkou? Nie za účelom finančne si pomôcť, ale pomôcť sestre. Chodí po vyšetreniach, umelé oplodnenie podstúpiť nemôže. Prípadne, funguje to v ČR?

ktochytavzite
26. júl 2019

@klarissa25 ano,lebo prirodzene to nieje.Ale to moj nazor,jaby som ani vajicka nedarovala,zaujimave kebyze sa vase dieta zalubi do darovaneho surodenca. Nevedela by som ani prijat myslienku ze niekde na zemi behaju este moje deti,

tafipa
autor
26. júl 2019

@ktochytavzite a pokiaľ sú aj iné možnosti, ako si hneď adoptovať cudzie dieťa, ako mať vlastné, aj keď ho sama neporodí, tak vyskúšame všetko....

ktochytavzite
26. júl 2019

@tafipa ved to je vasa vec koniec koncov,ale snad nebudete musiet ist do krajnosti a sestre sa podari,ved uz sa da skoro vsetko vyliecit.

tafipa
autor
26. júl 2019

@ktochytavzite bohužiaľ všetko nie.

natuska87
26. júl 2019

@ktochytavzite To kde?😉

queen_mary
26. júl 2019

@tafipa krasna myslienka 💞 dufam, ze ju nakoniec nebudete musiet zhmotnit, ale je krasne, ze by si to pre sestru a jej rodinu spravila. A neries vobec tie nazory, co ti sem pisu. V mnohych krajinach je to normalna vec a u nas pomaly tichou hudbou budúcnosti 🙂)

renatik91
26. júl 2019

@tafipa Na Slovensku to nie je možné. Podľa zákona o rodine (§ 82) je matkou žena, ktorá dieťa porodila, pričom akékoľvek dohody a zmluvy, ktoré by boli v rozpore s týmto ustanovením, sú neplatné.

tafipa
autor
26. júl 2019

@renatik91 ano viem. Preto by som riešila ČR.

renatik91
26. júl 2019

@tafipa Tak keď viete, načo sa pýtate, či je to na Slovensku možné?

tatianaba
26. júl 2019

@renatik91 ...uz jej to pred par hodinami niekto napisal...

loliki
26. júl 2019

@tafipa Podľa mňa si už v teoretickej rovine v Čechách na klinike a v praktickej si sa neopýtala ani sestry ani jej manžela. Je pekné, že chceš pomàhať, ale možno o to oni dvaja alebo jeden z nich ani nemajú záujem. Venuj sa svojej rodine, manželovi a deťom. Ak túžiš byť ešte matkou, rieš to so svojim manželom. On predsa do toho má tiež čo povedať, či budeš niekomu náhradnou matkou. Napr. Budeš na rizikovom, na MD, ako sa budeš venovať vlastnej rodine počas tehotenstva - všetkých postavíš na druhú koľaj lebo sestrine dieťa... Asi ešte nechodíš do roboty, či? Nechcem riešiť tie problematickejšie otázky: čo ak sa niekomu niečo stane, kto koho bude obviňovať...

jania023
26. júl 2019

@tafipa ahoj si vydata? Ak si slobodna tak je to lahsie.
V cechach to nieje povolene ale ani zakazane a co nieje zakazane sa praktizuje. Problem nastava skor po porode ked rodis na SR. Tam ta zapisu ako matku. Ak by si ale bola slobodna tak napisu otca tvojho svagra a teba by mohli vynechat s tym ze sa vzdavas dietata a tvoja sestra by si ho adoptovala a zapisala sa ako matka do rodneho listu.
My sme to pred nedavnom riesili teda uvazovali ci by to nebola cesta

jania023
26. júl 2019

@ktochytavzite myslite ze sa da vyliecit al ked ste zdrava? To teda nie! Kazdy si povie ze super vybabrem z matkou prirodou a pojdem na IVF a aj fak to dieta budem mar a co take ktore tam boly 10-15x a stale nic? A co nato priroda? No pani zlata z medicinskeho hladiska ste zdrava a nevieme preco to nejde ani po ivf
Vsetke tie clanky upesneho ivf su len o biznise lebo ani jeden sa nevenuje parom ktory to skusili a ostali z dlhym nosom.
Viem o tom svoje mam ta sebou vela pokusov ivf a vsetke bez uspechu a nikto nevie preco

natuska87
26. júl 2019

@ktochytavzite ???
Toto Vám nezaručí nikto...Možno Vám po svete behá aj nejaký ten súrodenec / nič v zlom/😎

tafipa
autor
26. júl 2019

@renatik91 lebo mi tu na to odpovedali na začiatku, preto to viem....

tafipa
autor
26. júl 2019

@loliki pýtam sa len informatívne.... Chodím do práce, deti mám už väčšie.

tafipa
autor
26. júl 2019

@jania023 vydatá...

chvostik1
26. júl 2019

@jania023 vase vajicka boli oplodnene manzelovymi spermiami? Mozno to nefunguje preto lebo si s manzelom/partnerom z tohto hladiska nesedite. Mam kamosku, ktora so svojim byvalym nemohla 10r otehotniet. Ta frustracia z nedarenia sa ich dohnala az k rozvodu a do dvoch rokov od rozvodu uz maju obaja byvali manzelia svoje deti s novymi partnermi.

jania023
26. júl 2019

@tafipa tam to bude horsie a po pravde nemoze na SR
Ale keby si rodila v cechach alebo na ukrajine mozno by to slo.
Na ukrajine su nahradne matky legalne stoji to od 30 do 50 tis eur podla toho ci chces mat extra veci ako vyber pohlavia ci vysetrenia genetiky embrya

jania023
26. júl 2019

@chvostik1 ano manzelovymi. U nas je genetika OK.
Embrya su krasne. Stale sa vsetko oplodni a vyvija ale nikdy sa nic neuchyti.
Preto sme uvazovali nad nahradou matkou aj my ale zatial som nenasla nato prostriedky a ani odvahu😊je to drahe

nevludna
26. júl 2019

@ktochytavzite jejda nikto sa ta tu nepytal na tieto tvoje nazory!!

ktochytavzite
26. júl 2019

@natuska87 mozno ale u teba to je na 100%🙂

ktochytavzite
26. júl 2019

@jania023 a v tej nitre ste boli??lebo napr mam tnamu kt tak nevysli 8 umelych a az v nitre zistili ze ma zlu imunitu a dalsie umele uz bolo ok

chvostik1
26. júl 2019

@jania023 Velmi vam prajem zazrak aby sa to podarilo aspon raz a mozno aj tou prirodzenou cestou 🙂

jania023
26. júl 2019

@chvostik1 Dakujem si mila ale ja uz v zazraky neverim. Uz to neriesim

jania023
26. júl 2019

@ktochytavzite nue tam nie ale bola som aj v slavnom reprofite a tam to bolo fiasko uplne.
Mala som 11 pokusov cize 11 stimulacii a anestezii cize viac ako dost a stale ani raz to nevyslo ani len na chvilku ze sa uchyti a odyde tak aspon mas nadej u mna stale nic. Treba vediet v zivote urobit hrubu ciaru a otocit list
Vsetky tie umele ma stali nad 50-60 tis eur cize nie malo
Uz teda nepomusam osud😊

tatinka
26. júl 2019

@tafipa ako pisu baby na SloveNsku je to nelegalne,v Cr legalne ale len z urcit.zdravot.dovodov,napr.ked zena nema matenicu a neviem este ake dalsie,ale nie je to take lahke kedze sestra by predpokladam chcela s dietakom zit tu,chce to potom aj vela penazi na pravnika

ktochytavzite
26. júl 2019

@jania023 tak tam chodte,myslim si ze mozno pod nieco mate aj vy,insk by sa ti malo uchytut,skys si ovtom aj tu na mk nacitat,drzim palce

ktochytavzite
26. júl 2019

@jania023 jaj,vy uz nechcete ale viesco je blbe,ze preco vas z toho caru do tej nitry rivno neposlu,ked napr 3-4pokus nevyjde a nie oplacat dalsie a dalsie pokusy,pre mna nepochopitelne,mozno staci poriadne vysetrit len a zadari sa na 1x.Podla mna tue centra su viacmenej len o biznise a zufalosti zien.Ja som raz po potrate sla di centra aby som si dala vysetrit priechodnost vajecnikov a tam ma tak zmagorili,zistil ze mam oculku a hned mi nahovoril IUI,no citila som sa ako debil,jasne ze sa nezadarilo.Len o prachy mu slo ,otras

jania023
26. júl 2019

@ktochytavzite no ale ja mam vsetky vysetrenia urobene aj take o ktorych sa vam nesniva a vsetky do posledneho su v norme. Kedze som samoplatca tak nebudem vyhadzovat peniaze len tak.
Proste niekto ma danne ze tie deti mat nebude a bodka a mozem sa na hlavu postavit.
Uz mi taha na 40 ku tak uz to necham tak lebo ta stimulacia je svinstvo a ja som ju mala asi 50x aj mimo ivf cyklov cize stacilo.
Venujem sa inej cinnosti a tesim sa z dietata ktore uz mam i ked bude jedinacik.
Stale som si priala velku rodinu ale co uz. Ved si hovorim ze o 8 rokov uz bude mat mala 20 a budem starou mamou😂 to uz zbehne ako voda🙈🤪

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre