Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

hwiezdinka
30. okt 2013

@lenka07 Ja som neprestala, beriem ju dalej. Aj mne lekar povedal cakat pol roka pred dalsim otehotnenim, ale myslim, ze ak budeme mat vysledky vsetkych testov v poriadku, zacneme sa snazit skor. No najskor po tretej ms. Mozno sa dcera aj v takom veku surodencovi potesi 🙂

lenka07
30. okt 2013

Asi maš pravdu dcera sa hneva ze nema sestru ale dvoch bratov ak to vyde a bude dievčatko určite sa poteší a aj bratovi veď malinky uzliček šťastia a živá babika to najkrajšie 🙂

tretiastvrta
30. okt 2013

Pridám sa aj ja, tak rada by som to prežila este raz. Nám sa po štvrte podarila baba k našej Terezke a bola vtedy taka šťastná. Chalani su po sebe tiez dvaja a neviem si to vynachváliť, su jedna ruka hlavne pri hrach, ci fotbal, hokej alebo nieco doma, vedeli si vždy vystačiť dvaja. Samozrejme že kamosom sa vždy potešili, hned ich bolo viac. 🙂 len už nenachádzam pozitívnu odozvu u polovičky 😉

nair
30. okt 2013

@nely459 ja som bola na preventívke presne pred mesiacom, povedala som mu že začíname uvažovať o dieťati, tak mi hneď v októbri urobil 3x folikulometriu.. mala som prísť aj teraz, buď opäť na FM alebo už ako tehotná 😉 ale tu sme si povedali s mužom, že tomu dáme čas a uvidíme či sa nám to za pár mesiacov podarí celkom prirodzene.. takže dúfam, že k lekárovi opäť až po teste 🙂

nair
30. okt 2013

@tretiastvrta Aj ja chcem veľkú rodinu, som zo štyroch súrodencov 🙂 Ale môjmu manželovi sa to až tak nepozdáva 🙂 Držím prsty!

strihalka
autor
30. okt 2013

@tretiastvrta po 4detoch se nesivim, ze chalp dava zpatecku....🙂 ale ted mate stav vyrovnany 2.2, co by to melo byt ted?ze by dvojky holka:kluk ?🙂

tretiastvrta
30. okt 2013

@strihalka 🙂 ja stále hovorím, že teraz sa musí rozhodnúť, kto bude mat u nas prevahu 🙂

denda83
30. okt 2013

@strihalka vela zdaruuuu mojaaaa🙂🙂
Baby akurat som sa vratila od gynekologicky...nikdy som sa o to nejak extra nezaujimala tak sa chcem spytat....povedala mi zze na jednej strane folik 8mm a na druhej 6mm, pred 2 dnami som mala priserne ovu bolesti co mavam pravidelne, a teraz naeviem ovu prebehla ci nie???? to su uz dalsie nove foliky????
A teda y ideme skusit od decembra nieco poriesit😀 , tatino nieje s nami momentalne a prie okolo 15.decembra a mne konci mrcha nejak cca 17-18 tak som zveava ci to dame na prvy pokus😀

strihalka
autor
30. okt 2013

@denda83 foliky maji pri ovu okolo 20mm, tak mozno ze uz nove. inak ja ted mrchujem tak tez zkusime uz december ;)me vychazi ovu kousek po tobe ;)

denda83
30. okt 2013

@strihalka juuuj no som veeeelmi zvedava🙂 to nejak rychlo su nove? ved to bolo len pred dvoma dnami.... 😨

strihalka
autor
30. okt 2013

@denda83 zkus se zeptat @lauritka ona vie, ze kdy to roste;)

nair
30. okt 2013

@denda83 rastú postupne, je ich vždy viac, až pred ovu sa jeden stane dominantným - graafov folikul - a ten praskne počas ovu.. tie ďalšie už rastú na ďalšie mesiace 😉

denda83
30. okt 2013

@nair jeeee dakujem za vysvetlenie, zas som o nieco mudrejsia 😉

strihalka
autor
30. okt 2013

@denda83 aj ja😀

nair
30. okt 2013

@strihalka @denda83 ani ja by som to nevedela, keby mi to pred mesiacom nevysvetlil lekár.. tak teraz hrám múdru 😝

lauritka
30. okt 2013

@denda83 a kolky den cyklu si teraz ?? ovulku nemas nicim inym potvrdenu, len bolestami ??.... mavas to pravidelne ?? teda cyklus ?

denda83
30. okt 2013

@lauritka teraz som 15 den cyklu...ano pravidelny mam, sem tam sa mi posunie o den. raz som bola na prehliadke s tymi bolestami a to mi doky vravel ze ak chcem babo tak je ten spravny cas, ale to som este nechcela len som po vysadeni Hak nevedela co su to za bolesti.

lauritka
30. okt 2013

@denda83 hmmm.. no tak snad naozaj prebehla.. ale sleduj sa trosku este. tak cca o tyzden, ci nebudu znova bolesti..
tie dva foliky tam.. keby ti nahodou tento cyklus neprisla mrcha nebudes tehu.. tak sa ti mozno ovu posunie.. ked tam su teda tie dva foliky hmmm

denda83
30. okt 2013

@lauritka no ano nemam byt z coho momentalne😀 skusim to odsledovat🙂

strihalka
autor
30. okt 2013

@lauritka Lauri a kdyz te tu mam...😀 tyden po od prvniho dne kdy bola ovu a cely tyden po ni me nehorazne boleli prsa, taka bolest ze dovi..akokeby se plnili, ale velikost nezvetsila😀..cim to je?

lauritka
30. okt 2013

@strihalka tak mozno budes tehu ? 😅

strihalka
autor
30. okt 2013

@lauritka ee, nejsem 😀 v prichode mrchy ta bolest skoncila...

lauritka
30. okt 2013

@strihalka jaja, tak potom nic.. aj mna prsia bolievaju dost intenzivne po ovu.. niekedy vobec, niekedy viac.. oni maju svoj vlastny zivot ;)

strihalka
autor
30. okt 2013

@lauritka ha ha, no u me bolo to uplne poprve...fakt jsmenikd ytakyto znak poovulacni nemela....tak aspon ze vim, ze nejake hormony v tele mam😀
Lauri, a jeste dotaz....pred prvym tehu jsem mela zvyseny prolaktin....myslis ze bude aj ted, ci to indivindi?a ted to muze byt ok?

lucka181285
31. okt 2013

aj my sa chystáme od januára tak uvidíme 🙂 mala by som ísť predtým na preventívnu ku gynekologičke??

nely459
31. okt 2013

baby, mozno to bude hlupa otazka ale... hovorite to aj vasim znamym/rodine, ze idete snazilkovat? ja som nad tym uvazovala a budeme to drzat asi v tajnosti ..viete..ludia su neprajni a robit to s tym pocitom, ze na nas kazdy pri tom mysli je take divne :D co vy na to?

nair
31. okt 2013

@nely459 Rodine sme pred pár mesiacmi povedali, že ešte nechceme (lebo sme ešte nechceli 😉 ), tak tam je pokoj.. a keď sa pýtajú kamošky, tak poviem, že sa nesnažíme, ale ani sa už tomu až tak nebránime 😝 Vadilo by mi, keby sa ma na to všetci stále vypytovali.. Aj keby sa nedarilo.. a aj keby som bola v prvých týždňoch, určite by som to každému hneď nevešala na nos 🙂

nair
31. okt 2013

@lucka181285 Ja som bola, úmyselne som si to tak načasovala, aby som to lekárovi medzi rečou spomenula 😉 Podľa mňa záleží aj na tom, či máš nejaké otázky, problémy a tak..

nely459
31. okt 2013

@nair no vsak prave..ze budu o tom vediet a potom stale sa budu vypytovat...samozrejme, sme zeny a potrebujeme o tom kecat ale preto som tuto svami, aby som sa tu mohla zverovat, lebo vy sa mozte vypytovat atd :D chapes..

greenfrog
31. okt 2013

my sa zacneme snazit od januara, od oktobra som zacala brat kys. listovu 400 mg...som zvedava, ci sa to podari na prvy sup🙂...to uz budem mat 25 r a este nemam ziadne dieta. uz sa neviem dockat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre